Başörtüsü takanların...

---> Başörtüsü takanların...

O değilde şu tartışma konularını çok uzadı diye kapatılması ayrı bir tartışma konusu. İçerik başörtüsü, başörtüsü hakkında tartışma yapılıyor uzadı diye kapatıyorsunuz, ya hiç açtırmayın böyle konular yada tartışmayacaksanız küfür ve hakeret olmadığı sürece kapamak için girmeyin konulara. Uzayacak tabii ki insanlar karşıtlı görüş belirtiyorlar.

Konu Şuan KapaLımı ? KapaLı İse NasıL YazabiLiyorsun Kardeşim ..Kısa SüreLi Kapandı Tekrar AçıLdı Sıkıntı Yok Niye SinirLendin Bu Kadar :)

Konu Şuan KapaLımı ? KapaLı İse NasıL YazabiLiyorsun Kardeşim ..Kısa SüreLi Kapandı Tekrar AçıLdı Sıkıntı Yok Niye SinirLendin Bu Kadar :)

Manyax kardeş kusura bakma direk sana söylemiş gibi oldum ama, genelleme yaptığımı zaten yazıda çoğul kullanarak belli etmeye çalıştım. Sözüm sana değil sadece, sen yok ikende bu sitede kapanan konular oldu sırf uzadı vs diyerekten. O yüzden söyleme gereksinimi hissettim. Sinirlenmedim ayrıca : )

Manyax kardeş kusura bakma direk sana söylemiş gibi oldum ama, genelleme yaptığımı zaten yazıda çoğul kullanarak belli etmeye çalıştım. Sözüm sana değil sadece, sen yok ikende bu sitede kapanan konular oldu sırf uzadı vs diyerekten. O yüzden söyleme gereksinimi hissettim. Sinirlenmedim ayrıca : )

Peki Dostum Ben Bayadır Burdaydım Arada KopukLuk oLdu Neyse Sorun DeğiL AnLadım Sende Kusura Bakma :)
Since 2008

manyax senin koydugun fotoda bırısı yapmış Ataturk'e saygısızlık benım koydugum resimde topluca bir saygısızlık goruyorum.. (;

manyax senin koydugun fotoda bırısı yapmış Ataturk'e saygısızlık benım koydugum resimde topluca bir saygısızlık goruyorum.. (;

VaLLaha Dostum Benım EkLediğimde Birtanesi Yapmış Ama YanındakiLer Ne oLacak Müsade EdenLer Göz YumanLar Herneyse Seninki IsLak Benimki Kuru Gibi oLdu Ama 1'i De Bir Binide 1 SaygısızLık Zaten Diz Boyu Şimdiki LiseLiLer
Atatürk'e Saygı Vs Göremiyorum onLara Bakınca ..

pardon ama 3 5 başı kapalı kendini bilmez Atatürke saygısızlık yapıyor diye ayaga kalkıyoruz bütün başı kapalı olanları sucluyoruz...

Peki başı açık yada kapalı sakallı yada sakalsız bir sürü densiz ve kendini bilmez benim dinimin emri olan tesettürü diline doluyor ve hakaret ediyor kumaş parçası diyor benim Peygamberimin sünnetine saygısızlık ediyorken nerdesiniz Türkiye Gencleri ? sadece Atatürke saygısızlık yapıldıgında mı sesiniz yükseliyor ?

konuyu ne hale getirmişsiniz böyle...resimler videolar falan...videoda ki kız de densizin önde gideni diger resimlerdeki açık yada kapalı kızlar da öyle...ikiye ayrılmak zorundamısınız açık kapalı diye bu nedir yahu...eger saygısızlıgı savunacaksanız bir kişiye degil herkese yapılan saygısızlıgı savunun en azından ben öyle yapmaya calışıyorum herkes kendine gelsin...

Bak GüzeL Kardeşim Diğer Resime Yaptığın YorumLa Ötekine Yaptığın Yorum Birbirine Uymuyor ..Ayrıca Sanırım Ki ÖyLe YanLış AnLadığın Bir Husus Konusunda Uyarayım Seni Ben Hristiyan FaLan DeğiLim ..ELhamdüLiLLah Çok Şükür MüsLümanım .. Tinerci GençLik ,Dindar GençLik , Atatürtkçü GençLik, Bu KavramLarı OLuşturan TopLuma Sunan SizLersiniz, TopLuma Sunduğunuz Gibi Yargıyıda Kendiniz Yapıyorsunuz..Ben Siyasetçi DeğiLim,Ben Kendini Beğenmiş Baba Parası İLe Gezen Züppe Hiç DeğiLim,Ben Garip Bir KuLuyum,Sen Konuyu Çok FarkLı YerLere Çekmeye ÇaLışıyorsun..FarkLı YerLere Getirmek İstiyorsun Ama Burası Yeri DeğiL Anca Teke Tek Yüzyüze Ben Sana AçıkLayıcı oLurum..Zira Burda Uzun Uzun MesajLar Yazıp SıkıntıLara Girmeyi Sevmiyorum ..Bak Atatürk'çü,Dinine BağLı İbadetinden Ödün Vermeyen Çok İnsan Tanırım..BazıLarına Göre KapaLıLık YobazLık,Oranı Buranı Kapatınca Yobazsın Açınca KraLsın ?? BöyLe Bir Zihniyet Yok..Varsada Benim İLgi ALanım Dışındadır..Hepimizin Gideceği Bir Karış Toprak..Burda NasıL Ve Ne Konumda Ne İçin ÇekiLdiğini BiLmediğimiz ResimLer Hakkında Yorum Yapmak Bize Düşmez Ne oLduğunu BiLemeyiz Ve Sen Yorum Yaptın 2 Resimede,MüsLümansın Ama ResimLere Yorum Yaparak KuL Hakkınada Girdin Herneyse Beni ALakadar Etmez.Senin Günahın Senin Benim Günahım Benimdir ..Kendinide Rica Edicem Bu Kadar Kasma Hani Beni EtkiLemedin Ama BaşkasıyLa Bu Tarz Konuşma Garantisini Veremem..İyi ForumLar..

MERAMIM polemik yapmak değil ve kendimi de kasmıyorum sadece düşüncelerimi
aktardım. kuranın emri olan baş örtüsü için sonsuz bir savaş verilirken
aynı kesime mensup bazı insanların dinimizin diğer emirlerini çok rahat ihlal ettiklerini
ve hiç önemsemediklerini vurgulamak istedim. benim kime yobaz dediğimi gördünüz görüşler faklı olabilir her iki tarafında saygı göstermesi gerekir
sizin malınız mülkünüz var demedim sizin neyiniz var neyiniz yok ben nereden bileyim kendi üzerinize alınıyorsunuz. Kara çarşaf giyen arkdaşım var bunlar benim için sorun değil siz ne anlamak istiyorsanız onu anlıyorsunz
kul hakkı yediğimide düşünmüyorum derdimi anlatamayacağım sanırım
yanlış anlaşılıyorum iyi forumlar
on

Bir insan başı kapalı bir bayan'a yada başı açık bir bayan'a neden saygı göstermez ?

MERAMIM polemik yapmak değil ve kendimi de kasmıyorum sadece düşüncelerimi
aktardım. kuranın emri olan baş örtüsü için sonsuz bir savaş verilirken
aynı kesime mensup bazı insanların dinimizin diğer emirlerini çok rahat ihlal ettiklerini
ve hiç önemsemediklerini vurgulamak istedim. benim kime yobaz dediğimi gördünüz görüşler faklı olabilir her iki tarafında saygı göstermesi gerekir
sizin malınız mülkünüz var demedim sizin neyiniz var neyiniz yok ben nereden bileyim kendi üzerinize alınıyorsunuz. Kara çarşaf giyen arkdaşım var bunlar benim için sorun değil siz ne anlamak istiyorsanız onu anlıyorsunz
kul hakkı yediğimide düşünmüyorum derdimi anlatamayacağım sanırım
yanlış anlaşılıyorum iyi forumlar
on

SıkıLdım Bu Konudan Uzun Lafın Kısası Sen Beyaz Seversin Ben Siyah ..Bende Her İki Tarafın Diye Ayrım Yapmadan Bütün TopLumun Saygı Göstermesini BekLiyorum Aynı Şeyi Konuşuyoruz Fakat Aktarış TarzLarımız FarkLı..İyi ForumLar.

Bir insan başı kapalı bir bayan'a yada başı açık bir bayan'a neden saygı göstermez ?

kendisine saygı gösterilmediginden...veya kendisi saygıyı haketmediginden...

bir insan önce başka bir insana İNSAN oldugu için saygı göstermek zorundadır...bu insanlıgından ileri gelir...saygı kavramı sadece insanlar için var...din dil ırk digerleri daha sonra gelir...şu durumu hayretler icersinde izliyorum...ve ben kapalıyım ablam açık...ne yani aramızda insanlık adına ne gibi bir fark var?

pardon ama 3 5 başı kapalı kendini bilmez Atatürke saygısızlık yapıyor diye ayaga kalkıyoruz bütün başı kapalı olanları sucluyoruz...

Peki başı açık yada kapalı sakallı yada sakalsız bir sürü densiz ve kendini bilmez benim dinimin emri olan tesettürü diline doluyor ve hakaret ediyor kumaş parçası diyor benim Peygamberimin sünnetine saygısızlık ediyorken nerdesiniz Türkiye Gencleri ? sadece Atatürke saygısızlık yapıldıgında mı sesiniz yükseliyor ?

konuyu ne hale getirmişsiniz böyle...resimler videolar falan...videoda ki kız de densizin önde gideni diger resimlerdeki açık yada kapalı kızlar da öyle...ikiye ayrılmak zorundamısınız açık kapalı diye bu nedir yahu...eger saygısızlıgı savunacaksanız bir kişiye degil herkese yapılan saygısızlıgı savunun en azından ben öyle yapmaya calışıyorum herkes kendine gelsin...

Çok haklısın bende türban takıyorum bu konuyu nerden nereye taşıdılar benim türban takıyor olmam Atatürk'e saygısızlık ettiğim anlamına mı geliyor ? Herkes bir değildir.

Çok haklısın bende türban takıyorum bu konuyu nerden nereye taşıdılar benim türban takıyor olmam Atatürk'e saygısızlık ettiğim anlamına mı geliyor ? Herkes bir değildir.

aynen öyle... bende 16 yaşımdan beri kapalıyım...hiçbir baskı ve zorlama olmadan

ama aynı şekilde başı açık olanların da eksik müslüman oldugu anlamına gelmez...evet tesettür Allahın emri ama hangimiz tam olarak emirleri yerine getiriyoruz...başı açık olabilir fakat başı kapalıdan daha cok müslümandır...yada başı kapalıdır başı açık olandan daha atatürkcüdür bunu bu hale getiren televizyonda orda burda neyi savundugunu bilmeyen insanlar bence...siyasete alet ettiler örtümüzü

ben anlamiyorum ki , sorsam ki; kardesim, senin kapalilarla bir derdinmi var (cevap hayir yok olur sanirim) yine desem ki kardesim senin aciklarla bir derdinmi var? (hayir yok diye cevap gelecek sanirim)

olay cok basit...
benim acimdan yaziyorum: ben insanlarin acik veya kapali, sakalli yada sakalsiz, uzun yada kisa sacli, kupeli yada kupesiz olmalari beni ilgilendirmiyor. aksine boyle karma karisik olmamiz benim hosuma gidiyor.
ben bu yukarsa saydigim ve sayamadigim bir cok cesit insanlarin yanimda yada bulundugum ortamda olmasindan sikayetci degilim, bir rahatsizligim yok. tek istedigim onalrda benden rahatsiz olmasinlar, (rahatsiz olabilirler birsey diyemeyiz) ama ozgurluklerimi kisitlamaya haklari yok binbir turlu bahanelerin arkasina siginarak.
neyi tartisiyoruz? sordugumuzda, nede guzel herkez her goruse saygili ama uygulamay gelirken, kamu alaninda turban esarp iste her ne diye adlandiriyorsaniz olmazmis.(birde bu cikmis yok turban baska yok yazma baska yok basortusu baska) gozumde hepsi ayni...
niye olmuyor?
bende kamu alaninda olayim, kupeliside olsun sakallisida uzun/kisa saclisida, mini etekliside, uzun etekliside, pantolonlusuda
herkez birbirinden rahatsiz olabilir ama ozgurlugunu kisitlayamaz kisitlamamali...

ben boyle diyorum...
siz ne diyorsunuz???

istediginiz gibi ortunun ama calismayinmi diyorsunuz ne diyorsunuz? okadar tartisma oldu ama anlamadim ne istediginizi.

Başörtüsü muhabbetlerine girmek istemiyorum sadece bu muhabbetler geçtiğinde efsane bir vidyo vardır o aklıma geldi paylaşayım dedim :D

Türban ; Üniformadır yorumuna katılıyorum . Türban'ın bağlama şekillerine göre insanlar arasında bir grup ayrılığı oluşuyor . Öğretmen adaylığından bahsetmiş bazı arkadaşlarım . Bunlar Öğrenci Yetiştirecek demişler . Saçı kapamanın bir çok çeşidi mevcutken Türban konusunun sürekli gündeme gelmesi altında ki " Art Niyetler " açıkça meydandadır .

Madem ki asıl amaç saçlarının görünmemesinde , Peruk takabilir insanlar . Bu şekilde de netice de aslolanları kapatabilir . Amaç bir siyasi - kültürel bir karmaşa çıkarmak olmasaydı eğer " Türban " konusu forumlara dahi malzeme olmayacaktı .

Bugün Hükumet Din üzerinden Siyaset yapıyor . İnsanlar " Türban " takıyor . Yarın Hükumet farklı bir konu üzerinden Siyaset yapacak , insanlarda ona göre hal ve hareket uygulamasına geçecekler .

Türban sayesinde , bu ülkeden geçimini sağlayan milyonlarca insan var .

Bir dönem sakallılar mevcuttu , şimdi ise Badem Bıyıklılar ..

Sizin gozunuzde bir probasortulu alinmadiklari icin zaten sizib gozunuzde problem kalmiyor.

Peki Sana sormak istiyorum yeditepe kardesim. Ben basi kapaliyim neden basortumle degilde perukla gureyimki? Tercihime saygi duyulmasi gerekmiyormu? Videodaki kizda o saclarla girsin. Sakallisida, bereliside girsin. Niye peruk takmak zorunda kalayim? Haberin yoksada diyeyim peruk takmak gunah kardesim. Ben hollandada adalet bakanliginda calistim hic kimse basortunu cikar demedi aksine daha cok saygi gosterdiler. Saka yaparken bile dikkak ediyorlar. Hollandanin en Buyuk enerji sirketinde calistim ordada cikar demediler ve suan yine en Buyuk bankasinda calisiyorum, hic bi gunde neden basinortulu demediler. Neden kendi ulkemde yapamiyorum? Keske turkiye avrupayi ornek alsa ama biz Miller olarak sadece eglencelerini, giyim kusamini ornek aliriz iyi seyleri almayiz

Amaç eğer tüm vücudu kapamak olsaydı zaten insanlar Türbanla beraber , Peçe ve Çarşafıda kullanırlardı . Amaç Siyasi Karmaşa olduğundan dolayı , sadece Türban günümüzde yankı uyandırıyor .

Bunlar Türbanlı . Amaç Vücudu kapamak ..!

1307n.jpg

akp-tipi-t%C3%BCrbanl%C4%B1-bayan_227003.jpg

Bu da Türbanlı .

t%C3%BCrbanl%C4%B1-ablas%C4%B1n%C4%B1-parkta-kucakta-yakalayan-%C3%A7ocuk_83499.jpg

Bira İçen Türbanlı Ablamız .

images

Bu da Türbanlı

5000000007808546.gif

Bir de " Bunlar " da TÜRBANLI .

t%C3%BCll%C3%BC-m%C3%BCrd%C3%BCm-siyah-tesett%C3%BCr-abiye.jpg

kapalm.jpg

Benim eleştirim Türbanı ve Dini araç edinerek amaçlarına ulaşmaya çalışan insan topluluğuna . Bunların dışında kalan ve kendisini dışında olduğunu düşünen insanlara değil .

Benim eleştirim ; Annelerimiz , Anneanne ve Babaannelerimiz gibi olmayan - olamayan türbanlılara .

her kesim insan sınıfında densiz ve kendini bilmez bulunur.Uçuğun birinin gır gır olsun diye yaptığı bir şeyi genele mi mal etmemiz gerekir.

başı açık olanlar yapınca gırgır oluyor da , başörtülüler yapınca neden gırgır olmuyor ? provokatör durumuna geliyor sorusu geldi aklıma , arada bir tezat oluşuyor bence.. yanlış anlama arkadaş sana hitaben söylemiyorum sözlerine karşılık olarak değil yani :)
Saygısızlık gırgır olamaz ...

Bende Başörtüsü Kullanıyorum ve İki Resimide Kesinlikle Kınıyorum!
ve
Hala Bu Düşünceye Sahibim
Cahiliyet Geniş Bir Kavram Başı Açık Başı Kapalı Diye Ayırmamak Gerek ...

Son düzenleme:

1307n.jpg

14tomcm.gif

Bunu nereden bulurum. . .
Bilerek yapılmış galiba, gördümde bu kadar abes bir türbanlı görmedim ben.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri