Kürtçe Bir Dil midir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> Kürtçe Bir Dil midir?

Senin gibiler olduğu sürece değil Kürtçe Türkçenin bile dil olması anlamsız...Bence kürtçe dildir

Son düzenleme:

Bak tersini düşünürsek ingitere>ingilizce türkiye>türkçe portekiz >portekizce brezilya>portekizce bak kırmızı olarak belirttiğim yeri biz ülke olarak kabul ediyoruz ama portekizce konuşuyor yani anlatmak istediğim bir dilin oluşabilmesi için kullanan bir topluluk ve bu ortak dili konuşulan alan olması lazım...

Ve kürtçe buralarda konuşulmaktadır:
Türkiye'nin doğu ve güney doğusu Suriye'nin kuzeyi Irak'in kuzeyi ve dogusu ve Iranin batisinda konusulmaktadir

Türkiye'nin Karadenizi de lazca konuşuyor o zaman lazca da bir dildir ha ne dersin? Brezilyanın nasıl portekizce konuştuğunu bi araştır istersen Amerika nasıl Amerikan İngilizcesi konuşuyorsa Brezilya da aynı o şekilde konuşuyor. Konuştuğun ve dildir dediğin kürtçenin kendi kelimesi bile yok farklı farklı dillerden alınmış lehçedir.

Bu tür sallama şeylere değil de resmi kaynaklara bakarsanız Kürtçe'nin bir dil olduğunu görebilirsiniz.İnternetten bakacağınız tüm sitelerde resmi bir dil olduğu yazmaktadır,gerisi boş.Bir dilin,dil olması için bir ülkenin resmi dili olması gerekmez,bu neye göre söylenmiş onu da anlamadım zaten.

Son düzenleme:

Bu tür sallama şeylere değil de resmi kaynaklara bakarsanız Kürtçe'nin bir dil olduğunu görebilirsiniz.En başta edit da bile resmi bir dil olduğu yazmaktadır,gerisi boş.Bir dilin,dil olması için bir ülkenin resmi dili olması gerekmez,bu neye göre söylenmiş onu da anlamadım zaten.

Üyenin kendi tanımlamasına göre...Çok iyi açıklamışsın teşekkür ederim

La kardeşim adamı çileden çıkarıyosunuz be ! Resmi dil diyorsun bide utanmadan ! Nerde resmiyeti göster bana kanıtını istediğin herşeyi yapacağım. Nerde hani resmi dil oluşu nerdee ????? Benimle bile Türkçe konuşuyosun. Bu ülkede derdinizi anlatmak için seve seve ve anladığın gibi Türkçe konuşacaksınız !! Kimliğinizde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yazıyorsa ve Ay Yıldızlı bayrak altındaysanız mecburen oğlu mecburen Türkçe konuşacaksınız ! O kadar...

©ﻕΞתς яΞiš;1689034' Alıntı:
La kardeşim adamı çileden çıkarıyosunuz be ! Resmi dil diyorsun bide utanmadan ! Nerde resmiyeti göster bana kanıtını istediğin herşeyi yapacağım. Nerde hani resmi dil oluşu nerdee ????? Benimle bile Türkçe konuşuyosun. Bu ülkede derdinizi anlatmak için seve seve ve anladığın gibi Türkçe konuşacaksınız !! Kimliğinizde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yazıyorsa ve Ay Yıldızlı bayrak altındaysanız mecburen oğlu mecburen Türkçe konuşacaksınız ! O kadar...

Reis Fena Konsuuyon kardeş Aynen Devam Katılıyorum sana ;)

İki üç yorum öncesine bakarsan neden yazdığımı anlarsın. Bana kanıt gösterin deyin ki al kardeşim kürtçe bir dildir kanıtı da burda. Bu iş benim yorumu okuduktan sonra google da kürtçe dili ile ilgili yorumlar diye aratmaya benzemez. Bana kendi fikrinizi sunun başka sitelerdeki şahısların yorumlarını taşımayın. Sokaktaki amelelerin kendi aralarında bağıra bağıra konuştuğu ve çok itici ve bir o kadar da Türk halkı tarafından nefretle bakılan konuşma tarzından başka hiç birşey değildir benim gözümde kürtçe. Kuş dili dilmidir diye bi konu açsam siz ona da resmi dil dersiniz.

Git istediğin kaynağa bak,öyle oturduğumuz yerden araştırmadan yorum yapmak anlamsız.Dünyaca kabul edilen kaynaklarda da(isim veremiyorum,site ismi yazmanın yasaklığından) Kürtçe'nin resmi bir dil olduğu yazıyor.Yani hepimiz burada kendi kafamıza göre bir şeyler yazıp iddia edeceksek işimiz var.

EDIT: Başka sitelerdeki yorumlardan bahsetmiyorum.Tüm bilgi kaynaklarındanki resmi diller listelerinden bahsediyorum,içlerinde Kürtçe'yi içermeyen bir tane bile göremedim.

Tarih,Coğrafya, Matematik,fizik gibi bilim türleri geçmiş bilgi birikimlerinden yararlanarak ilerlemiştir hep hiçbir matematikçi yokturki daha öncekinin fikrini gözden geçirip onun üzerine çalışmalar yapıp geliştirmesin ve ben sana şunu diyorum gidip araştırmadan benim,kendimim yorumu olacak diyerekten gaza gelip yorum yapma az araştır az...

Git istediğin kaynağa bak,öyle oturduğumuz yerden araştırmadan yorum yapmak anlamsız.Dünyaca kabul edilen kaynaklarda da(isim veremiyorum,site ismi yazmanın yasaklığından) Kürtçe'nin resmi bir dil olduğu yazıyor.Yani hepimiz burada kendi kafamıza göre bir şeyler yazıp iddia edeceksek işimiz var.

EDIT: Başka sitelerdeki yorumlardan bahsetmiyorum.Tüm bilgi kaynaklarındanki resmi diller listelerinden bahsediyorum,içlerinde Kürtçe'yi içermeyen bir tane bile göremedim.

Dil olup olmadığıyla ilgilenmiyor o üye.Vatani bir konu olarak algılamış nasıl bir zihniyetse:S

Son düzenleme:

Dil olup olmadığıyla ilgilenmiyor o üye.Vatani bir konu olarak algılamış nasıl bir zihniyetse:S
Vatani bi konu olarak algılasam (en azından ben algılayabiliyorum ya sen ?)kürt milleti yoktur derim ki yokta zaten sadece bir topluluk neyse ne hikmetse ben araştırıyorum bi türlü resmi dil olduğunu göremiyorum. Senin araştırdığın siteler komünist ve kürt siteleri anlaşılan. Resmi dil olsa okullarda kürtçe eğitimi verilir kürtçe gazeteler vb. çıkar. Nerde bunlar? Dil deyin bari de resmi dil demeyin nasıl bi zihniyet çözemedim doğrusu. Düşüncelerine değer verilen ve kürt olan birçok dil bilimci bile kürtçeye dil demezken siz tutmuşsunuz RESMİ DİL diyorsunuz. Ne deyim ben size? Saçmalıyosunuz desem düşüncemize saygı duymak zorundasın diye bi cevap alıyorum. Ben böyle düşünceye ne saygı duyacağım ?? Düzeni ve temeli olmayan kürtçeden resmi dil olarak bahseden bi anlayışa ne saygı duyacağım ?? Yarın birgün lazlar da çıkar lazca dildir diye ona da mı dil diyecekseniz ?

List of Official Languages yazarak aratırsan içinde Kürtçe'nin bulunduğu pekçok resmi dilin listelerini görebilirsin,Kürt siteleri falan da değil.Dünyanın en büyük internet ansiklopedi sitesinde(isim veremiyorum) de bu listede Kürtçe bulunmaktadır.Tüm o kaynaklara da saçmalıyorsunuz diye mail at o zaman.

©ﻕΞתς яΞiš;1689117' Alıntı:
Vatani bi konu olarak algılasam (en azından ben algılayabiliyorum ya sen ?)kürt milleti yoktur derim ki yokta zaten sadece bir topluluk neyse ne hikmetse ben araştırıyorum bi türlü resmi dil olduğunu göremiyorum. Senin araştırdığın siteler komünist ve kürt siteleri anlaşılan. Resmi dil olsa okullarda kürtçe eğitimi verilir kürtçe gazeteler vb. çıkar. Nerde bunlar? Dil deyin bari de resmi dil demeyin nasıl bi zihniyet çözemedim doğrusu. Düşüncelerine değer verilen ve kürt olan birçok dil bilimci bile kürtçeye dil demezken siz tutmuşsunuz RESMİ DİL diyorsunuz. Ne deyim ben size? Saçmalıyosunuz desem düşüncemize saygı duymak zorundasın diye bi cevap alıyorum. Ben böyle düşünceye ne saygı duyacağım ?? Düzeni ve temeli olmayan kürtçeden resmi dil olarak bahseden bi anlayışa ne saygı duyacağım ?? Yarın birgün lazlar da çıkar lazca dildir diye ona da mı dil diyecekseniz ?

Kürt milleti yoktur diyor hala ya bir kaldır da kafanı başlığa bak Kürtçe bir dil midir? lütfen sömürmeyelim insanların duygularını ve başlığın konusuna uygun mesajlar atalım...Birçok dil bilimci demişsin hangi dil bilimcileriymiş onlar??

List of Official Languages yazarak aratırsan içinde Kürtçe'nin bulunduğu pekçok resmi dilin listelerini görebilirsin,Kürt siteleri falan da değil.Dünyanın en büyük internet ansiklopedi sitesinde(isim veremiyorum) de bu listede Kürtçe bulunmaktadır.Tüm o kaynaklara da saçmalıyorsunuz diye mail at o zaman.

Gerçekten bunu da nasıl karalayacak merak ediyorum

Araştırma bilgine hayran kaldım doğrusu. Kürdish yazıyor tıkladınmı peki içine ? Bana barzaninin talabaninin konuştuğu dili gelip vardır diye savunma onların konuştuğu dil arap dilinden alıntılanmış Irak dilidir ;) Ahh ahh çok işi var Türkiye'nin sizin gibi cahil ve ne konuştuğunu kendiside bilmeyen insanlarla...

Kürt milleti yoktur diyor hala ya bir kaldır da kafanı başlığa bak Kürtçe bir dil midir? lütfen sömürmeyelim insanların duygularını ve başlığın konusuna uygun mesajlar atalım...Birçok dil bilimci demişsin hangi dil bilimcileriymiş onlar??

Gerçekten bunu da nasıl karalayacak merak ediyorum
Sende gözünle oku benim yazılarımı ;) yazdıklarımın içerisinden cımbızla kelime çekip onlar üzerinden tartışma yapıyosun benimle. Fark yapmaz her lafına verecek cevabım var hodri meydan senin gibi 100 tane gelsin ;)

Boş boş gezinmişsin sitede,benim bahsettiğim Kürtçe resmi diller listesinde var mı yok mu?Daha neyi tartışıyorsun yani?Kürtçe,bir ülkenin dilidir demiyorum ki fakat dünyaca varlığı kabul edilen resmi bir dildir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri