Kürtçe Bir Dil midir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> Kürtçe Bir Dil midir?

Hmm ilginç daha demin o yazıda yorum YOOK diye büyük büyük yazmıştın şimdi ne diyorsun.Ayrıca nesnel bir yazıda yorum olmaz,benim yaptığım alıntıdan da yorum içeren bir cümle bul bakalım.

Hımm az önce o yazıya şahısın birinin yorumu dercesine konuşuyordun şimdide yazarın yorumu olmaz diyosun harbiden ilginç ;)
Bana taraflı deme kardeşim senin yazın taraflı asıl. %94 yabancı kelimelerden olan ve sokaktaki amelelerden başka kimsenin konuşmadığı dilciği resmi dil yaptınız iki günde ne deyim ki.

©ﻕΞתς яΞiš;1693902' Alıntı:
Hımm az önce o yazıya şahısın birinin yorumu dercesine konuşuyordun şimdide yazarın yorumu olmaz diyosun harbiden ilginç ;)
Bana taraflı deme kardeşim senin yazın taraflı asıl. %94 yabancı kelimelerden olan ve sokaktaki amelelerden başka kimsenin konuşmadığı dilciği resmi dil yaptınız iki günde ne deyim ki.

Sen yalnız cidden benim yazdıklarımı okumuyorsun veya yarım okuyorsun.Yazarın yorumu olmaz derken nesnel bir yazının yorumu olmaz diyorum.Eğer yazar yazısına yorum katarsa o yazı öznel olur,taraflı olur yani.

Sokaktaki ameleler insan değil mi?Onların bir eksikliği mi var ki de konuştukları dili,dilden bile saymıyorsun?Hem Kürtleri sokaktaki ameleler diye tanımlaman acı.Resmi dil yapan da ben değilim,resmi olarak kabul edilen bir dil olduğu yazıyor her yerde.

İtici bana ve Türk halkının yarısından fazlasına itici. Kürtleride sokaktaki amele diye tanımlamıyorum. Irkçı değilim ben...
Konuşmasınlar Türkiye'de kürtçe bu ülkenin resmi dili var. Dolmuşta otobüste halkın içinde kürtçe konuşan benim için amele bile değildir. Şimdi biri zıplayacak konu Türkiye'de Kürtçe konuşmak mı diye (o kendini biliyor nitekim) cevabı neye göre verdiğimi bilmeden. Ben senin yazılarını çok iyi okuyorum da bence sen benim yazılarımdan işine geleni seçip öyle yorum yapıyosun.

Daha bumu tartışılıyo :D

Kürtçe bir dildir,Resmiyete girmemiştir sadece

Reis burası Türkiye kimse kimsenin amelesi değildir ...

Üye adın reisya öylede kalsın... Üye adındaki reisliğin gerçekteki anlamı söyledğin şu amele kelimesiyle örtüşmez....

Ülkücülük başta Türk milliyetçiliğini savunmak üzere bütün milletelere de saygı çerçevesinde hoşgörülü olmaktır...Bunun anlamını da iyi bilirsin sen ;)

Kürtçe bir değildir.Sadece ve sadece teroristlerin ve teroristleri seven,okşayan,boş zamanlarında ihtiyaclarını karşılayan tiplerin anlaşma aracıdır.NOKTA

Kullandığın cümleye dikkat et her kürtü aynı kefeye koyma işte senin gibi düşünen insanlar yüzünden bu ülke şuan bu durumda bidahikine cümleni 1000 kere düşün ondan soraya buraya yaz plis...

o kısmın
seviyeli tartışamama, hatta tartışamama sorunları var
umursamamalı insan
kalbe zarar
:11:

Daha bumu tartışılıyo :D

Kürtçe bir dildir,Resmiyete girmemiştir sadece
Birisi resmi dil der birisi resmi dil değil ama dildir der. Ben anlamadım ki bu olayı... Neden dil bana bunun açıklamasını yapın. Lazca ve kürtçenin farkı ne ? Lazcaya dil değil diyorsunuz ama kürtçeye dil diyorsunuz ? Çelişmiyormu sizce aralarındaki fark ne?

Reis burası Türkiye kimse kimsenin amelesi değildir ...

Üye adın reisya öylede kalsın... Üye adındaki reisliğin gerçekteki anlamı söyledğin şu amele kelimesiyle örtüşmez....

Ülkücülük başta Türk milliyetçiliğini savunmak üzere bütün milletelere de saygı çerçevesinde hoşgörülü olmaktır...Bunun anlamını da iyi bilirsin sen ;)
Ben saygısızlık yapmıyorum. Türk arkadaşlarımdan çok sevdiğim kürt arkadaşlarım vardır. Ama güzel kardeşim Türkçe bildiği halde kürtçe konuşuyorsa bir insan ben bunun altında birşeyler ararım. Ben 7 yaşından beri Ülkü Ocağına gidiyorum görüşlerimi ve hedeflerimi çok ama çok iyi biliyorum. Başbuğumun 'Onlar ne kadar Türkse ben o kadar Türk'üm , Onlar ne kadar kürtse bende o kadar kürtüm ' sözü kulağımın bi kenarında küpe olarak durur daima merak etmeyin.
o kısmın
seviyeli tartışamama, hatta tartışamama sorunları var
umursamamalı insan
kalbe zarar
:11:
Sen ne zırvalıyorsun ? Sataşma sen hiç senin ne olduğunu takip ediyorum ve biliyorum o yüzden seninle hiç polemiğe giremiyeceğim kuyruk acın var anladığım kadarıyla ülkücü bir kardeşimden :13:

iyide ben seninle ilgili söylemedim alıntı yaptığı kişye söyledim
ben senin ne oldduğunu biliyorum kelimelerin çok komik
bende snein yorumlarını büyük zevkle okuyorum
ailecek gülüyoruz burda :11:
ülkücü ne ya*
ülkücümüsün sen .D
bişeycilerden her zaman uzak durdum zaten
malum kendilerini savunmaya yetecek kadar güçlü dilleri olmayan ve sadece gürültü yapan kişiler onlar

üstte çok saygılıyım deyip altta zırvalıyosun demek çok hoş bi ironi olmuş.

Son düzenleme:

iyide ben seninle ilgili söylemedim alıntı yaptığı kişye söyledim
ben senin ne oldduğunu biliyorum kelimelerin çok komik
bende snein yorumlarını büyük zevkle okuyorum
ailecek gülüyoruz burda :11:
ülkücü ne ya*
ülkücümüsün sen .D
bişeycilerden her zaman uzak durdum zaten
malum kendilerini savunmaya yetecek kadar güçlü dilleri olmayan ve sadece gürültü yapan kişiler onlar

üstte çok saygılıyım deyip altta zırvalıyosun demek çok hoş bi ironi olmuş.
Komik insan :D
Alıntı yaptığı kişide Ülkücü. O kısım dediğin için yazdım ben çünkü senin tabirinle o kardeşimde bizim kısmımızdan.
Var var merak etme herlü herşeyi savunacak hem dilim var hem yüreğim sen o canını sıkma ;)
Ülkücü adayıyım var mı bir itirazın ? Bence olmasın malum sizlerin söylemleriyle kavgacıyız asarız keseriz ya hani... Sen bişeycilerden uzak durmaya devam et yaklaşma fazla cıss... ;)
Hımm ayrıca kimlere saygı duyacağımı çok iyi biliyorum sana duymadığım kesin zaten.

Son düzenleme:

o ülkücülük olmaz
ırkçılık
olur
biliyorumki ben, boşa söylüyorum, dmeiştim girmeyecğeim tartışma bölümüne diye
senin sohbetteki ve bu konudaki ilgili:) yorumlarında ne kadar saçmalayabileceğini ve saldırganlaşabileceğini gördüm
ülkücü ve birbaşkaşeytciler hakkında söylenecek çok şey de olsa
yine diyorum karşımda haketmediğini düşündüğüm kişilerle tartışıyormuş gibi yapmayı istemiyorum artık
burda tek cevap verme sebebim senin o sinsi hakaretlerini sineye çekmeyeceğimi göstermek
ama alışmışsın sen, o ortamlarda senin her dediğine evet denmesine :)
en ufak bi karşı argümanda ne oluyor? ZIRVALIYORSUN :D
alıntı da yapmadım ben, az dikkat lütfen :11:
bu ne , ülkücü kardeşinin dediklerine katılıp Kürt arkadaşlarım mı var diyorsun? nasıl bi çelişki çeşidi bu peki? ee daha hangi ironileri göstericeksin bize?
dilim var diyorsan ricadır bu cümlenin başında ortasında yahut sonunda illa bi ilginç bi hakaretimsi kelimeye yer vermen lüzumsuz. bak dilini kullan, limonlumusun portakallımısın de me mesela, zırvalıyorsun deme =)))

Son düzenleme:

o ülkücülük olmaz
ırkçılık
olur
biliyorumki ben, boşa söylüyorum, dmeiştim girmeyecğeim tartışma bölümüne diye
senin sohbetteki ve bu konudaki ilgili:) yorumlarında ne kadar saçmalayabileceğini ve saldırganlaşabileceğini gördüm
ülkücü ve birbaşkaşeytciler hakkında söylenecek çok şey de olsa
yine diyorum karşımda haketmediğini düşündüğüm kişilerle tartışıyormuş gibi yapmayı istemiyorum artık
burda tek cevap verme sebebim senin o sinsi hakaretlerini sineye çekmeyeceğimi göstermek
ama alışmışsın sen, o ortamlarda senin her dediğine evet denmesine :)
en ufak bi karşı argümanda ne oluyor? ZIRVALIYORSUN :D
alıntı da yapmadım ben, az dikkat lütfen :11:
bu ne , ülkücü kardeşinin dediklerine katılıp Kürt arkadaşlarım mı var diyorsun? nasıl bi çelişki çeşidi bu peki? ee daha hangi ironileri göstericeksin bize?
Evet talihsiz bir yazı yazmış arkadaşım. Ama onun da öyle düşünmediğini adım gibi biliyorum. Bir anlık sinirle yazmış olmalı. Valla dediğim gibi hakaret olmadığı halde sorduğum sorulara cevap veremeyen insanlar hep saldırganlaşıyorsunuz diyorlar ne hikmetse. Sen o yazdığın yazıda farklı görüş belirtmedin direk hakaret ettin o kısım diyerek. E bizde buna halk dilinde zırvalamak diyoruz ne yapalım bacım ? Sana alıntı yaptın diyen oldumu ? Seni düzgün okumaya davet ediyorum , bide böyle her cümlenin sonuna 0-5 yaş grubu çocuklar gibi gülücük işareti koyman da enteresan doğrusu bi anlam veremedim. Limonluya hiç değinme tarafsız bakarsan bana hak verirsin ama taraflı bakarsan böyle düşünürsün.

Son düzenleme:

editlersen tabiki diyen olmaz :)
benim gülücüklerimden kimene:11::11::11::11:
sen hiçbir şeyime anlam veremezsin her ikimiz çok farklı insanlarız çünkü, hiçbir taraftan bir ortak noktamız yok, bundandır anlaşamamaızın sebebi zaten
evet doğru bir tek beş altı yaşındaki çocuklar gülümserler. diğerleri kuul olmak için gülmez ve ifadesizdirler.
saldırganlaşıyorsun tabii ki
yaşın kaç, eğitimin kaç diyorsun kimsine,
kimsiyle dalga geçiyorsun
bunlardan SANANE deme hakkın sende saklıdır,=))))))
Sen ne zırvalıyorsun ? Sataşma sen hiç senin ne olduğunu takip ediyorum ve biliyorum o yüzden seninle hiç polemiğe giremiyeceğim kuyruk acın var anladığım kadarıyla ülkücü bir kardeşimden

şu iki satırda güzel olan tek bir kelimen yok... bundan bahsediyorum hakaret diye

tabii, sinir harbiyle yazılmıştır o, evet evet.
sen bana soru sormadınki cevap vereyim
seninle bütün konularda anlamsız kavgaya girdik şimdiye dek
konudan sürekli saparak hemde
ama çok sıkıldım.

editlersen tabiki diyen olmaz :)
benim gülücüklerimden kimene:11::11::11::11:
sen hiçbir şeyime anlam veremezsin her ikimiz çok farklı insanlarız çünkü, hiçbir taraftan bir ortak noktamız yok, bundandır anlaşamamaızın sebebi zaten
evet doğru bir tek beş altı yaşındaki çocuklar gülümserler. diğerleri kuul olmak için gülmez ve ifadesizdirler.
saldırganlaşıyorsun tabii ki
yaşın kaç, eğitimin kaç diyorsun kimsine,
kimsiyle dalga geçiyorsun
bunlardan SANANE deme hakkın sende saklıdır,=))))))

şu iki satırda güzel olan tek bir kelimen yok... bundan bahsediyorum hakaret diye

tabii, sinir harbiyle yazılmıştır o, evet evet.
sen bana soru sormadınki cevap vereyim
seninle bütün konularda anlamsız kavgaya girdik şimdiye dek
konudan sürekli saparak hemde
ama çok sıkıldım.
O iki satırda tabi tek güzel kelimem olmaz. Hakaret eden sen olacaksın güzel konuşan ben öylemi. Ben Yunus Emre gibi yapamıyorum maalesef bana diken atana ben gül atamıyorum yapabiliyorsan sen yap ! Hem neyi editlersem ben o yorumu 04.21 de yazmışım 04.24 de de düzenlemişim sen ise 04.25 de yazmışsın hala editledinmi diyeceksin yoksa ben yanlış mı okumuşum diyeceksin ? Biraz dikkat lütfen :)
Kime yaşını soracağıma ben karar veririm o hakkı kendimde bulup sanane diyorum. Unutmadan kimseylede eğitimi hakkında küçük düşürücü polemiğe girmedim kimseyede eğitimii sormadım karıştırıyosun bana soruldu ;) Haklısın her ikimiz de farklı insanlarız o yüzden hiç tartışmaya gerek yok çünkü sana cevap vermekten bende sıkıldım...

Son düzenleme:

Allah aşkına kürtçenini nesi dildir...eğer bi dil olsaydı dünyaca diller arasında ismi geçrdi.o sadece kürt diye hitap ettiğimiz doğulu insanların aralarında konuştukları bi dildir.yane bunda tartışılacak bişiy yok..

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri