KürtLere hak veriLmeLimi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> KürtLere hak veriLmeLimi ?

sizin kanun önünde aynı hakka bazen"evet"sahibim...bazen "hayır"sahib degilim...diyacem.. bundan 5 yılını kasdediyorsanız..sizinkanun önünde aynı hakka sahip hiç ama hiç degildim...kanun benim hakkımı kaideye bile almıyordu...sizin gibi sahiblenmiş olayım..selametle kalınız....

İnci Hanım kırmak değil amacım ama muğlak konuşmuşunuz. Açıklar mısınız biraz.
Birde pkk lının şehit ettiği fidan gibi delikanlıların yaşama hakkı yok muydu sizce. Ve onları kim şehit etti.
Ya güneydoğulu 5 yaşında ki bebeklerin yaşama hakkı yokmuydu. Onları öldürenler kimlerdi?

İnci Hanım kırmak değil amacım

estafullah...söz konusu bile olmasın...15 taze findanların yaşamaya hakkı vardı...fakat bozguncu bölücüler izin vermediler....benim anlatmak ve yansıtmak istadigim şey...bölücülerin yüzünde hak magdur,insanlar tarafından(afedersiniz)aşalanıyor...unutmadan söylemek isterim ki...hakkaride 12 şehit verildi..sitemler hakaretler kürtler ugradı...sonra planda Ergelekon çıktı...ben diyorum bu ülkeye bozgunculuk ve düzensizlik getirilecekler ve kürt hakkını öne atıyorlar....sonra "gelen vurdu,giden vurdu"tabiri oluyor....selametle kal....

Çok Haklısınız , Ben Size Katılıyorum ..

O İstanbulda Yaşanan Olay Sadece O Kızın Suçu İşte Var Böyle Bölücüler ..

Bende Size Teşekkür Ederim , Benim İsteğimde Hep Beraber Yaşamak Olaysız.. Zaten Terör Olayları Ollmasaydı Herkes Mutlu Mesut Yaşayıp Gidecekti ..

Tekrar Dediğim Gibi Bazı İnsanlar Sayesinde Olan Sizin Gibi Efendi , İyi Niyetli Kişilere Oluyor,İnanın Ben Durumdan Çok Sıkkınım .. Allaha Emanet Olun

bir kitabda okumuştum..."insanların ön yargısını yıkmak,atom kütlesinin parçalamasında zordur"paylaşımlarınızı okurken ön yargılarınızı haksızlıga ugrayanlara degil...haksızlıga ,bozgunculuk çıkaranlara ön yargıda olmanız...dogrulukta yana olmanızı göstermektadir...dogrulukta ayrılmamanızı dogrulukta daim olmanızı diler selametle..sizde allaha emanet olunuz...

Çok Haklısınız , Ben Size Katılıyorum ..

O İstanbulda Yaşanan Olay Sadece O Kızın Suçu İşte Var Böyle Bölücüler ..

Bende Size Teşekkür Ederim , Benim İsteğimde Hep Beraber Yaşamak Olaysız.. Zaten Terör Olayları Ollmasaydı Herkes Mutlu Mesut Yaşayıp Gidecekti ..

Tekrar Dediğim Gibi Bazı İnsanlar Sayesinde Olan Sizin Gibi Efendi , İyi Niyetli Kişilere Oluyor,İnanın Ben Durumdan Çok Sıkkınım .. Allaha Emanet Olun

bir kitabda okumuştum..."insanların ön yargısını yıkmak,atom kütlesinin parçalamasında zordur"paylaşımlarınızı okurken ön yargılarınızı haksızlıga ugrayanlara degil...haksızlıga ,bozgunculuk çıkaranlara ön yargıda olmanız...dogrulukta yana olmanızı göstermektadir...dogrulukta ayrılmamanızı dogrulukta daim olmanızı diler selametle..sizde allaha emanet olunuz...

sizin kanun önünde aynı hakka bazen"evet"sahibim...bazen "hayır"sahib degilim...diyacem.. bundan 5 yılını kasdediyorsanız..sizinkanun önünde aynı hakka sahip hiç ama hiç degildim...kanun benim hakkımı kaideye bile almıyordu...sizin gibi sahiblenmiş olayım..selametle kalınız....
biraz daha acık konusabilirmisin
pek bi şey anlayamadımda :eek:

diyecgim şu...bizler sizlerin hak hukuk kanun yaşayamıyoruz....çünkü karşımıza kürt fobileri.....yani kürt hakkında nefret edenler.....bir savcı,bir doktor,bir ögretmen bir vezneci kanun çalışan kim olursa olsun...hakımız çigneniyor...kanun işlenmiyor....ve medya bunu yanlış gösterip....polonga yapıyor..çok açık olmak isterdim....fakat ben nefrete nefret katmak istemem....umarım açık konuşmuş...anlamışsınız....selametle..

peki ne istiyosun kürtlere kürt hakımler savcılar doktorlar Türklere Türk hakım doktor vs kısıler mı baksın
ya da her hastanede adlıyede kurt doktor kurt savcı vs. mı olsun
o zamanda onların karsına Türk Çıkınca kanunları uygulamazlarsa
basa cıkılmaz bir hal alır ülke
yanlısmıyım?

benim bir istedigim yok ki....sadece ben yaşanan siyasi durumda hakkın magdur olmasıdır...eger kürt bir türke saygılı oluyorsa..bir türk bir kürde saygılı olması gerekmez mi...ögreyin bir akrabanız bir insanı öldürdü ve çevrede bozgunculuk yaptı....bu durumda herkes size tavırlı ailenize veya hayat yaşantınıza zorluklar çıkarıyor...kısacası bedeli faturayı siz ödüyorsunuz....siz nasıl bir durum sergilersiniz....nasıl bir açıklama yaparsınız bu konuda....selametle kalınz...

eğer o şahsa sen sahip çıkıyorsan, ona destek veriyorsan,saklıyorsan, yardım ve yataklık yapıyorsan, belediye başkanı yapıyorsan
evet sen de suçlusun....

Van da kim belediye başkanı oldu. çoğunluk pkk uzantısı bir partiye oy verdiği için,
pkk uzantılı bir şahıs oyların çoğunluğunu aldığı için belediye bşk olmadı mı?
O şahısa oyların çoğunluğunu kim verdi.Sütten çıkma ak kaşık havalarına girmeye gerek yok.
Öte yandan devlet doğu ve güneydoğuya yatırım amaçlı krediler veriyor. teşvik kredisi. Bu konuyu çok iyi biliyorum.
Alınan kredinin %20 si geri ödemesiz, geri kalanı 5 yıla yayılmış, düşük faizli ....Dikensiz gül bahçesi
Şahıs uyduruktan priketten bir bina temeli atıp, krediyi alıyor sonra parayı İstanbul'a yatırıyor. arkasından da utanmadan Milletim aleyhine atıp tutmaya başlıyor.Devlet bize yatırım yapmıyor, yardım etmiyor diye...

eğer o şahsa sen sahip çıkıyorsan, ona destek veriyorsan,saklıyorsan, yardım ve yataklık yapıyorsan, belediye başkanı yapıyorsan
evet sen de suçlusun....

Van da kim belediye başkanı oldu. çoğunluk pkk uzantısı bir partiye oy verdiği için,
pkk uzantılı bir şahıs oyların çoğunluğunu aldığı için belediye bşk olmadı mı?
O şahısa oyların çoğunluğunu kim verdi.Sütten çıkma ak kaşık havalarına girmeye gerek yok.
Öte yandan devlet doğu ve güneydoğuya yatırım amaçlı krediler veriyor. teşvik kredisi. Bu konuyu çok iyi biliyorum.
Alınan kredinin %20 si geri ödemesiz, geri kalanı 5 yıla yayılmış, düşük faizli ....Dikensiz gül bahçesi
Şahıs uyduruktan priketten bir bina temeli atıp, krediyi alıyor sonra parayı İstanbul'a yatırıyor. arkasından da utanmadan Milletim aleyhine atıp tutmaya başlıyor.Devlet bize yatırım yapmıyor, yardım etmiyor diye...

suçlamaya hakkın yok...gerçekler yansıtılmıyor ve ben bunu anlatamadım...nasıl düşünüyorsanız öyle düşünün.....

Türk kürt kardeştir Pkk KALLEŞTİR.Bence Türk kürt ayrımı yapılmamalıdır.Bu ülkede yaşayan herkesin bir bayrağı,bir dili ve bir marşı vardır.Ortalığı karıştırmak isteyen fesatlar hiçbir zaman amaçlarını gerçekleştiremeyecekler.Zaten bu ülkede herkes eşit haklara sahip.

arkadaşlar eğer biz bu ülkede yaşıyorsak hepimiz kardeşiz biz hz.havvadan hz.ademden gelmedikmi geldik bütün insanlar kardeştir bizler hepimiz türk vatandaşıyız kürtlerde herkez bu ülkede türk bayrağının altında yüce mustafa kemal atatürkün ülkesinde türktür ve türk olmaya devam edicek bence kürtler yargılanmamaları bazıları pkkalı bazıları diyil bütün çoğunluğu kastedenlerde olabilir ama kürtlerin bir çoğu pkklı diyil

canım benim yüregine saglık bende bunu açıklamaya çalışıyrum...ama anlatamıyordum...selametle kal emi...kendinede iyi bak...dogan güneş hep yüreginde dogsun...

arkadşlar kürtten kastınız nedir neye göre bi genelleme yapıyoruz bi arkadaşım dediği gibi kürt vardır savaşta yanımızda olan kürt vardır karşımızdan savaş açan bende bir kürt kızıyım zaza kızıyım fakat her zaman ülkemin barışı ndan yanayım ayrıoca bence o karşımızda savaş açan kişilere a slında kürt değil pkk lı demek gerek kürt türk çerkez ayrımı nedir yani hepimiz aynı toprak üzerinde yaşamıyormuyuz hepimiz aynı havayı solumuyormuyuz birimiz daha fazla birimiz dahamı az soluyoruz bence o kişilere insan demek bile hata bu vatanda bu topraklarda doğup bu vatanını satan kişilere sadece KALLEŞ denebilir kesinlikle kürt denemez

yüregine gönlünee kalemine saglk....düşüncelerinizi anlatmaya açıklamaya çalıştım fakat beceremedim..fakat sizler çok güzel bir şekilde anlatıyorsunuz...dogrulukta yana olan kaleminizin mürekebi hiç ama hiç bitmesin..bozgunculuk yapanlar vatanı ikeye bölenlere sitem edilmesi lazım....masum halka degil....düşüncelerinde açıklayıcı oldugun için teşekkür ederim bilgove.....dogan güneşin ışınları kalbini daima ısıtsın....selametle kal emi...kendine iyi bak...

yüregine gönlünee kalemine saglk....düşüncelerinizi anlatmaya açıklamaya çalıştım fakat beceremedim..fakat sizler çok güzel bir şekilde anlatıyorsunuz...dogrulukta yana olan kaleminizin mürekebi hiç ama hiç bitmesin..bozgunculuk yapanlar vatanı ikeye bölenlere sitem edilmesi lazım....masum halka degil....düşüncelerinde açıklayıcı oldugun için teşekkür ederim bilgove.....dogan güneşin ışınları kalbini daima ısıtsın....selametle kal emi...kendine iyi bak...

sağol arkadaşım sende kendine iyi bak gönlünü ferah tut

YAVUZ SULTAN SÜLEYMAN HAN'DAN KÜRT AÇILIMI

Tarih 28 Ağustos 1516 ve Osmanlı'nın en cesur, heybetli padişahı Yavuz Sultan Selim Han, Ridaniye seferine çıkıyor...
Yolda giderken susuzluk çeken halkı görünce askere emir veriyor ve tam 12 musluklu büyük bir hayrat olarak Muş'ta bir çeşme yaptırıyor.
Yavuz Sultan Selim, giderken yaptırdığı çeşmeyi dönüşte suyu kesilmiş ve harap vaziyette bulunca, tekrar eskisi gibi çeşmeyi inşaa ettiriyor.
Üzerine de aşağıdaki mısraları bizzat kendisi kaleme aldırarak yazdırıyor:

Kürde fırsat verme Yarab
Dehre Sultan olmasın
Ayağını çarık sıksın
Gönlü huzur bulmasın.

Vur sopayı, al haracı
Karnı bile doymasın
O çeşmeden gavur içsin
Kürde nasip olmasın.

Vasiyetim oldur ki
Kürd bin kere yalvarsın
İnanma, kanma evlât
Yakana bit, kapına Kürd dadanmasın...

Kaynak: Evliya Çelebi Seyahatname, Zuhur Danışman Derlemesi, Cilt 3 Sayfa 80.

Elbette ki yukarıda ki paylaşım bana ait değil.Ben elçiyim sadece. Evliya Çelebiye ait.
Ve kaynağını gösterdim. yani uydurma da değil....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri