ölümden sonra hayat var mı

---> ölümden sonra hayat var mı

ben dedim değiştirilmiş olabilr dedim.
değiştirilmemişte olabilr. ama körü körüne sırf yazıyor diye inanmayın. kalpten inanın. ayrıca kur-an a sizin kur- an daki bazı yazıları göndermeniz sonucu geçtik konu bir bütün zaten.

ayrıca var ölümden sonraki hayat Kur-an dada yazıyor tartışmaya gerek yok. diyorsunuz. ozaman bu konun altına yazmayın burada sevieli bir şeklde tartışmaya çalışıoruz. kimse kimsenin inancına nasıl inanırsın fln demiyor. Kalbimiz taşlaşmamış mantıken anlamak için araştırıyoruz. tartışmak dahi istemiyorsanız burada işiniz ne?

isterseniz konuyu saptırmayın burada kimse kimsenin inancına karışmıyor.

herkes görüşünü bildiriyo işte.sizin üzerinize alınacak bi durum yok.

;)

''dinde mantık aranmaz''...mı?'

mantığına sığmayan bi şeye nasıl inanabilirsin ki:eek:?

yalnız şu kuranın değiştirilip değiştirilmediğine dair tatmin edici bi cevap bulsam o kadar rahatlıcam ki...

aaa o konulara girme sleepless kızıyolar konuşamıyoruz o konu hakkında =)) :D ama katılıyorum sana =)

inanıyorum kesinlikle,,
kuranı delil olarak gösteriyoruz,,
evet ama nasıl emin olabiliyoruz değişmediğinden..
işte buna verilebilecek cevabı merak ediyorum sadece,,
inkar ettiğimden değil..asla,,,

Her ikiside %50 ihtimal değişmişde olabilr değişmemişte bilemiyoruz kesin konşmak kesinlkle yanlış olur. Fakat inançlı bir müslümana bu konuda bir tartışma götüremezssin çünkü o ztn inanmış kalbinde. Mantıklı olup olmaması itaatsizlik geliyor.
Allah' a inanıpta dinlere inanmamak bana günah gibi gelmiyor çünkü insanlara zerre güvenim yok. Herşeyi yapmış olabilrler. haklısın. ama yapmamışta olabilrler. Hepsini görücez. Bu düşüncelerin malesef sonu yok sleepless =) ama hem fikir olmamıza sevindim baya yanlız kalmıştım burdaa =)

Bu sorduğun soru hakkında sana cok güzel cvp yazardım ama banlanmışssın cvp veremezsin yazdıklarıma onun için yorum yazmayacam

вαşкαŋ™;1560537' Alıntı:
Bu sorduğun soru hakkında sana cok güzel cvp yazardım ama banlanmışssın cvp veremezsin yazdıklarıma onun için yorum yazmayacam

banlanmıssınderken:)

hiç bir şeyde mantık aramam demedim ki her şeyde dedim

bana göre de din insanın hayatta en önem vermesi gerekenlerden..işte bu yüzden mantık arıyorum,,bu yüzden bu sorulara cevap bulmayı bu kadar çok istiyorum...=)

konuyu açana dedi banlanmışssın diye atlantis =))

ahh ahh =)) yoruldum ben bu konudann:D Mola =)

amannn bende aynı sekılde herkesle ugras ugras en ıyısımı senın dının sana benım dınım bana dıyıp gıdım:D

aaa o konulara girme sleepless kızıyolar konuşamıyoruz o konu hakkında =)) :D ama katılıyorum sana =)

uzatmayın artık bence..

"...Kim Allah'ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve ahiret gününü inkar ederse o tam manasıyla sapıtmıştır" (en-Nisa 4/136)

diyorum ben..

Son düzenleme:

ßak arkadaşım;
bu konu üzerinde tartışmak istiyorsan öyLe bi konu aç..
buradaki konu farkLı..kızmakLa hiçßi aLaka yoK saptırıyosunuz konuyu..
iLLa görüşLerinizi payLaşacaksanız konu açın o başLıkta payLaşabiLirsiniz..;)

uzatmayın artık bence..

"...Kim Allah'ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve ahiret gününü inkar ederse o tam manasıyla sapıtmıştır" (en-Nisa 4/136)

diyorum ben..

saygı cerccevesınde her turlu ınanc tartısılır..

daha dogrusu konu dıyeyım ve burasıda tam yerı ayrı bı baslıga gerek yok konusmalarımızda hersey var ıcerıgınde...

ayrıca bana cevap yazıcaksan sohbete yaz oraya geleyım burada tartısma olmasın ok;)

bence kuran-ı kerim değişmemiştir.çünkü Hz.Osmanın geyik derisine yazdıg kuran ile şimdiki kuran arasında fark yok olsa da ne farkedecek ki bana göre bütün kutsal kitaplar aynı şeyi anlatıyo sevgi-saygı-hoşgörü-dürüstlük-insanlık-Allah inancı vs.vs
bana göre dinin yükümlülükleri değiştirilmiş.
Arap bir insanın abdest alması çok kolay adam kafir olsa bile verin suyu kendisi abdest alır çünkü sıcak ama sibiryadaki adam söve söve abdest alır.abdest alırken yapılan şeyler hep manevi şeylerdir aslında ağıza su almak=kötü söz söylememek,haram yememek
ellerini yıkamak=kötü işler yapmamak
ayaklarını yıkamak=kötü işlere gitmemek
vsvs yani dini iice belirli kuralların içine hapsedip dinin tartışılmasını engellemişler.dini tartışmaktan hep korkmuşlar.O yüzden bilimde hep geri kalmış ülkeler müslüman ülkeleri.avrupada rönesans reform hareketleri dinin kısıtlamalarından sıyrılarak yapılmış ve bilimde avrupa ülkeleri başçekmeye başlamıştır.
Örneğin ramazanda 30gün oruç tutmak.Ramazan ayında asıl anlatılmak istenen açın halinden anlamak.Ne de güzel anlıyoz açın halinden sahur vakti tıka basa ye iftar vakti sofrada bir kuş sütü eksik kalsın.Hani açın halinden anlayacaktın sen o aç iftar sofrasında senin bulduklarını bulabiliyormu.?
İslamiyette insanların inanış tarzları değişmiş

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri