SaçmaSapanGünlük.

---> SaçmaSapanGünlük.

Günlük.
Bugün gözlerimi oyarak ve oydurarak geçti diyebilirim. Neymiş bu lens ya istemiyorum kalsın :160:
Deneme lenslerimiz gelmişti bugün gittik adamın teki lensi gözüme takmak için cebelleşti nasıl zor bişeymiş ya .s İnsanlar bide renkli göz için bu işkenceye bilerek katlanıyor ya takdir ediyorum gerçekten çünkü takılan lensi çıkaramadım. Adam birkaç saat takılı kalsın memnun kalırsan aylık yaptıracaz alacaksın falan dedi. Gözlükçünün tekrar gözümü oymasına izin vermemek için kendim çıkarmayı deneyeyim dedim ama ne çare. Çıkmıyor kayıyor ama çıkmıyor. Panik yaptım çıkmıcak bu lens adama da çıkartmak istemiyorum dedim ama mecbur eşek gibi gittim adam bastıra bastıra çıkardı lensi :M

O dakikada vazgeçtiğimi söyledim zaten gözlük takmıyordum lens olmasa da olur ameliyat olacaz boşuna gözümü oymaya değmez mikrop kapar falan.

Öyle işte bir de hat aldım bugün sonunda. Ama ters gün işte ille bişeyler olacak. Hattı takana kadar bişeyi olmayan telefona hattı taktıktan sonra bozuldu ve telefon açılmıyor. şu saate kadar denedim ama açılmadı. Gerçi umrumda değil telefon falan.

Bir de 21 eylülden beri gürcü diline gürcistana onunla ve orayla ilgili her şeye taktım xD Anneme bunları rahatça anlatmak paha biçilemez yaa :pp Gerçi o Müslüman olsaydı annem karşı çıkmazdı ama yeter ki gönüller bir olsun dimi annem kıyamaz bana :pp

Neyse yeter bugünlük gelirim yine :*

---> SaçmaSapanGünlük.

Bayanlar bölümü açık değil ki anlatamadım sana hahaha
Burda bi rehabilitasyon merkezinde fizyoterapi ve rehabilitasyon uzmanı. Daha 22 yaşındaa xD Eylülde doğum gününü beraber kutladık annem ablamlar ve yaklaşık 30 kişiyle beraber xD tamamen tesadüftü xD Eminim aklın karıştı ama bayanlar bölümü açılsın ayrıntılarıyla anlatacam Aslım xD

---> SaçmaSapanGünlük.

Annenlerlemi kutladınız cidden karışıkmış xD
Bayan bölümü yaa bir açılsa zaten çok isteyen var
Merak ettim ha nerden çıktı nasıl oldu kimdir nedir hahaha

---> SaçmaSapanGünlük.

Evett annemler ablamlar falan hep beraber kutladık o yüzden anneme anlatabiliyorum ya xD
Ben de seni merak ediyorum her zamanki gibi aslım hahaha

---> SaçmaSapanGünlük.

Yönetimde laf arasında çaktırmadan dicem açılsa artık ama çekiniyorumda biraz xD
bakalım artık hahaha

---> SaçmaSapanGünlük.

Olmasın çok merak ediyordum ben orayı. :D

Ozkana reise sesleniyorum sakın açma orayı. :D

---> SaçmaSapanGünlük.

Günlükcüm ben geldim.

Hala omzum kollarım sırtım ağrıyor. Dünkü koşuşturmadan sonra doğal tabii. Dün bütün günüm et dağıtarak, et doğrayarak, et temizleyerek, et yıkayarak, salata yaparak, sofra kurarak, yığınla bulaşık yıkayarak, misafirlerle ilgilenerek geçti. Öyle çok yorulmuşum ki akşam 10 da uyuyakalmışım inanılır şey değil. Ama bu koşuşturma bile çok güzeldi. Aylar sonrasında dünkü mutluluk bana çok çok iyi geldi. Şükürler olsun :)

Bugün de misafir vardı az önce gittiler. Ben de sana yazayım dedim. Her şey tuhaf şekilde çok güzel gidiyor günlükcüm nazar değmesin :pp Hayat güzel olabiliyormuş meğerse dertlerim hakikaten basit şeylermiş şükürler olsun ki çözülmeyecek dertler değillermiş. Yani geçen seneki halimden eser yok günlükcüm. Gülüyorum, eğleniyorum ve şükrediyorum :)

İnşAllah böyle hatta daha da iyi gider her şey. Yine gelirim günlükcüm:*

---> SaçmaSapanGünlük.

Yine ben geldim.

Ve yine misafir vardı. Ama hepsi sevdiğim insanlardı :) Güzeldi yani oturduk konuştuk tatlı yediler falan filan.

Sinemaya gitmek istiyorum ya :/ Aslı gelmiyor ki ikimiz beraber gidelim. Galiba annemi de alıp beraber gitcez xD

Neyse fazla yazasım yok karnım da acıktı xD Hayat güzel çok şükür mutluyum anlayacağın :rolleyes: Görüşürüz günlükcüm.*

---> SaçmaSapanGünlük.

Günlükcüm yine ben.

Bugün Özgeyle ve ablamla Atakuledeydik. Ablamı gelmeye nasıl ikna ettim hala şaşırıyorum hahaha Normalde o bizimle takılmazdı Özge de şaşırdı falan xD Oo meşhuur pizzadan yedik yine ve eve dönene kadar karnııım, oooff mideem diye sayıkladık hahaha Napalım pizza güzel olunca hepsini yiyoruz sonra da midemiz allak bullak oluyor xD

Neyse ordan aşağı kata indik Özgeyle hırka denedik ben gri olanını aldım derkeen onunla karşılaştık yanında annesi de vardı konuşmadım tabii ki de bakışlarından ne kadar kırgın olduğu anlaşılıyordu. Onu gördükten sonra sıkıntı bastı zaten Özgeyle ayrıldık ablamla eve geldik. Şu saat oldu hala sindiremedim yediklerimi xD

Bu kadar yeter. Her şeye rağmen mutluyum şükürler olsun kafamı takmıyorum her şey güzel hayat güzel :cool: Yine gelirim cınım :*

---> SaçmaSapanGünlük.

Babam yine gözlerimin önünde kalp krizi geçirdi. 21 Kasım Pazartesi günü oldu her şey kabus gibiydi o saatler.

Yerde boylu boyunca hareketsiz yatıyordu ablam yanında ağlıyordu. Annem Aslıya ambulansı çağır çabuk diye bağırıyor ağlıyordu. Ambulanstaki beyinsizler bi halt anlamıyor başka hatlara bağlatıp duruyordu en son Aslı yandaki lokantaya koştu yardım çağırdı. Bense ilk sinir krizimi geçirmişim. O anı hiç aklımdan çıkaramıyorum babamın yanına oturdum kalkmasını söyledim oysa çoktan bilinci gitmişti. Yüzü mosmordu hatta kapkaraydı nefes alamıyordu sol elini tuttum eli geriye doğru dönmeye ve kasılmaya başladı. Sonra ağzından o korkunç sesler çıkmaya başladı inliyor muydu yoksa nefes mi almaya çalışıyordu bilmiyorum. O sırada tek bildiğim bir insanın 3 dakika nefes alamasa öleceğiydi bağırmaya ve ağlamaya başladım aklıma başka hiçbişey gelmiyordu. Eylülle ağlamaya başladık. Var gücümle anneme sesleniyordum annemse ambulansa hala adresi anlatmaya çalışıyordu ağlıyordu yalvarıyordu. Daha sonra kapıdan Aslının çağırdığı ve hayatımda daha önce hiç görmediğim gördüysem de hatırlamadığım adam girdi. Adamın koluna yapışıp ''babam ölüyor içerde kalp krizi geçriyor ölüyor'' dediğimi anımsar gibiyim. Sonra yerdeydim. Önümde bir sürü insan vardı ve 2-3 kişi dışında hiçbirini hatırlamıyorum. Sadece seslerini hatırlıyor gibiyim. Meğer hepsi apartmandaki komşularımızmış sesim 5. kata kadar çıkmış. Sonra annemin ve Aslının bana sarılıp '' bişeyi yok hastaneye götürüyorlar kendine gel'' gibi şeyler dediklerini hatırlıyorum. Babamı kollarından ve ayaklarından tutmuş taşıyorlardı cansız gibiydi yüzü hala kapkaraydı. Onu daha önce hiç böyle görmemiştim. Gerçekten öldüğünü sanmıştım. Sonrasını hayal meyal hatırlıyorum. Kim nasıl beni oturma odasına götürdü falan bilmiyorum tek bildiğim sürekli birilerinin beni susturmaya çalıştığı ve sarıldığıydı.

Dayımı aradık hastaneye annemin yanına gitmesi için. Allah binlerce kez razı olsun hemen herkes koştu herkes yardım etti. Annem şoktaymış ağlıyormuş babamsa meğer evdeyken aritmi yani kalp atışı düzensizliği geçirmiş yolda arabadayken annemin kucağında kalp krizi geçirmiş. Babama elektro şok uygulamışlar sanırım kalbi durduğu için. Kendine geldikten sonra babam da ağlamaya başlamış.

Her şey bir anda oldu hiçbirimizin aklının ucundan geçmiyordu. Birden kalbine şiddetli bir ağrı girmiş nefes alamamış nefes alamadığı için kolları kasılmış gözleri geriye kaymış ve yüzü morarmış. Tansiyonu 9 a 5 olmuş ki babam yüksek tansiyonlu biridir biraz daha düşseymiş komaya girermiş Allah korusun.

Sonra yoğun bakıma almışlar babamı o yüzden annemi eve göndermişler. Ağlıyordu annem. Evde de komşular bizimle kalmıştı sakinleştirmişlerdi bizi Allah hepsinden razı olsun. O gece hiç durmadan ağladım. Ve hayatımda ilk kez ağrı kesici aldım normalde benim başım hep ağrır ama hiç ilaç almaya gerek duymazdım ama bu çok farklıydı.

Günlerce babamın yere yığıldığı halıya oturamadım, babamın oturduğu koltuklara oturamadım. Allah düşmanımın başına getirmesin.

Salı günü hepimiz hastanedeydik ama yoğun bakımda olduğu için göremedik babamı. Çarşamba günü yine yoğun bakımdaydı ama bizi çok özlediği için akşam hemşireye telefon açtırdı ve saat 11 de gelmemizi söylediler, biz de çarşamba günü 11 de yine hastanedeydik. Hepimizi almadılar görüşmeye ben çok kötü olduğum için annemler benim girmeme izin verdiler.

Odasını buldum girdim içeri elim ayağım titredi onu öyle makinelere serumlara bağlı görünce yüreğim paramparça oldu. Uyuyordu, hemşire uyandırabilirsin dedi tuttum elini uyandırdım beni görünce hemen gülümsedi ''annen nerde'' dedi ilk olarak. Herkesin dışarda olduğunu ama 1 kişinin girmesine izin verdiklerini söyledim. O berbat günden konuştuk hemen yüzü morardı çok üzüldüğü yüzünden belliydi. Uzun uzun konuştuk elimi hiç bırakmadı sımsıkı tuttu. Biz hastaneden ayrılıp eve geldiğimizde hastaneden aradılar ve yoğun bakımdan normal odaya aldıklarını söylediler annem tekrar gitti hastaneye terlik kıyafet götürmeye.

Mucize dedi doktoru kurtuluşuna.

Perşembe günüyse yine hastanedeydik saatlerce kaldık yanında normal odada olduğu için izin vardı. Öğrencileri yüzünden odaya giremedik bir sürü öğrencisi geçmiş olsuna gelmişler çiçek yaptırmışlar. Meğer bu gelen 3. öğrenci grubuymuş sabahtan beri hiç yalnız bırakmamış öğretmen arkadaşları, öğrencileri, arkadaşları, müdürü.. Hepsinden Allah razı olsun. Babamın neşesi o gün çok iyiydi ama hastaneden çok sıkılmıştı evimi özledim deyip duruyordu. Ama doktoru kalp enzimleri yüksek çıktığını öyledi ve babam o gece de hastanede kaldı.

Ertesi gün yani Cuma sabah telefon geldi ve babamı taburcu edeceklerini söylediler hemen annem hastaneye gitti. Anneannem de bizimle kaldı dertleştik Allah razı olsun anneannemden bizi hiç yalnız bırakmadı. 2 saat falan sonra babam eve geldi o kadar çok özlemişim ki onun evdeki sesini. Kurban olurum ya. Sonsuz Şükürler olsun Allahım babamı kurtardı, babamı bize bağışladı. Ben de babamın kıymetini daha iyi anladım. Onu bir daha hiç üzmicem İnşAllah ve saçma sapan şeylere kafamı takmıcam. Asıl önemli olan sağlıkmış meğerse ve 3 günlük dünyanın saçma sapan işleri için ailemizi kırmak berbat bişey. Vicdan azabı bırakmıyor insanın peşini ama Şükürler olsun hiçbişey için geç değil bundan sonra daha mantıklı davranacam.

Şimdi çok Şükür babam eskisi kadar iyi ve kalbinde ağrı vs. olmuyormuş. Ama anjiyo çekilmesi şartmış İnşAllah o da sorunsuz bitecek ve bir daha böyle hastalanmıcak Allahın izniyle. Çünkü sigarayı tamamen bıraktı artık hiç içmiyor.

Öyle işte günlükcüm yaşadığımız günler çok korkunçtu ama bunların hepsi imtihan ve sabretmeliyiz. Bin Şükür şu an huzurluyum mucizevi bir şekilde kurtuldu babam. O benim herşeyimm.

Beni dinleyen arkadaşlarım hep destek verdiler bana akıl verdiler Allah hepsinden binlerce kez razı olsun Allah da onları dertlerinden kurtarsın. Hepsi iyi ki var.

Şimdilik yeter günlükcüm çünkü o anı hatırladığım için başım ağrımaya başladı. Ama bu da geçecek biliyorum. Görüşmek üzere..

---> SaçmaSapanGünlük.

geçmiş olsun.
okuyunca ben bile ağladım senin halini düşeniyorum..

babanın iyleşmiş omasına sevdim

kendine iyi bak.

---> SaçmaSapanGünlük.

Teşekkür ederim canım, çok korkunç günlerdi ama Allah yardım etti ve çok Şükür hepsi geçti.

Sen de kendine iyi bak birgülcüm

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri