SaçmaSapanGünlük.

---> SaçmaSapanGünlük.

Anormal bir durum göremedim.Arası kötü olan insanlar birbirine selam vermezler.Kaldi ki benim aram seninle niye kötü olsun ki sen kendi kendine triplere girdin sanalım diye.xD
Neyse sabote etmeye gerek yok konuyu tekrardan geçmiş olsun.

---> SaçmaSapanGünlük.

Bıktım günlük gerçekten bıktım. İsyan etmek istemiyorum ama artık kaldıramıyorum bu kadar olayı. Babam yine yoğun bakımda yatıyor. Kafayı yemek üzereyim dünden beri aklıma geldikçe ağlıyorum susturamıyolar herkese bağırıyorum sinirlerim allak bullak oldu.

Dün akşama doğru yine fenalaştı babam. Yine ritm bozukluğu geçirdi nabız 160 tansiyon 22 ye 12..
Hemen hastaneye götürdük, acile bizi de aldılar her şey gözümüzün önünde oldu. Sedyeye yatırdılar babamı, kalbine teller bağladılar ve ben ağlamaya başladım. Hep o filmlerde gördüğümüz sahneler gözümün önünde oldu. Makinedeki çizgiler düzenli giderken elektro şoktan sonra çizgiler dümdüz oldu yani babamın kalbi durdu. Doktorlar hemen perdeyi kapattılar biz görmeyelim diye o kadar çok ağlamak istiyordum ki bağıra bağıra kendimi yerlere ata ata ama yapsaydım acilden dışarı çıkarılacağımızı biliyordum. Tutabildiğim kadar tuttum kendimi sessiz sessiz ağladım annemle ablamla birlikte. Sonra ikinci şoku verdiler ve bir bağırtı geldi babamdan işte o an kalbi tekrar çalıştı Allah'a Şükür..

Babam daha önce anlatmıştı elektro şokun nasıl bişey olduğunu. Kızgın ütüyü kalbine bastırmak gibi demişti. O bağırışı bundanmış canı yandığı için.

Belki yarım saat uğraştılar nabzı düşürmek için serumlar iğneler haplar şoklar... Sonra Şükürler olsun nabzı düzeldi ve yoğun bakıma kaldırıldı.

Ama yine her şey bitmedi. Bizi eve gönderdiler yoğun bakımda olduğu için kimseyi almıyorlar yanına. Ve gece tekrar ritm bozukluğu geçirmiş bu sefer 4 kere elektro şok vermişler yine cevap alamamışlar bilinci gitmiş. Tekrar anjio yapmışlar ve pili denemişler ama pil de düzeltmemiş ritmi. Ancak saatler sonra düzelmiş.

Doktoruyla konuştuk bugün kurtulma şansı var mı diye. Pil takmaktan vazgeçmişler çünkü ritm bozukluğu sürekli tekrarlıyormuş ancak ayda 1 e indirirlerse 6 ay sonra takabilirlermiş pili. Diğer seçenekse Ankarada Gatada tedavi olmasıymış. Her şey yarın belli olacak.

Yani yaşadıklarımız çok zor şeyler isyan ediyorum artık dayanamıyorum bitsin istiyorum. Huzurla gülmek istiyorum, hastane sedye doktor hiçbirini görmek istemiyorum sürekli babamın hastalığını düşünmek istemiyorum. Demek o kadar kötü insanlarmışız ki başımızdan hastalık bela hiç eksik olmuyor hakediyoruz demek bütün bunları. Babam çocuklar her şeye hazır olsun okullarını bitirsin üzülmesinler demiş bizim için. Ağlamaktan başka yapacak hiçbişeyim yok bide dua etmekten.

Yine gelirim görüşmek üzere..

---> SaçmaSapanGünlük.

Allah sizi sınıyo nazlım sabır ve iyi niyet bol bol dua edin
Kötü günleriniz bitecek umarım
Ne diceğimi bilemiyorum şu an geçmiş olsun

---> SaçmaSapanGünlük.

Babam hasta günlük hem de çok hasta.
Dağ gibi adam artık dışarı tek başına çıkamıyor korkuyoruz tek bırakmaya. Evde bile sürekli birimiz başında bekliyoruz. Babam Aksaraya gitmeme izin vermemekte haklıymış meğerse. Ben gitseydim ablamla annem altından kalkamazdı bu kadar olayın.
Artık ritm bozukluğu nerdeyse saat başı tekrarlıyormuş ama bize hiç söylemiyor. Çünkü Şükürler olsun ilaçlar dengeliyormuş yani ritm saniyeler içinde kendi kendine düzeliyormuş ama hadi o ilaçlar olmasaydı? Hastaneden eve gelemezdi ve kalbinden elektro şoku kaldırmazlardı ki kalbi bu kadar şoka dayanmazdı biliyoruz.
Eskiden sadece damar tıkanıklığı vardı babamda. Şimdiyse çok daha kötüsü kalp yetmezliği. Beterin beteri var derlerdi de inanmazdım. Babamı sürekli nefes alıyor mu diye kontrol etmek içimi parçalıyor resmen.

Yemek bile yemiyor babam hep morali bozuk yüzü asık mutsuz üzgün kırgın ve pes etmiş hiçbir şeye karşı ümidi yok. Ve bu hali beni paramparça ediyor. Bugüne kadarki dertlerimi düşünüyorum da ne basit şeylermiş hepsi. İnsanın yüzüne çarpıyor işte gerçekler böyle. Darmadağın ediyor insanı mahvediyor.

En hızlı çare Gatada tedavi olması ama doktorları istemiyorlar Ankaraya gitmemizi. Bense babam tamamen iyileşecekse önünde sağlıklı mutlu uzuun yılları olacaksa dünyanın öbür ucuna gitmeye razıyım.

Gelirim yine.

---> SaçmaSapanGünlük.

ahh nazlı..
seni en iyi ben anlarım..
babam her ay hatta her hafta samsuna gıdıyor gitmek zorunda kalıyor ve ben haftalarca onu göremıyorum..
şu bır kac gundur babamla konusmuyorum konusturmuyorlar bıle..
cunklu bende hasta oluyorum fenalasıyorum burnum kanıyor nefes darlıkları cekıyorum..
üzülüyor insan hemde cok dengelerı alt ust oluyor..
ama bir şey de varkı hep bır "umut" var bende..
çünkü biliyorum geçeçek rabbim beterınden koruyacak bızı
cok cok gecmiş olsun nazlı..
sakın ama sakın üzme yıpratma kendını ve ne zmn ıstersen bu konuda konusurz sana elımden geldıkce destek olurum..

---> SaçmaSapanGünlük.

Böyle birşey hiç başıma gelmedi ama bir sağlıkçı olarak çok karşılaştım bu durumla aileler çok perişan oluyo gerçektende çok zor birşey ne diyim Allah babanın yardımcısı olsun acil şifalar dilerim.
Hiç bişey için şaşırmana gerek yok. Buğra olsun Akın olsun yada bir başkası biz çok şey yaşadık seninle aramız bozuk diye kin tutacak halimiz yok sağlık bu

Umarım baban çok çabuk sağlığına kavuşur Ayşenurda dileklerini söylememi istedi çok dua et yapacak başka birşeyin yok. Başta annene ablana çok destek ol çünkü eminim o evin en güçlüsü sensin
Tekrar geçmiş olsun

---> SaçmaSapanGünlük.

ahh nazlı..
seni en iyi ben anlarım..
babam her ay hatta her hafta samsuna gıdıyor gitmek zorunda kalıyor ve ben haftalarca onu göremıyorum..
şu bır kac gundur babamla konusmuyorum konusturmuyorlar bıle..
cunklu bende hasta oluyorum fenalasıyorum burnum kanıyor nefes darlıkları cekıyorum..
üzülüyor insan hemde cok dengelerı alt ust oluyor..
ama bir şey de varkı hep bır "umut" var bende..
çünkü biliyorum geçeçek rabbim beterınden koruyacak bızı
cok cok gecmiş olsun nazlı..
sakın ama sakın üzme yıpratma kendını ve ne zmn ıstersen bu konuda konusurz sana elımden geldıkce destek olurum..
Canım burun kanaması şakaya gelmez acilen doktora görün. Babanın üzülmemesi için sen kendine çok dikkat et bebeğim.
O umut bende de var kuzum zaten o umut için Allah izin verirse haftaya Ankaraya gidecez, bir de ordaki tedaviyi deneyecek
Çok teşekkür ederim bitanem sen de ne zaman konuşmak istersen dinlerim seni tatlım
Böyle birşey hiç başıma gelmedi ama bir sağlıkçı olarak çok karşılaştım bu durumla aileler çok perişan oluyo gerçektende çok zor birşey ne diyim Allah babanın yardımcısı olsun acil şifalar dilerim.
Hiç bişey için şaşırmana gerek yok. Buğra olsun Akın olsun yada bir başkası biz çok şey yaşadık seninle aramız bozuk diye kin tutacak halimiz yok sağlık bu

Umarım baban çok çabuk sağlığına kavuşur Ayşenurda dileklerini söylememi istedi çok dua et yapacak başka birşeyin yok. Başta annene ablana çok destek ol çünkü eminim o evin en güçlüsü sensin
Tekrar geçmiş olsun
Teşekkür ederim Büşra Allah razı olsun, Ayşenura da çok teşekkür ederim.
Ama ben güçlü değilim gerçekten. sonra internetten tanışan insanlar birbirlerini tam tanıyamaz deyince kızıyor bazıları ama gerçek olan bu işte. Bizim evdeki en güçlü insan annemdir, sonra Aslıdır. Ben sürekli teselliye ihtiyaç duyan ağlayıp sızlayan biriyim.
Tekrar teşekkür ederim

---> SaçmaSapanGünlük.

Başına ilk kez geldi de ondan nazlım ağlayp sızlanmandan daha doğal bişi yok
Ama umutlar var bunu unutma :)

---> SaçmaSapanGünlük.

güçlü değilim diyemezsin. Rabbimin sana verdiği dert - sıkıntı kadar güçlüsündür zaten.

şu günlüğüne göz gezdirdimde çok karamsarsın. sana burdan tek tavsiyem biraz ılımlı olman olumlu düşünmendir. her karanlığın ardından güneş doğar :)

zor günlerde her aile bireyinin görevleri vardır. sen ailenin en küçük üyesisin. güçlü durmalısınki ailende güçlü olsun.

çok geçmiş olsun. umarım baban sağlıklı günlerine tekrar kavuşur.

---> SaçmaSapanGünlük.

Yazdıklarında haklısın İnşAllah o güneş bir an önce doğar ve İnşAllah babam sağlığına bir an önce kavuşur

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun

---> SaçmaSapanGünlük.

Günlükcüm biraz geç kaldım ama sana son olaylardan bahsetmedim. Bahsetmedim çünkü 1 haftadır Ankaradaydık, bahsetmedim çünkü jet midir ne haltsa bunun kotası doldu masaüstü zaten bozuk kimse ilgilenmiyor onunla vah garibim.

Şimdi şöyle oluyor ki biz 1 ocakta Ankara yollarındaydık. Ancak ayın 2 sinde varabildik Ankaraya. Beşevlerde Başkent Öğretmenevinde kaldık (Recep Akdağ da aynı öğretmenevinde kalıyordu :eek:)

Gitme sebebimiz tabii ki babamın tedavisiydi. Aslında 1 gün kalıp geri dönecektik ama doktor 3-4 gün sonraya tedavi yaparım ancak deyince toplam 5 gün 6 gece kalmış olduk.

Neyse gitmişken babam gezelim bari dedi ayın 3 ünde Anıtkabir'i, Gençlik parkını, Ankamall mıdır ne haltsa oraları gezdik ama Anıtkabir muh-te-şem-di. Her Türk gencinin kesinlikle gezmesi gereken bir yer. O kadar duygulandık ki anlatılmaz orası ya. Aslında Ankara çok güzel hem de aşırı güzel. Memur şehri bina şehri falan diye boşuna sevmezmişiz orayı. Oraya yerleşesim var yani o derece mükemmel bir yerdi.

Sonra ayın 4 ünde Tunalı Hilmiyi, Kuğulu parkı gezdik birazcık da Kızılayı. Sonraki 2 günümüz öğretmenevinde kös kös oturarak geçti çünkü ayın 6 sında babam hastaneye yatmıştı. O akşam babamın kalbine pil takıldı. Ayın 7 si yani cumartesi de bindik dün sabah Tarsustaydık.

İçimde kalan tek şey kardan adam yapamadan buraya dönmem oldu. Oysa ki ne hayallerim vardı kardan adam yapıp ablacığımla kar topu oynayacaktım annem de resmimizi çekecekti. Ama yoktu kar falan. Sadece Kırıkkalede kayseride falan vardı aşırı bir soğuğu da yoktu ankaranın. Aslında Sibelciğimle de buluşacaktık ama kısmet olmadı ama 2 ay sonra tekrar gitmemiz gerekiyor Ankaraya kontrol için falan artık o zaman ayarlarız bişeyler :pp

Yarına yetişmesi gereken davranış zıkkımının ödevi var ama ben hala çıkamadım kota da doldu taştı :M Neyse günlükcüm gelirim yine.

---> SaçmaSapanGünlük.

xD

Kar yağıyor şimdi xD

Ankara iyidir iyi, ankaraya kara yapanlar insanları. Hepsi olmasa da...

Tekrar bekleriz

---> SaçmaSapanGünlük.

Eveet haberlerde gördüm kuğulu parkta bizim gezdiğimiz yerleri gösterdiler ne güzel bembeyaz olmuş her yer :(

Valla insanlarını da sevdim havasını da taşını da toprağını da...

Tekrar geleceğiz :cool:

---> SaçmaSapanGünlük.

Bu gezi sana çok iyi gelmiş nazlımm babanın da iyi olduğuna sevindim :)
İnşallah yeniden gidersin ama kar da görürsün xD

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri