»Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

---> alıntımanlar...I Birgül

"iyilik de, kötülük de, mutluluk da, mutsuzluk da bulaşıcı. Bu yüzden etrafınızdaki insanlara dikkat edin." /M.Longston/

"Küs kalmayı beceremediğimiz insan var ya, işte o insan iyi ki var hayatımızda." /Jes /

"Dünü ya da bugünü değil anı yaşamalısınız. Çünkü şimdi olacaksa bir şey, yarına kalmaz; Yarına kalacaksa eğer, bugün olmaz." /Shakespeare/

"İstediğin kadar hayatımın kıyısında, köşesinde bulunabilirsin. Üzgünüm ama, bir daha asla 'merkezinde' olmayacaksın." /İlhan Berk/

Mış gibi yaptım ben hep. Güçlüymüş gibi. Canı hiç yanmazmış gibi. Yaşıyormuş gibi.." /Suskunlar/

---> »Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

ve aşk isyan etti sevişmek istediğin her bedene benim adımı verme

Ben hangi kelimeye açsam ağzımı,
Ben hangi kelimeyi nereye koysam,
Bir sonbahar konaklar sesimde..

Gidenler sevinçliydi.
Geride kalanlara ayıp olmasın diye üzgün görünüyorlardı.

Kendime ait bir hayat istediğimi anladım. Sadece bana ait bir hayat. Acıların, düş kırıklarının, korkuların, olması gerekenlerin, adanmışlıkların, başkalarının kurallarının yönetmediği bir hayat. Pişmanlık gibi değil. Gitme zamanının geldiğini nasıl anlayabilir insan. Nasıl anlatabilir. Yalnızlığı özlüyorum, yüzümde gölgeler olmadan yaşamayı. Önceleri çok korktum. Hala bazen korkuyor olsam da, usulca fısıldıyorum kulağına aslında her şeyi. “İçimi sızlatacak kimse kalmadı içimde..”

tumblr_mrkqoeqWIG1szmd17o1_500.jpg

Güneş henüz yeni doğmuş, sabahın soğuk esintileri güneşin sıcaklığını tatlı bir melteme dönüştürüyordu. Saatlerdir haber alamıyordum O'ndan. Dün çok heyecanlıydı. Babasına bir arkadaşında kalacağı yalanını yutturmuş, henüz yeni tanıştığı erkek arkadaşıyla beraber zaman geçireceklerdi. Rahatsız etmemek için arayıp sormadım. Ne giyeceğini, saçlarını nasıl yapacağını, hangi kokuyu süreceğini, hangi ojenin daha iyi olacağını, hangi ayakkabının daha uyumlu olacağına kadar belirlemiştik saatler sonra. Hoşuma gitmese de bunları yapmak, benden isteyince bir şeyi hayır deme şansım yoktu. Son halini gösterdikten sonra çıktı."

Dışarıya yağmur,
Yüreğime hasret, fikrime sen.
Nasıl yağıyorsunuz üçünüz birden bir bilsen..

Konuştukça azalıyor güzelliğim
Dalından düşen bir yaprağın kaderini yaşıyorum.
Aynalar kırılınca,
Fotoğraflar da düşüyor suya.
Muğlak bir cümlenin peşine düşüp üşüyorum..
Rüzgâra açık bir yanında oluyorum hayatın
Merhametin, o ılık rüzgâr değmese yüzüme
Elbet benim de kıyametim olacak,
Bedenimdeki dünya kokusu
Kendime sapladığım bu bıçak, bu ağrı
Dışımdaki kalabalık içimdeki tenhalık .
Ne çok şey buluyor beni sen olmayınca..

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol