ölümden sonra hayat var mı

---> ölümden sonra hayat var mı

Şüphesiz inananlar (müslümanlar) ile Yahudiler, Sabiîler ve Hıristiyanlardan (her bir grubun kendi şeriatında) "Allah'a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için hiçbir korku yoktur. Onlar mahzun da olmayacaklardır" (diye hükmedilmiştir.)

evet hocamızında dediği gibi İsLam'da şüpheye yer yok.
zaten Kur'an-ı Kerim'de beLirtiLmiş.daha ne ki?

Varsa inanmayanlar cezalandırılıcaktır. Ve inanmadığımız için pişman olucaz. Yoksa bi zararı olmayacak. Ya varsa diye bir düşünce içine giremem. Ben Allah'ın varlığına inanıyorum fakat dinlere inanmıyorum. Bu da insanlara güvenmediğimden kaynaklanıyor. Herşey olmuş olabilir teknolojinin olmadığı bir zamandan bahsediyoruz herşey mümkün!!! Allah korumuş o kitabı gibi akla uymayan bir açıklamaya lüzum yok. Değişmemişte olabilir değişmişte. Oyüzden din yanıltıcı Allah okadar üstün ki inanmayanlar arasından ne niyetle nasıl inanmadığını zaten bildiği için bence en önemlisi niyet bu sebeple ben başıma bir şey geliceğini sanmıyorum .ölümden sonra yaşam varsaa

Ve şöyle söylieyim mesela Kur-an ı korudu diyelim. değiştirmek isteyenlerden. Peki bu savaşlardaki bombalar niye düşüyor küçük çocukların üstüne??? onları korumuyormu ...
haaa o insanların yaptığı seçtiği birşey karışmıyor, onların günahı sevabı.... vs...
Kur-an'ı değiştirmekte insanın günahı onada karışmadı belki...

okadar sorulabilecek soru varki işte..
sıyrılmanınn en güzel yolu inanmaktan geçiyor.

HERKES BİR DİNE İNANIR
Allah katında din Islam'dır. Islam, ilk insan ve ilk peygamberin dini olduğu gibi, daha sonraki bütün Peygamberler tarafından da bildirilen dindir..Buna rağmen zaman zaman insanlar Islam'ı unutmuş, kendi arzu ve heveslerine uygun sapık inançlara düşmüşlerdir. Ağaca, yıldıza, güneşe veya daha başka varlıklara taparak gerçekten uzaklaşmışlardır. Bütün bunlara rağmen tarihin hiş bir devrinde insanlar din duygusundan uzaklaşmamış, doğru veya yanlış, bir dine inanmışlardır. İnsanın yaratılışında din duygusu mevcuttur.

bu yüzden DinLere inanmıyorum demek bana pek te doğru gibi geLmiyo.

neyse konu sapmasın..konu burada ahiret hayatı...
Kur'an-ı Kerim'in korunup korunmaması yada dinLer değiL.

evet ahiret vardır; hepimiz oraLarı göreceğiz.
ve Kur'an-ı Kerim'de de beLirtiLmiştir.
bence şüpheLere fLn. gereK yoK.

Arkadaşlar hiç birimiz ne sıratı gördük ne cenneti ne cehennemi. Zaten bizleri samimiyeti burada. Görmeden iman ettik. Gördükten sonra herkes iman eder. O zaman bu dünyaya gönderiliş gayemiz nerede. İmtihanın ne anlamı kalıyor.
İşin aslı kimseyi zorla inandırmak gibi bir amacımız da yok. O yüzden bence iki taraf da çok fazla bir şeyleri ispatlama geyretine girmesin boşuna.
İnanmak kalpten gelir. Gelmiyorsa ben zaten zorla getiremem. Allah hidayet nasip etsin derim.

Bir soruya cevap vermek isterim.
Arkadaşımız neden çocukların üstüne bombalar yağıyor demiş.
Rabbimiz dünyayı yaratmış, insanı yaratmış, insanlara iyiyi ve kötüyü kitapları ve peygamberleri vasıtasıyla öğretmiş. Bizlerden iyi ve güzel olan şeyleri yapmamızı, verdiği nimetler için kendisine şükretmemizi ve ibadet etmemizi istemiş.
Ha bunları yapmayanı hemen çarpmıyor veya cezalandırmıyor tabiki.
İnsanlara son nefeslerine kadar mühlet verilmiştir. Sonrası da ayette belirtildiği gibi:

"Artık kim zerre ağırlığınca hayır işlerse, onu görür.

Artık kim zerre ağırlığınca bir şer (kötülük) işlerse, onu görür.
"

[SIZE=+2]Zilzal Suresi[/SIZE]

1- Yer, o şiddetli sarsıntısıyla sarsıldığı,

2- Yer, ağırlıklarını dışa atıp-çıkardığı,

3- Ve insan: "Buna ne oluyor?" dediği zaman;

4- O gün (yer), haberlerini anlatacaktır.

5- Çünkü senin Rabbin, ona vahyetmiştir.

6- O gün insanlar, amelleri kendilerine gösterilsin diye, bölük bölük fırlayıp-çıkarlar.

7- Artık kim zerre ağırlığınca hayır işlerse, onu görür.

8- Artık kim zerre ağırlığınca bir şer (kötülük) işlerse, onu görür.

Arkadaşlar hiç birimiz ne sıratı gördük ne cenneti ne cehennemi. Zaten bizleri samimiyeti burada. Görmeden iman ettik. Gördükten sonra herkes iman eder. O zaman bu dünyaya gönderiliş gayemiz nerede. İmtihanın ne anlamı kalıyor.
İşin aslı kiseyi zorla inandırmak gibi bir amacımız da yok. O yüzden bence iki taraf da çok fazla bir şeyleri ispatlama geyretine girmesin boşuna.
İnanmak kalpten gelir. Gelmiyorsa ben zaten zorla getiremem. Allah hidayet nasip etsin derim.
Rabbimiz dünyayı yaratmış, insanı yaratmış, insanlara iyiyi ve kötüyü kitapları ve peygamberleri vasıtasıyla öğretmiş. Bizlerden iyi ve güzel olan şeyleri yapmamızı, verdiği nimetler için kendisine şükretmemizi ve ibadet etmemizi istemiş.
İnsanlara son nefeslerine kadar mühlet verilmiştir. Sonrası da ayette belirtildiği gibi:
Artık kim zerre ağırlığınca hayır işlerse, onu görür.

6- O gün insanlar, amelleri kendilerine gösterilsin diye, bölük bölük fırlayıp-çıkarlar.

:36:

İşin aslı kimseyi zorla inandırmak gibi bir amacımız da yok. O yüzden bence iki taraf da çok fazla bir şeyleri ispatlama geyretine girmesin boşuna.

"Artık kim zerre ağırlığınca hayır işlerse, onu görür.

"

ya ben aslında kesın konusmalara gıcık oluyorum...

Pardon, özür..
İşin aslı tabiki kesin konuşmak doğru değil. Rabbimiz son nefesimizi iman ile vermeyi nasip etsin. Kimin ne olacağı hiç belli olmaz.
Rabbim imandan Kurandan ayırmasın.

hocam ne güzeL konuşuyorsunuz bazı arkadaşlarımızın kaLpLeri taşLaşmış o yüzden dinLere inanmıyorLardır neyse kuran-ı kerim'i okurLarsa öLdükden sonra hayat varmı yokmu ögrenirLer :) kuran-ı kerim degiştiriLmemişdir bunuda söyLemek isterim :)

hocam ne güzeL konuşuyorsunuz bazı arkadaşlarımızın kaLpLeri taşLaşmış o yüzden dinLere inanmıyorLardır neyse kuran-ı kerim'i okurLarsa öLdükden sonra hayat varmı yokmu ögrenirLer :) kuran-ı kerim degiştiriLmemişdir bunuda söyLemek isterim :)

al ıste yaa:D

benıde dınsız bırısı dıye zorla gostertıyosunuz foruma ya yıne bı kesın konusma daha:D

nerden bılıyosun kuranın degısmedıgını arkadasım alla alla..

neyse ben kendı ınandıgım gıbı yasıyorum zaten herkeste kendı ınandıgı sekılde yasasın:)

siz nerden biLiyosunuz değiştiğini?

o zaman buda bi çeLişki?;)

ben ole bısı dedım mı;)

yazılarımı tekrar oku bakalım....

obur taraf yoktur sırat koprusu nedır kuran degıstırılmıstır dıye kesın hukumler yazmısmıyım;)

once benı anlayın sonra elestırın..

sen neden üstüne aLındın ki?

senin yazdıkLarını okudum merak etme.

neyse zaten konu bu değiL dimi;)

ben dedim değiştirilmiş olabilr dedim.
değiştirilmemişte olabilr. ama körü körüne sırf yazıyor diye inanmayın. kalpten inanın. ayrıca kur-an a sizin kur- an daki bazı yazıları göndermeniz sonucu geçtik konu bir bütün zaten.

ayrıca var ölümden sonraki hayat Kur-an dada yazıyor tartışmaya gerek yok. diyorsunuz. ozaman bu konun altına yazmayın burada sevieli bir şeklde tartışmaya çalışıoruz. kimse kimsenin inancına nasıl inanırsın fln demiyor. Kalbimiz taşlaşmamış mantıken anlamak için araştırıyoruz. tartışmak dahi istemiyorsanız burada işiniz ne?

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri