Başörtüsü takanların...

---> Başörtüsü takanların...

Başörtüsü Allahın size FARZ kıldığı bişey. Amacı ise sizin Dünyadaki bilmem kaç milyar kadın arasında farklı olduğunuzu anlatmak değil. Amacı haram yerlerinizi kapatmak asıl farkınızı göstermek. Fakat maalesef günümüzde bunu gösteriş için kullananlar var.

Söylediklerinize katılmıyorum ...Eyv kişilerin yanlışlarını apacık yazmış ve doğru bulmadığınızı eklemişsiniz hımmm peki siz kendinizi ve en son yaptığınız yanlışı veya vicdanınızın bu yanlış dediği bir eyleminizi ne zaman eleştirdiniz? yada kısaca şöyle sorayım
en son ne zaman öz eleştiri yaptınız

çünkü başkalarını eleştirmek çok kolay kişi başkalarını eleştirmeden önce kendine dönüp bakmalı ve şöyle demeli
Bugün ben bir başkasının hatasını görüp eleştiriyorsam demekki bir başkasıda bende gördügü yanlışı bir başka forumda başkalarıyla tartışıyordur. diye düşünmeli

yani kısaca anlatmak istediğim şu

Eğer o anlattığınız kızlar bugün başını örterken yaptıkları hataları bide bakarsınız ki 6 ay sonra veya 6 sene sonra yapmamaya başlayacaktır.bellimi olur

artı onları veya hiç kimseyi şu veya bu şekilde diye yargılamak bize düşmez

Kalplerde olanı sadece o kalbi yaratan bilir diye düşünüyorum ben ...

iceriligini gecenlerde okudum ve basligida...

tuzak bir baslik altina yazilmis gercekler.

ama baslik hos degildi, degistirilmesi isabet olmus.
Yazinin gercekligine gelirse, eger bir muslumanin yaptigi haraket islama zarar veriyorsa bize ne diyemeyiz. Herkez yaptigini hakkiyla yapmali, yapmiyorsada zorla degil ya yapmasin.

bende asiri derecede abes durumlar goruyorum butun sinirlerim alt ust oluyor. en son gordugum manzara, basortu takmis bir kiz, altina ince corap giymis ve uzerine sadece kalcasini ortecek kadar uzunlukta bir kazak...
boyle gorunce ALLAH sizi bildigi gibi yapsin demekten baska birsey diyemiyorum.
amaclari karalamak olsa gerek yada zorla ortuyor olsa gerek. eger aile baskisi ile ortuyorsa ki zannetmiyorum, burdakilerin cocugu kendisi ortuyor oyle ise, basimi orterim ama k... acarim derler gibi...

cok sinirlendigim bir mevzu...

boyle onemli bir konuyu paylasitigin icin tsk ederim kardesim.

kapaniyorsa adabiyla kapansin, aciliyorsada bunu adabiyla yapsin. kimse kimseyi sonucta zorla yaptirmiyor.
acil ozaman kardesim...
bir cok acik insan taniyorum inan o kapaliyim diye gezinen bir cok kaplidan (goya kapalidan) cok daha kapalilar...

edep yahu!!!!!

bu konuda en cok kizidigim kisi yine kendimimdir... disarda bu vaziyette gordugum kisiler oldugunda uzuluyorum ama sen once kendine bak demektende gecemiyorum... bazilari cok asiri abartili...

Son düzenleme:

iceriligini gecenlerde okudum ve basligida...

tuzak bir baslik altina yazilmis gercekler.

ama baslik hos degildi, degistirilmesi isabet olmus.
Yazinin gercekligine gelirse, eger bir muslumanin yaptigi haraket islama zarar veriyorsa bize ne diyemeyiz. Herkez yaptigini hakkiyla yapmali, yapmiyorsada zorla degil ya yapmasin.

bende asiri derecede abes durumlar goruyorum butun sinirlerim alt ust oluyor. en son gordugum manzara, basortu takmis bir kiz, altina ince corap giymis ve uzerine sadece kalcasini ortecek kadar uzunlukta bir kazak...
boyle gorunce ALLAH sizi bildigi gibi yapsin demekten baska birsey diyemiyorum.
amaclari karalamak olsa gerek yada zorla ortuyor olsa gerek. eger aile baskisi ile ortuyorsa ki zannetmiyorum, burdakilerin cocugu kendisi ortuyor oyle ise, basimi orterim ama k... acarim derler gibi...

cok sinirlendigim bir mevzu...

boyle onemli bir konuyu paylasitigin icin tsk ederim kardesim.

kapaniyorsa adabiyla kapansin, aciliyorsada bunu adabiyla yapsin. kimse kimseyi sonucta zorla yaptirmiyor.
acil ozaman kardesim...
bir cok acik insan taniyorum inan o kapaliyim diye gezinen bir cok kaplidan (goya kapalidan) cok daha kapalilar...

edep yahu!!!!!

bu konuda en cok kizidigim kisi yine kendimimdir... disarda bu vaziyette gordugum kisiler oldugunda uzuluyorum ama sen once kendine bak demektende gecemiyorum... bazilari cok asiri abartili...

Söylediklerinize katılmıyorum ...Eyv kişilerin yanlışlarını apacık yazmış ve doğru bulmadığınızı eklemişsiniz hımmm peki siz kendinizi ve en son yaptığınız yanlışı veya vicdanınızın bu yanlış dediği bir eyleminizi ne zaman eleştirdiniz? yada kısaca şöyle sorayım
en son ne zaman öz eleştiri yaptınız

çünkü başkalarını eleştirmek çok kolay kişi başkalarını eleştirmeden önce kendine dönüp bakmalı ve şöyle demeli
Bugün ben bir başkasının hatasını görüp eleştiriyorsam demekki bir başkasıda bende gördügü yanlışı bir başka forumda başkalarıyla tartışıyordur. diye düşünmeli

yani kısaca anlatmak istediğim şu

Eğer o anlattığınız kızlar bugün başını örterken yaptıkları hataları bide bakarsınız ki 6 ay sonra veya 6 sene sonra yapmamaya başlayacaktır.bellimi olur

artı onları veya hiç kimseyi şu veya bu şekilde diye yargılamak bize düşmez

Kalplerde olanı sadece o kalbi yaratan bilir diye düşünüyorum ben ...

Yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle :)

Haklı olduğunuz noktalar var bunları zaten söylemişsiniz fakat anlatamadığım olay şudur ;

Ben kendimi melek ilan eden birisi değilim. Öz eleştriler içerisinde kaldığım için her Allahın günü ızdırabımı çekiyorum zaten. İncittiğim insanlar bile şu anda gülücükler açarken sağa sola ben takılı kalıyorum. Bu yüzden yüzümde sivilceler çıkıyor eski tadım kalmıyor. Eskiler tanır espri yapmayla, forumda dır dır etmekle meşhurumdur ya da meşhur'DUM diyelim. Kendi hatalarımı eleştirseler ve eğer mantıklı seyler soyluyorsalar eyv derim varsa hatam düzeltmeye çalışırım. Kaldı ki beni Nazlı isimli arkadaşımız çok uyarır. Direk yoldan değilde konuşmasından anlarım ben ona göre yol çizerim. Madem kişisele bakacaz bu böyledir. Fakat benim demek istediğim Günah konular. Hadi Günahı'da geçtim ( haaşa o anlamda demedim ) namus konuları. Namustan kastım onunla bununla cinsel hayat değildir. Namus edeptir. Namus arkadan HAKLI laf söylenmemesidir.

Eğer sen o başörtüyü takıyorsan zaten atacağın adımlara dikkat etmen gerektiğini bilmek zorundasın demek. Sen 14-15 yaşında kapanmaya özenen bir bayan değilsindir artık. Benim demek istediklerim bunlar. Banane yoksa Ayşenın kıçı açılmış başı açılmış...

Ama olmuyor işte öyle banane demekle..

Yarında bir günde Kapanmayı savunacağın zaman kapananları görüyoruz dediklerinde lak diye kalırsın...

+

İçimden gelip yazmak istedim, kendimi daha doğrusu egomu tatmin etme çabası değil bu. Benim ailemde de var bunlardan konu olanlar değil yapanların ne amaçlı olduğu...

Başlık noktasına gelince.

Öncelikle herkes okusun diye şartlandırmadım kendime. Fakat gidin bi Allahın 99 ismi yazan konuya bakın kaç kişi izlemiş : 32 ama o başlığı Allahın isimlerindeki acayiplik yazsan binleri bulursunuz. Bu insanlara bişeyler anlatmak için bu tarz başlıklar açmak gerekiyor artık maalesef..

yazdiklarinda haklisin endles.

tamamen katiliyorum yazdiklarina

Ben kendimi melek ilan eden birisi değilim. Öz eleştriler içerisinde kaldığım için her Allahın günü ızdırabımı çekiyorum zaten. İncittiğim insanlar bile şu anda gülücükler açarken sağa sola ben takılı kalıyorum.

Ben kendimi melek ilan eden birisi değilim.

Estğ kardeşim ben öyle bişey ima etmedim ... ki etmemde mümkün değil
bunu size söylemiş olsam önce aynada kendime bakmam lazım ki maalesef bu bazda aynaya bile bakacak yüzüm yok Rabbim affetsin inş
eğer sizi kıracak bişey yazdıysam lütfen hakkınızı helal edin ...

ne demek istediğinizi anladım
ama sanırım ben anlatamadım :)
şimdi diyorum ki
evet hepimizce malum bazı kişilerin ama makyaj, ama giyim tarzında olsun bazen edep dışına çıkabiliyor
haklısınız ama
diyorum ki yarının neler getireceğini kimse bilemez bugün beğenmediğimiz giyimini eleştirdiğimiz kişiler gün gelir bizlere din konusunda sohbetler yapabilir ve Allahın cemalini görmekle ödülleneblirler . kimin ne olacağını bizler bilemeyiz...

Mesela şu anda aklıma hz Ömer geldi ki kız evladını toprağa canlı canlı gömen kişi ama sonra ne oldu islamla şereflendi ve bütün dünyanın tanıdığı "adelet " konusunda terazisi asla şaşmayan bir Ömer oldu
yani diyorum ki görünüşe aldanmayalım iyi olan zaten iyidir ona ne yaparsanız yapın fazla bişey kazandıramazsınız
önemli olan nefsinin esiri olan kişilere bişeyler verebilmek ,emri maruf yapalım bu hem kulluk hem insani göremizdir...Ama bunu yaparken kırmadan, duygularını rencide etmeden yapabilmek önemli yoksa hani derler ya (kaş yaparken göz çıkarmayalım...
umarım sizi kıracak şeyler yazmamışımdır :)

Tşk ederim ...

Estğ kardeşim ben öyle bişey ima etmedim ... ki etmemde mümkün değil
bunu size söylemiş olsam önce aynada kendime bakmam lazım ki maalesef bu bazda aynaya bile bakacak yüzüm yok Rabbim affetsin inş
eğer sizi kıracak bişey yazdıysam lütfen hakkınızı helal edin ...

ne demek istediğinizi anladım
ama sanırım ben anlatamadım :)
şimdi diyorum ki
evet hepimizce malum bazı kişilerin ama makyaj, ama giyim tarzında olsun bazen edep dışına çıkabiliyor
haklısınız ama
diyorum ki yarının neler getireceğini kimse bilemez bugün beğenmediğimiz giyimini eleştirdiğimiz kişiler gün gelir bizlere din konusunda sohbetler yapabilir ve Allahın cemalini görmekle ödülleneblirler . kimin ne olacağını bizler bilemeyiz...

Mesela şu anda aklıma hz Ömer geldi ki kız evladını toprağa canlı canlı gömen kişi ama sonra ne oldu islamla şereflendi ve bütün dünyanın tanıdığı "adelet " konusunda terazisi asla şaşmayan bir Ömer oldu
yani diyorum ki görünüşe aldanmayalım iyi olan zaten iyidir ona ne yaparsanız yapın fazla bişey kazandıramazsınız
önemli olan nefsinin esiri olan kişilere bişeyler verebilmek ,emri maruf yapalım bu hem kulluk hem insani göremizdir...Ama bunu yaparken kırmadan, duygularını rencide etmeden yapabilmek önemli yoksa hani derler ya (kaş yaparken göz çıkarmayalım...
umarım sizi kıracak şeyler yazmamışımdır :)

Tşk ederim ...

Aynen yorumunuzu okuyunca benimde aklıma Hz. Ömer geldi. Siz olaya farklı bir boyut kazandırmışsınız ki bu + yönde olmuş isabet olmuş yani..

Fakat şu da var ki artık kendi özünü, milletini gördükleri halde bişey yapmayanlardan bişey beklemem ben. Tabi Allah bilir fakat Hz. Ömer ve ondan önceki - onun gibileri Alemlerin Peygamberini bilmiyordu, Alemlerin kurucusunu da , Kahinatın Efendisinin şimdi her yerden duyulabileceği yerler var, duyuracak insanlar ve toplum kuruluşları var ama herşey insanın içinde biter. Allah affetsin ne diyelim.

Aynen yorumunuzu okuyunca benimde aklıma Hz. Ömer geldi. Siz olaya farklı bir boyut kazandırmışsınız ki bu + yönde olmuş isabet olmuş yani..

Fakat şu da var ki artık kendi özünü, milletini gördükleri halde bişey yapmayanlardan bişey beklemem ben. Tabi Allah bilir fakat Hz. Ömer ve ondan önceki - onun gibileri Alemlerin Peygamberini bilmiyordu, Alemlerin kurucusunu da , Kahinatın Efendisinin şimdi her yerden duyulabileceği yerler var, duyuracak insanlar ve toplum kuruluşları var ama herşey insanın içinde biter. Allah affetsin ne diyelim.

Kahinatın Efendisinin şimdi her yerden duyulabileceği yerler var, duyuracak insanlar ve toplum kuruluşları var ama herşey insanın içinde biter. Allah affetsin ne diyelim

Evet dediğiniz gibi zamanımızda herşey çok daha kolay
ama zor olan bişey varki işte konunun başından beri anlatmaya çalıştığımız şey kişinin ipleri elinde olan "nefsimiz" umarım etrafımızda bizleri ikaz eden kişi veya kişiler olur da bu iplerden bir an evvel kurtuluruz
Ha bu arada bu kişilerin benimde karşıma çıkması dileğiyle :)
ortaokuldan beri 5 vakit namazımı kılar kuran okurum ... Ama bir türlü örtünemiyorum
bunun birazda babamın mesleğinin etkisi var neyse şimdi konuyu kişileştirmeyim pardon :)

Başörtü takılıyorsa hakkı verilmeli. Benimde tanık olduğum şeyler var ama yazmaya elim varmıyor.
Ne diyelim Allah Islah etsin..bilinçsizce,baskıyla örtünenlerin hazin sonu diyelim.

Bişey sorabilirmiyim ?
konuya yorum yazan bayan arkadaşların kaçı örtülü acaba ?

Art bir niyetim yok sakın yanlış anlaşılmasın . sadece merak :)

Basortusu takanlarin kafasizligi'ymis konu basligi sanirim, eger bende ilk bu baslikta gorseydim agir konusrdum.
Bas ortusunu takiorum hem Allaha olan gorevim oldugu, hem bana yakistigini dusundugum icin..
Istedigim sekildede takarim sonucta acikta biryerimi birakmiorum. Konunun icerigini 3 defa okudum ama iyi bisey mi soyledin kapalilara kotu bisey mi soyledin anlayamadim.
Kiside kisiye degisir tabiki soylediklerin ama suanki baslik bile hakaret icerikli bana göre. Genelleme yapmadan yazsaydin keske.
Insan dusuncelerine saygi..

Basortusu takanlarin kafasizligi'ymis konu basligi sanirim, eger bende ilk bu baslikta gorseydim agir konusrdum.
Bas ortusunu takiorum hem Allaha olan gorevim oldugu, hem bana yakistigini dusundugum icin..
Istedigim sekildede takarim sonucta acikta biryerimi birakmiorum. Konunun icerigini 3 defa okudum ama iyi bisey mi soyledin kapalilara kotu bisey mi soyledin anlayamadim.
Kiside kisiye degisir tabiki soylediklerin ama suanki baslik bile hakaret icerikli bana göre. Genelleme yapmadan yazsaydin keske.
Insan dusuncelerine saygi..

Anlamadım demişsin yazdıklarıma yorum yapmak yerine keşke orada kalsaydın :)

Yorumlardan anlayabilirsin sanırım bi göz gezdir : )

çok doğru bir konu paylaşmışsın arkadaşım günüüzde o kadar çok varki bu durumda olan başını kapatana saygım sonsuz ama başını layığıyla kapatana. göstermelik kapatıp başka yerini açana değil.beni açık olduğum için yargılayan kapalıların dışarı nasıl çıktıklarını Allah biliyor

Anlamadım demişsin yazdıklarıma yorum yapmak yerine keşke orada kalsaydın :)

Yorumlardan anlayabilirsin sanırım bi göz gezdir : )

göz gezdirmeden sazan gibi atlamadim emin ol. istedigim yorumu yapma özgürlügüne sahibim, yeterince acik yazdim yazacagimi..

Onun senin olduğunu bilmiyordum Esra k.bakma dostum. Avatarı görünce tanıdım anca

bu konu cok bakıs acili bi konudur keşke acmasaydın.. herkesin düşüncesi kendine göredir. acık yada kapali fark etmez ÖnemLi oLan kalb güzelligidir..

Yazdığını ve yorumları okudum ama bazı yorumların içi boş. Sanki yazmak için yazılmış. Bir üye kalkıp 32 farzı copy paste yapmış nerede kapanmanı farzı demiş. Kuranı kerim bize rehber yol gösterici oldugunu unutup Allahın ayetlerini çignemiş. Nur süresi 31. Ayette farz kılınmışken kapanmak neyi inkar ediyorsunuz?. Başka bir üye üniversitelerde kapalı girilmesini istenmiyorsa girilmesin, bildikleri birşeyler vardır demiş. Kimin ne bildiği var önce bunu düşünelim. Herkes bildiğini tartışır, onu rahatsız olduğu konuya değinir. Bence bu konuyu tek bir gruba ok atmak değilde Müslümanlığımızı konu almak lazımdı. Müslùman görünümlü Münafıkların kafasızlığı diye konu açsan. Kimse dogru düzgün yorum yapamazdı. Kimsenin haddine değil ne giyecegi nasıl davranacagı. Peygamber efendimiz eleştirmiyordu. Onların zamanında yok mu sanıyorsunuz. Siz kimsiniz de eleştirme yorum yapma yetkisine sahipsiniz. Önce mùslùman miyız münafıkmıyiz onu sorgulayın.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri