Başörtüsü takanların...

---> Başörtüsü takanların...

Yaptığınız yorum da kalın olan yerlere takıldım açıklık getirirseniz sevinirim ...

Fetullah Gülen'i ülkemizde yaşatmayanlar kim ?

Şu Türban meselesi neden hep üniversiteyle özdeş tartışılıyor bir türlü anlam veremiyorum ...

Şu türbanlı kızlarımızın %90'ı üniversiteyi okuyup bitirdikten sonra evlendirilip eve kapatılıyor . Bu mesele ailelerden kaynaklanıyor ! Birkaç örnek vereyim ...

Cumhurbaşkanımız Abdullah Gük'ün kızı Kübra,Bilkent Üniversites'ini bitirir bitirmez evlendirildi. Çalışacak mı hayır ...

Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan'ın kızı Esra ,ABD'de Indiana Üniversitesi'nde okudu.Çalışıyor mu ;hayır ...

Başbakanımızın diğer kızı Sümeyye çalışıyor mu hayır .

Milli görüş lideri Necmettin Erbakan'ın kızları Elif , Bilkent Zeynep ise ODTÜ'yü bitirdi çalışıyorlar mı ;hayır ...Evlendiler çocuk yaptılar .

Bu örnekleri daha da çoğaltabilirim ama fazla uzatıp okuyan arkadaşları sıkmak istemiyorum.

Şimdi gelelim asıl meseleye ... Bu örnekleri niye verdim ?
Demişsiniz ya kamusal alana giremiyor başörtülü kızlarımız ...

Biraz siyasete kaçacak ama sitede bulunan başta yönetici ve moderatörlerden,daha sonrada arkadaşlardan aflarına sığınarak bir konuya değinmek istiyorum ..

Kaç yıldır AKP bu ülkede iktidar ? Kaç yıldır Türban muhabbetleriyle muhafazakar seçmenlerin oyunu alıyor ?Sözde Dindar bir geçlik yetiştiren bu partimiz neden bu sorunları hala çözmedi ? Çözemedi mi diyelim yoksa :)

Kendi çocuklarını bile Amerikalarda okuttuktan sonra eve hapsedip daha sonra başgöz edenlere bu konuda nasıl güveniyor insanlarımız anlam veremiyorum.

Ben ülkemde müslümanlığımı yaşayamıyorum demek komik geliyor bana :)
İsteyen çok güzel yaşıyor.
Saygılar;

İnsanlar niçin çalışır ? Para kazanmak için...Bu saydığın isimlerin paraya mı ihtiyacı var ? Çalışma hayatının zorluklarını, çalışıyorsanız bilirsiniz. Her ihtiyacıma yetecek kadar param olsa, neden çalışayım ?
Hem, belki onların kendi tercihleriydi. Nerden biliyorsunuz ?

Evet. Müslümanlık yaşanamıyor bu ülkede..
Üniversiteler bir örnek.. Diğer örneklerde yaşamın içinde..
Kapalı olduğu için, mesleğini yapamayan milyonlarca insan var. A sınıfı şirketlerde hiç kapalı çalışan gördünüz mü ? İşverenlerin kesinlikle tercihleri açık bayanlar olmuyor mu ?
Otobüslerde ellili yaşlarda kapalı teyzem ayakta gidiyor. 25-30'lu yaşlarda açık bir hatuna adam yer veriyor.
Nişantaşında kapalı bir bayan kahvesini içerken, açık bayanlar ''bunun ne işi var burada'' bakışlarıyla taciz ediyor.
Bir restauranta bir çift geliyor. Bayan kapalı. Masalarına oturuyorlar.
Hemen arkasından bir çift daha geliyor. Bayan açık. Sarışın.. Kapıları garsonlar tarafından açılıyor. Masalarına oturuyorlar ve garson onlardan önce gelen çiftin değilde sonradan gelen o çiftin siparişini alıyor önce...
İşyerlerinde gizli saklı namazlarını kılmaya çalışanlar, idare tarafından namaz kıldıkları duyulunca işten çıkarılıyorlar..
Namaz kılan insanlara geri kafalı etiketi yapıştırılır hemen...
Cuma namazı için rotasyonlu olarak sadece 1 saat izin hakkı tanıyan kaç şirket,kaç işveren tanıyorsunuz ?
Örnekleri o kadar çok çoğaltabilirm ki...

Yaşınız kaç bilmiyorum ama, hayatın gerçekleri içinde değilsiniz...

Yaptığınız yorum da kalın olan yerlere takıldım açıklık getirirseniz sevinirim ...

dilim dondugunce getirmeye calisirim.

Fetullah Gülen'i ülkemizde yaşatmayanlar kim ?
zamaninda goc etmesine sebebiyet verenler

Şu Türban meselesi neden hep üniversiteyle özdeş tartışılıyor bir türlü anlam veremiyorum ...
cunki okuma ozgurlukleri ellerinden alindigi icin. Okumadan insan nasil iyi bir iste calisabilir ki?
kizlar okula diye kampanyalar acip o kizlardan bazilari buyuyup ortunupte okula gitmeye karar verdiginde ise gitme diyen zihniyete (celiskiye) bende anlam veremiyorum.
Şu türbanlı kızlarımızın %90'ı üniversiteyi okuyup bitirdikten sonra evlendirilip eve kapatılıyor .

siz turbanlilari ne zannediyorsunuz? nerde yasiyorsunuz? a***** asosyal oldugunumu zannediyorsunuz? azda degil %90 ni demissiniz hemde. once dediginize kendiniz inanin sonra yuzdelik verin.
universite bitirdikten sonra, ise alanlar tahsile degilde karsindakinin fizigine bakiyorda o yuzden olmasin? Turkiye'de kapililari duzgun bir yerde gormek tuhaflarina gidiyor bazi insanlarin, sadece temizlige yakistiriyorlar (temizlik yapmakta elbette bir istir niyetim kucumsemek degil ne demek istedigimi anlamissinizdir)

Bu mesele ailelerden kaynaklanıyor ! Birkaç örnek vereyim ...

Cumhurbaşkanımız Abdullah Gük'ün kızı Kübra,Bilkent Üniversites'ini bitirir bitirmez evlendirildi. Çalışacak mı hayır ...

Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan'ın kızı Esra ,ABD'de Indiana Üniversitesi'nde okudu.Çalışıyor mu ;hayır ...

Başbakanımızın diğer kızı Sümeyye çalışıyor mu hayır .

Milli görüş lideri Necmettin Erbakan'ın kızları Elif , Bilkent Zeynep ise ODTÜ'yü bitirdi çalışıyorlar mı ;hayır ...Evlendiler çocuk yaptılar .
guzel ornek vermissin. ayseden, fatmadan, mahalledekilerden ornek verseydiniz memnun olurdum.
bende zengin olsam bende calismam. senin, calismayan kisilere eve kapatildigi dusuncesine sevk edipde kendi tercihleri oldugunu aklina getirmeyen dusunce nedir merak ettim.

Bu örnekleri daha da çoğaltabilirim ama fazla uzatıp okuyan arkadaşları sıkmak istemiyorum.
kendi adima estagfurullah kardes.

Şimdi gelelim asıl meseleye ... Bu örnekleri niye verdim ?
Demişsiniz ya kamusal alana giremiyor başörtülü kızlarımız ...

Biraz siyasete kaçacak ama sitede bulunan başta yönetici ve moderatörlerden,daha sonrada arkadaşlardan aflarına sığınarak bir konuya değinmek istiyorum ..

Kaç yıldır AKP bu ülkede iktidar ? Kaç yıldır Türban muhabbetleriyle muhafazakar seçmenlerin oyunu alıyor ?Sözde Dindar bir geçlik yetiştiren bu partimiz neden bu sorunları hala çözmedi ? Çözemedi mi diyelim yoksa :)
siyaset beni ilgilendirmiyor bu 1. 2. bir ara universitelere basortuyu serbest birakitida butun yok olasi YOK ayagi kalkmadi mi? chp takimi ayagi kalkmadi mi? mahkemelere kosusturmadilar mi? hukumetin aldigi karari yine mahkeme bozmadimi? cozemedi demiyelim, birakmadilar diyelim..

Kendi çocuklarını bile Amerikalarda okuttuktan sonra eve hapsedip daha sonra başgöz edenlere bu konuda nasıl güveniyor insanlarımız anlam veremiyorum.

bende seni anlamiyorum cunki, basbakan cocuklarina bile hapsedildi diyrosun ya diyebiliyrosun ya pess diyorum... sen calismayan bir insanin nasip hapsedildigini dusunebiliyorsun, bu ne denli bir dar bakis acisidir. Okadar acikta calismiyor onlarada hapsedildi diyebiliyor musun?
ozaman bende zenginlerden degil. normal insanlardan ornek vereyim.
ben kapaliyim, cok fazla okumadim okuyabildigim kadar ve basortuluyum ve calisyiorum...
bir akrabamizin kizida, okula gitti, (bitirmedi kendi tercihiydi) gitar kursuna gitti, evlendi coluk cocuk sahibi oldu evde calismiyor (kocasi evemi hapsetti diyelim???)
bakis acini ac biraz, genislet. herkeze bir cerceveden bakamazsin, bakarsin bakmasina ama dargoruslu olursun.
Ben ülkemde müslümanlığımı yaşayamıyorum demek komik geliyor bana :) isteyen çok güzel yaşıyor.
HIII evet, eve hapsederek :) eve hapis etmek isteyen kadinlarin kocalari, anneleri yada babalari degil... bazi zihniyetler.
sevgilerle...

Başlıga istinaden; bir de başörtüsü takanların, eşlerinin kafasızlıgını tartışmak lazım gerekmez mi. Bkz:dindar gençlik,tinerci gençlik #hepimiztinerciyiz

anlamadim. kapali kadinlarin, kapali oluslari ile kocalarinin alakasi ne ki kafasiz esleri diyorsun?

haddinizi bilin artik. sen kim oluyorsunda benim babama, abime esime dostuma akrabalarima kafasiz diyebiliyorsun.
sen ve senin gibiler kendi kafaniza (kafasizliginiza) bakin

bu ne haddini bilmemezliktir.
basortu takanlarin eslerini kafasizligini tartismak lazim gerekmezmi yazmissin ya, seni ve senin gibileri tartismak gerekir bence.

yesil;Anlamadım diye başlamışsın çok anlamış gibi cevap vermişsin. Yine, haddinizi bilin derken haddini benim gibi sen de aşmışsın parantez içindeki kelimende. Bizim tartışılacak bir yanımız yok şükür. Tartışılacak bir konu var diyorsan da sabaha kadar tartışırım eyyam yapmamanız koşuluyla. Söylediklerim hükümet üzerinden verdigim bir örnekti. Bu kadar alınmanıza gerek yoktu :)

yesil;Anlamadım diye başlamışsın çok anlamış gibi cevap vermişsin. Yine, haddinizi bilin derken haddini benim gibi sen de aşmışsın parantez içindeki kelimende. Bizim tartışılacak bir yanımız yok şükür. Tartışılacak bir konu var diyorsan da sabaha kadar tartışırım eyyam yapmamanız koşuluyla. Söylediklerim hükümet üzerinden verdigim bir örnekti. Bu kadar alınmanıza gerek yoktu :)

Başlıga istinaden; bir de başörtüsü takanların eşlerinin kafasızlıgını tartışmak lazım gerekmez mi. Bkz:dindar gençliktinerci gençlik #hepimiztinerciyiz

ben yazsam ki, su sacini acanlarin eslerinin kafasizligini tartismak lazim gerekmezmi,

sen ne anlarsin?

elbette uzerime alinirim yazdigin cumleye bak once lutfen..
insanda sabir kalmiyorki

ben yazsam ki, su sacini acanlarin eslerinin kafasizligini tartismak lazim gerekmezmi,
sen ne anlarsin?
elbette uzerime alinirim yazdigin cumleye bak once lutfen..
insanda sabir kalmiyorki

Biraz gündemi takip ediyorsam gençler arası ayrım yapan bir başbakan için yazıldıgını anlarım o cümlelerin

:)

disarda su borusu patlasa onada hukumete istinaden yazarsiniz...

sen kalmissin genelleme bir cumleme yazmissin, basbakan yazildigini anlamami istiyorsun.
basbakan dusuncesiyle yatip kalkmadigim icin her yazilanlari onalara mal etmemde sacmalik olur.
adam basini kapatmis, basbakana yaziyorlar, adam kafasini acmis, basbakana yaziyorlar
neyse ya
daha fazla yazmicam, ugrasmicam. kim ne yaparsa yapsin kim ne dusunurse dusunsun.

Gündemden bihaber oldugunuzu bilseydim bu topa girmezdim bile. Baştan ofsayta düşmüşüm zaten. Uğraşmayınız lütfen iyi geceler :)

bence gulene bir sormak gerek, amerikada yasayabiliyormu diye?
ulkesinde yasatmadikalarina ve orda kaldigina gore yasayabiliyor ki orda kaldi.

iranda yasanildigini nerden biliyorsun? kac kere gittin gordun?

belki en iyi muslumanlik amerikada yada avrupanin herhagi bir yerinde yasaniliniyordur.

ben Hollanda'da yasiyorum ve Turkiyede bir ortama girdigimde uzaydan gelmissim gibi acayip acayip bakan insanlar yok burda demekki ben muslumanligi burda daha iyi yasiyorum irana gitmeye gerek yokmus.
basortumle hem okuluma gidip, hem en luks restorantlara gidip hem calisip, hem calisirken veya okurken ibadetimi yapabiliyorsam, ben muslumanligi hollandada daha iyi yasiyorum. belki iranda yasayanlardanda iyi yasiyorum.

bazi inasnlar akillarinca irani surgun olarak goruyorlar. Sorun iranlilara bakalim tahsilleri neymis... bir cogu doktor,avukat vs. vs. neden cunki basortuyle hem okuyup hem mesleklerini icra edebiliyorlar.

Turkiyede ne yapiyorlar, binbir zorlukla okuyorlar (okumaya izin verdikleri kadar) okul bitince ne oluyor? kamusal alana basortulu giremezsin donkk.... evinde otur istedigin kadar universite bitirmis ol ama sen evinde otur meslegini yapmaaaaa diyorlar...
o videodaki kadinda oyle diyor.

Vdeodaki kadının bu ülkede yaşamasınlar sözüne katılmıyorum daha öncede yazmıştım kişinin kendisi özgürlüğünün kısıtlanacağını düşündüğü için
böyle bir bakış açısına sahip türk vatandaşlara komünistler rusyaya diyenlerde vardı aynı şey değilmi fikirlere saygı gösteremiyoruz vatanından kovmaya kalkıyoruz.
Ben size saymaya kalkarsam gülenden önce çok insanlar yurt dışında yaşadı
cem karaca almanyada aç kaldı be ne için suçu neydi.
tek kelimeyle gülen amerikadan türkiyeyi idare ediyor gelsin kim kovuyor
yargılanır suçsuzsa aklanır mesele bu kadar basiT
ALMANYADA amerikda vs vs türban sorunu olmaz onlarda ülkelerinin rejimini tehdit altında görseler sen o zaman seyret neler yapıyorlar.
ben kimsenin özel hayatında nasıl yaşaması gerektiğine karışmam
Kamusal alanda ayrımcılık yapılacağını düşündüğüm için türbanı kabul etmiyorum bunun garantisi yok çünkü. Bir gonca kuriş vardı domuz bağıyla
öldürülen unutamadığım . BEN kimsenin ülkesinden gitmesini söylemedim
gitmek istediğini söylediği için üstteki yorumu yaptım.

BU türban sorunu sorun olmaktan çıkması türbanı savunanların menfaatlerine
ters ve bitmez kardeşim bizde boş boş çene yorarız.

Peki turbanlilarin kamuda ayrimcilik yapacagini sirf zannederek calismasini istememekte bir ayrimcilik. Sini anlatamiyorum ozgurluk baskasinin ozgurlugunu kisitlamakla olmaz.
Sende kalkmis diyorsun kamuda calismasinlar. Basortusuzler ayrimcilik yapiyor diye dusunmelimiyiz ki siz basortunun ayrimciliga yol acacagini dusunuyorsun.

Kusura bakmayin bu tarz dusuncelere kafam basmiyor.
Ozgurluk varsa Eger, ben basortumu ister siyasi simbol olarak ister sus istersemde dinimin geregi olarak takarim.ozgurlukse Eger sebebide kimseyi ilgilendirmez. Kimse nasil birisine gidip neden mavi, gri Kazak iste gomlek giydim diye sacma bir sormazken soramazken benim basortumude soramaz sormamali.

Kimsenin kimseyi ulkeden kovmaya hakki yok. Ne cem karaca gitsin ne baskasi...
Gulen zaten mahmekede aklandi.

Gündemden bihaber oldugunuzu bilseydim bu topa girmezdim bile. Baştan ofsayta düşmüşüm zaten. Uğraşmayınız lütfen iyi geceler :)

Bizimle kimse ugrasmasa bizde kimseyle ugrasmicaz. Bizimde tek dilegimiz bu inan. Kimse ugrasmasin. Senden daha cok haberler izledigimi garanti ederim

Peki turbanlilarin kamuda ayrimcilik yapacagini sirf zannederek calismasini istememekte bir ayrimcilik. Sini anlatamiyorum ozgurluk baskasinin ozgurlugunu kisitlamakla olmaz.
Sende kalkmis diyorsun kamuda calismasinlar. Basortusuzler ayrimcilik yapiyor diye dusunmelimiyiz ki siz basortunun ayrimciliga yol acacagini dusunuyorsun.

Kusura bakmayin bu tarz dusuncelere kafam basmiyor.
Ozgurluk varsa Eger, ben basortumu ister siyasi simbol olarak ister sus istersemde dinimin geregi olarak takarim.ozgurlukse Eger sebebide kimseyi ilgilendirmez. Kimse nasil birisine gidip neden mavi, gri Kazak iste gomlek giydim diye sacma bir sormazken soramazken benim basortumude soramaz sormamali.

Kimsenin kimseyi ulkeden kovmaya hakki yok. Ne cem karaca gitsin ne baskasi...
Gulen zaten mahmekede aklandi.

ben derdimi anlatamıyorum kılık kıyafet yönetmeliği var mesala oğlum meslek seçerken kılık kıyafeti serbest mesleklerden tercih yapıyor.
saçı ve sakalı uzun bundan ödün vermeyeceğini söylüyor.
erkek olarak istediği kıyafette işe gidemeyeceği yerler var.
yani her şey özgürlük adına serbest olmuyor zaten .
KİMİN ne giydiği beni ilgilendirmez kamuda bir düzen olmalı.
sorun tek türban değil zaten .

Başlıga istinaden; bir de başörtüsü takanların, eşlerinin kafasızlıgını tartışmak lazım gerekmez mi. Bkz:dindar gençlik,tinerci gençlik #hepimiztinerciyiz

1328690996-4a8b632d.jpg

İnsanlar niçin çalışır ? Para kazanmak için...Bu saydığın isimlerin paraya mı ihtiyacı var ? Çalışma hayatının zorluklarını, çalışıyorsanız bilirsiniz. Her ihtiyacıma yetecek kadar param olsa, neden çalışayım ?
Hem, belki onların kendi tercihleriydi. Nerden biliyorsunuz ?

Evet. Müslümanlık yaşanamıyor bu ülkede..
Üniversiteler bir örnek.. Diğer örneklerde yaşamın içinde..
Kapalı olduğu için, mesleğini yapamayan milyonlarca insan var. A sınıfı şirketlerde hiç kapalı çalışan gördünüz mü ? İşverenlerin kesinlikle tercihleri açık bayanlar olmuyor mu ?
Otobüslerde ellili yaşlarda kapalı teyzem ayakta gidiyor. 25-30'lu yaşlarda açık bir hatuna adam yer veriyor.
Nişantaşında kapalı bir bayan kahvesini içerken, açık bayanlar ''bunun ne işi var burada'' bakışlarıyla taciz ediyor.
Bir restauranta bir çift geliyor. Bayan kapalı. Masalarına oturuyorlar.
Hemen arkasından bir çift daha geliyor. Bayan açık. Sarışın.. Kapıları garsonlar tarafından açılıyor. Masalarına oturuyorlar ve garson onlardan önce gelen çiftin değilde sonradan gelen o çiftin siparişini alıyor önce...
İşyerlerinde gizli saklı namazlarını kılmaya çalışanlar, idare tarafından namaz kıldıkları duyulunca işten çıkarılıyorlar..
Namaz kılan insanlara geri kafalı etiketi yapıştırılır hemen...

Cuma namazı için rotasyonlu olarak sadece 1 saat izin hakkı tanıyan kaç şirket,kaç işveren tanıyorsunuz ?
Örnekleri o kadar çok çoğaltabilirm ki...

Yaşınız kaç bilmiyorum ama, hayatın gerçekleri içinde değilsiniz...

Doğrudur , verdiğim örnekteki insanların paraya ihtiyacı yoktur :) Ama kesinlikle kendi tercihleri olmadığını biliyorum ...

Örneklerim sizi tatmin etmemiş anlaşılan devam edeyim müsadenizle...

30 Yaşında ki Abdullah Gül ile 15 yaşında ki Hayrünnisa evlendi . O güne kadar başı açık olan Hayrünnisa,işte o gün evlendiği gün tesettüre girdi .

Gelelim Başbakanımızın eşi Emine Gülbaran(Erdoğan) 'a .. Emine Erdoğan :" Ağabeyim bana örtünmem gerektiğini söylediği zaman intihar etmeyi bile düşünmüştüm.Nasıl olurda örtünürdüm ! Çevremde birtane örneği yoktu.Köy gibi yerde olsam neyse ama İstanbul gibi yerde olmazdı . "

Münevver Arınç , (22) Bülent Arınç (31) evlendiler ve Öğretmen olan Münevver evlenince ev hanımı oldu tesettüre girdi .Öğretmenliği bıraktı.

Bu örnekler Semiha Yıldırım -Binali Yıldırım , Zeynep Babacan-Ali Babacan,Faruk Çelik-Beyhan Çelik ... Liste uzayıp gidiyor daha fazla uzatmayayım. Ha bu örnekler yine seni tatmin etmezse söyle biraz daha çoğaltayım :)

Yukarıdaki şahıslar sence kendi tercihleriyle mi kapanmış yoksa ortada bir baskı söz konusu mu ? :)

Hiç bana öyle "kamusal alanda çalıştırılmıyor" gibi meseleyi çarpıtacak sözlerle gelmeyiniz . Türkiye'de özel sektörde iş mi yok ? Meselenin özü ne biliyor musunuz ? Tamamen sınıfsal ! Türkiye'de tekstil sektöründe 3 milyon çalışan var. İstatisklerle seni boğmak istemiyorum ama kabaca söyleyecek olursam bunların yarısı kadın işçi ve çoğu başı kapalı ...

Şu kırmızı içine aldığım kısımlar konumuzla alakası yok tamamen çarptırmışsın olayı .Hiç o konulara girmeyeceğim ama en altta ki açıklamaya bir örnek vereyim :)

Demişsiniz ki "Cuma namazı için rotasyonlu olarak sadece 1 saat izin hakkı tanıyan kaç şirket,kaç işveren tanıyorsunuz ? "

Ben bir sigorta şirketinde çalışıyorum ve işverenim bir Alevi , sağ olsun Cuma günleri , cuma namazı için 1 saat izin hakkı tanıyor bana :)

Son olarka yaşım 21 , hayatın gerçekleriyle küçük yaşta tanıştım ben ..

Saygılar ;

Son düzenleme:

zamaninda goc etmesine sebebiyet verenler

Fetullah Gülen'in ülkemizi terketmesinin nedenini sordum size ...
Siz açıklama yapmamışsınız ! Üstü kapalı "zamaninda goc etmesine sebebiyet verenler" demiş konuyu kapatmak istemişsiniz ..

siz turbanlilari ne zannediyorsunuz? nerde yasiyorsunuz? a***** asosyal oldugunumu zannediyorsunuz? azda degil %90 ni demissiniz hemde. once dediginize kendiniz inanin sonra yuzdelik verin.
universite bitirdikten sonra ise alanlar tahsile degilde karsindakinin fizigine bakiyorda o yuzden olmasin?

Verdiğim yüzdeliğe kendim inanmasam vermem zaten :) Bugün Devlet daireleri olsun,özel şirketler olsun tahsile değil de fiziğe göremi iş veriyorlar . Yapmayın Allah aşkına peki siz bu söylediğinize inanıyor musunuz :)

guzel ornek vermissin. ayseden fatmadan mahalledekilerden ornek verseydiniz memnun olurdum.
bende zengin olsam bende calismam. senin calismayan kisilere eve kapatildigi dusuncesine sevk edipde kendi tercihleri oldugunu aklina getirmeyen dusunce nedir merak ettim.

Mahallemde ki örnekleri tanıyacak mısınız ? Sidikli Ayşesidir,Sütçünün karısıdır gibi örneklere inanmazsınız diye tanıdık simalardan verdim :)Beni çalışmayan kişilere eve kapatıldığı düşüncesine sevk eden düşünceyi yukarıda Direniş isimli arkadaşa açıkladım zaten ...

siyaset beni ilgilendirmiyor bu 1. 2. bir ara universitelere basortuyu serbest birakitida butun yok olasi YOK ayagi kalkmadi mi? chp takimi ayagi kalkmadi mi? mahkemelere kosusturmadilar mi? hukumetin aldigi karari yine mahkeme bozmadimi? cozemedi demiyelim birakmadilar diyelim..

Siyasetle ilgilenmediğini söylemişsiniz ama üstü kapalı Chp'ye giydirmeden de kendinizi alıkoyamamışsınız :) Bugün YÖK kimin elinde ? - İktidarın ! Össidir,Kpssidir,Polislik sınavıdır yaşanan kopya usulsüzlükleri ,adaletsizliklerinde niye YÖK ayağa kalkmadı ?
Ha bu arada başörtülü kızlarımız üniversitelere eşarbını çıkarmadan derslere girebiliyorlar :)

bende seni anlamiyorum cunki basbakan cocuklarina bile hapsedildi diyrosun ya diyebiliyrosun ya pess diyorum... sen calismayan bir insanin nasip hapsedildigini dusunebiliyorsun bu ne denli bir dar bakis acisidir. Okadar acikta calismiyor onlarada hapsedildi diyebiliyor musun?
ozaman bende zenginlerden degil. normal insanlardan ornek vereyim.
ben kapaliyim cok fazla okumadim okuyabildigim kadar ve basortuluyum ve calisyiorum...
bir akrabamizin kizida okula gitti (bitirmedi kendi tercihiydi) gitar kursuna gitti evlendi coluk cocuk sahibi oldu evde calismiyor (kocasi evemi hapsetti diyelim???)
bakis acini ac biraz genislet. herkeze bir cerceveden bakamazsin bakarsin bakmasina ama dargoruslu olursun.

Bu kısmı defalarca okumama rağmen anlayamadım malesef. Yazım hatalarınızı düzeltip yazarsanız tekrar cevap verebilirim :)

HIII evet eve hapsederek eve hapis etmek isteyen kadinlarin kocalari anneleri yada babalari degil... bazi zihniyetler.

Direniş kullanıcı isimli üye de sizin gibi başıkapalı olanların kamusal alanda olsun özel şirkette olsun çalışamadığını belirtmişti . Bir örnek daha vereyim :)

Benim Annem'in başı kapalı , 22 yıl Devlet Memurluğu yaptı , devlet dairesine girerken mecbur olarak başını açmak zorunda kaldı. 22 Yıl hizmet etti ! Ne oldu başını açtı diye müslümanlıktan mı çıktı ? Başıkapalı olanlar istese çalışabiliyor , zihniyetlerin değişmesi dileğiyle :)

Saygılar ;

yorum yapmayacagim kacti diyeceksin...

istedigini de... artik yorum yapmicam.

annende iyi yapmis... sende cok memnun olmussun gorunur o ki...
tercih degistirtmisler cokmu memnun verici?
muslumanliktan cikti diyen var mi? kim diyebilir ki?

Son düzenleme:

yorum yapmayacagim kacti diyeceksin...

istedigini de... artik yorum yapmicam.

annende iyi yapmis... sende cok memnun olmussun gorunur o ki...
muslumanliktan cikti diyen var mi? kim diyebilir ki?

Yorum yapmadın diye kaçtı felan tarzında terbiyesizlik ve saygısızlık yapmam .

Fakat yorum yapmayacaksanız üstü kapalı laf sokma işlerinede girmeyeceksiniz ;)

Konu daha fazla uzamasın haydi selametle :)

Sayın director, siz burada başörtüsünü değil, hükümeti, devlet adamlarını tartışıyorsunuz.
Halka inin.. Halkı görerek, halka göre yorum yapın..

Saydığınız isimlerin nasıl ne yaptığı beni zerre kadar ilgilendirmiyor.
Beni bu konuda ilgilendiren nokta, yaşamın içindeki sorunlar ve bunlara bakış açısı..
Geniş düşünebilen, objektif bakışa sahip,din,dil,ırk,kıyafet,her türlü seçimlere saygı gösterilebilinen, her insanın, her insana ''insan'' olduğu için saygı duyduğu bir toplum ne hoş olurdu değil mi ?
Ben, samimiyetmle bunu prensip edinmiş bir beşerim.. Sizlerin, medeniyet, laiklik,çağdaşlık, aynı zamanda, gericilik,yobazlık, anlayışlarınıza uzağım...
Sizin fikirlerinizin yerini, fikirlerimle doldurmak gibi bir amacım yok. Sadece fikirlerime,önyargısız ve iyi anlaşıldıktan sonra eleştiri beklerim.

Sizin belki asla başörtülü bir samimi dostunuz olmayacak, ama şuna emin olun benim şimdiki gibi, ateist arkadaşlarım, mini eteklerle gezen bir çok dostum olacak .)

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri