Kitaplarla İlgili Yorumlarımız

---> Kitaplarla İlgili Yorumlarımız

Isyanci-Kole-Spartacus__40378080_0.jpg

"Dövüşler yarın ne zaman başlayacak? " diye sordu Urus. "Erken, " dedi Spartacus. "Güneşin doğusuyla birlikte insanlar meydanda toplansın. "Spartacus!.." Spartacus, kendisine bir şey söylemeye hazırlanan Urus 'a döndü. "Evet?" "Ben 'Güneş Ülkesi 'ne dönmek istemiyorum!" Spartacus sakin bir sesle, "Biliyorum," dedi. "Sen hiçbir zaman bizimle beraber olmadın Urus. 'Güneş Ülkesi'ne hiçbir zaman inanmadın. Seni zorlayamam. " Urus çok şaşırmış görünüyordu. Nedeni sormaya korkuyordu. "Başka bir önerim var sana Urus, " dedi Spartacus. "Törenlere senin katılmanı istemiyorum. Bence bu akşamdan Modena'yi terk et!"

Isyanci-Kole-Spartacus__40378080_0.jpg

"Dövüşler yarın ne zaman başlayacak? " diye sordu Urus. "Erken, " dedi Spartacus. "Güneşin doğusuyla birlikte insanlar meydanda toplansın. "Spartacus!.." Spartacus, kendisine bir şey söylemeye hazırlanan Urus 'a döndü. "Evet?" "Ben 'Güneş Ülkesi 'ne dönmek istemiyorum!" Spartacus sakin bir sesle, "Biliyorum," dedi. "Sen hiçbir zaman bizimle beraber olmadın Urus. 'Güneş Ülkesi'ne hiçbir zaman inanmadın. Seni zorlayamam. " Urus çok şaşırmış görünüyordu. Nedeni sormaya korkuyordu. "Başka bir önerim var sana Urus, " dedi Spartacus. "Törenlere senin katılmanı istemiyorum. Bence bu akşamdan Modena'yi terk et!"

Dizisi kitaptan alıntı mı?

Ben bu konuyu 3 senedir nasıl görmedim inanılır gibi değil. Sık kullanılanlara kaydettim, konuyu açana da teşekkür ederim :)

Bir Düşten İbaret - Alan Brennert

103277.jpg

1890 Honolulu'sunda büyüyen Rachel Kalama geniş ve sevgi dolu bir Hawaii ailesinin ferdidir ve denizlerde tüccarlık yapan babasının ziyaret ettiği uzak diyarları görmeyi hayal etmektedir. Fakat yedi yaşındayken, Rachel'in hayalleri cüzzam teşhisi konmasıyla yıkılır. Ailesinden zorla alınır ve Kalaupapa'ya, Moloka'i adasındaki izole edilmiş cüzzam kolonisine yollanır. Sürgünde kaybettiği ailesinin yerine geçecek bir aile ve yeni arkadaşlar edinir: daha sonra üvey "halası" haline gelen ve Rachel'a halkının zengin kültürünü ve mitolojisini gösteren yerli şifacı Haleola; Kalaupapa'daki genç kızlara bakan Fransisken Rahibelerinden biri olan Rahibe Mary Catherine Voorhies; ve beklenmedik bir sürprize gebe, güzel ve zevk düşkünü Leilani. Ve aynı zamanda Kalaupapa'da evleneceği adamla tanışır. Tarihi olaylara dayanan Moloka'i, sıra dışı bir insanlık dramının daha önce hiç anlatılmayan kurgusuyla, dokunaklı bir olayın hikâyesi. Fakat hastalık, soyutlanma ve trajediyle bezenmiş olsa da, Rachel'ın hayatı neşe, cesaret ve onur doludur. Bu ölümle değil, yaşamla; çaresizlikle değil, umutla ilgili bir hikâye. İnsan etinin zaafını değil, insan ruhunun gücünü konu alıyor.

Cüzzamlı bi kızın hayatını anlatan muhteşem bir kitap defalarca okuyabilirim :)

Ateşböceği Yolu - Kristin Hannah

331083_2.jpg

DOSTLUĞUN BÜYÜSÜ ÜZERİNE OLAĞANÜSTÜ BİR ROMAN

“Ateşböceği Yolu’nda Kristin Hannah sevgi ve sadakat üzerine keskin ve unutulmaz bir hikaye yazmıştır.”

Jacquelyn Mitchard

“Kristin Hannah 70 ve 80’lerin heyecanını ve enerjisini ortaya sermektedir ve bunu öyle bir derin seviyede yapmaktadır ki okuyucuları iki kadın arasındaki dostluğun tam kalbine taşıyor.

Ateşböceği Yolu bir şaheser.”

Elin Hilderbrand

“Hayatımızdaki en önemli şeylerden biri olan ebedi dostluk üzerine dokunaklı, enfes bir roman.”

Elizabeth Buchan

“Bu muhteşem romanın sayfalarını çok hızlı geçmek istemeyeceksiniz. Kapıyı kilitleyin, telefonunuzu kapatın, ve yanınıza bir paket mendil alıp koltuğunuza yerleşin. (Sonra uyarmadı demeyin.) Kristin Hannah’dan başka hiç kimse kadınların dostluğunu tüm acısı, tatlısıyla bu kadar güzel yazamazdı.

Harika bir yazar.”

Susan Elizabeth Phillips

“Ateşböceği Yolu okumayı neden sevdiğimizi bize bir kez daha hatırlatıyor.”

Patricia Gaffney

Yorumlardan da anlaşılacağı gibi 2 kız arkadaşın hayatını anlatan mükemmel bir kitap. Sonu çok acıklı olsa da kesinlikle tavsiye ederim :)

Uçurtma Avcısı - Khaled Hosseini

151527_2.jpg

Afganistan doğumlu Amerikalı yazar Halit Hüseyni'nin (Khaled Hosseini) ilk romanı. 2003 yılında yayınlanan kitap bir Afgan tarafından İngilizce yazılmış ilk romandır. New York Times'ın en çok satanlar listesinde bir numaraya kadar yükseldi.

Ağlaya ağlaya okusam da asla bıkmam bu kitaptan :)

Bir Genç Kızın Uyuşturucu Günlüğü

46967-Bir-Genc-Kizin-Uyusturucu-Gunlugu.jpg

Alice herhangi biri olabilir... Tanıdığınız biri olabilir... Alice uyuşturucu kullanıyor... On beş yaşında, beyaz, orta sınıf bir ailenin kızı olan Alice, son derece sıradan ve iyi bir kız. Dersleri iyi. Bir gün evlenip bir aile kurmayı hayal ediyor. Ama fark etmeden hayatına giren uyuşturucu Alice için dünyayı önce daha yaşanılır, daha dayanılır bir yer haline getirirken, genç kız çok geçmeden hiç peşini bırakmayacak bir belaya bulaştığını anlıyor. Alice'in hayatı bir daha asla aynı olmayacak.

Umut - Jacqueline Pascarl

119248.jpg

Korkunç bir çığlık bu; kafamı dolduruyor. Beni panik dalgalarında boğuyor. Bu umutsuzluk öyle boğucu ki, soluk alamıyorum. Beni saran kolları hissediyorum ve bana söylenenleri duyuyorum. Ama çığlık sürüyor. Sarsılıp uyandırıldığımda ve çığlık atanın ben olduğumu anladığımda bile dehşet devam ediyor. Bu bir kâbus: Benim kâbusum...

Masallara benzeyen romantik bir rüyanın; hurafelerle, yalnızlıkla, dışlanmayla, ihanetle ve tacizle bir kabusa dönüşeceğine inanabilir misiniz?

Jacqueline Pascarl; aşık olduğu prensin kollarında kraliyet ailesine girerken, tüm hayatının bir anda değişeceğini elbette tahmin ediyordu ama bu değişen hayatın ona böylesi bir acı ve ızdırap getireceğini düşünemezdi. Görkemli saray yaşantısı, abartılı davetler, kendi varlıklarını kaybedip bu şaşalı hayatın gölgesinde kalmış insanlar, mutluluğu ararken kendini çok yabancı bir dünyada bulan genç bir kadın...Kaynakwh webhatti.com: Kaynakwh webhatti.com:

Prenses Jacqueline; bu gerçek yaşam öyküsünü tüm çıplaklığıyla gözler önüne seren etkileyici bir kitap.

Yazarın kendi hayat hikayesi çocuklarının eski kocası tarafından kaçırılması vs. okunması gerek :)

Ben bu konuyu 3 senedir nasıl görmedim inanılır gibi değil. Sık kullanılanlara kaydettim, konuyu açana da teşekkür ederim :)

Bir Düşten İbaret - Alan Brennert

103277.jpg

1890 Honolulu'sunda büyüyen Rachel Kalama geniş ve sevgi dolu bir Hawaii ailesinin ferdidir ve denizlerde tüccarlık yapan babasının ziyaret ettiği uzak diyarları görmeyi hayal etmektedir. Fakat yedi yaşındayken, Rachel'in hayalleri cüzzam teşhisi konmasıyla yıkılır. Ailesinden zorla alınır ve Kalaupapa'ya, Moloka'i adasındaki izole edilmiş cüzzam kolonisine yollanır. Sürgünde kaybettiği ailesinin yerine geçecek bir aile ve yeni arkadaşlar edinir: daha sonra üvey "halası" haline gelen ve Rachel'a halkının zengin kültürünü ve mitolojisini gösteren yerli şifacı Haleola; Kalaupapa'daki genç kızlara bakan Fransisken Rahibelerinden biri olan Rahibe Mary Catherine Voorhies; ve beklenmedik bir sürprize gebe, güzel ve zevk düşkünü Leilani. Ve aynı zamanda Kalaupapa'da evleneceği adamla tanışır. Tarihi olaylara dayanan Moloka'i, sıra dışı bir insanlık dramının daha önce hiç anlatılmayan kurgusuyla, dokunaklı bir olayın hikâyesi. Fakat hastalık, soyutlanma ve trajediyle bezenmiş olsa da, Rachel'ın hayatı neşe, cesaret ve onur doludur. Bu ölümle değil, yaşamla; çaresizlikle değil, umutla ilgili bir hikâye. İnsan etinin zaafını değil, insan ruhunun gücünü konu alıyor.
Cüzzamlı bi kızın hayatını anlatan muhteşem bir kitap defalarca okuyabilirim :)

Rica ederim de gerçekten 3 senedir görmedin mi :R
Tavsiye ettiğin kitaplar güzele benziyor teşekkürler Nazlı :)

Dizisini hiç izlemedim ama çok diziye dönüştürülecek bir anlatımı yok açıkçası ama illa ki benzer yönleri olacaktır :)

İsmi diziyle aynı da savaş arenası falan ondan dedim
Teması aynıdır belki :)

Gerçekten görmedim gördüysem bile eskiden kitaplara bu kadar meraklı değildim dikkatimi çekmemiştir diye düşünüyorum :)

Evet koyduğum kitapları okumalısınız :)

Dün kitapları araştırırken internette Kanat Güner'in Uyuşturucu Güncesi isimli kitabını gördüm. İstanbul Cerrahpaşada tıp fakültesinde okuyan bi kızın uyuşturucuya başlaması ve sonunda ölmesini anlatan bir kitapmış. Kız ölmeden önce kendi hayatını yazmış ve bastırmış.

Kız öldükten sonra da kızın kız kardeşi ''Ada 4 4910'' isimli kitap çıkarmış. Ölen ablası adına yazılmış bu kitap. İçinde ölen ablasının mektupları da yer alıyormuş. Bu iki kitabı kesinlikle okumalıyım, okuyanlar varsa yorumlarını merak ediyorum :)

Son düzenleme:

Nikolay Gavriloviç Çernişevski - nasıl yapmalı

Çernişevski bu romanı 4 ayda Petropavlovsk zindanında yazmıştır.

Vera yani yazarımızın veroçkası hayatı yaşadıkları ve ailesi ile umutsuzluğun dibinde bir genç kızken hayatını değiştirecek adamla evlenir kendi atölyesini açar bu kitabın en güzel yanı Vera'nın eşitlik ve özgürlüğü herkeze nasıl yansıttığını görmek oldu benim için ufacık bir atölyeyi yanında çalışanların hakkını yemeden nasıl büyüttüğünü görmek yaşadıklarını yaşamak gibi birşeydi Vera'nın yaptıkları ütopya değil bence okumalıusınız umut var dedirten bir kitap

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri