»Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

---> »Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

Ve nereye gidersem gideyim seninle kalarak gitme vakti..duâm olup kalacaksın.. sevdikçe, çoğalacaksın yokluğunla içimde.
Kızma bana sitemkâr yazıyorum diye..küskünlüğüm inan sana değil. Söz dinletemiyorum duygularıma,yüreğime. Saatler seni sen geçmiyor. Selamını getirmiyor rüzgarın nefesi. Yollar yolumu sana bağlamıyor. Sen bırakma beni.
Şimdi sen bana beni ne kadar çok sevdiğini anlat. Gerçek - yalan fark etmez. Giderken bunu duymak yaşatır beni ancak. Son iyiliğin olsun bana. Ya da sus ve git benden; ardına bakmadan.. düşlerimde son bahar artığı ümit ilmekleriyle, umutsuz özlemlerin terkisindeki çığlıklarımla, yağmur damlayan ellerimle, topladığım tüm güneşleri getiririm belki sana.

Yalnız açığa çıkan ışığı görebiliyorsan,
Yalnız söylenen sesi duyabiliyorsan,
Ne görebiliyorsun,
Ne duyabiliyorsun.

Halil Cibran

İnsanlar birbirlerine âşık gibi davranmaktan aşkın ne olduğunu ve aşkın felsefesini anlamaya fırsat bulamıyorlardı.

İskender Pala

Bir kadını mutlu etmek için dost gibi dertleş, baba gibi koru ve adam gibi sev...

"Affetmek geçmişi değiştirmez ama geleceğin önünü açar"

-Paul Boese

İnsan, gönlündeki hâle hâkim olabiliyorsa buna sevgi denir. Ama gönlündeki hâl insana hâkim ise onun adı aşk olur.

Mevlâna

Her mutsuzluğun ötesinde yine yaşam bekler..Ama insana özgü bir yeteneksizliktir yaşayamamak! Yoksa hangi balık boğmuş kendini ; Hangi serçe atlamış damdan!...

Dostoyevski

Bir kadının gözleri; bir erkeğin zulmünden dolayı
yaş dökerse; melekler attığı her adımda o
erkeğe lanetler yağdırır...

Hz.Ali (r.a)

Elbet bizde biliriz lafı en inceden dokundurup, içini acıtmasını...
Lakin kıyılıyoruz ama kıyamıyoruz sevdiklerimize İşte...

- Hz. Mevlâna

Kafir bile olsa , hiç kimsenin kalbini kırma !
Kalp kırmak, Allah' ü Teala' yı incitmek demektir..

- Hadis-i Şerif

Hiçbir kalbe, kapısı kırılarak girilemez! Ahlak ve zerafet, bütün gönül gümrüklerinde geçerli pasaporttur...

M.Selahaddin Şimşek

Ölümlü olduğunu bilen ve ona göre yaşayan insanlara ihtiyacımız var. Ne yazık ki, sayıları her geçen gün azalıyor.

İbrahim Tenekeci

"GEÇMİŞ BİR FELAKETE ÜZÜLMEK, BİR YENİSİNİ DAVET ETMENİN EN EMİN YOLUDUR."

William Shakespeare

İNSANI GÖRDÜKLERİNDEN İBARET SANMA, GÖRMEDİKLERİNDE ARA. İÇİDİR HAKİKATİN RESMİ, DIŞI SADECE BİR MANZARA.

Hz. Mevlana

Ya farkıma vardığında,
Farkın kalmamış olursa ?

Özdemir ASAF

Kopan bir ipe sımsıkı bir düğüm atarsanız, ipin en sağlam yeri artık bu düğümdür. Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yine o düğümdür

Ne kadar seversen sev; Ama asla belirli etme sevgini. Çünkü sevdiğin kişi, sevildiği kadar üzecektir seni...

Nicanor Parra

Ne yaparsan yap, nasıl yaşarsan yaşa; Ama gülebilmek için birini ağlatma ve çıkarların için hiç kimseyi satma.

- Balzac

Herhangi bir mevzuda yüreği yanmayan bir insanın, o konuda ahkam kesmesi lâf-ı güzaftır. Ömründe kendinden başka hiç kimseyi sevemeyenler, sevgi üzerine en şâşâlı konferansları da verseler, binlerce kişiye de hitap etseler kıymetsizdir.

Oysa yüreği yaralı bir sevgi neferinin bir mahzun bakışı, dünyalar kadar kıymet hüviyetindir. Ne yaşamadığın bir konuda nâralar atacaksın, ne de yaşadığın bir derdin eli davullu dellâli olacaksın. Zira seven insan fedâkar olur, cefâkar olur ama şikayetçi olmaz.
-Alıntı-

Aşk ne dokunmaktır şehvetin esaretiyle ne de kırıp-dökmektir cehaletin cesaretiyle... Aşk meftun olduğun maşukun gönül kapısında sadakatle beklemektir.. Kapı ister açılsın isterse bir ömür kapalı kalsın yine de dile sitemi düşürmemektir..

M.Ferhat KURMAN

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri