Çünkü insanlar kötü.. [ waLL~é Arşiv ]

---> Çünkü insanlar kötü.. [ waLL~é Arşiv ]

tumblr_ma7bc5fhAl1r2pcq1o1_500.jpg

Bir adam bir şehri bir çok noktasından terk ediyor. Arkasına bakmadan. Arkasında bıraktıklarına aldırmadan. Uzun bir yoldur ölüm. Uzun bir hikayedir ölmek. Başlı başına bir felaket. Hüzünlü bir yakarış, kederli bir bakış gibi. Uzaktan bakıyor. Çığlık dolu bir sessizlik oluyor bazen ölüm. Bazen bir bateri solosu. Belirsiz. Ölüm birkaç bölümden ibaret. Yavaş yavaş. Usul usul. Zehir gibi. Doğmak, ölmektir aslında. Belki. En sevdiğin şarkının melodisini mırıldanıyorsun ama sözleri aklına gelmiyor, ölmekten beter olursun. Kötü. Çok kötü. Ölmek bitmek demek değildir. Öyle değil. Bildiğin gibi değil. Bazen ölünce yeniden başlarsın. Kim bilir. Bazılarına kurtuluştur ölüm. Bazılarına vakitsiz gelen bir misafir. Ansızın gece oluyor hayatın. Ters düz. Gündüzlerin son buluyor. Güneş ? Bulutlara doğru gider misin bilmiyorum. Bilmediğim bir sürü şey var. Peki ya sonra ? Hani. Gidince. Öldüm. Sol kaburgam yok sayende. Neden peki ? Ölmek kötü tamam. Öldürmek ne oluyor o zaman ? Ne haddine ? Ölmek uzun bir yoldu şimdi. Yalnız yürü. Yalnız yürü. Yalnız yürü. Engellere takıl, düş. Sendele. Yanımda ol. Yarımdasın zaten. Bir adam bir şehri bir çok noktasından terk ediyor. Nasıl mı ? Ölüyor. Ölmekten beter oluyor. Deliriyor. Delirmek mi ? Tek başına bir tımarhane. Kim mi bu ? Ben. Sen ? Yoksun, aptal kadın. Yoksun bir hayat. Senden ibaret mi sanıyorsun ? *****lık. Düpe düz. Sevişmek mi ? Anılarla. Geçmişle. Geçmişini unutan, geleceğe buğulu bir camdan bakar. Bakmak görmek değil. Görmüyor olabilirsin. Ama bak. Ölünce herkes birbirine benzer. Ölmeden son bir kez görmek istedim seni. Evet, doğru. Yani, evet. Hayır öyle değil işte hayat. Ölmek son değil. Geriye kalanlara bir sebep, bir neden. Yok. Bir adam bir şehri bir çok noktasından terk ediyor. Şiirlerini bırakıyor size. Şarkılarını armağan ediyor. Hepsi yarım kalmış. Kim mi peki bu adam ? Ben. Cehennemde gör üşürüz. Sen zaten rezidans diktin cehenneme. O nasıl gidiş öyle ? Aklın mantığın kesiyor mu ? Kalbini sormuyorum. Ayıp değil mi? Bir bardak demli çay içseydik en azından. Çayı seninle içmem. Doğru duydun. Sağır mısın ? Bilmiyorum gerçekten ölmek ne demek. Ama sen. Ne varsa kopardın içimde. Apar topardın. Yavaş gitseydin. El sallardım. Delirdim mi ? Bilmem, sence. Ne dersin yani bu konu hakkında ? Sus. Daha çok konuşma. Gereksiz. Çaba sarf etme, yalandan. Artık bir adam bir şehri bir çok noktasından terk etti. Arkasına bakmadan.

alıntıdır yazan arkadaşa saygım sonsuzur guzel yazmış valla :)

tumblr_m9fn04XIGZ1r2pcq1o1_500.jpg

sen uzun yoldan kahramanları öldürüyorsun,
ben kısa yoldan seni seviyorum.

tumblr_manq2nz5LG1qfpnl0o1_500.jpg

Biz seninle böyle olsak? Yıllar sonra karşılaşsak ve bir şeylerin hala durduğunu fark etsek? Sonra o şeyin adını da “aşk” koysak?

tumblr_majswts48r1qfpnl0o1_500.gif

Kendini ona adayacak kadar aşık, gerektiğinde gidebilecek kadar gururlu ol.

tumblr_mafymiutbv1qfpnl0o1_500.gif

“Onu bana ver” diye tanrıya yalvaramıyorum. Ama çok zaman onu benim sanıyorum. “O benim olsun” diyemiyorum, çünkü o başkasının. Acılarımla alay ediyorum. Gönlümü kendi haline bıraksam, birbirine en yakın duygular bir araya gelecek.”

tumblr_m64z9y5JSg1r387mt.gif

Rüzgar alsa götürse beni. Hiç soru sormadan.

Çekip gitsek buralardan. Uysam rüzgarın hareketliliğine.

Belki sende gelirsin. Belli mi olur?

tumblr_mbblacGoe21qfpnl0o1_500.jpg

Sadece senin omzunda ağlamak isterdim.Millet aşk acısından kıvranırken seninle mutlu olmak isterdim. Ellerini tutmak.Hastalandığında sana bakmak.Ders çalışırken gelen mesajınla gülümsemek.Sadece seni özlemek,sana sarılmak.Yağmurun altında koşmak.Sadece sen ol isterdim. Beni biraz olsun sev isterdim.​

tumblr_mb4tsvKbSA1qfpnl0o1_500.gif

Sen nesin biliyor musun?
Tam bir karmaşa. Sana üzülüyorum.
“Kimse beni dinlemiyor.” diyorsun… Oysa herkes seni dinlemeye can atıyor, farklı bir şeyden bahsettiğinde.
“Yalnızım.” diyorsun… Ama bunu sen seçiyorsun. Yalnız değilsin, kimse olmasa bile arkadaşların var.
“Yapamıyorum.” diyorsun ama yapmak için bir şey yapmıyorsun. Sürekli birinin seni itmesi mi lazım? O olmayan götünü kaldır da yap.
“Ölsem bir fark yaratmaz.” diyorsun…Oysa senin ölümün bazılarının dünyasını öyle bir sarsar ki. Bunu bilemeyecek kadar yarım akıllısın.

tumblr_mb3ut3zAW21qfpnl0o1_500.gif

Ona onu sevdiğini söylediğin andan itibaren “sen ve o” değil, “siz” olursunuz. O seni sevmese bile.

tumblr_mb2g6i6aHi1qfpnl0o1_500.gif

Doğru olan şudur ki herkes ruh eşini bulamaz.Herkesin duyduğu “Seni seviyorum.” cümlesi içten olsa bile herkesin söylediği “Seni seviyorum.” cümlesi içten değildir.

tumblr_mbcdblBy4C1qhuq3ao1_500.jpg

Omuzuna küçük bir öpücük kondurmalıydı adam.
Bu şekilde kadın, aitlik hissini iliklerine kadar tadabilirdi.
Aniden, usulca arkasından yaklaşıp korkutmadan dolamalıydı ellerini beline.
Aşk; kelimelerden ibaret değildi neticede…

Ezberliyorsun onu özlemeyi adın gibi..(

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri