KürtLere hak veriLmeLimi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> KürtLere hak veriLmeLimi ?

©ﻕΞתς яΞiš;2139062' Alıntı:
Niye uğraşıyoruz bu kadar Kürtlerle ? Laz
smilev.gif
Çerkez
smilev.gif
Zaza
smilev.gif
Azeri
smilev.gif
Muhacir
smilev.gif
Tatar...
Soyumuz göçmen bizim kimlerden oluşuyoruz herkes bilir. Biz Kürtler şöyledir böyledir diye o insanları suçladıkça daha çok kaybediyoruz..
Kürtler benim düşmanım değildir ;
Benim düşmanım hainlerdir.
Kürtler benim kardeşlerimdir ,
Vatandaşımdır.
Benim düşmanım onların içine sığınmış hainlerdir.
Oyuna gelmeyelim...

©ﻕΞתς яΞiš;2241891' Alıntı:

Kürtlerle beraber aynı cephede savaştık bunu kimse inkar etmez , edemez. Ama ortada hak verilecek hiçbir durum yok. Aynı hastaneyi , aynı okulu ve aklına gelebilecek herşeyi beraber kullanıyoruz zaten. Benim vatanını seven Kürtler'le hiçbir problemim yok , benim problemim hainlerle , benim problemim kimliğinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yazmasından rahatsız olan kürtlerle... Ve üstüne basa basa , altını çize çize gururla söylüyorum , ''NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE''... KAHROLSUN PKK !!
...

sizin savunmanız hep bu ATATÜRKÇÜ die geçinenleri kötülemek...

düşüncen yanlış oke ?

bn bütün kürtleri bi kefeye koyduğum bi paragrafımı hatırlamıyorum ;) böle düşünsem bile bunu söylemem ;)

ATATÜRKÇÜYÜM ve emn ol bnm kadar kimse istemez ülkemin ve ATAMIN CUMHURİYETİNİN yıkılmamasını... anlamıyorum kürtleri bi kefeye koymayın dien sensin ATATÜRKÇÜLERİ bi kefeye koyup çamur atan yine sensin ;)

parmak örneğin anlamsız :) + her insan kendinden sorumlu arkadaşım bni kimse ilgilendirmiyo bni sadece ATAMIN CUMHURİYETİ ve bu vatan için dökülen milyonların kanı ilgilendiriyo ;)

incicim.seni kırmak istemem...ama şunu bilmeni isterim ki..Atatürkçüyüm diyenlerin pkkyla işbirlikçi oldugunu da biliyormuydun....Atatürkçüyüm diyenlerin
turgut özalı öldürdügünü biliyormuydun...Atatürkçüyüm diyenlerin ergoelonkon davasında yargıılandıgınıda biliyormuydun....atatürkçüyüm diyenlerin devletlerini çökmesini saladıgınıda bilmeni isterim....selametle kal...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kahrolsun Türk"ün_Kürt"dün arasına girenler.
Türkiyenin diger ülkelerde bir farkı vardır,oda kardeşlik bagı,gücü ama mega güçler bu bagı ve gücü yıkmak için kardeşlerin arasına girdi.Sonunda ise başardılar.Türk,Kürt birbirine girdi.Kardeşlik unutuldu.İster hak verirsin ister verilmesin.Ben bu ülkenin yeni nesiliyim kardeşlik bagı güçlü olan ülkede yaşamak isterim.

Feriştahıda gelse PKK KALLEŞTİR demez !

Doğudaki insanların öyle bir korkusu varki pkk'dan artık onları iyice benimsediler. Türk & Kürt kardeştir değil kardeşti olacak aslı bu sözün . Günümüzde Ne Kürtler Türklere nede Türkler Kürtlere hazmeder oldu . İçinden sadece %10 çıkar . o %10'uda herkes benım demeye başlar . Türk - Kürt Çatışmasının sebebi vatan sevgisi değildir . Bu zamanda Türk olupta Vatanını Milletini Bayrağını Satan ... Çok Hainde çok . Günümüzde ki Çatışmanın tek sebebi Medyanın Abartısı + Bazılarının bu oyunlara gelmesi . İmralıdaki Maymunun , İnsanlığın Yüz Karası Varlığın Kürt olmadığını biliyorsunuz sanırım . Herşeyi Kürtlere dayamamak gereklidir .

Velhasıl ;

Türk - Kürt Malesef Şuanda birbirine ne kadar ters düşünsede

cayokkorku3hfjw3.jpg

Zamanında Bu Kadar şehitin içinde Türküde vardı Kürdüde Çerkezide ..

Ama İllede Geçmişte Yapılan Mertlikleri Bugünün Şartlarında önümüze sürüpte kardeşim kardeşim demek yanlış ..

Günümüzde Ne Eskisi Gibi Kardeşlik , Nede Vatan Sevgisi var bunu unutmayın..

Ben bunu bilir bunu söylerim ..

Kürtlerede hak verilmemeli diyorum .

Ya Sev Ya Terket Mantığını Çoğumuz dışLarız ama Mantıken Düşünüldüğünde bu vatanı sevmeyenin bu toprakta yeri de yoktur yiyeceği ekmeğide

selametle

Moderatör tarafında düzenlendi:

incicim.seni kırmak istemem...ama şunu bilmeni isterim ki..atatürkçüyüm diyenlerin pkkyla işbirlikçi oldugunu da biliyormuydun....atatürkçüyüm diyenlerin
turgut özalı öldürdügünü biliyormuydun...atatürkçüyüm diyenlerin ergoelonkon davasında yargıılandıgınıda biliyormuydun....atatürkçüyüm diyenlerin devletlerini çökmesini saladıgınıda bilmeni isterim....selametle kal...

ben artık bişe demiyorum :) vanli incim her şeyi ne demek istediğimi çok güzel bir şekilde dile getirmiş sağol canım :)

incicim.seni kırmak istemem...ama şunu bilmeni isterim ki..atatürkçüyüm diyenlerin pkkyla işbirlikçi oldugunu da biliyormuydun....atatürkçüyüm diyenlerin
turgut özalı öldürdügünü biliyormuydun...atatürkçüyüm diyenlerin ergoelonkon davasında yargıılandıgınıda biliyormuydun....atatürkçüyüm diyenlerin devletlerini çökmesini saladıgınıda bilmeni isterim....selametle kal...

1 ATATÜRK özel isimdir A harfi en azından buyuk ;)

2 knoudan sapma arkadaşım ;) knoumuz kürtler turgut özal deil ;)

12 Eylul Darbesi ve Turgut Ozal gercegi...!
Selam dostlar, Herkesin bildigi gibi 80'li yillar Turkiye'nin degisim yilllari olmustur, burada yapilan 12 Eylul Darbesi ve Turgut Ozal gercegi var ki; Turkiye'nin ekonomik ve siyasi gelecegini tamami ile degistiren cok buyuk bir etkisi olmustur;
Fakat burada darbenin yapilmasinin tam olarak nedeni nedir?
Amac gercekten mi sag-sol olaylari'nin doruga ulastigi bir zamanda, olaylarin durdurulmasi icin gorulen cikar yolmuydu?, yoksa
Turkiye'nin kendini SATTIGI gun muydu?
Yapilan tezler ve soylentiler Sol'un 80'li yillara kadar cok guclu oldugu ve Darbe'nin gelmemesi halinde DEVRIM'in Solcular tarafindan gerceklesmesi buyuk bir olasilikti.
Peki bu kimin isine gelmiyecekti? ABD mi, yoksa kim, veya kimler?
Darbe ardından, siyasi cinayetlerin çok kısa sürede sona ermesi, güvenlik güçlerinin şiddet eylemlerini darbe öncesinde neden önlemediği veya önleyemediği sorularını da beraberinde getirdi.
Amerika Birleşik Devletleri yönetiminin darbeden haberdar olduğu ve darbe gecesi Başkan Jimmy Carter'a "bizim çocuklar işi bitirdi" anlamında bir mesajın, bir toplantının ortasında iletildiğinin soylenmesi, kafalara yeni sorular gelmesine neden olmustur,
Dikkat edilmesi gerekir ki; O zamanlarda ABD ve SSCB arasinda ki gerginlik, SSCB'nin Afganistan'i kusatmasi ve Afganistanin SSCB'ne karsi silahlandirilmasi ve kiskirtilmasi'nin etkisi Turkiye'ye sicrama olasiliginin olabilecegi mi dusunuldu aceba, diger bir anlamda Komunizm'in cok buyuk bir alana yayilma olasiliginin endisesi mi vardi?
DARBE'YI KIM YAPTI...?
Bu arada sizinle paylasmak istedigim bir diger husus'ta; Yillar once New York'ta tesadufen tanistigim birisi ki, kucuk bir sohbet yapmistik; kendisi ileri yasli ak sakalli bir zat, bana soyledigine gore 80' oncesinde Turkiye de bir fabrika da calistigini ve o zamanlarda fabrikada hemen hemen herkesin sol goruslu oldugu idi ve o donemlerde Askerle isbirligi yaptigini, Solcular ile ilgili tum bilgileri Askeri komutanlara ilettigini soylerdi,
Peki dedim ABD'ye neden ve nasil geldin?
Cevabi; Turkiye'den ayrilmasi darbe sonrasinda oldugunu ve isbirligi yaptigi komutanlarla son olarak gorusme yaptigini ve onlara korktugunu ve guvenlikte oldugunu hissetmedigini soylemesi'nden sonra basladigini belirtiyor ABD'ye gelmesini, ve askeri komutan da o'na eger isterse ABD'ye gitmek istedigini soruyor ve kabul ediyor; DIKKAT; ABD nasil giderim diye soruyor komutana? cevap; senin bilgilerini gonderecegiz...! bunun uzerine adam ailesini de alarak ABD'ye gidiyor vize almadan, havaalaninda pasaportunu verdigi kisi kendisini iceri aliyor ve yaklasik bir gunluk bir gozaltindan sonra kendisine yesil kart veriliyor...! yani vatandas olarak...

Ve Turgut Ozal gercegi daha o zaman'a kadar adi politikada dahi duyulmayan bir insan bir anda T.C.'nin Basbakan'i oldu. ve yaptigi en buyuk degisiklik ki su anda T.C.inde olan dis borcun bitmemesindeki en buyuk nedenlerden biri ki; Serbest Piyasa Ekonomisini acmasi oldu.
Turgut Ozal kim icin calisiyordu ve o kadar parayi nereden aldi secimlerde kullanilmasi icin ki bir cok kisiyi de para ile satin aldi?

al arkadaşım o çok sevdiğin turgut bey döneminde alınan dış borcunda hala günümüzde ödenememesininde sebebi olduğunu unutma ;) 12 eylül darbesiyle alakasınıda unutma ;)

Özal ve Güneydoğu Sorunu [değiştir]

Barzani'ye uluslararası alanda rahat seyahat edebilsin diye Türk Pasaportu (kırmızı pasaport) vermiştir. Yıllar sonra Barzani bu pasaportu 2007 yılında Türkiye'ye iade etmiştir.
Türk pasaportu verilen bir diğer Kürt lider Celal Talabani, verdiği demeçlerde, 1993 yılında Süleyman Demirel-Erdal İnönü koalisyon hükümeti kurulduktan sonra, Eşref Bitlis'in katledilmesi ve Turgut Özal'ın vefatına kadar, TC ile PKK terör örgütü arasında gizli arabuluculuk yaptığını da iddia etmiştir.[14]

bunuda unutmayalım ;)

ha unutmadan turgut özalın öldürüldüğü yazmıyo süpheler var ve bunları yaptıysa kusura bakma çoktan haketmiş ;)

konudanda sapma arkadaşım oke ;) konu ATATÜRKÇÜLER deil knou kürtler knou turgut özalda deil ;)

konuya dönersek... TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR ;) eger olsaydı kurt sorunu die bi sorun olduğunu kurtler iddaa etmezlerdi ;)

aaa ergenokonu unuttum bak arkadaşım ergenokonda deil knoumuz ;)
ATATÜRKÇÜLERİN yargılanmasını söylüyorsan zaten Vatanını seven herkes ergenekondan yargılanıyor pek şaşırmıyorum bn emn ol ;) yakında bnde yargılarsam sizde şaşırmayın xDxD

herneyse sabah sabah baya gerildim konudan sapılmasın ;)

Son düzenleme:

TÜRKİYEDE, Güney doğuda yada tüm TÜRKİYE de Kürt'ler meydanlara gelerek PKK karşı hangi tepki mitingini yapmıştır? Ben hiç görmedim.

Kürtler bu memlekette ŞEHİT MEHMETÇİĞİMİZE ne zaman saip çıkıp tepkilerini göstermiştir.?

Bu Memelekette; Arnavut, laz, çerkez, Kürtlerin dışında kalanların hepsi ilk önce TÜRKÜM diyor ve TÜRKCE konuşuyor. Hiç biri hiç bir zaman Kürtler gibi ayrımcılık yapmamıştır.

Kürt arkadaşlarıma soruyorum;

''BU GÜZEL ÜLKENİN, TÜRKİYE'NİN VATANDAŞI OLMAK HAKKINI'' bir kenara iterek, etnik köken üzerinden ırkçılık yapmayı tercih eden bu kitle, bu ülkeye ne vermiştir ve bu sapkın anlayışla ne verebilir ?

yargılayıcı olmak yerine...
araştırmacı olsanız...gerçek saklı yüzleri göreceksiniz...
selametle kalın...

yargılayıcı olmak yerine...
araştırmacı olsanız...gerçek saklı yüzleri göreceksiniz...
selametle kalın...

:)

Araştırma Bızı Gecmıse Goturur ve Gecmıste yapıLan KahramanLıkLarı Suanda Dağda Elinde KeLeşLe Askere Sıkan AdiLerden İyi biLiriz Biz ;)
SakLı YüzLer oLduğunu Bizde biLiyoruz Burda Konu
Sen O Bu Şu DeğiL !
Soru Kürtlere Hak VeriLmeLi mi ?
Cevapta Ortada (=
Samsunda Ahmet Türk'e YapıLan YumruKTan Sonra Neden 2 Şehit veriLdi ?

Ahmet Türk Kimdir ?

DTP GeneL Başkanı ;)

DTP Kimi Savunduğunu İddia Ediyor ?

Kürt HaLkını ;)

E Bu DenkLemi Çözemeyecek Kimse Yoktur DeğiL mi ? Burda biLe GeneLLeme Yapıpda En İyi Kürt Ölü Kürt Yorumunu Yapan GençLer DeğiLiz ! Neden ? Araştırıyoruz , biLiyoruz ;) Bu ülkede Ben Vatanımı Severim Diyenleride biliriz Vatanım İçin Canımı Veririm Diyeni de Hatta ve Hatta Vatan İçinde Vatan Kurmayı İsteyenLeri de ! bu üLkede Kimse Çocuk Değil Kimse Kimseyi Kandıramaz Yani :) Bence asıl sen bizim yorumlarımızı okuyupta 1-2 bişey çıkarmaya bak :) Gerisini zaten biLenLer biLiyor ;)
“Allah ve Resûlüne karşı savaşan ve yeryüzünde bozgunculuk yapmaya çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri ya asılmaları yahut el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut da bulundukları yerden sürgün edilmeleridir. Bu onların dünyada çekecekleri rezilliktir, âhirette ise onlara büyük bir azap vardır.”

(Maide 33)

Ayeti Kerimede biLe demiş Yeryüzünde Bozgunculuk yapanların cezası öldürmeleri ya asılmaları yada el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesidir diye .

Avrupaya Girmek İçin BunLarı kaLdıranLara Sormak Lazım AsLında Bu kadar büyümesinin sebebi belkide bunun kaldırılmasıdır :) Suudi Arabistanı kınayanlar anlamışlardır umarım şimdi :)

beLkide Cumhuriyet Yürüyüşlerinde Halkı JopLayan Devlet Görevlileri biraz YESE de Terör Yürüyüşlerindedde kaLkSa :)

Neyse bu konu çok uzar :)

Ülkenin Sonu Umarım Hayıra gider :)

#

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Şırnak'ta şehit olan Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Levent Çetinkaya'nın Kayseri'deki cenaze töreninde öğretmen olduğu öğrenilen bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı.

738120100419060416278.jpg

Şırnak'ta jandarmaya ait sivil minibüse yapılan silahlı saldırıda ağır yaralanan, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) şehit olan Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Levent Çetinkaya'nın Kayseri'deki cenaze törenine katılan Bakan Yıldız, bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı.
Saldırganın beden eğitimi öğretmeni ve adının Şahin Şimşek olduğunu söyledi. Emniyet güçleri olayla ilgili olarak saldırganı ve 3 kişiyi gözaltına aldı.

#

;)

bu ileti paylaşımların altıda ergelekon oldugunu ben ileteyim...ben dehap yandaşı degilim...bu oyuna kargaşaya magdur olanlardanım...selametle klın...

arkadaşlar kişisel igneleyici laflarda bulunmayın.

herkes fikrini beyan ediyo birbirinizi kırmayın

konudanda sapmayın

evet...ben anlamamışım...fakat ben gülüncek bir paylaşımda bulunmadım...saklanan gerçekleri ifade ettim..selametle kalınız...

~_~ Nickli Kişi Bendim Bunu Baştan SöyLeyim bi :M

Orda güLmemiştim ben amacım sadece gülücük koymaktı evet sen yanLış anLmışsın (= SoyLedıkLeırmın arkasındayım (=

Neyse

vanlı inci canım bazı insanlar bazı şeyleri işine göre yorumlamaya ve öyle düşünmeyi öyle anlamayı istiyor o yüzden boşver canım sen gönlünü ferah tut herkes herşeyin farkında ama kabullenmek istemiyorlar :)

vanlı inci canım bazı insanlar bazı şeyleri işine göre yorumlamaya ve öyle düşünmeyi öyle anlamayı istiyor o yüzden boşver canım sen gönlünü ferah tut herkes herşeyin farkında ama kabullenmek istemiyorlar :)

haklısın bilgoe...bende artık bu konu hakkında yorum yapmayacagım...herkes nasıl düşünüyorsa öyle düşünsün....canım sende içini ferah tut...

selametle kal canım....

noluyo size ?

kolay gelsin vanlı inci ve biglove ?
geyige cevirin bide ?
bazı insanalr kim oluyo ? benim biride galiba ?

bölümümde 2lik yaratmayın oke ?
herkesin görüşüne saygı duymalısınız.
konudan sapmayın die kaç kere uyardım hala sacmalıklarınıza devam ediyorsunuz.

sıkıysa bidaha igneliyici laf sokun birbirinize

konuyu kilitlememe bölümden sizi uzaklaştırmama az kaldı SON uyarı ;)

Bütün yazılanları okudum ve kulaktan duyma şeylerin kaleme geçtiğini gördüm ve yazık dedim...
Kürt nedir ?
Türk nedir ?
Bir insanı insan yapan Kürt ,Türk olması değil düşündükleri ve söyledikleri hatta yaptıklarıdır...
Ben Bitlis/Adilcevaz İlçesinde Yaşıyorum ve Batılılar Bitlis Duyunca, tmm orası kürtlerin yaşadığı yer zannediyor ve bi adım geri çekiliyo temkinli davranıyo Van örneğini verdiler Vanda BDP partisi kzanmış diye tmm BDP PKK partisi tmm Vanlılar PKKlı böle birşey kesinlikle olamaz yapmayın arkadaşlar Bitlis'de BDP başta, İlçesi olan Ahlat MHP diğer ilçesi olan Adilcevazda AKP var Adilcevaz Beldesinde hatta CHP'li aday vardı ...Bu nasıl iş demekki Doğuyu bir kere kürtlerin yaşadığı topluluk diye nitelendirmeyin bunu terkedin...Çünkü her türlü düşünce var...Konu başlığını inceleyelim Kürtlere Halk verilmelimi?
Ben bunu anlamadım ne hakkı bunu başlatan arkadaş bunu açıklasın ?

Kürtlere ne yapılmış böyle davranıyolar bunu hiç düşündünüzmü?
vanlı inci'in yaşadığı olay benımde başıma geldi böle bir olayın başınıza gelmesi için uzakalra gitmeyelim bunu bizzat burdakiler yapıyor... Yerli halktan bahsediyorum öle dışardan gelen kişileri kasdetmiyom ıyy bu pis kürt diyip arkadaşlarımı çok aşaladılar bende kürdüm nedir halimiz bıraz yerınde kıyafetlerimiz duzgun aferin oğlum yolda görseler tmm bu Türlktür derler (bazıalrın zihniyeti öle bi gelişmişki yolda görüdkleri adamın kürt türk laz çerkez oldugunu anlıyo hepsi sadace yaln ,ayrımcılıktan başka birşey değil)
Aslında Bu olayların sebebi sadace Batının 21.yy yaşaması Doğunun 20.yy yaşaması bizim Düzgün ist.Türkçemiz yok şivemiz var dalga geçiliyo şiveli konulştukmu tmm bu kürt 2.Sınıf vatandaşı sonra doysasına bak böle olaylarda gördük bunları sadace siz yapmıyosunuz biizm yöre halkımız yapıyo içerimizde böle kavgalar var ....

Bu Ulkede Kağıtda herkesin halkı var ve eşittir...Uygulamaya gelince sorun çıkıyo bizler Sizlerin Kürt sınıfına soktuğu 2.sınıf ınsanlar bunlardan şikayetçi ...

BDP içierindeki Millet verkilleri inceledinizmi içerisinde daha Kürtçeyi bilmeyen Millet vekilleri var ve Kürtçe dersi alan var...İçinde Avukatıda var içinde Okul Okumayanıvar...Okul Okumuyan Aşiret sayasinde Avukat birşeyleri değiştirmek için oralarda her partinin bu özlliği var Bakın bakalım BDP partti millet vekilleirnden hepsi konuşma yapıyomu bazıları birşeyler değiştirmenin peşinde bazılarıda seneye seçilmek için nasıl bir atılım yapmak peşinde...

Kürtler Türkler Kardeşdir Sözleri Sarfediyosunu sonra içinziden Küfrediyosunu çok gördüm böle kişileri...Asıl Irkılık ve ayrımcılığı sız yapıyosunuz bunları bi düşünün ....

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri