KürtLere hak veriLmeLimi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> KürtLere hak veriLmeLimi ?

Örneğin türban takan bi kdn hastahaneye gidior ama o kdr sert davranıyorlarki sanki düşmanı var karşısında.Oysaki ondan sonra gelen bi TÜrke bunlar davranılmıyor.Bakın ben mardinliyim bizim buranın halkı çok saflar.Bİ görevli onlara sert davranındığında bi daha o geldikleri yere gitmek istemiorlar.Peki bunları bi türke yapın bakalım.Sert davranın,küfürlü konuşun.Bakalım bu türk böle sakin kalabilecekmi?Şimdi sen söyle bu eşitlik mi?

Türban ile Kürtlüğün aynı kefeye konulmasını algılayamadım ben.. ?

Başörtüsü farklı birşeydir,kürtlük farklı birşey..

Birisi inançtır,birisi ırk...

Her başörtülü kürtmüdür..Böyle bir algılama çıkıyor yazınızda..

Hem kürtler mi sesini çıkarmaz ?
Yapmayın Allah aşkına...Kürtseniz bunu en iyi sizin bilmeniz gerekir..
En ufak bir sorunda,Türklerden bile daha gür çıkar sesleri.. En ufak bir sorunda bir iken bin oluverirler bir anda..

Hak,hukuk.. İyi de Alper yazmış zaten.. Her türlü haktan kürtlerde faydalanıyor..Ki öyle de olmalı zaten..
Sizin illa hak da hak isteriz dediğiniz nokta neresi ?
Alper sormuş neden mahrumsun tek tek yaz diye..
Bir şey yazamamışsınız....
Onun bunun çıkardığı,ortaya atılan bir alev topunun peşinden gitmeyiniz..
Oturunuz,düşününüz.. Birisi bir şey çıkardı diye ırkınız hakkında sorgulamadan boşu boşuna o iddianın peşinden gitmeyiniz..!

arkadşlar kürtten kastınız nedir neye göre bi genelleme yapıyoruz bi arkadaşım dediği gibi kürt vardır savaşta yanımızda olan kürt vardır karşımızdan savaş açan bende bir kürt kızıyım zaza kızıyım fakat her zaman ülkemin barışı ndan yanayım ayrıoca bence o karşımızda savaş açan kişilere a slında kürt değil pkk lı demek gerek kürt türk çerkez ayrımı nedir yani hepimiz aynı toprak üzerinde yaşamıyormuyuz hepimiz aynı havayı solumuyormuyuz birimiz daha fazla birimiz dahamı az soluyoruz bence o kişilere insan demek bile hata bu vatanda bu topraklarda doğup bu vatanını satan kişilere sadece KALLEŞ denebilir kesinlikle kürt denemez

arkadaş yeterince açıklamış ztn...

evt aynıyız sonuna kdr hemde.Bİzde nslki bozuklar varsa sizde de aynı şekilde.Yani sadece suçlu biz deiliz..;)

soru şu :

kürtlere hak verilmeli mi ?

aynıysak , eşitse haklarımız, başka bi haktan söz etmek saçmalıktan başka bişi deil.

TÜRK özel isim buna dikkat edelim kimi yerlerde kürt buyuk harfle başlıyor ama TÜRK deil ne iş ?

Türban ile Kürtlüğün aynı kefeye konulmasını algılayamadım ben.. ?

Başörtüsü farklı birşeydir,kürtlük farklı birşey..

Birisi inançtır,birisi ırk...

Her başörtülü kürtmüdür..Böyle bir algılama çıkıyor yazınızda..

Hem kürtler mi sesini çıkarmaz ?
Yapmayın Allah aşkına...Kürtseniz bunu en iyi sizin bilmeniz gerekir..
En ufak bir sorunda,Türklerden bile daha gür çıkar sesleri.. En ufak bir sorunda bir iken bin oluverirler bir anda..

Hak,hukuk.. İyi de Alper yazmış zaten.. Her türlü haktan kürtlerde faydalanıyor..Ki öyle de olmalı zaten..
Sizin illa hak da hak isteriz dediğiniz nokta neresi ?
Alper sormuş neden mahrumsun tek tek yaz diye..
Bir şey yazamamışsınız....
Onun bunun çıkardığı,ortaya atılan bir alev topunun peşinden gitmeyiniz..
Oturunuz,düşününüz.. Birisi bir şey çıkardı diye ırkınız hakkında sorgulamadan boşu boşuna o iddianın peşinden gitmeyiniz..!

+ rep ablam teşekkurler

Örneğin türban takan bi kdn hastahaneye gidior ama o kdr sert davranıyorlarki sanki düşmanı var karşısında.Oysaki ondan sonra gelen bi TÜrke bunlar davranılmıyor.Bakın ben mardinliyim bizim buranın halkı çok saflar.Bİ görevli onlara sert davranındığında bi daha o geldikleri yere gitmek istemiorlar.Peki bunları bi Türk'e yapın bakalım.Sert davranın,küfürlü konuşun.Bakalım bu türk böle sakin kalabilecekmi?Şimdi sen söyle bu eşitlik mi?

Oturduğum mahallede Kürt vatandaşımız var.

Mahallemize de bir hastane yapıldı.

Başları kapalı ve hastaneye girmeleriyle beraber bütün ihtiyaçları karşılanıyor.

Bu vatanda zaten eşitlik var.

vatanımı topragımı bölmeye çalşan hrkes gebersn biz nefes aldıkça o bayrak dalganacak...
hakedenen hak verlsnn

Kürtler Derken Genelleme Olucak Ama Bi Kürt Vardır Savaşlarımızda Bizimle Beraber Yanımızda Kolkola Olan , Birde Dağlarda Bize Ateş Açan ..

Dtp , Btp Bunlar Pkkyı Savunan Partiler Mesela . Bunlar İyi Kürtleride Zor Durumda Bırakan Şer*fsizler ..

Vatanımızın Adı Türkiye , Bayrağımız Türk Bayrağı , Dilimiz Türkçedir .. Bunları Değiştirmek İsteyen Geri Kafalılara Hak Verdiğimiz Zaman Ne Olur Memleketimizin Hali ?

Türk-Kürt-Laz-Çerkez Hep Birlikte Yaşayan Bir Ülkeyiz Neden Kürtler Ayrı Toprak İstiyorlar ? Hepimizin Toprağı Değilmi Burası ?

Neyse Yazcaklarım Bu Kadar Dahada Yazarsam Ağzımdan Kötü Şeyler Çıkacak .. Umarım Bunlar Artık Son bulur .

yeniden aynı yorumu yazmaya gerek yok..düşüncem aynen böyle..

vatanımı topragımı bölmeye çalşan hrkes gebersn biz nefes aldıkça o bayrak dalganacak...
hakedenen hak verlsnn

katıLıorm
ne hakkı ya zaten aLmışLar aLcakLarı hakkı zaen dağLarda oLanLarın bi çoğunLuğuda onLardan izin veriLirse eğer Türkiye iLerde mahvoLacak
icon12.gif

kürt Türk kardesdir sadece vatanına ihanet edenler kalleştir... ztn Türkiye Cumhuriyetinde yasıyolar en büyük hakları bu ztn daha ne istyolr ki

Moderatör tarafında düzenlendi:

Türk'lere de Kürt'lere de aynı haklar uygulanıyo zaten.

Ne bi eksik ne bi fazla .

Daha ne bekleniyor ki ?

ben sadece başlığı okuyup bu yorumu yapıyorum...
benim kökenimde kürt fakat istanbulda doğup büyüdüm...
babamda istanbulda doğup büyümüş...
dede tarafım malatyalı...
fakat bende babamda malatyaya gitmedik...
kısacası kendimi doğal olarak istanbullu sayıyorum...

olay şu bence...
kürdistan diye bir oluşum hiç bir zaman olmadı , bundan sonrada olmayacak...
tek devlet tek cumhuriyet TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR...
bunu kafamıza kazımamız lazım...

şehitlerimiz ise vatan için değil memleketi satanlar için şehit oluyorlar...
kese doldurma , makam edinme ve emirlere itaat için buradalar...
bizlerde sabahın köründe kalkıp kuyruğa girip bu yaratıkları başa getiriyoruz...
yani sorun bizde...

peki kimi seçmeliyiz...
kime oy vermeliyiz...

siyaset eğer farklı düşünceyse eğer farklı kimliklerden yana kullanmalıyız oylarımızı...

farklı kimlik derken ne demek istiyorsun diyenlere ise cevabım şu...
farklı bir parti ve düşünce...
iki düşünce arasında gelip giden ve spor klübü gibi parti tutanlara sözüm, yapmayın...

memleket bizim...
yani hepimizin...
paylaşacak bişey yok...
koca memleket hepimize yeterde artar bile...

KARKEŞ KARDEŞ YAŞAYALIM,KİMSE KAŞINMASIN...
TÜRKÜN GÜCÜ BELLİDİR..............

Neyin Tatışması İçerisindesiniz Anlamıyorum Ki.Vaz gecin Şu Türk,Kürt ayrımcılığından.Her Kürt Aynı Olucak diye bir kaide Olamaz.Anlamıyorum İnsanları Ya.Bir kac Türk Pkk lı Yüüznden Tüm Kürtlerin adı cıktı.Kürt diyince herkez Pkk yandaşı zannediyolar.Kürtce Müzik dinlenmez Kürtce konuşulmaz.Sizene Ya sizene.Yabancı neden dinlenilio Bu türkiyede ve Pkk lı Kürtlere kim yandaş Oluyo ? Tabiki Yabncılar.Yabancıların Gücü Kuvveti Olmasa Pkklı Kürtler güclü Olabilirmi sizce? Doğulular da İnsan.Orda doğup Büyümek Onların sucumu? Onlar dışlandığı sürece onlar ezildiği sürece daha cok sokaklara cıkıp olay yaratacaklar.herkez mantıklı düşünsün.

Ben Onlara Hak vermiyorum beni Burda sakın yanlış anlamayın.Sadece Demek istediğim eğer kürtlerin müzikleri dinlenmiyosa kürtce konuşulması istenmiyosa Bu türkiyede Yabancı Müziklerde dinlenmeyecek.Herkez yabancıları örnek almıyo mu? Onlar gibi giyinilip onların yaptıklrı yapılmıyo mu?

O sokakta gördüğünüz gencleri bi dinleseniz neden yaptıklarını anlarsınız.Burda gecnleri suclamak değil gecnleri türkiyeyi Bu hale getirenler suclansın.El ele verip Onları yenmek yerine tüm kürtleri tüm insanları dışlıyonuz ya ayıp bence.Ölümlü dünya Ölüp gidicez Bu dünya Bu tartışmalar Hangi İnsana Kalıcak ki....!

tüm kürtlerin adı çıkmadı çıkamazda zaten...
kürtçe müzik dinleniyor ve kürtçe konuşuluyor ayrıca kimsenin şikayeti yok...
bu tartışmalar sadece ve sadece memleket gibi TÜRKLERE kalacak...

Sen böyle düşünüyosun.
Keşke herkez senin gibi düşünse.
ben sana örnek vereim.
ben ağrıda doğup büyüdüm ama kürt değilim kürtce konuşmasını bile bilmem.şuan batıda yaşıyorum ve ağrılıyım dediğim zaman herkezin göznde pkk yada kürt die nitelendirilio.ben okulumu bile bu yüzden bırakmış iNsanım.İnsan ayrımcılığını yaptıkları için ben böyle bir yazı yazdım.

Neyin Tatışması İçerisindesiniz Anlamıyorum Ki.Vaz gecin Şu Türk,Kürt ayrımcılığından.Her Kürt Aynı Olucak diye bir kaide Olamaz.Anlamıyorum İnsanları Ya.Bir kac Türk Pkk lı Yüüznden Tüm Kürtlerin adı cıktı.Kürt diyince herkez Pkk yandaşı zannediyolar.Kürtce Müzik dinlenmez Kürtce konuşulmaz.Sizene Ya sizene.Yabancı neden dinlenilio Bu türkiyede ve Pkk lı Kürtlere kim yandaş Oluyo ? Tabiki Yabncılar.Yabancıların Gücü Kuvveti Olmasa Pkklı Kürtler güclü Olabilirmi sizce? Doğulular da İnsan.Orda doğup Büyümek Onların sucumu? Onlar dışlandığı sürece onlar ezildiği sürece daha cok sokaklara cıkıp olay yaratacaklar.herkez mantıklı düşünsün.

Ben Onlara Hak vermiyorum beni Burda sakın yanlış anlamayın.Sadece Demek istediğim eğer kürtlerin müzikleri dinlenmiyosa kürtce konuşulması istenmiyosa Bu türkiyede Yabancı Müziklerde dinlenmeyecek.Herkez yabancıları örnek almıyo mu? Onlar gibi giyinilip onların yaptıklrı yapılmıyo mu?

O sokakta gördüğünüz gencleri bi dinleseniz neden yaptıklarını anlarsınız.Burda gecnleri suclamak değil gecnleri türkiyeyi Bu hale getirenler suclansın.El ele verip Onları yenmek yerine tüm kürtleri tüm insanları dışlıyonuz ya ayıp bence.Ölümlü dünya Ölüp gidicez Bu dünya Bu tartışmalar Hangi İnsana Kalıcak ki....!

Lazca müzik dinliyoruz :)

Ama Lazlar Laz açılımı istemiyorlar :)

Herkesin hakkı eşit.

Herkes elinde olanla yetinmeyi bilmeli.

Benim anlatmak istediğim doğu ayrımcılığı yapılıyo türkiyede.Herkez kendince haklı. doğulu denildiği zaman bu kürt bundan uzak duralım denilio.sizce bu eşitlik mi*
ben bu oalyı yaşadığm için diyorum.herkeze aynı eşitlik tanınmıyor bence...!

Benim anlatmak istediğim doğu ayrımcılığı yapılıyo türkiyede.Herkez kendince haklı. doğulu denildiği zaman bu kürt bundan uzak duralım denilio.sizce bu eşitlik mi*
ben bu oalyı yaşadığm için diyorum.herkeze aynı eşitlik tanınmıyor bence...!

Arkadaşım.

İstanbul'da Ankara'da İzmir'de Çanakkale'de Ne kadar Türk varsa o kadar da Kürt var.

Ben şimdiye kadar bu Kürt biz bundan uzak duralım diyen bir Türk'e rastlamadım ?

herkes eşit arkadaşım...
bu ayrılcımlığı bunlar kendileri yapıyorlar...
ne demek kürt türk ???
hepsi bu memleket için savaşmamışlarmı zamanında???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri