ölümden sonra hayat var mı

---> ölümden sonra hayat var mı

öldükten sonra bilmenin bi anlamı olur mu_?

öldükten sonra bilsen ne,bilmesen ne :)

bu iş, kanımca,benceyle açıklanacak birşey değil ki :)

cennet-cehennem diye de ayrılmıştır.... kuranı kerim de hem cennet hem cehennem kelimesi yüzlerce defa geçiyor olup,,yine kuranı kerimde,,günahlar için cehennemin,,iyi amelli olanlar içinde cennetin hazır bulunduğu geçmektedir...yanii Allahın buyruğudur.!!!

haa ruhlar yeryüzünde gezmezmi_? evet bazıları gezer.. Allahın izniyle....

Sen nereden biliyorsun ki bunları? Neden bukadar eminsin .Örneğin İncil değiştirildi ne belli Kur-an 'ın değiştirilmediği ordamıydın. Açık kapı bırakmıyorsun. Açık kapı bırakanıda azarlıyorsun öldükten sonra bilsen ne,bilmesen ne :) şeklinde. Bukkadar karşı görüşe kapalı olmayın lütfen . Madem bukadar inanıyorsun Kur-an' a anlayışlı olmak karşıdakini de anlamak ve saygı duymak gibi kavramlarıda görmezden gelme.

Sen nereden biliyorsun ki bunları? Neden bukadar eminsin .Örneğin İncil değiştirildi ne belli Kur-an 'ın değiştirilmediği ordamıydın. Açık kapı bırakmıyorsun. Açık kapı bırakanıda azarlıyorsun öldükten sonra bilsen ne,bilmesen ne :) şeklinde. Bukkadar karşı görüşe kapalı olmayın lütfen . Madem bukadar inanıyorsun Kur-an' a anlayışlı olmak karşıdakini de anlamak ve saygı duymak gibi kavramlarıda görmezden gelme.

1. De ki: "Ey Kâfirler!"
2. "Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk etmem."
3. "Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz."
4. "Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk edecek değilim."
5. "Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz."
6. “Sizin dininiz size, benim dinim de banadır.”

:S =) gerçekten okurken korktum gece gece.. Keşke senin ne düşündüğünüde bilseydim.Ben Allah'a inanıyorum fakat herhangi bir dine inanmıyorum.
Niye bukdar kapalısınız konuşmaya dahi??Mantıklı sevecen ve anlayışlı bir konuşmayla herkes birbirnin düşüncesine saygı duysun bak ne güzel yazı yollamışın ''SİZİN DİNİNİZ SİZE, BENİM DİNİM BANADIR.'' diye. kimse kimseyi değiştirmiyor zaten. ama din, ırk ayrımıda olsa Allah herkesi sevin, saygı duyun anlayın, anlatın dememişmidir? Ben mi yanlış biliyorum?

Tartışma yapmayın Herkezin inancı kendine ;)

Saygı duyan sevilir, alay edene kendi dilinden cevap verilir.
Allah inanıyorum demişsin ama anladığım kadarıyla sadece başına bir musibet geldiği zaman Allahı hatırlayanlardansın. Halbuki O bize şah damarımızdan daha yakın.
Allaha inanıyor olman büyük bir adım.
İkinci adım ise nasıl inanmam lazımın cevabını bulman.
Umarım bulursun o cevabı.

Tartışma yapmayın Herkezin inancı kendine ;)

topık baslıgı dını tartısmalar dostum:)

saygı cercevesınde tartısma olacak..

bende kendı ınancımı yazayım:)

sımdık bende kurana allaha ve peygamberımızın son peygamber olduguna ınanırım ama banada kuranda yazılanlar dan bazıları sacma sacmadan ote aklıma sıgmıyo almıyor..

ama dınde mantık aranmaz dıyıp kurallara uymaya calısıyorum:)

ahuahuh=) o da güzel.. Geçenlerde söyle bir yazı okudum.
İnanmadığında cehenneme gideceksin diyolar.
o zaman inan gitsin varsa öyle birşey Cennete gidersin diye=))
seninkide o mantık:D

Saygı duyan sevilir, alay edene kendi dilinden cevap verilir.
Allah inanıyorum demişsin ama anladığım kadarıyla sadece başına bir musibet geldiği zaman Allahı hatırlayanlardansın. Halbuki O bize şah damarımızdan daha yakın.
Allaha inanıyor olman büyük bir adım.
İkinci adım ise nasıl inanmam lazımın cevabını bulman.
Umarım bulursun o cevabı.

nerden biliyorsun ne zaman hatırladığımı. kişisel olarak tanıyormusun beni?? veya konusmalarımdan öyle bi anlam mı çıkardın .Ölümden sonrasıyla Allahı zor durumda anmak ne alaka içinde??? Bu düşmanca tavrın hoş değil bnce. Büyük bir adım=) Ben kendi adımlarıma kendim karar verebilirim. konuyu saptırmayın lütfen.

ahuahuh=) o da güzel.. Geçenlerde söyle bir yazı okudum.
İnanmadığında cehenneme gideceksin diyolar.
o zaman inan gitsin varsa öyle birşey Cennete gidersin diye=))
seninkide o mantık:D

sanırım bu bana degıldı:)

ama su sekılde cevap vereyım ınanırsan dını kuralları yerıne getırırsen ve eger obur taraf dıye bır yer varsa sen kazanclı cıkarsın eger yoksa bısı kaybetmezsın:)

ama ya gercekten obur taraf var ve sen bu kuralları yerıne getırmemıssen:)

dıyeceksın kı sen cokmu ınanıyosun veya uyuyosun:)

oldugu kadarıyla dıyelım

nerden biliyorsun ne zaman hatırladığımı. kişisel olarak tanıyormusun beni?? veya konusmalarımdan öyle bi anlam mı çıkardın .Ölümden sonrasıyla Allahı zor durumda anmak ne alaka içinde??? Bu düşmanca tavrın hoş değil bnce. Büyük bir adım=) Ben kendi adımlarıma kendim karar verebilirim. konuyu saptırmayın lütfen.

O zaman sana tekrar cevap yazmayayım. Kafirun suresini yeniden oku.
Tavrım da düşmanca değil. Kişileri görmek istediğin gibi ya da kafanda tezahür ettiğin gibi görmek istiyorsun.

ölümden sonra hayat belki de hiç beklemediğimiz gibi olacak.sırat köprüsü olmayacak.cennet cehennem olmayacak.herkes bu dünyadaki gibi eşit olacak.bu dünyada çalıp çırpanın öbür dünyada belkide yanına kar kalacak.
İnsanları düzene sokmak için uydurulmuş bir yalan olabilir cennet.İnsanları hurilerle bal akan nehirlerle kandırıyor olabilirler.
ölmeden göremeyiz.

ölümden sonra hayat belki de hiç beklemediğimiz gibi olacak.sırat köprüsü olmayacak.cennet cehennem olmayacak.herkes bu dünyadaki gibi eşit olacak.bu dünyada çalıp çırpanın öbür dünyada belkide yanına kar kalacak.
İnsanları düzene sokmak için uydurulmuş bir yalan olabilir cennet.İnsanları hurilerle bal akan nehirlerle kandırıyor olabilirler.
ölmeden göremeyiz.

su sekılde cevap vereyım ınanırsan dını kuralları yerıne getırırsen ve eger obur taraf dıye bır yer varsa sen kazanclı cıkarsın eger yoksa bısı kaybetmezsın:)

ama ya gercekten obur taraf var ve sen bu kuralları yerıne getırmemıssen:)

dıyeceksın kı sen cokmu ınanıyosun veya uyuyosun:)

oldugu kadarıyla dıyelım
....

ölmeden göremeyiz.
Diyelim ki yok.
Allahın emirlerini yerine getirmek için günlük bir saat ayırmak yetiyor.
En fazla bir saatlik bir kayıp olur.
....ki kayıp bile olmaz
Namazı spor farzederiz.
Peki varsa
Ya varsa
O zaman ........
Hiç işin bu kısmını düşündünüz mü

ya varsa diye kendi çıkarın için inandıktan sonra. öyle inanç mı olur =))

Beni yanlış anlamayın. Ben kendim için ya varsa demiyorum. Daha önce de belirtttim. Müslümanın kelime anlamı teslim olan demektir. Biz zaten Allaha teslim olmuşuz. İmanın şartlarında şüpheye yer yoktur. Ayet ve sahih hadislerle belirtilen hususlarda şüpheye yer olamaz.
Ben bu soruyu inanmıyorum diyen arkadaşlar için sordum. Samimi bir cevap bekliyorum.
Ha kendim için de ya yoksa kısmına cevap verdim. Yok gibi bir inancım yok ama yine de mesela diyerek cevap verdim.
basit de olsa karşımdakinden de bir cevap bekliyorum.
YA VARSA!!!!!!!!!!!!!!!

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri