»Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

---> Aşk gibi bir şey... l Birgül

Çok yakın olmamıza rağmen
Birbirimize bu kadar uzak olmamız
Yakıyor canımı..
Her gün seni görebilmek
Kokunu içime çekebilmek için
...Can atarken ben
Gururum izin vermiyor bunları yapmama..

Dönüşü olmayan bir yol bu sevgilim
Sensizlikle başlayıp ölümle son bulan..

Ayrılıktan sonra arkadaş kalmak isteyen sevgili
Ya hala seviyordur ya da sadece acıyordur

Madem sevmiyordun
ne diye bana gelecekten bahsettin?

Beklemek şimdi hiç duymayan birine
dünyanın en güzel şarkı sözlerini söylemek kadar anlamsız.."

Sanıyorum ;
Hiç anlamadığım bir dil'de terk ediyorsun beni...
Ve hiç anlamadığın bir 'aşkla' konuşuyorum hep seninle...

Fâni dünyada Aşk acısından 'of ' çekip 'ah' edene kadarHu çekip zikretseydik şimdi AŞK'ın Huzur Halindeydik...

O ağlamaz. O ‘Bitti.’ dediği anda unutur. Di mi? O umursamaz. Kiminle nerde olduğun hiç umrunda değildir onun. O özlemez. Sevmedi ki, neden özlesin? O kahrolmaz, günlerce ağlamaz. Sigarası bittiğinde küfretmez, alkole vermez kendini.
O ölür. O tüm bunlardan kaçar, herkesten kaçar. Gider. Dayanamaz bunlara. Kıskançlıktan geberir, ama sesini çıkaramaz. Uykusuz kalır. Uyuyamaz çünkü boynunda ılık bi nefesini hissettirecek biri yoktur. Yalnızdır artık o. Gözlerini kapatır, senin yüzün gelir aklına. Ağlar, kirpiği düşer yanağına. Hep mutluymuş gibi görünür, sahte kahkahalar atar arkadaş ortamlarında. hep -mış gibi. İçerek, uzaklara dalarak, o lanet olası yatağa girip dişlerini sıkarak unutmaya çalışır her şeyi, herkesi.
Bağıra bağıra susar.
Bazıları nasıl öldüğünü belli etmez.

İşte tam o yerdeyiz.
Bitiyor bak, sonuna geldik.
Nefes alamıyorum.
İçimden gelen tek şey uyumak. Beni evime getirir misin bir an önce? Uyumak istiyorum. Bari son kez gel benimle. Başımı koyayım yastığa, öyle bir dalayım ki uykuya, ömür boyu kalkmayayım bir daha. Bunu istiyorum evet. Sensizliği uyku kapatır belki, olamaz mı?
Ağlıyorum. Tıpkı gidişin gibi engel olamadığım yaşlarım var benim. Akıyorlar öyle, rimelim karışıyor bazen. Simsiyah oldu yüzüm bak, ya da bakma. Bilirsin unutma sorunum var benim. Unutamıyorum böyle hayatıma işleyen adamları. Ellerini hep tutmak istediğim, yanında zamanın nasıl geçtiğini bilmediğim adamları.
Biliyor musun ama, en çokta onlar üzüyor beni. Senin gibiler.
Güvendiğim adamlar.
Yanında rahat rahat saçmaladığım adamlar, kendimi kasmadığım adamlar, yanında neysem o olduğum adamlar. Adamlar mı? Ne diyorum ben. Yine saçmaladım bak. Tek bir adam üzüyor sanırım beni, gerisi hikaye. Daha önce hiç böyle üzülmedim ben. Etkilemedi kimsenin gidişi bu kadar. Yıkmadı beni. Acıtmadı. Darmadağın oldum ben. Susuyorsun..
Çünkü ben senin kurtarmaya uğraşacağın o müthiş kadın değilim.
Çünkü ben seni seviyorum.
Çünkü ben sana değer veriyorum.
Çünkü ben inandım.
Çünkü ben güvendim.
Çünkü ben seni aldatmadım.
Çünkü ben sana aşık oldum.”

"Ben İstanbul'a sensiz yakışmıyorum" dedikçe, O bana İstanbul'u dar etti. O'na tek bir yalan söylemedim. Karşılığı buysa, doğrularıma lanet olsun !

Hani diyorum böyle olsak seninle. Her zaman yakın ama her an gidebilecekmiş gibi, değerimizi anlayabilelim diye. Gerçekte olduğumuz gibi, en saf halimizle… Ne korku ne de pişmanlık duyarak, sadece anı yaşasak diyorum. Mevsimlik, dönemlik değil sonsuz.Sadece sevgili gibi değil, en yakın arkadaşlar gibi, sırdaşlar gibi, yoldaşlar gibi.Sevdiğimizi söylesek birbirimize sanki bir sırmış gibi ve her sef...erinde ilk defa duyuyormuşuz gibi sevinsek. Her öpücüğümüz ilk seferki gibi olsa. “İyi geceler” demediğimiz geceler uyuyamasak, “Günaydın” demediğimiz günler aydın olmasa. Konuşmadığımız günler yas tutsa doğa, hava, su, toprak. Ve sustuğumuzda ikimiz birden tüm dünya sussa, sadece gözlerimiz konuşsa.

Mesela hiç yatmadım onun omzuna. Hiç elini tutmadım. Hiç onu sevdiğimi söylemedim. Söyleyemedim. Söyleyemezdim. Var olduğumdan bile habersizdi çünkü o. Ben onu delicesine severken o beni bilmiyordu bile. Hiç böyle bir fotoğrafımız olmadı me...sela. Hiç bakmadı bana tatlı tatlı. Hiç kokusunu duymadım. Ama hep duymuş gibi farzettim, olur da belki kokusu rüzgara karışıp, benim üstüme sinmiştir belki diye. Ama gerçek şu ki, onunla hiç beraber olmadığımız gibi, hiç ayrılmadık da. Hiç özlemedik birbirimizi. Hiç kavga edip ardından delicesine sarıp sarmalamadık birbirimizi. Biz hiç beraber olmadık.Biz hiç ‘biz’ olmadık.

Her yerde aşk!
Köşe başlarında televizyonlarda şarkılarda kırlarda evlerde… Her yerde... Kısacası işportaya düşmüş bir aşk; ama ne yazık ki gerçek alıcısı yok.
Aşk da düzene uymuş piyasa kuralları geçerli. Yani arz-talep meselesi.

~~~

Gidiyorsun işte! Bir kenti terkediyorsun.Belki de sonsuza kadar sonsuzluk neyse ne halta yararsa sonsuza kadar terkediyorsun belki de.Kaybolan farlara stop lambalarına şöyle seslenmek geliyor içimden:
Kötü yola düşmüş gecelerden geliyorum kusura bakma gözlerim biraz kirli ..

Terk etmek
Bir bakıma mecburiyettir ya da sevmemektir
Karşındakine acı vermek bir o kadar da acı çekmektir
Suçluluk duymaktır..

...Terk edilmekse
Maziyi hatırlayıp üzülmektir
Hayatın her zaman toz pembe olmadığını öğrenmektir
İnsanların hayatının gerçekten sönecek raddeye gelmesidir
Çünkü terk edilmek ihanet ile üvey kardeştir..

Terk etmek
Bir bakıma mecburiyettir ya da sevmemektir
Karşındakine acı vermek bir o kadar da acı çekmektir
Suçluluk duymaktır..

...Terk edilmekse
Maziyi hatırlayıp üzülmektir
Hayatın her zaman toz pembe olmadığını öğrenmektir
İnsanların hayatının gerçekten sönecek raddeye gelmesidir
Çünkü terk edilmek ihanet ile üvey kardeştir..

unutmak istersin onu ama unutamazsın çünkü bunu istemekle olmaz.sana bağlı değil, sen istesen de istemesen de onu görünce kalbin küt küt atar gözlerine bile bakamazsın, konuşamazsın, erirsin, bitersin.
unutamazsın çünkü seversin onu her şeyinle seversin.nedenini, niçinini, gereğini, amacını, sonucunu düşünmeden seversin.artık kalbin yönlendirir seni, aklın durur çalışmaz.
unutamazsın çünkü unutmak görünüşte kolaydır ama aslında zordur.
unutamazsın işte unutamazsın.
hep seversin içten içe..

Bazen dayanmaktır sevmek;hayat nereden vurursa vursun ayakta durabilmek.Bazen yaşamaktır sevmek;soluksuz ciğer gibi sevgisiz,kalbin duracağını bilmek.Bazen ağırdır sevmek;sevdiğine layık olabilmek.ve bazen hayattır sevmek;birini çok uzaktayken bile,yüreğinde taşıyabilmek..

•Sen sadece seversin tek istediğinde onun seni sadece sevmesidir.Bu senin için hep bir umut,hayal onun için anlamsız, sıradan.
•Sen sadece seversin karşılığını almak istersin ama almak istediğini hiç bir zaman almazsın.
•Sen sadece seversin o kadar seversin ki, onun seni sevmesi pek bir anlam ifade etmez. sadece sevmek istersin, tek taraflı da olsa.. karşılıksız sevmek sana mutluluk verir.
•Biz sadece severiz..SEVMEK fiiline nice anlamlar yükleriz,yükleriz.. bazen ağır gelir yüklediğimiz anlamlar yıkılır sevgimiz, umutlarımız, hayallerimiz.. sevgi denilen şey artık içimizde kalır, içimizde anlam bulur, filizlenir, çiçek açar, solar, ölür. ama her zaman sadece ve sadece içimizde..

Hep olduğuna inandım ben senin. Dizine yattığımda saçımla oynadığını, beni öptüğünü, yağmurda yürüdüğümüzü hayal ettim. Karanlıktan korktum, varlığını hissedince gülümsedim. Sevdiğin şarkıları dinledim, senin gibi. Senin gibiydim. Seni sevdiğimi, ama seni sevmeyi sevmediğimi farkettim. Uyumadım, düşündüm.
İnandım, hayal ettim, hissettim, fark ettim. Ama sen yokken hiçbir şey yaptım diyemedim.

Varsın her şey sonraya kalsın
Sonraya, en sonraya
Sözgelimi iki bin altı yüz kırk bir mil.
Bir papatya ne kadar uzağı görebilirse
O kadar yakın kalplerimiz birbirine
Ölü bir denizi bile bir tartışmaya çevirdik
Kayaları taş devrine göre ölçtük biçtik
Kalemlerimizi kesilmiş çiçek sapları gibi attık
Kapıları açarken birbirimize ağladık.

Gece yavaş yavaş soyunur karanlığa en suskun dudakların önünde. Sen tutuşursun kalbinin köşesinden, biri gelir üfler küllerini, toz olmuş diye.
Zaman kestikçe uzar, sen üflendikçe kanarsın. Yüreğin iki ayrı sandalyede oturmaya çalışmaktadır. Biri yanar, diğerine ise ihtiyacın kalmamıştır artık.

115

İşte tam o yerdeyiz.
Bitiyor bak, sonuna geldik.
Nefes alamıyorum.
İçimden gelen tek şey uyumak. Beni evime getirir misin bir an önce? Uyumak istiyorum. Bari son kez gel benimle. Başımı koyayım yastığa, öyle bir dalayım ki uykuya, ömür boyu kalkmayayım bir daha. Bunu istiyorum evet. Sensizliği uyku kapatır belki, olamaz mı?
Ağlıyorum. Tıpkı gidişin gibi engel olamadığım yaşlarım var benim. Akıyorlar öyle, rimelim karışıyor bazen. Simsiyah oldu yüzüm bak, ya da bakma. Bilirsin unutma sorunum var benim. Unutamıyorum böyle hayatıma işleyen adamları. Ellerini hep tutmak istediğim, yanında zamanın nasıl geçtiğini bilmediğim adamları.
Biliyor musun ama, en çokta onlar üzüyor beni. Senin gibiler.
Güvendiğim adamlar.
Yanında rahat rahat saçmaladığım adamlar, kendimi kasmadığım adamlar, yanında neysem o olduğum adamlar. Adamlar mı? Ne diyorum ben. Yine saçmaladım bak. Tek bir adam üzüyor sanırım beni, gerisi hikaye. Daha önce hiç böyle üzülmedim ben. Etkilemedi kimsenin gidişi bu kadar. Yıkmadı beni. Acıtmadı. Darmadağın oldum ben. Susuyorsun..
Çünkü ben senin kurtarmaya uğraşacağın o müthiş kadın değilim.
Çünkü ben seni seviyorum.
Çünkü ben sana değer veriyorum.
Çünkü ben inandım.
Çünkü ben güvendim.
Çünkü ben seni aldatmadım.
Çünkü ben sana aşık oldum.

Sen bilmeyeceksin. Defterim bilecek bir tek, bir de kulaklığım. Sen seni sevdiğimi hiç bilmeyeceksin. Kalemim bilecek, ve bir de gözyaşlarım. Ama sen bilmeyeceksin. Dünlerim bilecek, bugünlerim ve yarınlarım.

-Görmeyeli değişmişsin sanki.
-Başka biri kokuyorsun.
-Bakışların onu arıyor gibi.
-Ellerinde onun izi var sanki.
-En önemlisi de o gülüşün.
-Çok yabancı duruyor bana, artık ona aitmiş gibi.

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri