Kitaplarla İlgili Yorumlarımız

---> Kitaplarla İlgili Yorumlarımız

Anne Frank'ın Hatıra Defteri

24898_2.jpg

'Anne Frank'ın Hatıra Defteri ne bir topluluğu kötülemek, ne başka bir topluluğu övmek düşüncesiyle yayınlanmış değildir.

Bu kitap, içinde yaşadığımız medeniyet çağında bile milyonlarca insanı öldürmekten haz duyabilecek kadar vahşi olanların varlığını gösterecektir.

Küçük Anne Frank bir Alman kızı olsaydı yine bu hatıraları çağdaş insanlık, bilmeli, tanımalı, onun ıstıraplarına aşina çıkmalıydı. Hatıralar piyes oldu, sayısız insanlar bu faciayı sahnede seyretti.

Kim bilir, beyazperdeye yansıyacak gölgesi, bütün dünyada nasıl bir hızla dolaşacak? Demek, insan ruhunda doğan acılı hislere duygulu ruhlar ilgisiz kalamıyor.

İşte biz de aynı insani duyguyla bu kitabı Türkçesinden yayımlamayı faydalı gördük. Zaten genç yaşında bir kampın sefaleti içinde ölüp giden Anne Frank, hatıra defterine 'öldükten sonra da yaşamak istiyorum' diye yazarken iyi niyetli, hakikate bağlı ve haksızlığa karşı cesaretli insanların her zaman mevcut olacağına inanmıştı...

Biz de hayatına doymadan ölen bu zavallı kızcağız gibi insanlığın iyi geleceklerine, aralarında Kabiller bulunsa da Habil kadar temiz ruhlu olanlarının da her zaman var olacağına inanıyoruz.'

(Arka Kapak)

Gerçek bir günlüktür. Okunması gereken kitaplardan biri :)

Ilgın Olut - Neva

1547-Neva.jpg

Bu kitabı okuduktan sonra erkeklerden bir kez daha nefret etsem de okunması gerek :pp

Hmm aynı yazarın başka kitabıymış şimdi araştırdım , merak ettim onu da okumaya çalışacam :)

Yeni başladım,güzel gidiyor..Sevdim :R

MAHZEN-JEFF-ABBOTT__37237704_0.jpg

Uluslararası Bir Başarı
On Beş Ayrı Dilde Çeviri
Aksiyon Dolu, Şaşırtıcı, Sıra dışı

Mahzen, Jeff Abbottun günümüzün en iyi yazarlarından biri olduğunun kanıtı. Çok etkili aksiyona ve şaşırtıcı bir kurguya sahip. Elimden bırakamadığım kesinlikle kaçırılmaması gereken bir kitap.
Harlen Coben Asla Vazgeçme kitabının yazarı

Mahzen, iyi ile kötünün zamana karşı yarışının anlatıldığı güçlü bir konu, jeff romanda aksiyon çılgınlığı yaratmış ve yaşatmış.
Lisa Gardner - Tek Başına ve Saklambaç kitaplarının yazarı

Kaya gibi sert. Hayatta kalmak için öldürmek zorunda kalmanın şok edici gerçeği aksiyonu hızla ilerletiyor.
Publisher Weekly

Abbottun son romanında iki adamın hayatı kelimenin tam anlamıyla birbiriyle çarpışıyor. Quentin Tarantinonun Zor Ölüm serisiyle birleşmesi gibi bir çarpışma düşünün.karakterler başarılması imkansız gibi görünen bir işin peşinde ve heyecan asla durmuyor. Abbott her zaman muhteşem bir yazar olmuştur ama bu şu ana kadar ki en güzel romanı. Şaşırtıcı dönüşler, muhteşem bir olay örgüsü ve son derece gerçekçi karakterler.
Library Journal

Jeff Abbott en sevdiğim gerilim romanı yazarlarından biri. Mahzende ulaştığı tempo Harlan Coben ve Lee Childin yazdıkları romanlardan daha hızlı. Acımasız, zekice ve çarpıcı haliyle Mahzen bu senenin en iyi macera kitabı.
Joseph Finder

elifsafakiskenderkitap.jpg

Yazar Şafak, "İskender" adlı son romanında Fırat'tan başlayıp, Londra'ya kadar uzanan yolculukta, toplumun erkek çocuğa bakışını, insanların aslında en çok sevdiklerini incittiğini ve en buyuk yaraların ailede açıldığını anlatıyor.

AA muhabirine kitabı hakkında bilgi veren Şafak, kapakta bir sürpriz yaptığını, romanın kahramanı İskender olarak okuyucusunun karşına çıktığını belirterek, "Daha önce bir kadın yazar, erkek kahramanın kılığında kitabının kapağında yer aldı mı bilmiyorum ama 1,5 yıldır hep İskender olmanın nasıl bir şey olduğunu düşündüm, ister istemez İskenderleştim" dedi.

Şafak, yazdıkça kendini karakterlerinin yerine koyduğunu, kitapta 10 karakter bulunduğunu ama en çok İskender'i anlamakta zorlandığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"En zoru İskender olmaktı. O dönüşüm, yani kadın yazar için erkek karakterin yerine kendini koyabilmek, oradan dünyaya bakmak zor bir şey. Benim için kapak, bu değişimin simgesi. İskender'den erkek gibi davranması, ağlamaması, olduğu insan değil de olmadığı bir şeye soyunması isteniyor. Hatta buna mecbur ediliyor. Üzerimize giydirilen bir erkeklik ve kadınlık kalıbı var. Kalıpların giydirilmesi de aileden başlıyor. Bu noktada çocuklarımızı çok incitiyoruz sonra o çocuklar daha hırçın büyüyor. İskender daha serseri ve bıçkın birine dönüşüyor. İncine incine incitmeyi öğreniyor. İnciten insanın da nerede incindiğini göreceğiz ki, o zinciri kıralım."

İskender karakterini içselleştirdikçe, erkekliğin zor bir şey olduğunu anladığını ifade eden Şafak, " keşke bir gün de olsa erkekler kadın, kadınlar erkek olsa. Belki de daha iyi anlarız birbirimizi o değişimden sonra" dedi.

Kitaplarında genel anlamda biraz melankoli hakim olsa da mizahı da çok önemsediğini, kendisini asıl cezbedenin hüzünle mizah arasındaki dans olduğunu belirten Şafak, hüznü mizahla, komik olanı hüzünle anlatmaya ve hayattaki ironileri yakalamaya çalıştığını söyledi.

Şafak, son romanında da diğerlerinde olduğu gibi tasavvufa bir alt damar olarak yer verdiğini kaydetti.

Daha okumadım ama güzele benziyor..ilk işim almak olucak ( :

elifsafakiskenderkitap.jpg

Yazar Şafak, "İskender" adlı son romanında Fırat'tan başlayıp, Londra'ya kadar uzanan yolculukta, toplumun erkek çocuğa bakışını, insanların aslında en çok sevdiklerini incittiğini ve en buyuk yaraların ailede açıldığını anlatıyor.

AA muhabirine kitabı hakkında bilgi veren Şafak, kapakta bir sürpriz yaptığını, romanın kahramanı İskender olarak okuyucusunun karşına çıktığını belirterek, "Daha önce bir kadın yazar, erkek kahramanın kılığında kitabının kapağında yer aldı mı bilmiyorum ama 1,5 yıldır hep İskender olmanın nasıl bir şey olduğunu düşündüm, ister istemez İskenderleştim" dedi.

Şafak, yazdıkça kendini karakterlerinin yerine koyduğunu, kitapta 10 karakter bulunduğunu ama en çok İskender'i anlamakta zorlandığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"En zoru İskender olmaktı. O dönüşüm, yani kadın yazar için erkek karakterin yerine kendini koyabilmek, oradan dünyaya bakmak zor bir şey. Benim için kapak, bu değişimin simgesi. İskender'den erkek gibi davranması, ağlamaması, olduğu insan değil de olmadığı bir şeye soyunması isteniyor. Hatta buna mecbur ediliyor. Üzerimize giydirilen bir erkeklik ve kadınlık kalıbı var. Kalıpların giydirilmesi de aileden başlıyor. Bu noktada çocuklarımızı çok incitiyoruz sonra o çocuklar daha hırçın büyüyor. İskender daha serseri ve bıçkın birine dönüşüyor. İncine incine incitmeyi öğreniyor. İnciten insanın da nerede incindiğini göreceğiz ki, o zinciri kıralım."

İskender karakterini içselleştirdikçe, erkekliğin zor bir şey olduğunu anladığını ifade eden Şafak, " keşke bir gün de olsa erkekler kadın, kadınlar erkek olsa. Belki de daha iyi anlarız birbirimizi o değişimden sonra" dedi.

Kitaplarında genel anlamda biraz melankoli hakim olsa da mizahı da çok önemsediğini, kendisini asıl cezbedenin hüzünle mizah arasındaki dans olduğunu belirten Şafak, hüznü mizahla, komik olanı hüzünle anlatmaya ve hayattaki ironileri yakalamaya çalıştığını söyledi.

Şafak, son romanında da diğerlerinde olduğu gibi tasavvufa bir alt damar olarak yer verdiğini kaydetti.

Daha okumadım ama güzele benziyor..ilk işim almak olucak ( :

Gazetede,raflarda hep görüyorum bayağı popüler gibi.Elif Şafak iyi poz vermiş erkek kılığında :D

259829_154850211253006_136728216398539_357755_7901435_n.jpg

Sonunda okumayı başardım be:) Çıktığı günden beri okumak için ölüyordum.Ölmeme de değermiş yane:)

Kitap Elisha'nın bitlendiği için saçlarının kesilmesi ile başlıyor.:)Annesi resmen koyun kırpar gibi kırpıyor saçlarını ve erkek gibi oluyor.Claire Elisha'nın en yakın arkadaşı ve bir han sahibinin kızı.Connor ile arabasının tekeri kırıldığı için mecburen handa konaklaması ile karşılaşıyorlar.Bazı olaylar sonucu ki bunları okuyunca görün Connor Elisha ile evlenmeye karar veriyor ki asıl önemi olaylar bu noktadan sonra başlıyor:)

Genel manada sürükleyici ve iyi bir anlatım ile yazılmış bir roman.Okurken en çok hoşuma giden kapaktaki sahnenin aynısının hikayede geçmesi oldu:)Genelde kapaklar ile alakasız olurdu ama bu sefer tam on ikiden vurulmuş:)

Okurken Connor'ı öldüresim geldi itiraf ediyorum.Ne kalın kafalı bir Düktür bu ya:)Kıza demediği kalmadı sanki kendisi sütten çıkmış ak kaşık.

Elisha çok sabırlı ve dayanıklı bir karakter.Kolay kolay yıkılmadı:)Onca söze rağmen dimdik ayaktaydı.Beni en çok da bu etkiledi:)

Uzun lafın kısası okuduğum en iyi romanlar listeme bir yeni kitap daha ekledim.

Son düzenleme:

259829_154850211253006_136728216398539_357755_7901435_n.jpg

Sonunda okumayı başardım be:) Çıktığı günden beri okumak için ölüyordum.Ölmeme de değermiş yane:)

Kitap Elisha'nın bitlendiği için saçlarının kesilmesi ile başlıyor.:)Annesi resmen koyun kırpar gibi kırpıyor saçlarını ve erkek gibi oluyor.Claire Elisha'nın en yakın arkadaşı ve bir han sahibinin kızı.Connor ile arabasının tekeri kırıldığı için mecburen handa konaklaması ile karşılaşıyorlar.Bazı olaylar sonucu ki bunları okuyunca görün Connor Elisha ile evlenmeye karar veriyor ki asıl önemi olaylar bu noktadan sonra başlıyor:)

Genel manada sürükleyici ve iyi bir anlatım ile yazılmış bir roman.Okurken en çok hoşuma giden kapaktaki sahnenin aynısının hikayede geçmesi oldu:)Genelde kapaklar ile alakasız olurdu ama bu sefer tam on ikiden vurulmuş:)

Okurken Connor'ı öldüresim geldi itiraf ediyorum.Ne kalın kafalı bir Düktür bu ya:)Kıza demediği kalmadı sanki kendisi sütten çıkmış ak kaşık.

Elisha çok sabırlı ve dayanıklı bir karakter.Kolay kolay yıkılmadı:)Onca söze rağmen dimdik ayaktaydı.Beni en çok da bu etkiledi:)

Uzun lafın kısası okuduğum en iyi romanlar listeme bir yeni kitap daha ekledim.Listemde ki ilk Türk yazar:)Devamıda gelir inşallah:)

Çok güzele benziyor..
Hangi Türk yazar?

Son düzenleme:

Jean Chiristophe GRANGE!!! Müthiş yazıyo adam.. En sevdiğim yazar ve bütün kitapları harika.. Çok zekice yazıyo.. :36:

kesnlikle katılıorm .. bnde kndisinin büyk bir hayranıym .. bütün ktplarını okudum ve eylülde yeni ktabı çıkıcak onu bkliorm ..

özellikle size 'Siyah Kan' isimli ktbını tavsiye ederm... içinde pek hoşunuza gtmick şeyler olablr ama konusu çok güsel tasarlanmştı.. kurgu mükemmeldi.. yazarın anlatımıda süper ztn .. sizi hç bi bölümde sıkmıor.. ve baştan sona heycn içinde geçen bi ktap..

ayrıca yazarın Türkiye'yle ilgilide bir kitabıda var.. ismi ' Kurtalar İmparatorluğu'.. Türkiye hakkında epey blgi verior ve ktabın bir kısmıda Türkiye'de geçior.. çok merakla içinde okuduğm bir ktbıydı buda..

yine diğer ktplarından .. 'Şeytan 'Yemini' - 'Kızıl Nehirler' - 'Ölü Ruhlar Ormanı' .. bunlarda çok güsel ktplardı..adamın yazı tarzına hayranım :p

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri