Kürtçe Bir Dil midir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> Kürtçe Bir Dil midir?

:)

Guzel Arastırmalar Be Genç ..

Kim Diyor kürtçe Resmi Bir Dil ?

Herşeyi bir kenara bırakıyorum. Kürtçe dil diyosunuz ve resmi diyorsunuz. Peki bana söyleyin o zaman Dünyada ilk kürtçe eserin adını ? Kimler tarafından hangi alfabe ile yazılmış? Kürtçeyi diğer dillerden ayıran özellikler nelerdir? Kürtçe olan kelime kökleri hangileridir ? Tarihte kimler tarafından hangi coğrafyada konuşulmuş ve günümüze kadar gelmiş ?? Bana Türkçe'yi sorun hepsini söyleyim. Ters köşeye yattınız galiba ne dersiniz? Şah ! ...... MAT

Boş boş gezinmişsin sitede,benim bahsettiğim Kürtçe resmi diller listesinde var mı yok mu?Daha neyi tartışıyorsun yani?Kürtçe,bir ülkenin dilidir demiyorum ki fakat dünyaca varlığı kabul edilen resmi bir dildir.
yazdıkların arasında celısıyor be bılader ..

kurtce resmı dıldır dıyorsun sonrada bir ülkenin dili degildir diyorsun ..

gardaş , bir ülkenin dili degil ise nasıl resmi dil gardaş nasıl ?

yuh diyorum..
bu kadar çileye ne gerek var diyorum..
ben türkçe konuşuyorsam 'dili' kürtçe olan biri beni anlamıyorsa yada keza ben onu anlamıyorsam evet kürtçe bir dildir. resmiyeti yoktur fakat kim ne derse desin bu böyledir.

©ﻕΞתς яΞiš;1689238' Alıntı:
Herşeyi bir kenara bırakıyorum. Kürtçe dil diyosunuz ve resmi diyorsunuz. Peki bana söyleyin o zaman Dünyada ilk kürtçe eserin adını ? Kimler tarafından hangi alfabe ile yazılmış? Kürtçeyi diğer dillerden ayıran özellikler nelerdir? Kürtçe olan kelime kökleri hangileridir ? Tarihte kimler tarafından hangi coğrafyada konuşulmuş ve günümüze kadar gelmiş ?? Bana Türkçe'yi sorun hepsini söyleyim. Ters köşeye yattınız galiba ne dersiniz? Şah ! ...... MAT
Cevap verecek babayiğit yok mu ??

yuh diyorum..
bu kadar çileye ne gerek var diyorum..
ben türkçe konuşuyorsam 'dili' kürtçe olan biri beni anlamıyorsa yada keza ben onu anlamıyorsam evet kürtçe bir dildir. resmiyeti yoktur fakat kim ne derse desin bu böyledir.
Kuş dili diye birşey çıkmıştı 2 sene önce falan ben anlamıyordum şahsen. Anlamadığım için kuş dilide dil , lazcayı da anlamıyorum lazca da dil , çerkezceyide anlamıyorum o da bir dil , vay bee ne kadar dil varmış öyle...

fazla gaza gelmişsin yiğit falan..
fazlasıyla almışsın zaten cevabını.. tarafımdan da yazar zati yukarda.
yorma kendini su iç geçer.

©ﻕΞתς яΞiš;1689289' Alıntı:
Kuş dili diye birşey çıkmıştı 2 sene önce falan ben anlamıyordum şahsen. Anlamadığım için kuş dilide dil , lazcayı da anlamıyorum lazca da dil , çerkezceyide anlamıyorum o da bir dil , vay bee ne kadar dil varmış öyle...
hahaha

guzel bu yorum +Rep

©ﻕΞתς яΞiš;1689289' Alıntı:

hadi şu kadar daha düşeyim.
biz onlara lehçe diyoruz.
der çekilirim oralar soğuk zannımca..

sen kafacıgını yorma oyle sıtelerle ..

sen bak resmı dıl ne demek .. anlarsın

Evet kafamı yormayım,zaten araştırmaya ne gerek var ki kafamızdan yorumlayalım her şeyi.Resmi dil derken resmi olarak varlığı kabul edilmiş dillerden bahsediyorum.

Ayrıca bir dilin dil olması için illa ilk yazılı eseriymiş,alfabesini kim yazdıymış gibi şeylere ihtiyaç yoktur,nereden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri anlamıyorum.

fazla gaza gelmişsin yiğit falan..
fazlasıyla almışsın zaten cevabını.. tarafımdan da yazar zati yukarda.
yorma kendini su iç geçer.
Tartışmanı Adam Akıllı Yapacaksan Yap Yapamıyorsanda Yapma ..

Bazı Seylere Cevap Vereceksen Ustune Giderek Degil Sordugu sorulara yanıt vereceksen ver

Evet kafamı yormayım,zaten araştırmaya ne gerek var ki kafamızdan yorumlayalım her şeyi.Resmi dil derken resmi olarak varlığı kabul edilmiş dillerden bahsediyorum.

Ayrıca bir dilin dil olması için illa ilk yazılı eseriymiş,alfabesini kim yazdıymış gibi şeylere ihtiyaç yoktur,nereden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri anlamıyorum.

budur..

Kalıpçı zihniyet abiciğim...Benim sakalım uzundu ve zaten kızıl çıkıyor kadının teki bana yolda şöyle dedi:
-Sen hangi tarikata üyesin

Lütfen kendi kalıplarımızı yıkalım gerçeklere böyle daha iyi ulaşacağız

©ﻕΞתς яΞiš;1689311' Alıntı:
Dilin dil olması için Alfabesine gerek mi yok :| Pesss... Ve biz hala seninle tartışma yapıyoruz :D

Alfabeye gerek yoktur yazmadım?Tekrar oku istersen.Ayrıca alfabe istiyorsan:

"Latin harflerini temel alan Kürtçe alfabe 31 harften oluşur.

A B C Ç D E Ê F G H I Î J K L M N O P Q R S Ş T U Û V W X Y Z
a b c ç d e ê f g h i î j k l m n o p q r s ş t u û v w x y z
Bu alfabece karşılanan 31 sesten 8'i ünlü, 23'ü de ünsüzdür. Ünlüler a, e, ê, i, î, o, u, û'dir. "

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri