Çünkü insanlar kötü.. [ waLL~é Arşiv ]

---> Çünkü insanlar kötü.. [ waLL~é Arşiv ]

tumblr_mg2h03uLCD1rebyxvo1_500.jpg

ve lütfen inkar etme
bana en çok sen yakıştın

tumblr_mbzkviJzyM1qizz5lo1_500.jpg

-Onu ozlemekten biktim.

+Bende.. Sanki her an kapiyi acip gelecekmis gibi sanki simsiki sarilacakmis gibi. Zor boyle yasamak, o bilmiyor. Bilse gelirdi , bilse bir daha gitmezdi. Ama bilmiyor. Belki de ona bunlari anlatmaliyim.
-Hayir, anlatma. Anlamazlar onlar, sevmezler bizim kadar. Anlatsan da gelmez. Ya da gelir ama temelli degil. Gelir yine gider , gelir yine gider. Boylesi daha zor , daha aci verici , daha katlanilmaz. Orda kalmasi daha iyi. Tamam “sanki”lerle yasamak zor ama inan bana “keske”lerle yasamak kadar degil. Eger gelir ve tekrar giderse unutmak daha imkansiz hale geliyor. Kendini hep bir yerden hatirlatacaktir tabi, canin da yanacak. Ama her seferinde yanmasindan daha mantikli. Bir noktada duracak her sey zaten, unutur gibi olacaksin. Bazen ozleyeceksin hatta ozlemekten bikacaksin ve ayni hatalari baskalari yapmasin diye baskarina bunlari anlatacaksin. Neyse sen zaten dogru yolu bulacaksin oyle ya da boyle. Biliyorum ben sana bunlari ne kadar anlatiyor olsam da sana bir “gel” diyisi unutturacaktir her seyi.

-Neden istemiyorsun kimseyi?
+Birini sevdim ben.Hayaller kurdum onunla. Aynı okulu okuyacağımla, aynı evi paylaşacağımla ve onun olacağıma dair hayaller. Hep sevecekti beni ve bende onu. Biz’e ayrılık hiç uğramayacaktı. İşe gittiğinde bile beni özleyecek beş dαkika bensiz duramayacaktı. O ve ben’den başka kimse olmayacak , hayat önceliklerimizde biz ve bize dair şeyler olacaktı. Hayatımızın her anında büyüyecekti sevgimiz.Ölüm bile ikimizin olacaktı. O bir gün ölürse ben , ben ölürsem o gelecekti arkamdan beş dakika düşünmeden. Dünya iki kişilik olmasada onun içinde benim içinde iki tek kişi yaşayacaktı. Birinci ve ikinci tekil şahıslar unutulmuştu bizde. Yapamazdık biz birbirimizsiz , olmazdı , olamazdı. Ama oldu. Günler geçtikçe , belki daha çok sevdik birbirimizi söylediğimiz gibi ve sevgi zirvede yaşadı bir süre. Sonra başladı bir düşme. İnişler çıkışlar gittikçe arttı. En küçük tartışmalarda bile kızabilir olduk birbirmize. Kıskançlığımız hayatın iki kişilik olduğu hevesimiz , hayatın bizden ibaret olduğu düşüncemiz kayba uğrattı bizi. Günden güne yok oldu , yok olduk. Başlarda ben onu kaybettim , sonra o beni. Yada önce o beni sonra ben onu. Yavaş yavaş ayrılığın sessizliği çöktü üstümüze. Yanyanayken konuşamaz , birbirimizden bekler olduk. Her ne yapmak istediysek “o yαpmıyor ama” korumasına bürünür olduk. Biz kalktı ortadan ve aldı şahıslar yerini. Her sabah aklında uyandığımın nadir gelir oldum aklına , her akşam sevgi sözcükleriyle uyutulan ben aşka uyutulur oldum. Yapmacık hareketler çoğaldı içten içe “seni seviyorum” demek için bile düşünür olduk. Kurduğumuz hayallerin gerçek olmayacağı gerçeği bir tokat gibi çarptı yüzlerimize. Belki istemedik ayrılığı , tüm bunlara rağmen denedik eskisi gibi olmayı.Azalan ve tükenmeye yol alan sevgimizi çoğaltmaya çalıştık. Oda bende sevmeye uğraştık. Öpüşmelerdeki heyecanı , sarılmalardaki titremeyi aradık. Ama olmadı. Gittikçe yordu bu uğraşmalar bizi. Her geçen gün çirkinleştik birbirimizin gözünde , beğenmez olduk ,eksik görür olduk. Ve beklenen son geldi , bitişimizi izledik . Ne o devam diyebildi ne ben. İkimizde biliyorduk bir şeylerin tükendiğini. Ve bitmesi gerektiğini. Bitti. Şimdi kimseyi istemiyorum hayatımda , korktuğumdan değil yada sevemeyeceğimden. Ben onda kalsın istiyorum “aşk”. Onunla hatırlamak istiyorum kurduğum onca hayali. Olmasada ve olmayacak olsa da , hatta olmasını bende istemesemde “özel” kalsın istediğimden. Dudaklarım onda , ellerim ellerinde ve bedenimin sıcaklığı onun bıraktığı gibi kalsın. Hayat onda kalmasın ama “yaşanmışlık” onda kalsın istediğimden. Yeni birileri mi ? Tercihim yalnızlık değil elbet , ama “yeniden” demeye yok istek.

tumblr_m7edxbwWrl1qizz5lo1_r1_500.jpg

-Neden hala bana yaziyorsun?

+Cunku seni seviyorum.
-Beni sevmeni istemiyorum.
+Ama neden?
-Neden mi? Neden oyle mi? Saymami gercekten ister misin? Bak sen bana sadece aci veriyorsun , baska hicbir sey. Tam elimdesin gitmeyeceksin diyorum ,gidiyorsun. Sana guveniyorum yine gidiyorsun. Seviyorum tekrar. Geliyorsun “seviyorum , ozledim” diyorsun sonra gidiyorsun. Sen hep gidiyorsun. Sen gitmeyi seviyorsun.

tumblr_inline_mgfcflhmsy1rq3t3z.jpg

Yoruldum.
En çok insanlar yordu beni. Varlıkları, ağırlıkları, sevgileri, sevmemeleri, ihanetleri, susmaları, konuşmaları, laf sokmaları.

Fark ettiniz mi ? İnsanlar birbirlerini özlüyorlar ama ne mesaj atıyorlar ne de arıyorlar.. Garip.

" Ben ölünce kalbimi ona nakledin " Sevmeyi ögrensin.
- kubra.

Ne zaman küçük bir kahkaha atsam, utanıyorum acılarımdan. Onlara ihanet etmişim gibi geliyor.

Çok güzeL ve anlamlılarda şu foto payLaşımı nasL oLuyo ./

Aşk; ona 'sen benimsin' diyerek sarılmaktır.

"Kalp ruha der ki: Ben severim, aşık olurum; ama acısını nedense hep sen çekersin. Ruh da cevap verir: "Sen yeter ki sev." - Şems

Kız: Nasıl görünüyorum hayatım?
Erkek: O kadar da kötü değilsin.

Her zaman iltifattan daha çok işe yaramıştır ;)

Laf aramızda ben gökyüzüne bakarmış gibi fotoğraf çektirenlere,
televizyonda ağlayan kadınlara inanmıyorum.
Küresel ısınmaya da inanmıyorum, dünya barışına da..
Bütün bunları boşver, bak sırada ki şarkı çalıyor.
Senin kısmetine hep ağır söylenen şarkılar.
Senin yüzün hüznün yüzü. Senin ellerin hüznün elleri.
... Senin oynaman ağır...

Ben de kendime bir umut sakladım afişlerden.
Kesip, cebime attım kimseye farkettirmeden.

Sen beni tutarsan hiç düşmem ben biliyor musun?
Sıkı sıkıya sarsan ellerini göğsüme dolayıp, hiç düşmem ben!

Bizim sokağa da renkli ve gürültülü arabalar geliyor bu günlerde.
Yüksek sesle ve asla tutmayacakları sözler veriyorlar yarınlar için.
Gürültülü şarkılar eşlik ediyor cömertçe savurdukları hayal cümlelerine. Çok küçük bir bedelle umut satıyorlar bizim sokaklarda.
Biliyorum epeydir gelmediğimden şikayet ediyorsun. Sıradaki şarkıyı seç ödeşelim.
Sıradakini ve sonrakini ve daha sonrakini. Söylediğim ve dinlediğim tüm şarkıları sana vereyim ödeşelim olmaz mı? Hem gelmek istedim, istersen arkadaşlara sor.

Ben çocukken heveslerim peşinden çok ağladım.
Yinede geri gelmedi mazi oldu yıllarım.

//Özcan Elmas//

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri