Başörtüsü takanların...

---> Başörtüsü takanların...

Yeditepe kardeşim...bu üstte koydugun resimler zaten başörtüsünü kötülemek için yahut ne için kullandıgını bilmeyen insanlardır...bu resimleri paylaşmakla hiç hoş bir hareket yapmadın...söylediklerinin hiçbirisine katılmıyor degilim...evet bir çok kişi türbanı siyasi amaç için kullanıyor kaldı ki bizim dinimizde türban diye bir kelime yok...bu kelime dilimize başka dillerden gelmiştir bizde tesettür vardır vucudunun heryerini kapatmak yani...ve bugunki insanların baş örtü şekli kuranı kerimde deve hörgücü gibi başını baglayanlar cennetin kokusunu bile alamayacaklar denilen kişilerdir...ama bilmiyor olabilirler yeni kapanıyo alışmaya calışıyo olabilirler...bunlar ayrı mevzuLar

yinede bu üstteki resimdeki insanların rezilligini bu konuda paylaşman hiç hoş olmadı...kapalılara düşman olanların ellerine koz vermiş oldun...ayrıca bir insanın başı kapalı diye okuma özgürlügünü kısıtlayan ve bunu da destekleyen insanların oldugu bir toplumdan utanc duyuyorum...ben nasıl yanımda yarıcıplak, neredeyse gögüsleri yerinden fırlayacakmış gibi elbiseler giyen, oturdugunda bacaklarının tamamının göründügü kalktıgında vucut ölçülerinin belli oldugu kızlarımızı aşagılamıyor ve onların kıyafetlerine saygı duyuyorsam benim kıyafetime de herkes saygı duymalı...özgürlük bu değil mi? hangi dinde hangi ülkede insanları kıyafetinden dolayı yargılıyorlar ? herkesin kimlignde dini islam yazmıyor mu ? nedir bu çelişki..

ha bunu siyaseyet amacı için kullananlar vardır yoktur orası işin başka boyutu...örtüsünü siyaset için kullananların ayıbıdır üstteki resimlerde bizim yüz karası insanlarımızdır...

peçe ile çarşaf konusuna gelince...malesef ki peçe ve çarşaf kullananlara da yobaz deniyor :) ama cırılcıplak gezen kızlarımız modern cagdaş fıstık gibi vs ...dini için kapanan hatta çarşaf giyenler yobaz görgüsüz çagdışı vs...yani sözün özü kardeşim...insanlar dinin emirlerini yasaklarını bilmedikleri uygulamadıkları sürece bu üstteki resimdeki gibi kızlarımızda ortalıkta başörtüsünü yerle bir edecek, dininin emrini yerine getirmek için kapanan carşaf giyen yahut tesettüre uygun giyinende toplumdan dışlanıp cagdışı damgasını yiyecek bu islamin ilk gunlerinden beri böyle geldi böylede gidecek

Allah sonumuzu hayr etsin Vesselam

Son düzenleme:

Yeditepe kardesim onlardan banane... Ben kendime bakarim.
Ayrica son resimdeki krem giymis fotografta ne var? Gayet hanimhanimcik onun ustundekiler elbette normal degil ama bu beni ilgilendirmiyor onlar yuzunden benim ozgurlugum neden engelleniyor ki oyle olmakta onlarin secimi. Onlar oyle ortuyorlarsa yine yasak getirmemeleri gerek onlarin secimi ama utanclari kendine.
Bor kapali cok acik giymis diye ornek gosteriliyor butun kapalilara mal ediliyor. Siz gercek kapalilarida istemezsiniz ozaman okadar carsafli var iste onlarda tam ALLAHin istedigi gibi kapaniyor onlari kapalilara ornek gosterip iste tam kapali bunlari ornek alin diye, Yada onlar okula vs girebilsin. Gosterdigin resimler konu ile ozgurluk ile alakasi yok kardesim her ozgurluk istedigimizde resimmi cikartacaksiniz karsimiza. Sence normal mi?

Sevgili yeditepe örnek verdiğiniz resimler çok konudışı
Özgürlük olan bir ülkede herkes istediği kıyafetle istediğini yapabilmeli
Ahlak dışı eylemler bu kadar kamulaştırılırken türbanın men edilmeye çalışılması iki yüzlülüktür
Hele halkın çoğunluğunun müslüman olduğu bir ülkede bunu tartışmak bile utanç verici
Yanlış anlaşılmasın müslüman ille örtünecek demiyorum herkesin kendi tercihi
Ben de kapalı biri değilim :)

yeditepe kardesim, resimler filan ekleyecegine, karsi isen cik yaz acikca, ben baslarn ortunmesine karsiyim de, fotograflar filan.. sanki basini cevirdigi yerde yukarda ekledigi resimlerdeki gibi kizlar varmis gibi muamele yapiyor.

cik de acik yureklilikle, basortuye karsiyim diye. yazdiklarin bunu gosteriyor. oda bir dusunce, onada saygimiz var ki olmasada dusunceni degistirecek deyiliz.

Sevgili yeditepe örnek verdiğiniz resimler çok konudışı
Özgürlük olan bir ülkede herkes istediği kıyafetle istediğini yapabilmeli
Ahlak dışı eylemler bu kadar kamulaştırılırken türbanın men edilmeye çalışılması iki yüzlülüktür
Hele halkın çoğunluğunun müslüman olduğu bir ülkede bunu tartışmak bile utanç verici
Yanlış anlaşılmasın müslüman ille örtünecek demiyorum herkesin kendi tercihi
Ben de kapalı biri değilim :)

Aslında tam da konunun içinde olan resimler . Bir kişi bunları yapıyor diye tüm Türbanlılar'a aynı sözü etmediğimi yazının altında kırmızı renklerle yazmıştım fakat insanlar ne almak isterlerse onu alırlar ve onu koyarlarmış önlerine . Birazcıkta bakma görme meselesi . Bu ülke de " Düşünce Özgürlükleri " , hapis cezasına çarptırıldığı sürece , bilenin ve konuşanın dili kesildiği sürece , bu ülkede " Özgürlük " kavramı yoktur . Halkın çoğunluğu diyoruz . Laik bir ülke de halkın %100'ü müslüman olsa dahi bu Türban konusunun kapanacağı anlamına gelmiyor .

Türban konusunu , halkın çoğunluğunun müslüman olarak düşündüğünüz bir ülkede " Tartışmayın " efenim o zaman . Bu " Utancın " altına kendi isminizi de yazmayın .

yeditepe kardesim, resimler filan ekleyecegine, karsi isen cik yaz acikca, ben baslarn ortunmesine karsiyim de, fotograflar filan.. sanki basini cevirdigi yerde yukarda ekledigi resimlerdeki gibi kizlar varmis gibi muamele yapiyor.

cik de acik yureklilikle, basortuye karsiyim diye. yazdiklarin bunu gosteriyor. oda bir dusunce, onada saygimiz var ki olmasada dusunceni degistirecek deyiliz.

Bu konu var olduğundan bu yana düşüncelerimi dile getiriyorum . Düşüncelerimi resimlerle destekliyorum . Bir konu hakkında bir düşünce dile getiriyorsanız , ben karşıyım , ama neden karşıyım ayırımını yapmak gerekiyor .

Adı üstünde tartışma . Zan altında bırakma değil .

Ayrıca , düşüncelerimi söylememi engelleyecek bir insan kulu tanımıyorum . Olsa da farketmez , her koşulda her yerde düşüncelerimi açıkça dile getirebilen birisiyim .

Ayrıca bir konu daha ; Sen Hollandanın en büyük bankasında " Türbanlı " olarak çalışabiliyorsun . Bu konunun seni pekte endişelendirmemesi gerek :)

Yeditepe kardeşim...bu üstte koydugun resimler zaten başörtüsünü kötülemek için yahut ne için kullandıgını bilmeyen insanlardır...bu resimleri paylaşmakla hiç hoş bir hareket yapmadın...söylediklerinin hiçbirisine katılmıyor degilim...evet bir çok kişi türbanı siyasi amaç için kullanıyor kaldı ki bizim dinimizde türban diye bir kelime yok...bu kelime dilimize başka dillerden gelmiştir bizde tesettür vardır vucudunun heryerini kapatmak yani...ve bugunki insanların baş örtü şekli kuranı kerimde deve hörgücü gibi başını baglayanlar cennetin kokusunu bile alamayacaklar denilen kişilerdir...ama bilmiyor olabilirler yeni kapanıyo alışmaya calışıyo olabilirler...bunlar ayrı mevzuLar

yinede bu üstteki resimdeki insanların rezilligini bu konuda paylaşman hiç hoş olmadı...kapalılara düşman olanların ellerine koz vermiş oldun...ayrıca bir insanın başı kapalı diye okuma özgürlügünü kısıtlayan ve bunu da destekleyen insanların oldugu bir toplumdan utanc duyuyorum...ben nasıl yanımda yarıcıplak, neredeyse gögüsleri yerinden fırlayacakmış gibi elbiseler giyen, oturdugunda bacaklarının tamamının göründügü kalktıgında vucut ölçülerinin belli oldugu kızlarımızı aşagılamıyor ve onların kıyafetlerine saygı duyuyorsam benim kıyafetime de herkes saygı duymalı...özgürlük bu değil mi? hangi dinde hangi ülkede insanları kıyafetinden dolayı yargılıyorlar ? herkesin kimlignde dini islam yazmıyor mu ? nedir bu çelişki..

ha bunu siyaseyet amacı için kullananlar vardır yoktur orası işin başka boyutu...örtüsünü siyaset için kullananların ayıbıdır üstteki resimlerde bizim yüz karası insanlarımızdır...

peçe ile çarşaf konusuna gelince...malesef ki peçe ve çarşaf kullananlara da yobaz deniyor :) ama cırılcıplak gezen kızlarımız modern cagdaş fıstık gibi vs ...dini için kapanan hatta çarşaf giyenler yobaz görgüsüz çagdışı vs...yani sözün özü kardeşim...insanlar dinin emirlerini yasaklarını bilmedikleri uygulamadıkları sürece bu üstteki resimdeki gibi kızlarımızda ortalıkta başörtüsünü yerle bir edecek, dininin emrini yerine getirmek için kapanan carşaf giyen yahut tesettüre uygun giyinende toplumdan dışlanıp cagdışı damgasını yiyecek bu islamin ilk gunlerinden beri böyle geldi böylede gidecek

Allah sonumuzu hayr etsin Vesselam

Resimleri paylaşmakla hoş hareket yaptım yada yapmadım . Burada neticede benim yaptığım hareketlerden ziyade , Türban konusu altında ki düşüncelerimizi dile getiriyoruz ki , konu bir resim altından buralara kadar geliverdi .

Din farklı bir boyuttur . İnsanlar Allah'a sığınırken , diğer insanlara nispet yada hava atma gibi amaçlarından arınıp sadece Allah'a sığınıp dua ederler . Durum böyleyken yeni kapanıyor , alışmaya çalışıyor gibi yorumların yapılması bana mantıksız geliyor . Sen müslüman olduğuna inandığın sürece , dinin gerekliliklerini yerine getirdiğin sürece , sadece 5 vakit namazı kılarken başını örtsen de kafidir . Müslümanlığın ilk şartı " Türban " takmak değil de biz neleri konuşuyoruz .

Hangi ülkede insanlar kıyafeti yüzünden yargılanıyor ? Biraz doğuya gitmekte hiç bir zarar olmayacaktır . O tarafa doğru gidince ne demek istediğime anlam vereceksin .

Düşünce özgürlüğünü yasaklamaya çalışan bir ülke de , okuma özgürlüğünün yasaklanmasına tepki veren insanlar ; düşünce özgürlüğünün yasaklanmasına aynı tepkiyi veremediler maalesef . Çünkü onların okumada ki amacı belliydi . Kendi simgelerini mevcut bulunduğu okullarda yaymaktı . Gruba yeni bir üye daha . Dört koldan savaşma misali .

Medeniyet dediğin kapatmaksa bedeni ninjalar bizlerden daha medeni .
Medeniyet dediğin açmaksa bedeni , hayvanlar bizlerden daha medeni .

Yeditepe kardesim onlardan banane... Ben kendime bakarim.
Ayrica son resimdeki krem giymis fotografta ne var? Gayet hanimhanimcik onun ustundekiler elbette normal degil ama bu beni ilgilendirmiyor onlar yuzunden benim ozgurlugum neden engelleniyor ki oyle olmakta onlarin secimi. Onlar oyle ortuyorlarsa yine yasak getirmemeleri gerek onlarin secimi ama utanclari kendine.
Bor kapali cok acik giymis diye ornek gosteriliyor butun kapalilara mal ediliyor. Siz gercek kapalilarida istemezsiniz ozaman okadar carsafli var iste onlarda tam ALLAHin istedigi gibi kapaniyor onlari kapalilara ornek gosterip iste tam kapali bunlari ornek alin diye, Yada onlar okula vs girebilsin. Gosterdigin resimler konu ile ozgurluk ile alakasi yok kardesim her ozgurluk istedigimizde resimmi cikartacaksiniz karsimiza. Sence normal mi?

Yapmış olduğum yorumu görmezden gelip sadece resimlere takılı kalarak , sadece almak istediğini alan diğer kelimeleri görmeyen insana pekte fazla aktarılacak cümle yoktur . Fakat ben yine de açıklamamı yapayım . Orada Türbanlı var , Türbanlı var diyerek ikiye ayrılmış ve karşılaştırılmış insanlar mevcuttu .

Senin yaşadığın ülkede ; Senin çalıştığın " Hollandanın En Büyük Bankasında " Türban takmana izin veriliyorsa ve buna saygı duyuluyorsa , senin özgürlüğün kısıtlanmış olmuyor . Durum böyleyken de , benim özgürlüğümü kısıtlıyorsunuz yorumu ; " Ortalığı bulandırmaktan ve söz söylemiş olmak için söz söylemekten " başka bir şey değildir .

Bu konunun neresinden tutarsam tutayım , konu her koşulda siyasete , politikaya ve hükumetin tavırlarına kadar uzanacak . Tasvip etmiyorum . Onca yasa çıkartan , her çaldığı minareye kılıf uyduran AKP , Türban'a da yasa çıkarsaydı madem . " Türban Yasası " olsaydı . Türbanlıların hakları korunsaydı . " ÖZGÜR TÜRK TOPLUMU " oluşturulsaydı . Ama yapılmadı . Çünkü bir gün , Türbanda ayaklarına bağ olacakta o yüzden .

Bu ülkenin gündemi " 1 Saatlik Akşam Haberlerine " göre ilerleseydi . Hepsinden biraz biraz ülke refah içerisinde olurdu .

Türbanın bu noktaya gelmesinde " Siyaset ve Politika " yer alırken , bu konu altında " Siyaset için kullananlar utanç kaynağıdır " açıklamaları beni her nedense tatmin etmedi .

Son olarak ; Ben Türbanlı'ya bağnaz ve yobaz yakıştırması yapanlardan değilim . Akıl fikir mevcutken tüm insanlarda , kendini geliştirebiliyorsa insan ne mutlu kendi kişiliğine . " Cumhurbaşkanı hanımı Hayrunisa Gül'ü " her zaman takdir etmişimdir . Bulunduğu konuma zekasıyla , kültürüyle , kıyafetiyle uyum sağlayan birisi .

" Herkes " herkes değildir .

Aslında tam da konunun içinde olan resimler . Bir kişi bunları yapıyor diye tüm Türbanlılar'a aynı sözü etmediğimi yazının altında kırmızı renklerle yazmıştım fakat insanlar ne almak isterlerse onu alırlar ve onu koyarlarmış önlerine . Birazcıkta bakma görme meselesi . Bu ülke de " Düşünce Özgürlükleri " , hapis cezasına çarptırıldığı sürece , bilenin ve konuşanın dili kesildiği sürece , bu ülkede " Özgürlük " kavramı yoktur . Halkın çoğunluğu diyoruz . Laik bir ülke de halkın %100'ü müslüman olsa dahi bu Türban konusunun kapanacağı anlamına gelmiyor .

Türban konusunu , halkın çoğunluğunun müslüman olarak düşündüğünüz bir ülkede " Tartışmayın " efenim o zaman . Bu " Utancın " altına kendi isminizi de yazmayın .

Bu konu var olduğundan bu yana düşüncelerimi dile getiriyorum . Düşüncelerimi resimlerle destekliyorum . Bir konu hakkında bir düşünce dile getiriyorsanız , ben karşıyım , ama neden karşıyım ayırımını yapmak gerekiyor .

Adı üstünde tartışma . Zan altında bırakma değil .

Ayrıca , düşüncelerimi söylememi engelleyecek bir insan kulu tanımıyorum . Olsa da farketmez , her koşulda her yerde düşüncelerimi açıkça dile getirebilen birisiyim .

Ayrıca bir konu daha ; Sen Hollandanın en büyük bankasında " Türbanlı " olarak çalışabiliyorsun . Bu konunun seni pekte endişelendirmemesi gerek :)

Ilginc, Neyse ister karsi ol ister olma bu beni ilgilendirmez. Beni neden endiselendirmesin? Burda calisiyor olmam turk olmadigimi Yada turkiyeye dinmeyecegimi gostermezki dinmesem ve turk olmasamda muslumanim. Cok gereksiz bir cumle olmus Kusura bakma ama taaa ulkeler birbirini elestirip karisirken onlara deniliniyormu turkiyede yasamiyorsun sn neden endiseleniyorsun diye :)
Uzuleceksin Kusura bakma memlekete bir basi kapali daha gelecek diye ama ilerki planlarimda turkiyeye yerlesmek var. Artik bende endiselenebilir koyun ? :) ey ALLAH'im.

Ilginc, Neyse ister karsi ol ister olma bu beni ilgilendirmez. Beni neden endiselendirmesin? Burda calisiyor olmam turk olmadigimi Yada turkiyeye dinmeyecegimi gostermezki dinmesem ve turk olmasamda muslumanim. Cok gereksiz bir cumle olmus Kusura bakma ama taaa ulkeler birbirini elestirip karisirken onlara deniliniyormu turkiyede yasamiyorsun sn neden endiseleniyorsun diye :)
Uzuleceksin Kusura bakma memlekete bir basi kapali daha gelecek diye ama ilerki planlarimda turkiyeye yerlesmek var. Artik bende endiselenebilir koyun ? :) ey ALLAH'im.

İleri ki yaşantında ki planların beni pekte ilgilendirmiyor açıkçası . Söylediklerimi anlamak istediğin gibi yorumluyorsun ve ortaya çok farklı düşünceler çıkıyor . Ben kimim de burada yazanların ve yorum yapanların TÜRK'lüğünü yargılayım . Böyle bir düşüncenin ortaya çıkması da beni üzdü açıkçası . Burada Türklük yada farklı ülkecilik oynamıyor , yorumlarımızı da Irk ayrımından uzak olarak yapıyoruz . Burası yeri olmadığı için . Ülkeler birbirlerinin iç işlerine asla müdahale etmezler . Şöyle düşünelim ; Ben kalkıpta senin evinin içerisinde yer alan problemlere kendimi dahil etmem , karışmam . Çok yüzeysel bir örnek .

Koyun derken konudan saptığını ve şahsıma hakaret ettiğini de hatırlatmak isterim . Bunu da yetkili arkadaşlar göz önüne alacaklardır .

Noktayı koymayı bilmeli insan. Cümle virgüllerle devam ederse söylenmek istenenlerin anlamı düşer .

İnsan neye inanıyorsa onu savunmak icin sacma oldugunu bile bile aksi seyler göstermeye anlatmaya calısır normal ama bu kadar kücülmeyelim..Bu saygısızlıga anlam veremiyorum.İsteyen bas örtüsü takar isteyen orasını burasını acar bu dünya son degil elbet hakikati herkes ögrenir..

İleri ki yaşantında ki planların beni pekte ilgilendirmiyor açıkçası . Söylediklerimi anlamak istediğin gibi yorumluyorsun ve ortaya çok farklı düşünceler çıkıyor . Ben kimim de burada yazanların ve yorum yapanların TÜRK'lüğünü yargılayım . Böyle bir düşüncenin ortaya çıkması da beni üzdü açıkçası . Burada Türklük yada farklı ülkecilik oynamıyor , yorumlarımızı da Irk ayrımından uzak olarak yapıyoruz . Burası yeri olmadığı için . Ülkeler birbirlerinin iç işlerine asla müdahale etmezler . Şöyle düşünelim ; Ben kalkıpta senin evinin içerisinde yer alan problemlere kendimi dahil etmem , karışmam . Çok yüzeysel bir örnek .

Koyun derken konudan saptığını ve şahsıma hakaret ettiğini de hatırlatmak isterim . Bunu da yetkili arkadaşlar göz önüne alacaklardır .

Noktayı koymayı bilmeli insan. Cümle virgüllerle devam ederse söylenmek istenenlerin anlamı düşer .
:) once yanlis anlasildigim icin ozur dilerim :) gulumsuyorum dalga amacli degil bu telefonumun t9 sozlugunun basima is acacagini biliyodum bigun :) orda koyun yazilmis ama ''endiselenebir koyun'' gibi bi kelime olmayacgini bilecek anlayacak kadar akilli bi insansin. ''Endiselenebilir miyim?'' Di o kelimedeki kasit.
Bir konuyada aciklik getirmek istiyorum benim niyetim irk ayrimi degil. Sen dedin ya sen orda yasiyorsun neden endiseleniyorsun diye. Bende ona nazaran dedim burda yasiyor olmam endiselenmemi gerektirmiyor mu manasinda.
Neyse, yine kelime hatalari olabilir telefondan yaziyorum ve is yerinde oldugum icin kontrol etmeye pek firsatim yok.

Koyun kelimesinden dolayi k.bakma kasitlica yazilmis birsey degildi

ALLAH (c.c.) şöyle buyuruyor:
Onlara “Halk nasıl iman etti ise siz de öyle iman edin” denildiği zaman “Biz hiç beyinsiz, ayaktakımı gibi iman eder miyiz?” derler. Asıl beyinsiz ayak takımı kendileridir, ama bunu bilmiyorlar. Onlar müminler ile karşılaştıkları zaman “inandık” derler. Fakat şeytanları, elebaşları ile baş başa kaldıkları zaman “Biz sizin yanınızdayız, onlarla sadece alay ediyoruz” derler.

Bunları, tevhid ehlinden olup da yanılgılara düştüğünü gözlemlediğim bazı grupların kendisine gelmesi için de bahsediyorum. Bu kimseler de bilen ama gizleyen zihniyete dahi olmaktadırlar. Bu insanlar, itikadı sapmaya yönelmiş birini müşrik, münafık veya kâfir ilan etmeyi, hatta bu kapsamda çeşitli deliller getirmeyi kendilerine iş edinmiş olmalarına rağmen, imkânları varken en ufak bir nasihate dahi muhtaç durumda olan kimselere gerekli tebliği yapmaya tenezzül etmeyen kişilerdir. Bunlar, İslam’ın nasıl doğup büyüdüğünü ve günümüze nasıl geldiğini bilmiyorlar, zannederim. Bunların inancında, ne Vahşinin tövbe etmesine ne de kölelerin özgürleştirilmesine imkân bulunmamaktadır. Oysa Kuran-ı Kerim, hastalığımıza ne de güzel bir reçete keserek sıhhati bulma yolunu bizlere bildirmektedir…

ALLAH (c.c) söyle buyuruyor:
Allah'a ve Resulü’ne itaat edin ve çekişip birbirinize düşmeyin, çözülüp yılgınlaşırsınız, gücünüz gider. Sabredin. Şüphesiz Allah, sabredenlerle beraberdir

Baş örtüsünü takanlardan çok takmayanlar kafasına takıyor...Hayrolur İNŞALLAH:)

---> Başörtüsü takanların kafasızlığı...!

isteyen takar istemeyen takmaz.zorlayanlar varmi?var.buda onlarin boynuna

kimse kalkipda kimseyi niye elestiriyor???sevmiyorsan sevmiyorsun.seviyorsan seviyorsun.

hangi cagdayiz hala konumuz BASORTUSU

siz boyle cok basarilar gerceklestirirsiniz

coooooooooooooooooooooook..

OZKAN ABI KONUYU SILERMISIN?cok bos bir konuda.

evet hala konumuz başörtü çünkü henüz bu konuda özgür değiliz. oysa ki biz müslümanız ve Allah'tan bize bir emirdir başörtü eğer kur'an-ı kerim'e bir göz atarsanız bu konuda birçok ayetlerle karşılaşacaksınız. hemen eğer başörtü çağını geçseydik dünyada bütün bayanlar başörtü takmazdı ve bütün bayanlar ibadet eksikliği yaşarlardı....

---> Başörtüsü takanların kafasızlığı...!

okudum ozkan abi..melihin hakki varmiki basortusu takan birisinin baortusune kadar paprfum sIKmasi bilmem surasi burasi gozukmesi???

hadi onuda gectim; basortusu takanlarin kafasizligi diye BASLIGA BAK

butun basortululeri almiyormu bu icine???

BIR OZUR BORCU VAR konuyu acanin basortulerden

dedigim gibi kimseyi ilgilendirmiyor ne yaptiklari.

benim tek dedigim bu.

Sezen kardeşim.bir kere burası forum.Adam eğer yalan söylüyorsa,bunu isbatla,fikrini çürüt.Yani başı örtülü ama;başı bir oynar ,kaşı bir oynar hesabı arkadaşlarımız yokmu diyorsunuz? var olduğunu biliyorsunuz.O halde kızmadan,sakin sakin,sizin de fikrinizi dinlemek isteriz.Sağlam dayanaklarınız varsa koyun ortaya,ve özür dilemek zorunda kalsın.Bu işler,fikirler öfke ile olmaz.Bence yalan konuşmuyor.Gözlerimizi gerçeklere kapatamayız.Dedikleri varmı;var. nokta.Saygılar.:106:

Kuran da baş örtüsü ayeti yoktur diyenlere cevap
Kur'anda Örtü Kelimesinin Geçtiği Ayetler

Mü'min kadınlara da söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç. Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunlar. Süslerini, kendi hocalarından ya da babalarından ya da oğullarından ya da kocalarının oğullarından ya da kendi kardeşlerinden ya da
kardeşlerinin oğullarından ya da kız kardeşlerinin oğullarından ya da kendi kadınlarından ya da sağ ellerinin altında bulunanlardan ya da kadına ihtiyacı olmayan (arzusuz veya iktidarsız) hizmetçilerden ya da kadınların henüz mahrem yerlerini tanımayan çocuklardan başkasına göstermesinler.
Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Hep birlikte ALLAH'a tevbe edin ey mü'minler, umulur ki felah bulursunuz." (NUR SURESİ<31)

Dediler ki: "Bizim kalplerimiz örtülüdür." Hayır; ALLAH, inkârlarından dolayı onları lanetlemiştir. Bundan dolayı pek azı iman eder. (BAKARA SURESİ

Oruç gecesinde kadınlarınıza yaklaşmak size helal kılındı. Onlar, sizin örtüleriniz, siz de onlara örtüsünüz. ALLAH, gerçekten sizin, nefislerinize ihanet etmekte olduğunuzu bildi, tevbenizi kabul etti ve sizi bağışladı. Artık onlara yaklaşın ve ALLAH'ın sizin için yazdıklarını dileyin. Fecir vakti, sizce beyaz iplik siyah iplikten ayırd edilinceye kadar yiyin, için, sonra geceye kadar orucu tamamlayın. Mescidlerde itikafta olduğunuz zamanlarda onlara (kadınlarınıza) yaklaşmayın. Bunlar, ALLAH'ın sınırlarıdır, (sakın) onlara yanaşmayın. İşte ALLAH, insanlara ayetlerini
böylece açıklar; umulur ki sakınırlar. (BAKARA SURESİ< 187)

Ey Kitap Ehli, neden hakkı batıl ile örtüyor ve bildiğiniz halde hakkı gizliyorsunuz? (AL-İ İMRAN SURESİ<71)

Onların kendi sözlerini bozmaları, ALLAH'ın ayetlerine karşı inkâra sapmaları, peygamberleri haksız yere öldürmeleri ve: "Kalplerimiz örtülüdür" demeleri nedeniyle (onları lanetledik.) Hayır; ALLAH, inkârları dolayısıyla ona (kalplerine) damga vurmuştur. Onların azı dışında, inanmazlar. (NİSA SURESİ < / 155)

Onlardan seni dinleyenler vardır; oysa biz, onu kavrayıp anlamalarına (bir engel olarak) kalpleri üzerine kat kat örtüler ve kulaklarında bir ağırlık kıldık. Onlar, hangi 'apaçık-belgeyi' görseler, yine ona inanmazlar. Öyle ki, o inkâr etmekte olanlar, sana geldiklerinde, seninle tartışmaya girerek: "Bu, öncekilerin uydurma masallarından başka bir şey değildir" derler. (EN'AM
SURESİ < / 25)

Gece, üstünü örtüp bürüyünce bir yıldız görmüş ve demişti ki: "Bu benim rabbimdir." Fakat (yıldız) kayboluverince: "Ben kaybolup-gidenleri sevmem" demişti. (EN'AM SURESİ< 76)

Şeytan, kendilerinden 'örtülüp gizlenen çirkin yerlerini' açığa çıkarmak için onlara vesvese verdi ve dedi ki: "Rabbinizin size bu ağacı yasaklaması, yalnızca, sizin iki melek olmamanız veya ebedi yaşayanlardan kılınmamanız içindir." (A'RAF SURESİ< 20)

Onlar için cehennemden yataklar ve üstlerine örtüler vardır. Biz zulme sapanları işte böyle cezalandırırız. (A'RAF
SURES41)

O, sizi tek bir nefisten yarattı ve kendisiyle durulup-yatışması için ondan eşini var etti. Onu (eşini) örtüp-bürüyünce, o da bir yük yüklendi de bununla (bir süre) gezindi. Nitekim ağırlaşınca, ikisi Rableri olan ALLAH'a dua ettiler: "Eğer bize salih (bir çocuk) verirsen, andolsun şükredenlerden
olacağız." (A'RAF SURESİ 189)

Onlara Nuh'un haberini oku. Hani kavmine demişti ki: "Ey kavmim, benim makamım ve ALLAH'ın ayetleriyle hatırlatmalarım eğer size ağır geliyorsa ben, şüphesiz ALLAH'a tevekkül etmişim. Artık siz ortaklarınızla toplanıp yapacağınız işi karara bağlayın da işiniz size örtülü kalmasın (veya tasa konusu olmasın), sonra hakkımdaki hükmünüzü -bana süre tanımaksızın- verin.
(YUNUS SURESİ > / 71)

Haberiniz olsun; gerçekten onlar, ondan gizlenmek için göğüslerini büker (Hak'tan kaçınıp yan çizer)ler. (Yine) aberiniz olsun; onlar, örtülerine büründükleri zaman, O, gizli tuttuklarını da, açığa vurduklarını da bilir. Çünkü O, sinelerin özünde saklı duranı bilendir. (HUD SURESİ< 5)

Mü'min kadınlara da söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç. Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunlar. Süslerini, kendi kocalarından ya da babalarından ya da oğullarından ya da kocalarının oğullarından ya da kendi kardeşlerinden ya da
kardeşlerinin oğullarından ya da kız kardeşlerinin oğullarından ya da kendi kadınlarından ya da sağ ellerinin altında bulunanlardan ya da kadına ihtiyacı olmayan (arzusuz veya iktidarsız) hizmetçilerden ya da kadınların henüz mahrem yerlerini tanımayan çocuklardan başkasına göstermesinler.
Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Hep birlikte ALLAH'a tevbe edin ey mü'minler, umulur ki felah bulursunuz." (NUR SURESİ31)

Biz önlerinde bir sed, arkalarında bir sed çektik. Böylelikle onları örtüverdik, artık görmezler. (YASİN SURESİ< 9)

Gökleri ve yeri hak olarak yarattı. Geceyi gündüzün üstüne sarıp-örtüyor, gündüzü de gecenin üstüne sarıp-örtüyor. Güneşe ve aya boyun eğdirdi. Her biri adı konulmuş bir ecele (süreye) kadar akıp gitmektedir. Haberin olsun; üstün ve güçlü olan, bağışlayan O'dur. (ZÜMER SURESİ< 5)

Dediler ki: "Bizi kendisine çağırdığın şeye karşı kalblerimiz bir örtü içindedir, kulaklarımızda bir ağırlık, bizimle senin aranda bir perde vardır. Artık sen, (yapabileceğini) yap, biz de gerçekten yapıyoruz." (FUSSİLET SURESİ < / 5)

İman edip salih amellerde bulunan ve Muhammed'e indirilen (Kur'an)a -ki o Rablerinden bir haktır- İman edenlerin (ALLAH), kötülüklerini örtüp-bağışlamış, durumlarını düzeltip-ıslah etmiştir. (MUHAMMED SURESİ< 2)

(Bütün bunlar,) Mü'min erkekleri ve mü'min kadınları, içinde ebedi kalıcılar olmak üzere, altından ırmaklar akan cennetlere sokması ve kötülüklerini örtüp-bağışlaması içindir. İşte bu, ALLAH katında 'büyük kurtuluş ve mutluluk'tur. (FETİH SURESİ<5)

"Andolsun, sen bundan gaflet içindeydin; işte Biz de senin üzerindeki örtüyü açıp-kaldırdık. Artık bugün görüş-gücün keskindir." (KAF SURESİ<22)

Ayağın üstünden (örtünün) açılacağı ve onların secdeye çağrılacakları gün, Artık güç yetiremezler. (KALEM SURESİ< 42)

"Doğrusu ben, onları bağışlaman için her davet edişimde, onlar parmaklarını kulaklarına tıkadılar, örtülerini başlarına çektiler ve büyüklük tasladıkça büyüklük gösterip-direttiler.' (NUH SURESİ< 7)

Ey örtüsüne bürünen, (MÜZZEMMİL SURESİ<1)

Ey bürünüp örtünen, (MÜDDESSİR SURESİ<1)

Yıldızlar 'örtülüp (ışıkları) silindiği' zaman, (MÜRSELAT SURESİ<

Geceyi bir örtü yaptık. (NEBE' SURESİ< 10)

Ve onu (isyanla, günahla, bozulmalarla) örtüp-saran da elbette yıkıma uğramıştır.

Yalnız bur da konuyu açan arkadaşımız baş örtüsünü bir marifet bilip anlamını laiğiyle yaşamayan müslüman kız kardeşlerimizi eleştirmiş ben de bir türbanlı bir bayan olarak yer yer katılmaktayım fikirlerine...

Arkadaşlar işin özünü gözden kaçırıyorsunuz galiba.Bir düşünün lütfen.en azından kendi kendinize dürüst olun.Bu ülke kaç senedir müslüman?. bilen varmı? eminim bilebilirsiniz.
Peki kaç senedir türban diye lastik gibi konumuz var.Nereye çekersen oraya gidiyor.Bir parti lideri sayesinde ve dinini iyi bilen bir toplum sayesinde böyle bir konumuz var. Bir kişi çıksın yalan desin.Diyemez.İsbatı çok kolaydır.Girersin arşivlere bakarsın.
Peki bundan önce,bu partiden önce biz millet olarak müslüman değilmiydik?.Bütün kızlarımız günahkarmıydı?.Elbette değillerdi.
Yani konuyu bilmeyen,dinini bilmeyen insanlar kız olsun,erkek olsun,her zaman kullanılıyor.İslam bilinse bu tartışmalar olurmu?.elbette olmaz.
işin özü benim insanım kendi kendini kullandırıyor.Birileri de bu işin ticaretini yapıyor.
Eh ne yapalım kardeşim,bu insanlarda kullandırtmasınlar kendi kenilerini.Ha bazıları gönüllü olabilir,onlarda allah tarafından verilen emanetleri ancak o kadar değerlendirebiliyor demekki. Sonuçta herkes layığını bulur.İstiyen köle, istiyen özgür olur ülkemizde.Herkes sınırları içinde kalsın yeter diyoruz.Saygılar tüm kardeşlerime.:106:

Tesettür Allah'ın emridir, bunu tartışan Müslüman değildir. Herkes 'sanane, herkes özgürdür' gibi lafların arkasına sığınıyor. O zaman kimse hiçbirşeyi tartışmasın kim ne yaparsa yapsın

Başörtüsü ve türban üniformadır. Başka açıklaması yok. Kendini kapatarak dinim böyle söylüyor diyemezsin. Yalan söylüyorsun çünkü. Sen, çevrene müslüman olduğunu kanıtlama amacıyla örtündün. Örtünmeden de müslüman olunur.

Hakli Whiteroot !

Yüzde 10 Kilo Makyaj Vücüt Hatlari Ortada Basta Türban Ne Anlami Takma Daha Iyi...

Başörtüsü ve türban üniformadır. Başka açıklaması yok. Kendini kapatarak dinim böyle söylüyor diyemezsin. Yalan söylüyorsun çünkü. Sen, çevrene müslüman olduğunu kanıtlama amacıyla örtündün. Örtünmeden de müslüman olunur.

Sen hiç kuranı açıp okudun mu ? tesettür ayetlerinden haberin var mı ? bilmedigin konu hakkında yorum yapma....ayrıca aynen öyle bizim dinimiz kapan diyor örtün diyor, kuranda aynen böyle yazıyor nasıl anlarsanız anlayın bizim için bizim başörtümüzü kimin nasıl anladıgı önemli degil zaten...Örtünmeden müslüman olunmaz diyen mi var ? sen konuyu okudun mu ? kime neyi kanıtlayacagız ki etrafımızdakilere müslüman oldugumuzu kanıtlamak için mi başımızı örtüttük yani ? neye hizmet edip neyi savunuyorsunuz anlamıyorum...başörtüsü ve başını örtenlere dil uzatmaktan vazgecin...

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri