Kitaplarla İlgili Yorumlarımız

---> Kitaplarla İlgili Yorumlarımız

Tavsiye üzerine dün başladım okumaya :)

Hemen arkasından empatiyi de okumanı tavsiye ederim :)

3228.gif

Yaşamınızın kontrolü sizde değil! Öyle olduğunu düşünebilirsiniz, ama yanılıyorsunuz. Elbette ki kendi kararlarınızı kendiniz vermekte özgürsünüz. Bu kitabı kapatabilirsiniz. O sandalyede oturmaya devam edebilirsiniz. Ya da gözlerinizi oymak gibi çılgınca bir şey yapabilirsiniz. Ne isterseniz yapabilirsiniz. Ama sorun şurada: Ne isteyeceğinizi kontrol edemezsiniz. Her davranışınızı önceden belirleyen arzularınız ruhunuzun okadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz. Ve bu da sizi mükemmel bir köle yapar. Bu nedenle, hayatınızı yaşamaya devam edin. Ne isterseniz yapın. Sadece 'isteklerinizin' tümüyle sizin kontrolünüzde olmadığı gerçeği üzerine kafanızı çok fazla yormamaya çalışın. EDEBİYAT, BİLİM VE FELSEFE RUHUNUZA AKACAK, OKUDUKÇA BAĞLANACAK, BAĞLANDIKÇA OKUYACAKSINIZ...

Bir ara Secret da Olasılıksız gibi modaydı ama içinde çok az şey var,yarısı resim.Ben beğenmemiştim.Tüm ünlüler okuyup uyguluyormuş falan.

the-secret.jpg

açıkçası secret hakkında bir bilgim yok kitabın konusu nedir? Nedir yani uygulanmaya çalışılan

Ben de tam okumadım ama işte düşünceyle ilgili.
Evren yasaları,hayata pozitif bakma olayı falan.İyi düşün iyi olsun gibi.

3228.gif

Yaşamınızın kontrolü sizde değil! Öyle olduğunu düşünebilirsiniz, ama yanılıyorsunuz. Elbette ki kendi kararlarınızı kendiniz vermekte özgürsünüz. Bu kitabı kapatabilirsiniz. O sandalyede oturmaya devam edebilirsiniz. Ya da gözlerinizi oymak gibi çılgınca bir şey yapabilirsiniz. Ne isterseniz yapabilirsiniz. Ama sorun şurada: Ne isteyeceğinizi kontrol edemezsiniz. Her davranışınızı önceden belirleyen arzularınız ruhunuzun okadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz. Ve bu da sizi mükemmel bir köle yapar. Bu nedenle, hayatınızı yaşamaya devam edin. Ne isterseniz yapın. Sadece 'isteklerinizin' tümüyle sizin kontrolünüzde olmadığı gerçeği üzerine kafanızı çok fazla yormamaya çalışın. EDEBİYAT, BİLİM VE FELSEFE RUHUNUZA AKACAK, OKUDUKÇA BAĞLANACAK, BAĞLANDIKÇA OKUYACAKSINIZ...

Son sözü abartı buLmustum kitabı eLime aLdığımda..
Okumaya başladığımda anladm ki doğruymus..
Gerçkten harikaydı kitap..

3228.gif

İyi fikir :)

Bana kitap sevgisi aşılayanın

10 yıl kölesi olurum

Allah allah

Kitap ciddi bir şeye benziyor

Zeki'den pek beklenmedik bi şey bu

Ya da ben mi yanılıyorum

Konusu nasıl

hikaye tarzı bişi deildi.. Mehmet coskundeniz kitapları tarzında buğra:D bak arka kapak yazısı;

Ne demeli? ..

Nasıl anlatmalı? ..

Ne yazmalı bu dar ve parlak yüzeye? ..

Sıradan bir yalnızlık benimkisi...

Kiminkinden farkı var? ..

Kelimelerden cümle kurma yeteneğim,

benim yalnızlığımı sadece belgelenmiş bir 'anı' yapar...

Herkesinki gibi bir yalnızlık bu...

Yangın yerinde hareket edememek gibi...

Hiçbir teselliye boyun eğmeyen...

Laftan, sözden anlamayan bir yalnızlık bu da...

Asi... Onurlu... Ümitsiz...

Hiç kimseninkinden farkı yok...

Sabah ezanından hemen sonra...

Durduk yere arabanın camını açıp...

İstanbul'un tam ortasında, sesim kısılasıya

geceye O'nu bağırmak...

'Seni seviyorum'u öfkeye dönüştürmek...

Bu koca kente O'nu haykırmak...

Dudaklarımın önce titremesi...

Sonra gözlerimin dolması...

En fazla ağlamak ıslak caddelere...

Elimin ayağıma dolaşması...

*****laşmak...

Farklı mı yapar benim yalnızlığımı? ...

Duysaydı... Belki...

Duymadı... Duyulmadı...

Anladım

İnş ilerleyen günlerde bende size burdan bi kitap tavsiyesinde bulunurum

Ama bunun gerceklesmesi için önce kitap okumaya başlamam gerek sanırım xD

Aşk'ın Sanal Halleri'nden başlıcam okumaya

Hadi bakalım

Güveninizi boşa çıkarmıcam xD

59534-Askin-Sanal-Halleri.jpg

Vakt-i zamanında, “Aldanma ki şair sözü elbette yalandır!” diyen Fuzûlî, günümüzde yaşasa, “Aldanma ki sanal aşklar elbette yalandır!” mı derdi? Yoksa, “Aşk aşktır!” diyerek, gerçek ya da sanal tüm sevdalıların önüne mi sererdi dizelerini?...

Var mıydın gerçekten? Gözlerimiz buluşmadan, ellerimiz birbirine değmeden, yalnızca yüreklerimizle, doludizgin bir aşk seninle paylaştık mı biz? Yoksa... Acımasız bir aldatmaca mıydı yaşadıklarımız? Kimdin sen? Bilinçaltımın bana oynadığı bir oyun... Gerçekleşmesini istediğim ulaşılmaz bir düş… Kahredici bir duygu yanılsaması... Hangisiydin? Var mıydın gerçekten? Bilemiyorum...

Sanal aşkı yaşamış , yaşamamış herkese tavsiye ederim.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri