Kitaplarla İlgili Yorumlarımız

---> Kitaplarla İlgili Yorumlarımız

iskender pala'nın , babilde ölüm istanbulda aşk romanı. tavsiye ederim :)

123974_s.jpg

Erkek dedikodusu.

Bunu okuyan varmı?

Kış Bahçesi - Kristin Hannah

zBK360670JK305_250.jpg

Mükemmel bir kitap söyleyecek kelime bulamıyorum. Sadece yazarına bakarak aldığım bir kitaptı Kristin Hannah gerçek bir yazar çünkü. Rusyadaki savaşta çekilen acılar insanların sokaklarda donarak ölmesi, açlıktan duvar kağıtlarını deri kıyafetleri kaynatıp suyunu içmeleri ve sürüyle bulaşıcı hastalıkla boğuşmaları, doktor kuyruğunda beklerken ölmeleri yani savaştaki içler acısı durumları konu alan harika ötesi bir kitap. Tekrar tekrar okuyabilirim :)

Kış Bahçesi - Kristin Hannah

zBK360670JK305_250.jpg

Mükemmel bir kitap söyleyecek kelime bulamıyorum. Sadece yazarına bakarak aldığım bir kitaptı Kristin Hannah gerçek bir yazar çünkü. Rusyadaki savaşta çekilen acılar insanların sokaklarda donarak ölmesi, açlıktan duvar kağıtlarını deri kıyafetleri kaynatıp suyunu içmeleri ve sürüyle bulaşıcı hastalıkla boğuşmaları, doktor kuyruğunda beklerken ölmeleri yani savaştaki içler acısı durumları konu alan harika ötesi bir kitap. Tekrar tekrar okuyabilirim :)

nazlı çok teşekkür ederim...mutlaka alıp okuyacagım...böyle güzel tavsiyeleri iletmen dilegiyle selametle kal..

9463687_e2a88c8227.jpg

Harika bi kitaptı. En azından benim çok hosuma gitmişti. Her kitabı okuyamam ben, okuyamam derken sonunu getiremem. xD Ama bu ayrıydı ya.

Zekası ilerlemeyen bi kızın yaşadıkları.

Kesinlikle tavsiye ederim..

futuhat.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Hz. Cenab-ı Şeyh-i Ekber Muhyiddin-i Arabi (Kudduse Sirruhu)'nun en kıymetli eseridir. Bu eserde gelecek ile ilgili bazı tahminleriyle beraber Vahdet-i Vücud görüşünü temellendirmiş ve muhteşem izahlar ile insanlığa sunmuştur. 36 Cilttir.17 Yaşında İbn Rüşd ile tanıştığını ve gerçek bilginin akıl yoluyla bulunacağını iddia eden İbn-i rüşd'e daha bu küçük yaşlarda verdiği muhteşem cevabı nakletmektedir. Gerçek bilginin yalnızca akıl yoluyla değil aklın ve kalbin süzgecinden geçmiş Keşf bilgisi ile bulunacağını yine bu kitabında nakletmiştir.

Hz. Cenab-ı Şeyh-i Ekber Muhyiddin-i Arabi (Kudduse Sirruhu) Bu Şaheserinde şöyle bildirmiştir:

"Kıyamete kadar vuku bulacak (harpler dahil) bütün büyük olayları haber verirdim. Ancak, insanların kaderleri üzerinde olumsuz etki yapacağından açıklamıyorum. Sadece bir kaç tanesini açıklayalım."

Bu bir kaçtane tahmin ise şöyledir: "İza dehallesinu veşşin. Zehere kabru muhiddin."
İstanbul'da Fatih Çarşamba'da, Yavuz Selim camiine uğrarsanız, Kutsal emanetlerin bulunduğu yerde taş üzerine yazılmış olarak bu yazıyı göreceksiniz.

Türkçesi: "Sin, Şına girdiği zaman, Muhyiddin'in kabri ortaya çıkar" Sin(Selim) Şın(Şam) dır.Kendisinin kabri öldüğünde gizlenmiştir. Ve Ölümünden 277 yıl sonra Şam'a giren Yavuz Sultan Selim Hazret'in kabri Şerifini bulmuştur.

Bir diğer haberi ise: "Yavuz Sultan Selim 31 günde Mısır'ı alacak dedi." Ne 30 oldu, ne de 32.

bir diğer haberi ise: Henüz 7 yaşında olupta Babasıyla Şam sokaklarında yürüyen Mevlana Celaleddin-i rumi R.h Görünce Buyurmuşlardır ki: "Deryaya bak deryaya, göl'ün arkasından gidiyor"Burada Hz. Mevlâna'nın ne denli büyük bir Alim olacağını haber veriyordu.

Sonuncusu ise : Yine Osmanlı devleti üzerine bir haberdir.Haberinde, Osmanlı ismiyle bir devlet kurulacağını ve bu devletin 600 sene kadar İslam üzre hüküm süreceğini haber veriyordu.

Sayılabilecek tüm uhrevi ve fenni ilimlerde söz sahibi olan büyük bir zat'tır. Bil Hassa Astronomi, Astroloji, Matematik, Geometri ve Tıp.... Hayatı boyunca yazmış olduğu eserlerin 500'ü kayıtlıdırtoplam yazmış olduğu eserlerin sayısı bir çok rivayette 1000'in üzerinde olduğu belirtilmektedir.. Bir çoğu ise günümüze ulaşmamıştır.

Daha okuduğum bir çok eser var ve halâ okumaya devam ettiğim. Gün geçtikce paylaşırız inşallah.

nazlı çok teşekkür ederim...mutlaka alıp okuyacagım...böyle güzel tavsiyeleri iletmen dilegiyle selametle kal..
Rica ederim İncim, konunun takip edilmesine yorumlarımın okunmasına asıl ben çok sevindim :) Sevgilerle İncim :Ü

-----

Bir-Cift-Marti-Gormustu-Cocuk-Pelin-Istanbulluog__36234664_0.jpg

22 yaşında intihar eden Pelin İstanbulluoğlu'nun gerçek günlüğü. Öldükten sonra annesi kızının günlüğünü ve yazdığı şiirleri bu kitapta bastırmış.
Bence Pelin aşırı zeki biriydi bu yüzden intihar etti. Şiirden anlayanların bu kitabı okumasını tavsiye ederim çünkü ben kitabın çoğunu okumadım kızın bir sürü şiiri vardı ve ben şiir okurken resmen uyurum. Dediğim gibi şiir sevenler için ve yaşamı sürekli sorgulayanlar için tavsiye edeceğim bir kitap :R

Jean Christophe Grange:

KurtLar İmparatorLuğu

Siyah Kan

Şeytan Yemini

Hayatım boyunca bu kadar harika poLisiye geriLim okumadım.Okuyacağımıda sanmıyorum...Çok sürükLeyici kitapLar...Tavsiyemdir.

[ımg][ımg]http://img534.imageshack.us/img534/2372/futuhat.jpg[/ımg] uploaded with ımageshack.us[/ımg]

hz. Cenab-ı şeyh-i ekber muhyiddin-i arabi (kudduse sirruhu)'nun en kıymetli eseridir. Bu eserde gelecek ile ilgili bazı tahminleriyle beraber vahdet-i vücud görüşünü temellendirmiş ve muhteşem izahlar ile insanlığa sunmuştur. 36 cilttir.17 yaşında ibn rüşd ile tanıştığını ve gerçek bilginin akıl yoluyla bulunacağını iddia eden ibn-i rüşd'e daha bu küçük yaşlarda verdiği muhteşem cevabı nakletmektedir. Gerçek bilginin yalnızca akıl yoluyla değil aklın ve kalbin süzgecinden geçmiş keşf bilgisi ile bulunacağını yine bu kitabında nakletmiştir.

Hz. Cenab-ı şeyh-i ekber muhyiddin-i arabi (kudduse sirruhu) bu şaheserinde şöyle bildirmiştir:

"kıyamete kadar vuku bulacak (harpler dahil) bütün büyük olayları haber verirdim. Ancak, insanların kaderleri üzerinde olumsuz etki yapacağından açıklamıyorum. Sadece bir kaç tanesini açıklayalım."

bu bir kaçtane tahmin ise şöyledir: "iza dehallesinu veşşin. Zehere kabru muhiddin."
istanbul'da fatih çarşamba'da, yavuz selim camiine uğrarsanız, kutsal emanetlerin bulunduğu yerde taş üzerine yazılmış olarak bu yazıyı göreceksiniz.

Türkçesi: "sin, şına girdiği zaman, muhyiddin'in kabri ortaya çıkar" sin(selim) şın(şam) dır.kendisinin kabri öldüğünde gizlenmiştir. Ve ölümünden 277 yıl sonra şam'a giren yavuz sultan selim hazret'in kabri şerifini bulmuştur.

Bir diğer haberi ise: "yavuz sultan selim 31 günde mısır'ı alacak dedi." ne 30 oldu, ne de 32.

Bir diğer haberi ise: Henüz 7 yaşında olupta babasıyla şam sokaklarında yürüyen mevlana celaleddin-i rumi r.h görünce buyurmuşlardır ki: "deryaya bak deryaya, göl'ün arkasından gidiyor"burada hz. Mevlâna'nın ne denli büyük bir alim olacağını haber veriyordu.

Sonuncusu ise : Yine osmanlı devleti üzerine bir haberdir.haberinde, osmanlı ismiyle bir devlet kurulacağını ve bu devletin 600 sene kadar islam üzre hüküm süreceğini haber veriyordu.

Sayılabilecek tüm uhrevi ve fenni ilimlerde söz sahibi olan büyük bir zat'tır. Bil hassa astronomi, astroloji, matematik, geometri ve tıp.... Hayatı boyunca yazmış olduğu eserlerin 500'ü kayıtlıdırtoplam yazmış olduğu eserlerin sayısı bir çok rivayette 1000'in üzerinde olduğu belirtilmektedir.. Bir çoğu ise günümüze ulaşmamıştır.

Daha okuduğum bir çok eser var ve halâ okumaya devam ettiğim. Gün geçtikce paylaşırız inşallah.

teşekkürler..okudugum eserlerin arasında..

rica ederim incim, konunun takip edilmesine yorumlarımın okunmasına asıl ben çok sevindim :) sevgilerle incim :ü

-----

[ımg]http://images.gittigidiyor.com/3623/bir-cift-marti-gormustu-cocuk-pelin-ıstanbulluog__36234664_0.jpg[/ımg]

22 yaşında intihar eden pelin istanbulluoğlu'nun gerçek günlüğü. öldükten sonra annesi kızının günlüğünü ve yazdığı şiirleri bu kitapta bastırmış.
Bence pelin aşırı zeki biriydi bu yüzden intihar etti. şiirden anlayanların bu kitabı okumasını tavsiye ederim çünkü ben kitabın çoğunu okumadım kızın bir sürü şiiri vardı ve ben şiir okurken resmen uyurum. Dediğim gibi şiir sevenler için ve yaşamı sürekli sorgulayanlar için tavsiye edeceğim bir kitap :r

bu kitabı okudum nazlı....şiiri severim özelikle günlüük tarzıda olan kitaplara karşı meragım vardır..bir arkadaşım hediye almıştı..
Kitabı çok güzel yorumlamışsın..
Teşekkür ederim..
Iyi okumalar...iyi tavsiyeler dilegimle..

Bir-Cift-Marti-Gormustu-Cocuk-Pelin-Istanbulluog__36234664_0.jpg

22 yaşında intihar eden Pelin İstanbulluoğlu'nun gerçek günlüğü. Öldükten sonra annesi kızının günlüğünü ve yazdığı şiirleri bu kitapta bastırmış.
Bence Pelin aşırı zeki biriydi bu yüzden intihar etti. Şiirden anlayanların bu kitabı okumasını tavsiye ederim çünkü ben kitabın çoğunu okumadım kızın bir sürü şiiri vardı ve ben şiir okurken resmen uyurum. Dediğim gibi şiir sevenler için ve yaşamı sürekli sorgulayanlar için tavsiye edeceğim bir kitap :R

Işte bu tam benlik , şiir hastası biri olarak :)
Birazda kendimi hatırlattı bana yakında benimde ailem kitabımı bastırır biraz incelemek lazım kitabı :)
Teşekkürler Nazlı :)

bu kitabı okudum nazlı....şiiri severim özelikle günlüük tarzıda olan kitaplara karşı meragım vardır..bir arkadaşım hediye almıştı..
Kitabı çok güzel yorumlamışsın..
Teşekkür ederim..
Iyi okumalar...iyi tavsiyeler dilegimle..
Asıl ben teşekkür ederim canım fakat kitabın resmi görünmüyor sanırım :/ Göremeyenler için kitabın adı '' Bir Çift Martı Görmüştü Çocuk '' günlüğün sahibiyse Pelin İstanbulluoğlu.
Sana da iyi okumalar İncim, sevgilerle :Ü
♥ ԼคԼ ♥;3342670' Alıntı:
Işte bu tam benlik , şiir hastası biri olarak :)
Birazda kendimi hatırlattı bana yakında benimde ailem kitabımı bastırır biraz incelemek lazım kitabı :)
Teşekkürler Nazlı :)
Ben de hep senin gibi düşünüyorum bazen keşke intihar günah olmasaydı diyorum ama ölümün kıyısına gelince insan anlıyor hayatın değerini. Belki de mutlu olunacak çok şey vardır, kim bilir :)
Rica ederim canım :) Sizlerden de kitap yorumları bekliyorum :)

Aklından Bir Sayı Tut - John Verdon

0000000337255_5_1.jpg

Tam bir cinayet romanı. Dün bitirdim harikaydı çok sürükleyiciydi ve bu tür roman sevenlere kesinlikle öneririm :)

Metal Fırtına Serisi (1,2,3,4,5) surukleyıcı mukemmel kusursuz tuylerı dıken dıken eden bı kıtap kesınlıkle tavsıye edıyorum (Y)

Filiz Aygündüz - Kaç Zil Kaldı Örtmenim?

115175.jpg

Genç bir öğretmenin Diyarbakıra atanması, öğrencilerinin orda çektiği zorluklar ve en ağır koşulları anlatılıyor. Çok beğenerek okudum tavsiye ederim :)

pr_01_372_max.jpg

biraz uzun birazda geç gelişiyor olaylar. pek begendiğim söylenemez ama fiyaskoydu yada zaman kaybıydı diyemem.

10 üzerinden 5 veririm.

Hayvan Mezarlığı - Stephen King

O - Stephen King

Mahşer - Stephen King

Karanlık Öyküler - Stephen King

Cujo - Stephen King

Medyum - Stephen King

Maça Kızı - Stephen King

Kemik Torbası - Stephen King

Stephen King'i çok severim.Biraz uzun bir liste olmuş olabilir.Tavsiyemdir...

Doğu Ekspresinde Cinayet - Agatha Christie

Eroin - Christiane F.

Olasılıksız - Adam Fawer

Ayrıca Tavuk Suyuna Çorba serisini şiddetle tavsiye ederim.Yaşanmış hikayeleri anlatmaktadır...

Yıllar sonra kitap alıp okumaya karar verdim, Kitabın adı ;

ERDAL SARIZEYBEK
'' İhaneti Gördüm ''

Bitirince ilk iş buraya yorumda bulunmak olacak. :)

Son düzenleme:
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri