Başörtüsü takanların...

---> Başörtüsü takanların...

Başörtüsü ve türban üniformadır. Başka açıklaması yok. Kendini kapatarak dinim böyle söylüyor diyemezsin. Yalan söylüyorsun çünkü. Sen, çevrene müslüman olduğunu kanıtlama amacıyla örtündün. Örtünmeden de müslüman olunur.

bu yoruma ancak gulerim :)

sana katildigim tek cumlen. ortunmedende musluman olunur. elbette olunur.
ama ortunenlere uniformalidir diyemezsin. dersinde bir tek kendin inanirsin buna :)

hem kime ne? ister insan moda diye takar turbani, ister siyasal simge olarak, ister sirf yakistigi icin, isterse dini emrettigi icin. kime ne? sanane?

basortululer atki takanlara neden rengi kirmiz, mavi rente takiyorsunuz idyor mu? demyor, neden gomlegin dugmeli degilde citcitli diyorlarmi demiyorlar.
boyle birseyi kimse kimseye diyemedigi gibi kimseninde basortuye birsey demeye hakki yok ne olarak takarsa taksin.
kimin ne giydiginden ne takdigindan bana ne? sana ne? ona ne buna ne?

Hakli Whiteroot !

Yüzde 10 Kilo Makyaj Vücüt Hatlari Ortada Basta Türban Ne Anlami Takma Daha Iyi...

Makyaj ve parfüm olayına takılması saçma.
Diğer muhabbetler evet yanlış, ama makyaj yapılmaz parfüm sıkılmaz diye bi konu geçmiyo, bunu söylemeyin. Baş örtüsünü ilginç ilginç şekillere sokuyorsa evet yanlış, çünkü bu gösterişe giriyo ve ibadetten çıkıyo, anlamsız bi olay haline geliyo.

Kendi görüşüme gelirsek, herkesin kendi düşüncesi kendine, kendi günahı boynuna. Dinimiz gereği uyarmalı mıyız? Evet. Ama gerisine taşımaya, bunu olay haline getirmeye gerek yok.
Düşünecek çok şey var, milletin saçına başına takmakla bi yere varamayız.

ben anlamıyorum insanları abi .insan hürdür istediğini yapar dinde zorlama yok diyoruz .ALLAH tan baska o insanın cennete gidip gidemeyeceğini kim bilir. açık hanımefendiler orasını burasını acınca makyaj yapınca parfüm sıkınca sıkıntı yok basortulu hanımefendi bunu yapınca vay efendim nasıl yapar. herkes kendisine baksın . herkes kendisine yaşar

Makyaj ve parfüm olayına takılması saçma.
Diğer muhabbetler evet yanlış, ama makyaj yapılmaz parfüm sıkılmaz diye bi konu geçmiyo, bunu söylemeyin. Baş örtüsünü ilginç ilginç şekillere sokuyorsa evet yanlış, çünkü bu gösterişe giriyo ve ibadetten çıkıyo, anlamsız bi olay haline geliyo.

Kendi görüşüme gelirsek, herkesin kendi düşüncesi kendine, kendi günahı boynuna. Dinimiz gereği uyarmalı mıyız? Evet. Ama gerisine taşımaya, bunu olay haline getirmeye gerek yok.
Düşünecek çok şey var, milletin saçına başına takmakla bi yere varamayız.

Basörtüsü Ilginc Ilginc Sekilere Sokmasi Gösteris Ise Makyaj Da Yanlis Parfümde Onlarda Gösteris Girio..

Takacaksa Dogru Düsgün Taksin

Yanlis Anlamayin Basörtüsüne Karsi Degilim ...Dogru Kulanana

...yasadigim ulkede bir cok arap kadinlarida turban takiyor,bazilarida normal basartu takiyorlar,basartu veya turban taktiklarindan dolayi hic kimseyi dindar veya dinsiz diye sorgulayamayiz.herkesin gunahi ve sevabi kendinedir.

Basörtüsü Ilginc Ilginc Sekilere Sokmasi Gösteris Ise Makyaj Da Yanlis Parfümde Onlarda Gösteris Girio..

Takacaksa Dogru Düsgün Taksin

Yanlis Anlamayin Basörtüsüne Karsi Degilim ...Dogru Kulanana

'Takacaksa' diyosun bak adı üstünde , mesele baş örtüsü yani , koku veya yüz değil , buna karışamazsınız saçma ve yanlış bu , yapılan ibadetin gösterişinin yapılmaması gerekiyo dışındaki durumların değil. Çok yanlış yerlere çekiyosunuz.

Bana sorarsanız ben kapanmam asla, şu an için düşüncem öyle en azından. Ama tek garip bulduğum ve karşı çıktığım görünce dayanamadığım mevzu bu, makyaj parfüm yok topuklu ayakkabı vs. bunların hiç bi alakası yok konuyla, sürer de yapar da giyer de. Kuranda böyle bi madde varsa gösterin, yanlışsam tamam derim.

'Takacaksa' diyosun bak adı üstünde , mesele baş örtüsü yani , koku veya yüz değil , buna karışamazsınız saçma ve yanlış bu , yapılan ibadetin gösterişinin yapılmaması gerekiyo dışındaki durumların değil. Çok yanlış yerlere çekiyosunuz.

Bana sorarsanız ben kapanmam asla, şu an için düşüncem öyle en azından. Ama tek garip bulduğum ve karşı çıktığım görünce dayanamadığım mevzu bu, makyaj parfüm yok topuklu ayakkabı vs. bunların hiç bi alakası yok konuyla, sürer de yapar da giyer de. Kuranda böyle bi madde varsa gösterin, yanlışsam tamam derim.

Canim Benim Herseyin Usülü Vardir Basörtüsününde Var Takacaksa Adam Gibi Taksin Suratinda 10 Kilo Makyaj Sisenin Icine Düsmüs Gibi Parfüm Kokmasin Bacaginda Tayt Sirtinda Tunik Olmasin ...
Müslümanlik Sadece Kuranda Gecen Ibadetler Degil Hadisi Serifler Falan Var

Böyleler Yüzüne Basörtüzü Yanlis Yere Cekiliyor ...

Bu Arada Türkcem Cok Iyi Degil Yanlis Kelime Falan Kulanmis Olabilirim Senin Kadar Iyi Demek Istedigimi Ifade Edemiorum xD

Canim Benim Herseyin Usülü Vardir Basörtüsününde Var Takacaksa Adam Gibi Taksin Suratinda 10 Kilo Makyaj Sisenin Icine Düsmüs Gibi Parfüm Kokmasin Bacaginda Tayt Sirtinda Tunik Olmasin ...
Müslümanlik Sadece Kuranda Gecen Ibadetler Degil Hadisi Serifler Falan Var

Böyleler Yüzüne Basörtüzü Yanlis Yere Cekiliyor ...

Bu Arada Türkcem Cok Iyi Degil Yanlis Kelime Falan Kulanmis Olabilirim Senin Kadar Iyi Demek Istedigimi Ifade Edemiorum xD

Hala yanlışta olduğunu düşünmüyorum, çok uzatmak da istemiyorum açıkçası ama anlamamanın sebebini anlayamıyorum.

Anlamamalarının ya da..

İbadetten olduğunu söylemiyorum müslümanlığın, makyajın yapılmaması parfümün sürülmemesi gibi bi kural olmadığını söylüyorum. Tayt elbetteki giymicek, bileğini göstercek bi etek elbetteki giymicek, bunlar zaten kuralı işin. Ama makyajın, parfümün bilmemnenin alakası yok. Hala ısrarcıyım bu konuda.

Yanlış kelime kullanmıyosun, kapalılığı kirletenlerin bunu yanlış şekilde kullananlar olduğunu söylüyosun, ama yanlış kullanım sadece giyim konusunda. Koku vs. karışılamaz, böyle bi kural da yok, yapılan yanlış da değil.

Sen 'yüzün' gösterişinin yapılmamasını istiyosan o zaman sen çarşafı savunuyosun derim. İşin burdan sonrasını da ben bilmiyorum, kuranda çarşaf giyin yüzünüzü göstermeyin yazıyosa, tamamdır, bi şey diyemem. Ama mesele baş örtüsüyse bunun gereği yapılmalı, gösterişe kaçılmamalı. Yüz, koku bunların alakası yok, buna da karışılmamalı.

Hala yanlışta olduğunu düşünmüyorum, çok uzatmak da istemiyorum açıkçası ama anlamamanın sebebini anlayamıyorum.

Anlamamalarının ya da..

İbadetten olduğunu söylemiyorum müslümanlığın, makyajın yapılmaması parfümün sürülmemesi gibi bi kural olmadığını söylüyorum. Tayt elbetteki giymicek, bileğini göstercek bi etek elbetteki giymicek, bunlar zaten kuralı işin. Ama makyajın, parfümün bilmemnenin alakası yok. Hala ısrarcıyım bu konuda.

Yanlış kelime kullanmıyosun, kapalılığı kirletenlerin bunu yanlış şekilde kullananlar olduğunu söylüyosun, ama yanlış kullanım sadece giyim konusunda. Koku vs. karışılamaz, böyle bi kural da yok, yapılan yanlış da değil.

Sen 'yüzün' gösterişinin yapılmamasını istiyosan o zaman sen çarşafı savunuyosun derim. İşin burdan sonrasını da ben bilmiyorum, kuranda çarşaf giyin yüzünüzü göstermeyin yazıyosa, tamamdır, bi şey diyemem. Ama mesele baş örtüsüyse bunun gereği yapılmalı, gösterişe kaçılmamalı. Yüz, koku bunların alakası yok, buna da karışılmamalı.

Bu Böyle Uzar Gider :))

Istedigini Söyle

Takacaksa Adam Gibi Taksin Makyaj Parfüm Dar Elbiseler Giyecekse Cikarsin Türbani Bukadar !

Bu Böyle Uzar Gider :))

Istedigini Söyle

Takacaksa Adam Gibi Taksin Makyaj Parfüm Dar Elbiseler Giyecekse Cikarsin Türbani Bukadar !

Evet uzar , o yüzden ben diceğimi dedim diyorum :)

Cümlen şöyleyken benden de evet;
Dar Elbiseler Giyecekse Cikarsin Türbani Bukadar !

Yine de düşünceden düşünceye fark var tabi saygı duyarım, konuya katkın için ben teşekkür ederim :)

bas ortusu kuranda var mi yok mu diye soranlar icin ekliyorum.

buyurun:

Nur suresinin 31.ayeti:

"Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunanlar (köleleri), erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayan hizmetçi vb. tabi kimseler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar (Dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler). Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz."
ALLAH'a emanet

Yeni yorumları okuyunca bildigim şeyleri paylaşmak istedim...öncelikle başörtüsü kuranda yok diyen varmıdır bilmiyorum bunun için kuran-ı kerimde bir kaç ayet vardır zaten...sadece başörtüsü olarak geçmez fakat bu ayetler genel olarak tesettür olarak gecer...Yani başını ört yeter diye birşey yoktur...Tesettürdür anlatılan konu...vucudunun el ve yüz dışında kalan heryerini örtmek baş örtüsünü yakanın üzerine salmak, üstteki yesilin yazdıgı ayet bunlardan birisidir bir diger ayette ahzap suresinde gecer ama ayet numarasını hatırlayamıyorum şu anda...neyse yani mevzu sadece başını örtmek degildir en azından kuranda ayet var kuranda böyle geciyor diye savunuyorsak yaptıgımız ibadeti, o zaman ayetin devamını da bilmeliyiz...kaç kişiyiz ayette yazdıgı gibi örtüsünü yakasının üstüne salan ? çok az kişi vardır bu ayete göre başını örten...neden ? cünkü pek modern görünmüyoruz biraz yaşlı gözüküyoruzdur vs vs...eger durum böyleyse biz biraz nefsimiz için birazda dinimiz için örtünüyoruz demeyi bilmeliyiz bence...peki vucudumuzun geri kalan yerleri ayette yazdıgı şekilde örtü,lü mü ? hiçbir yerimiz görünmeyecek şekilde bol elbisemiz ayak bileklerimize kadar uzanan elbiselerimiz var mı ? ve mahrem yerlerimizi babamız erkek kardeşimiz ve oglumuz dışında kimseye göstermiyormuyuz ? mahrem yerler el yüz dışında kalan yerlerdir...Neyse uzun lafın kısası sırf emir oldugu için kapanan ve emre uyan çok az kişiyiz o yüzden dikkat etmeliyiz diyorum..

Gelelim parfüm makyaj kısmına...bir hadis-i şerifte gecer ki kadının kokusunu yabancı bir erkek dduymayacak...Neden ? cünkü erkeklerin nefsleri hassastır ve kokudan etkilenebilir ve bizim için aklından başka şeyler gecirebilir..o yüzden parfüm yada başka kokulu şeyleri kadınların dışarıya cıkarken sürmemesi gerektigini söylemiştir Peygamberimiz..bu hadistir ayet degildir o yüzden kuranda aramayın...makyaj kısmı ise onunla alakalı bir hadis varmıdır yokmudur bilmiyorum alimler hocalar onu sakıncalı bulur cünkü ayette kadınların dışarda dikkat çekmemesi gerektigi bildirilmiştir makyajda fazla dikkat çektigi için kadınların uzak durması gerektgiini söylerler...makyaj malzemelerinin bir cogunda da domuz yagı oldugu söylendiginden yada başka maddelerin abdeste engel olduguda söylendigi için bu tür şeylerin kullanılmaması gerektigi söylenir...Durum bu benim bildiklerim bunlar kızlar biraz faydam olduysa ne mutlu

Ama şunu söylemeden bitirmek iistemiyorum, insan günah işleyebilir insan günah işleyecekki Rabbi affetsin, bütün günahları işlemiş bile olsak ümit kesmemeliyiz cünkü Allah buyuruyor ki "Merhametim azabımdan daha büyüktür" bütün emirlere uymayabiliriz nefsimize uyabiliriz ama sonra pişman olup tevbe ettigimiz zaman inşallah hepsini affeder Allah...yeterki biraz daha kuranı iyi anlayıp ona göre yaşamaya calışalım cünkü herşey fani, tek baki olan insanın dinidir...amelidir...insanlar amelleri ile topraga gömülecek kim ne derse desin , isteyen inansın isteyen inanmasın ama bu dünyadan giderken tek götürecegimiz şey amelimizdir...ne kadar dikkat edersek o kadar iyi

Hayırlı cumalar

bu yoruma ancak gulerim :)

sana katildigim tek cumlen. ortunmedende musluman olunur. elbette olunur.
ama ortunenlere uniformalidir diyemezsin. dersinde bir tek kendin inanirsin buna :)

hem kime ne? ister insan moda diye takar turbani, ister siyasal simge olarak, ister sirf yakistigi icin, isterse dini emrettigi icin. kime ne? sanane?

basortululer atki takanlara neden rengi kirmiz, mavi rente takiyorsunuz idyor mu? demyor, neden gomlegin dugmeli degilde citcitli diyorlarmi demiyorlar.
boyle birseyi kimse kimseye diyemedigi gibi kimseninde basortuye birsey demeye hakki yok ne olarak takarsa taksin.
kimin ne giydiginden ne takdigindan bana ne? sana ne? ona ne buna ne?

bir bayan mini etek giyerse ahlaksızlık olur ama ona ne diceksin? toplumsal norm olur sonra? ha? o zaman istersen kara çarşafa gir, istersen don-sütyenle gez. kime ne

bir bayan mini etek giyerse ahlaksızlık olur ama ona ne diceksin? toplumsal norm olur sonra? ha? o zaman istersen kara çarşafa gir, istersen don-sütyenle gez. kime ne

Turkiyede binlerce mini etek giyen var. Kim ahlaksiz dedi? Bir insanin fikri neyse zikride o olur. demekki mini etek giyenler senin nezninde ahlaksiz. Ben mini etek giyenlere ahlaksiz dediklerini duymadim. Tek tuk varsada o kendi ahlaksizligidir.
Benim kabullenemediim kapali acik diye ayrimcilik yapilmasi. Herkes insan! insan!

adamlar uzaya gitti bırak uzaya gitmeyi uzaya yerleşmeyi planlıyorlar biz hala su başötüsü olayına takıldık dış güçler türklerin ilerlemesini engellyor pkk destekleniyor ve başörtüsü.....

Helal olsun kardesim! Guzel bir tesbit...
Ayrica yorum baslamadan once birde guleyim hahahaha ..Arkadaslar..Islamiyet 32 farzdan ibaret degildir.. oyle olsaydi..Allah c.c. Kurani vahiyetmez..32 farzla hersey biterdi... Bunu yazan kardesime diyorum; Duyduklarinla muslumanligini kabartma..Ac kurani oku...
Allah..insana okumayi emretti..sonra kalemi..yazmayi...Sadece dinleyerek.. ondan ona dini ogrenenler helak olmadimi?

Basortu konusuna gelincede..Helal olsun yazini okudum ve haklisin..Artik basortusu bir aksesuara donusmus ve degerini kaybeder gibi (Duzgun ortunenler haric) Ortu konusundaki ayetler sabittir..Ve farzdir, bundan baskasi idda edilemez..Edilirsede ayetler inkar edilmis olur, iman tehlikeye duser..Kii Ortu sadece islamiyette degil, diger dinlerde (ozamanlardada) farz kilinmistir...
Tevrat, incil, zebur..Ozamanki peygamberlere bu ortunun farziyeti vahyedilmistir..
Hic acik olan bir meryem ana heykeli gordunuzmu hiristiyanlarda? Gormediniz evet...Islamiyet diger var olan dinlerin (sonradan bozulduklari icin) asli olanlarinin tamamlanmisidir..
oyle 32 farzi ezberleyerek hukum verilmez bu konularda..Tehlikelidir.

Sorun kafadaki türban,başörtü vs. değil sorun kafada ben nice kapalı insanlar gördüm okula girerken etek bileğe kadar,okulun içerisinde dizin baya üstünde bizzat şahit oldum. Erkeklere laf atan başörtülülermi dersin sevgilisiyle parklarda yiyişenlermi dersin, bası kafalı fakat altında dapdaracık kotlarmı dersin.İnancınız bumu sizin? Ha benim kimsenin inancına basörtüsüne türbanına bir lafım yok.saygıda duyarım ama o türbanı takıyorsan da basına edebinle davranıcaksın arkadaşım.

adamlar uzaya gitti bırak uzaya gitmeyi uzaya yerleşmeyi planlıyorlar biz hala su başötüsü olayına takıldık dış güçler türklerin ilerlemesini engellyor pkk destekleniyor ve başörtüsü.....

Keske sen okuyup adam olsaydinda.. uzaya gitseydin..

Herkes memlelet icin. Herkes uzaya gidiyor biz nelerle ugrasiyoruz diyor. Sende bu memleketin insani degil misin? Kwske uzay bilimleriyle ugrassiydin uzaya gidenlerden oksaydinda bizde uzay gitmis gorseydik memleketimizde.
Swni konussaydik.

Bu aslinda tamamen seni sahsina yazdigim birsey degil.

Bizler millet olarak hep elestiririz. Adamlara bak. Uzaya cikiyor biz nelerle ugrasiyoruz diye... ee biz ne yapihoruz halk olarak memleketimizi ileriye tasimak icin?
Insan ayrimciligi yapiyoruz. Bizler ancak klacyeden memeleket kurtariyoruz.

Adam kalkmis. Ben ne kapalilar gordim onu bunu yapiyor.
Ben ne sunlar gordum.ya bu isin kapalisi acigi yok....

Bir insan iyidir kotusur. Ahlaklidir ahlaksizdir. Kapali yada acik.

Kapali gordum parkta onu yapiyordu bunu yapiyordu. Ee bende acik goruyorum oda onu bunu yapiyor. Ama nice kapalilar goruyorum haklariyla kapandiklari halde itilip kakiliyor ve nice aciklar goruyorum durustun durustu.

Aslinda herkez turbanli okup sunu yapiyor bunu yapiyor dediginde aciklara hakaret ediyor. Yani aciklardan beklenir boyle davranislar amaa kapalilarda yapiyor.. yok boyle birsey.

Kapali acik ayrimi yanlis. Dedigi. Gibi. Edepli insan vardir edepsiz insan vardir.
Namusku insan vardir namussuz insan vardir.
Yok yani namuslu namussuz kapali.. namuslu namussiz acik diye..acik kapali dediginiz an zaten ayrimciligi yapmis oluyorsuniz.

Amann anlayana...

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri