»Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

---> alıntımanlar...I Birgül

Kimi zaman yaşam bize tüm zorluklarını sunar. İşte o an yapmamız gereken tek şey, inancınızı kaybetmemektir.

Steve Jobs

"Yalnızdım. Zaten her zaman yalnızdım. Bir süre onunla birlikteyken yalnız değilmişim gibi davranmıştım, ama öyleydim."

Ursula Le Guin

Mutlu olmak her şeyin yolunda olması demek değildir. Mutlu olmak, görmezden gelme konusunda ustalaşmak demek."

Akıl Oyunları

"Bir kadının kaderi; sevdiği adamın ihanetiyle, sevmediği adamın sadakatı arasında çizilir.." - Leo Tolstoy

---> »Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

Bazen sadece yorgun oluyor insan, ne küs ne yalnız ne de âşık.

cemalsüreya

Her gözyaşı yenilgi değildir, insan bazen daha fazla dayanabilmek için ağlar.

Yüzsüzdür insanoğlu kimse bilmez fendini, kime iyilik yaptıysan ondan koru kendini.

Mehmet Âkif Ersoy

Yalnızlık, insanın çevresinde insan olmaması demek değildir. İnsan kendisinin önemsediği şeyleri başkalarına ulaştıramadığı ya da başkalarının, olanaksız bulduğu bazı görüşlere sahip olduğu zaman kendisini yalnız hisseder.

Gerçek yaşama sevincini görmek istiyorsanız mezarlıklara gidin, orada gezen insanların yüzlerine bakın

Belki de Tanrı uygun kişiyi tanımadan önce, yanlış kişilerle tanışmamı ve onu tanıdığıma minnettar olmam için istedi.

Her insan yalan söyler!
Benim ağrıma giden insanların yalan söylemesi değil, bir süre sonra söyledikleri yalanlara inanmasıdır..

fyodor dostoyevski * suç ve ceza

insanlara, onları size nankörlük yapmaya mecbur bırakacak kadar büyük iyiliklerde bulunmayınız.

Aynaya bakıp kendini tanıyamamak, insanın kendi anılarını bir başkası yaşamış gibi anlatması, dünyanın kendisi dahil üzerindeki hiçbir şeye kayda değer bir varoluş nedeni bulamamak ve zihnin bedenden binlerce kilometre uzakta olması o kadar korkunç ki!

hakan gunday * kinyas ve kayra

Ah, kendisinde kaybolmuş kişi,
Bilmezsin, bedenin sana mezar olmuş,
Nefsini tanımadıkça, nefsin seni gömer olmuş.

elif şafak * aşk

Bir insanı gerçekten sevmek, onun tuhaflıklarını başka hiç kimsenin, kendisinin bile benimseyemediği hatta fark etmediği huylarını sevmektir. İnsanların en esaslı yönleri uyumsuzluklarında saklıdır çünkü.

aslı erdoğan * mucizevi mandarin

Bütün bir geceyi uykusuz geçirmene sebep olan şeyleri bir nefeste anlatamazsın. Önce içine atarsın, sonra susarsın.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri