TÜrban Ünİversİtelerde Serbest Birakilmalimi Neden???

TÜRBAN ÜNİVERSİTELERDE SERBEST BIRAKILMALIMI NEDEN???

• EVET

Oy: 34 68.0%
  • HAYIR

Oy: 14 28.0%
  • Bilgim Yok !

Oy: 2 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    50
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
evdeMi taKsınLar tüRbanı.D

evde taksınlarmı dedı ?

konuyu dış görünüşüyLE yorumLamayınn

şuanlık türbann ılerde baska seyLer çıkcak ponıpon bunu anlatmaya çalısıo ..

takmışsınız turbana

türban serbest olsun olsun ama tek türbanla kapanmıcak bu konu

onu anlatmaya çalışıyoruzz derya ..:))))

mülteci evde taksınlar diyosun ciddi ciddi:)

ok bişey demiyorum daha..tüRbanın anLamını biLmiyosun cünKü demek:)

qöztepeLi $ayın ba$ admin

hep qeLecek üzeRine biR yoRum aLmış baŞını gidiyo..oK onun demeK istediqini coK iyi anLıyorum sayqıda duyuyoRum zaten.. oLmaz Kardeş ne Kamuda ne okuLLarda diyor ponipon .. ne kaLdı qeRiye evde taKmaktan basKa..?

eğer okullarda haç işareti kolyelerle,satanistlik,ateistlik vs. belirten t-shirt lerle gelenlere karışılmıosa,,türbanlılara da karışmamalılar....demekrotik bir ülkedeyiz.... böyle şeylerle gündemin aylarca yıllarca meşgul olması, bile çok komik....

eet arkadasım cok güsel söledn nasıl haclı kolyelere iizn veriliosa nası haç hristiyanların dini sembolüyse ve ona karısılımıosa örtüyede karışılmamalı herzaman her yerde sölüorum güsel cumHURRİYETimin sonnda hürriyet varsa ve biz heryer de özgür demokrat bi ülkeyizdie yrtınıosak bunasıl bir çelişkidir mini etekliye bedenini istedgi gibi sergileyene hürriyet demokrasi varda kndini bi sekilde haramdan koruyana nie yok!! bu nasıl huriiyet osaman nerde bnm demokrasim esit haklarım özgürlügüm yazık cok yazık farkındaysanız sokaktaki insanların cogu örtü kousunda bzmle aynı fikirde eger bu ülke demokrasiyle yönetiliosa halk kendi kendini yönetiosaa neden türbanlılar üni. gremiyor?????!!!!!!!!

hep qeLecek üzeRine biR yoRum aLmış baŞını gidiyo..oK onun demeK istediqini coK iyi anLıyorum sayqıda duyuyoRum zaten.. oLmaz Kardeş ne Kamuda ne okuLLarda diyor ponipon .. ne kaLdı qeRiye evde taKmaktan basKa..?

istesekte istemesekte yasaL olarak türban serbest artık ..

toplumda ikilemleşmeler oluscakk

türban takmayana kötü gözle bakılcakk durumLara gelcezz.:))

istesekte istemesekte yasaL olarak türban serbest artık ..

toplumda ikilemleşmeler oluscakk

türban takmayana kötü gözle bakılcakk durumLara gelcezz.:))

sana katımıorum eger örtü ülkemzde hiç olmasaydı belki bi nebze dedgn olabilirdi
ama saten örtü halkın arasında toplumda var .sadece şimdi ünidede olucak (inş.) otobüslerde biri açık biri örtülü hiç tanımılar birbirlrni aynı koltuga oturuolr yeri geli sohbet ediolar ikilileşme felan yok
yetrki böle söleyerek insanları birbirine düşürmeyin ben acıgım ablam örtülü
arkadım örtülü kardesi acık
biz saten acık örtülü harmanlaşmış bi toplumuz bu yüzden kimse korkmasın biz kardesi çünkü türküz çünkü müminiz belkide en önmlisi çünkü İNSANIZZ..

sana katımıorum eger örtü ülkemzde hiç olmasaydı belki bi nebze dedgn olabilirdi
ama saten örtü halkın arasında toplumda var .sadece şimdi ünidede olucak (inş.) otobüslerde biri açık biri örtülü hiç tanımılar birbirlrni aynı koltuga oturuolr yeri geli sohbet ediolar ikilileşme felan yok
yetrki böle söleyerek insanları birbirine düşürmeyin ben acıgım ablam örtülü
arkadım örtülü kardesi acık
biz saten acık örtülü harmanlaşmış bi toplumuz bu yüzden kimse korkmasın biz kardesi çünkü türküz çünkü müminiz belkide en önmlisi çünkü İNSANIZZ..

saygı duyuyorum herkesın düsüncesi aynı olmak zorunda deıLL..:))))

kardeş sen anlamak istemiyorsun glißa ew den banane ben toplum icinde yapacağı Görüntü Kirliğinden ßahsediyorumm...:160:

:mad:
cıpLak bedenLerde bi oKadar qöRüntü Kirliliği yapıyo..tüRban diyoRuz oyLersine biŞey diiL oK? zaten önCedende bi yoRumunda tüRbanın NE DEMEK OLDUĞUNU biLmediqini söyLemişsin.. biLdiqin zaman KonuşuRuz bunLarı..

sen oLayın sadece göRüntü acısınımı taRtışıyo$n .. ne qibi bi qöRüntü KirLiliqi YapabiLir..?? yada $öyLe diyeyim.. $iz üniveRsitede tüRbanı diil yaLnız TÜRBAN oLayını taRTışıyosunuz .. yani sen $adeCe TÜRBAN'a buduRumdada İSLAM a Karşısın ben yoRumLarından bunu anLıyorum ama sen beni anLamıyosun..

demek istediqim şu.. KamusaL aLan aRtık sadece bi okuL yada herHANGİ Bİ devLet binası oLmaktan cıKtı bunLarın cevReside KamusaL aLan.yani kapaLı biR öqRetmen evinden cıKıp okuLa qideRken okuLa baya bi mesafe vaRken ßa$ını acmaK zoRunda.. .. tüRbanın amacı ne ?? yabancı erkekLer $acını qöRmesin diye dimi.. bu duRumda ne anLamı kaLıyo biR öqRetmen yada biR devLet qöRevLisi için tüRbanın..

Son düzenleme:
:mad:
cıpLak bedenLerde bi oKadar qöRüntü Kirliliği yapıyo..tüRban diyoRuz oyLersine biŞey diiL oK? zaten önCedende bi yoRumunda tüRbanın NE DEMEK OLDUĞUNU biLmediqini söyLemişsin.. biLdiqin zaman KonuşuRuz bunLarı..

sen oLayın sadece göRüntü acısınımı taRtışıyo$n .. ne qibi bi qöRüntü KirLiliqi YapabiLir..?? yada $öyLe diyeyim.. $iz üniveRsitede tüRbanı diil yaLnız TÜRBAN oLayını taRTışıyosunuz .. yani sen $adeCe TÜRBAN'a buduRumdada İSLAM a Karşısın ben yoRumLarından bunu anLıyorum ama sen beni anLamıyosun..

demek istediqim şu.. KamusaL aLan aRtık sadece bi okuL yada herHANGİ Bİ devLet binası oLmaktan cıKtı bunLarın cevReside KamusaL aLan.yani kapaLı biR öqRetmen evinden cıKıp okuLa qideRken okuLa baya bi mesafe vaRken ßa$ını acmaK zoRunda.. .. tüRbanın amacı ne ?? yabancı erkekLer $acını qöRmesin diye dimi.. bu duRumda ne anLamı kaLıyo biR öqRetmen yada biR devLet qöRevLisi için tüRbanın..
eer Türbanın Acıklamısnı İstiyorsan ßuyur..eqer Anlarsann..

Başörtüsünün özel bir şekilde bağlanmasıdır. 80'li yıllarda ortaya çıkmıştır. Normal başörtüsü yeterli görülmemiş, bir grup insanı (şu anda ÇOK BÜYÜK bir grup insan demek lazım) farklılaştırmak adına ortaya atılmıştır ve şimdi sanki bir gelenekmiş gibi sunulmaktadır.

Gelenek midir? Hayır. Siyasi simge midir? Evet. İsteyen takar mı? Evet. Hedef istemeyenlere zorla taktırmak mı? Evet. Bir sonraki adım çarşafa girmek mi? Evet.

Türbanlı genç kız neden okumak ister? Bilmiyorum. Erkekten aşağı bir canlı olduğunu, bir arzu nesnesinden öte anlamı olmadığını, bir eşyadan farkı bulunmadığını türban takarak kabul eden bir genç kız neden okumak ister? Birey değildir, (uygun şartlar oluştuğunda) çalışmasına izin verilmeyecektir. Okula gitmesi için koparılan fırtınayı kendisinin iyiliği için zanneder. Asıl amacın sadece türbanı yaygınlaştırmak olduğunu biliyor mudur? Bilmiyorum. Bir sonraki adımda kız-erkek okullarının ayrılacağını görebiliyor mudur? Bilmiyorum. En son adımda kızların okutulmayacağını ve 13 yaşında evlendirileceğini düşünebiliyor mudur? Bilmiyorum. Bu "evlilik" lafının, örneğin, parayı bastıran yaşlı adamın imam nikahıyla torunu yaşındaki kıza tecavüz etmesi anl***** geleceğini anlayabiliyor mudur? Bilmiyorum. Ama bunların ülkemde zaten yaşandığını ve şu anki çabaların da bunları yasallaştırmaya yönelik olduğunu görebiliyorum. Darısı görmeyenlerin başına.

İsteyen takar mı? Evet.

takabiLiyomu hayıR.. isTemeyene zorLa taKtırıLıyomu hayır..

vee

KOpyaLa yapıştıR yapaRak cevap veReceKsn bana hiç veRme..

kopyala yapıstır yapmazsam aqzımdan cok kötü szöler cıkacağı icin.öLe Yaptım artıkın Sen 32.Gün İzle ßakim Nasıl Rezil Ediyorlar üniversite öqrenciLerii.Türßanlıları.Her Zaman..Laiklik üLke İcin Türßana HayıR......

LaikLik ve özqürLÜk zıT bişey o zaman senin Kafanda LaikLiqin oLduqu yeRde özqürLük , özqürLüqün oLduqu yeRde laikLik oLamaz..

mülteci sana sadece gülüyorum :) başörtünün siyasi simgesi ne :D bunu açıklamanı istiyorum :D ayrıca başörtü siyasi simge oluyo mini etekler o biçim dekolite giyiyorlar tık yok ;) müslümanım diyipte ne namaz kılarsınız ne bişey yaparsınız... abi bırakın bari başörtü serbest olsun :) ayrıca mülteci sen azcık ilerle :D at bu saçma düşüncülerini kafandan çünkü bize hocamız okudu lisedeyken atatürk bile sınıfta kuran okutmuştur ;) bu işler ne kopyala yapıştıra benzer nede boş laf etmeye ;) başörtü napıyo devleti ekonomik krize mi sürüklüyo :D

sağol rocker!

ama öyle yada böyle herkes görücek serbest bırakılıcak ! ve o zaman görücem ben seni mülteci :D hahhah

Son düzenleme:
diyo$unuz ya qözünüZü acıN qeLeceqi qöRün :)

siz qözünüZü acıp BaKın Kim yaptı Kim siyasi simqe haLine qetiRdi diye..eRbakan dan önCe böyLe bi duRum vaRmıydı diye.. BAŞÖRTÜSÜ TAKAN SAĞCIDIR anLayışını Kim yerLeştirdi beyinLere..

avRupa üLkelerinin coqunda biLe Serbest oLan ba$örtünün Türkiye qibi MüsLÜman bi üLkede yasaK oLmasıda qüLünç ..

hani diyoRuz ya eqiTime önem veriLmeLi bir üLke için çoK qeRekLi ..e o haLde neden eqitim qöRmeK isteyenLerin eLinden bu özqürLÜk aLınıyo?? isTemeYen aRkada$Lık Kurmaz Konuşmaz tüRbanLı öqRenciyLe..i$temeYen i$inde çaLıştıRmaz.. ama Kimse , biriLeri istemedi diye eqitimDen mahRum bırakıLamaz..bu Kadar mı zoR hem dinini ya$ayıp hem eqitim haKKını KuLLanmaK.. deniLdiqi qibi ba$örtü $adece ba$ı Kapatıyo beYni diiL..

eer Türbanın Acıklamısnı İstiyorsan ßuyur..eqer Anlarsann..

Başörtüsünün özel bir şekilde bağlanmasıdır. 80'li yıllarda ortaya çıkmıştır. Normal başörtüsü yeterli görülmemiş, bir grup insanı (şu anda ÇOK BÜYÜK bir grup insan demek lazım) farklılaştırmak adına ortaya atılmıştır ve şimdi sanki bir gelenekmiş gibi sunulmaktadır.

Gelenek midir? Hayır. Siyasi simge midir? Evet. İsteyen takar mı? Evet. Hedef istemeyenlere zorla taktırmak mı? Evet. Bir sonraki adım çarşafa girmek mi? Evet.

Türbanlı genç kız neden okumak ister? Bilmiyorum. Erkekten aşağı bir canlı olduğunu, bir arzu nesnesinden öte anlamı olmadığını, bir eşyadan farkı bulunmadığını türban takarak kabul eden bir genç kız neden okumak ister? Birey değildir, (uygun şartlar oluştuğunda) çalışmasına izin verilmeyecektir. Okula gitmesi için koparılan fırtınayı kendisinin iyiliği için zanneder. Asıl amacın sadece türbanı yaygınlaştırmak olduğunu biliyor mudur? Bilmiyorum. Bir sonraki adımda kız-erkek okullarının ayrılacağını görebiliyor mudur? Bilmiyorum. En son adımda kızların okutulmayacağını ve 13 yaşında evlendirileceğini düşünebiliyor mudur? Bilmiyorum. Bu "evlilik" lafının, örneğin, parayı bastıran yaşlı adamın imam nikahıyla torunu yaşındaki kıza tecavüz etmesi anl***** geleceğini anlayabiliyor mudur? Bilmiyorum. Ama bunların ülkemde zaten yaşandığını ve şu anki çabaların da bunları yasallaştırmaya yönelik olduğunu görebiliyorum. Darısı görmeyenlerin başına.

arkadaşım...eğer dinin islamsa aç bi kuranı kerimin mealini oku derim..... özellikle nur suresinde örtünme hakkında geniş bilgi alabilirsin....rahman cc der ki : ''RESULUM KADINLARA SÖYLE CİLBAPLARINI GİYSİNLER,BAŞÖRTÜLERİNİDE GÖĞÜSLERİNE KADAR ÖRTSÜNLER'' haaa benim dinim islma değil,diyorsan,,kuranı kerime inanmıyorum diyorsan o başka... o daha bi beter durum... ona bişi diyemem... eğitim için ülke gelişimi için türbanlı türbansız olayına girilmemesi lazım....eğer daha iyi bir ülke,gelişmiş ülke istiyorsanız türbanı istemiorum die bağırmayın.... bir çok bayan türban yüzünden okuyamadı,,okuyanlar çalışamadı... Allahın cc emrine karşı çıkana da ,,,Allahın cc emrini uygulamaya çalışanlara engel olana da yazıklar olsun!!!!!!!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri