KürtLere hak veriLmeLimi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> KürtLere hak veriLmeLimi ?

Benim atalarımın kanlarıyla çicekler açıyor bu ülkede hiç bir soysuza çiğmedmem !!!

Vatan namustur, Vatan sereftir,
Vatan korunacak tek hedeftir

bu ülkede hak verilcekse işçiye emekliye öğrenciye engelliye köylüye verilmesi gerekir

Hak aramak ddgn olay adletin onund olur polise tas atarak dgl.

hak isteyen insan yasadg ulkenin nasil bir yer oldugunu ve ne yapmasi gerktgni blmeli

hak isteyen insan pkkyi sovnmaz snuna kadar.

hak isteyen insan yolda gecen arabnin yolunu kesip 2 yl snra bu arblara bz bincez siz cmlarimizi sliceksiniz dmez.

hak isteyen insan yasadg ulkeyi parclayamaz ve bayrak hakki isteyemez.

tekrar diiyorummm

Hak isdeyen (ne hakkı oda muamma) önce hak verecek ! Kadınlarının sırdından sopayı karnından sıpayı eksik edmeyen onlar, töre diyib cinayed işleyen onlar, hayvanları mayına süren yine onlar !

Şimdi soruyorum sen kimsin ne hakkı isdiyorsun ?

Kadınının hakkını ver önce !

Hayvanların hakkını gözed önce !

Birine selam verdi diye bacını öldürme önce !

Sonrada adam ol sana büdün haklar verilmişdir. Uygar diye geçinen avrupa ve abd. de zencilere, kızılderililere yabılanların hiç biri sana yabılmadı ! Benimle aynı sıraları paylaşıyorsun, beni meclise girerek yönedebiliyorsun, benimle aynı restoranda girebiliyorsun, aynı trene-otobüse biniyoruz tarih boyunca seni ezen sömüren olmadı. Ne hakkı ?

!!!

Hak isdeyen (ne hakkı oda muamma) önce hak verecek ! Kadınlarının sırdından sopayı karnından sıpayı eksik edmeyen onlar, töre diyib cinayed işleyen onlar, hayvanları mayına süren yine onlar !

Şimdi soruyorum sen kimsin ne hakkı isdiyorsun ?

Kadınının hakkını ver önce !

Hayvanların hakkını gözed önce !

Birine selam verdi diye bacını öldürme önce !

Sonrada adam ol sana büdün haklar verilmişdir. Uygar diye geçinen avrupa ve abd. de zencilere, kızılderililere yabılanların hiç biri sana yabılmadı ! Benimle aynı sıraları paylaşıyorsun, beni meclise girerek yönedebiliyorsun, benimle aynı restoranda girebiliyorsun, aynı trene-otobüse biniyoruz tarih boyunca seni ezen sömüren olmadı. Ne hakkı ?

!!!

bunları yapmadan bile hakları var hepsininn.. ve hala hak diye yırtınıyorlar...

son söylediklerin cuk die oturuoo... her şeyee...

Lütfen Okuyunuz:

Bilindiqi üzere Büyük Bir ALim ve Kürt olAn sEyh Sait Bir qün yanındakilerle erzincanda bi yere gitmis orda bi köy varmıs ve oraya yerleseceklermis. Köyün yakınına qeldiklerinde iki elci qörevlendirip onlara qidip köyün muhtarına maraz cıkarmamaları konusunda haber vermelerini söylemis. Ama qiden bu elciler muhtarın karısına tecavüz etmis. Bunu duyan seyh sait seccadesini serip namaza durmus ve namazdan sonra söyle dua etmis : "Ya RAbbi sen kürt milletini hep acı icinde yasat onları hep ezdir hayatları mahpuslarda gecsin mutlu olamasınlar hep cahil kalsınlar ezilsinler." Bu duayı ettikten sonra yanındaki qruptan ayrılıp qitmis ve bir qün sonra duyulmus ki Seyh Sait yakalanmıs ve idam edilmis...

aSlımI Asla inKar EtMEdim ETmem De. Ben KenDimdE küRdüm AmA bizİM mİlletimiz ADam olMaZ..

Lütfen Okuyunuz:

Bilindiqi üzere Büyük Bir ALim ve Kürt olAn sEyh Sait Bir qün yanındakilerle erzincanda bi yere gitmis orda bi köy varmıs ve oraya yerleseceklermis. Köyün yakınına qeldiklerinde iki elci qörevlendirip onlara qidip köyün muhtarına maraz cıkarmamaları konusunda haber vermelerini söylemis. Ama qiden bu elciler muhtarın karısına tecavüz etmis. Bunu duyan seyh sait seccadesini serip namaza durmus ve namazdan sonra söyle dua etmis : "Ya RAbbi sen kürt milletini hep acı icinde yasat onları hep ezdir hayatları mahpuslarda gecsin mutlu olamasınlar hep cahil kalsınlar ezilsinler." Bu duayı ettikten sonra yanındaki qruptan ayrılıp qitmis ve bir qün sonra duyulmus ki Seyh Sait yakalanmıs ve idam edilmis...

aSlımI Asla inKar EtMEdim ETmem De. Ben KenDimdE küRdüm AmA bizİM mİlletimiz ADam olMaZ..

Helal olsun açık yürekliliğinden dolayı.

Kürtler olarak temel insani hak olan kültürel haklarımızı istiyoruz, bunu isterken kimseye hayranlık bırakan bir tarihi geçmiş veya dillere destan bir edebiyet geleneğimiz olduğunu ispatlamak zorunda değiliz.Farzedinki Kürtler ve Kürtçe 100 yıl önce ortaya çıktı,farzedinki Kürtçe Farsçanın Arapçanın veya Türkçenin zamanla değişmiş halidir.Ne değişir?Tarihi tarihçiler,Kürtçeyi dilciler konuşadursun,vardıkları veya varacakları sonuç Kürtlerin isteklerinden vazgeçmesine sebep olmayacaktır.Esas olan bugündür.Biz kendimize Kürt diyoruz,konuştuğumuz dile de Kürtçe diyoruz ve haklarımızı istiyoruz.Gerisi laf u güzaftır.1776'da kurulan Amerika dünyaya hükmediyor,ne haber?
.

Bu ülkenin resmi dili Türkçe'dir. Bunun aksini iddaa edenler bölücüdür.Anayasal suç işlemiş olmaktadır.

Her insanın kendi dilini bilmeye, öğrenmeye hakkı vardır.
Yarın bir gün AB'ye girince Türkçe yasaklanırsa siz napacaksınız ?
Yasaklayamazlar diyorsan eğer şimdiden giriş aşamasında bazı kültürel değerlerden vazgeçmemizi istemiyorlar mı ?

Her insanın kendi dilini bilmeye, öğrenmeye hakkı vardır.
Yarın bir gün AB'ye girince Türkçe yasaklanırsa siz napacaksınız ?
Yasaklayamazlar diyorsan eğer şimdiden giriş aşamasında bazı kültürel değerlerden vazgeçmemizi istemiyorlar mı ?
Türkçe'yi yasaklamaya değil ab'nin gücü tüm dünya bir olsa yine yetmez.O kadarda uzun boylu değil.

Türkçe'yi yasaklamaya değil ab'nin gücü tüm dünya bir olsa yine yetmez.O kadarda uzun boylu değil.

Söz konusu kendi kültürel değerleriniz olunca nasıl da parlıyorsunuz.
Siz de Kürtçeyi yasaklayamayacaksınız bunu böyle bilin.
Ya yarın ya ertesi gün mutlaka olacak bu. Allah'ın günü çok nasıl olsa.

Haaa bana PKKlı diyen olabilir saygı duyuyorum ama şunu da bilin hiçbir Kürt benim kadar PKKdan nefret edemez. Hiçbir partiyle uzaktan yakından alakam da yok. Gidip geçersiz oyumu kullanıp çıkarım ben. Kimin ne yaptığı umurumda değil fakat benim milletimin kötülüğünü düşünen bir hukuk sistemine de sonuna kadar karşı çıkarım.

Açıkça söylüyorum ben Kürt Milliyetçisiyim.

Söz konusu kendi kültürel değerleriniz olunca nasıl da parlıyorsunuz.
Siz de Kürtçeyi yasaklayamayacaksınız bunu böyle bilin.
Ya yarın ya ertesi gün mutlaka olacak bu. Allah'ın günü çok nasıl olsa.

Haaa bana PKKlı diyen olabilir saygı duyuyorum ama şunu da bilin hiçbir Kürt benim kadar PKKdan nefret edemez. Hiçbir partiyle uzaktan yakından alakam da yok. Gidip geçersiz oyumu kullanıp çıkarım ben. Kimin ne yaptığı umurumda değil fakat benim milletimin kötülüğünü düşünen bir hukuk sistemine de sonuna kadar karşı çıkarım.

Açıkça söylüyorum ben Kürt Milliyetçisiyim.

Milliyetçi kardeşim :)

Sana kimse dilini konuşma demiyor ki ?

Türkiye olarak resmi bi dilimiz zaten mevcut.

Niçin 2 dil.

Niçin 2 bayrak.

Niçin 2 devlet.

İstediklerin bunlar demi ?

Peki ben sana bi soru sorayım bi karadeniz kızı olarak -)

Laz değilim,dilde bilmem.

Ama çıksa bi laz şimdi şöyle rizeli , artvinli dil bilen bi vatandaş.

Deseki ben resmi dil olarak lazcayı istiyorum.

Deseki en koyu laz renklerine yakışır birde bayrakta istiyorum.

Deseki laz bide başbakan istiyorum ki zaten şuanki başbakanımız rizeli.

Bu tamamen tesadüftür tabe -)

Seni bu düşünceye bakış açın ne şu merakımı bi gidersen diyorum mümkünse ?

Ne yapmalı bu laz hangi dağa çıkmalı istediklerini almak için ?

Kolay gelsin.

уαяєη;2942618' Alıntı:
Milliyetçi kardeşim :)

Sana kimse dilini konuşma demiyor ki ?

Türkiye olarak resmi bi dilimiz zaten mevcut.

Niçin 2 dil.

Niçin 2 bayrak.

Niçin 2 devlet.

İstediklerin bunlar demi ?

Peki ben sana bi soru sorayım bi karadeniz kızı olarak -)

Laz değilim,dilde bilmem.

Ama çıksa bi laz şimdi şöyle rizeli , artvinli dil bilen bi vatandaş.

Deseki ben resmi dil olarak lazcayı istiyorum.

Deseki en koyu laz renklerine yakışır birde bayrakta istiyorum.

Deseki laz bide başbakan istiyorum ki zaten şuanki başbakanımız rizeli.

Bu tamamen tesadüftür tabe -)

Seni bu düşünceye bakış açın ne şu merakımı bi gidersen diyorum mümkünse ?

Ne yapmalı bu laz hangi dağa çıkmalı istediklerini almak için ?

Kolay gelsin.

Hayır bir de şöyle bir durum var..
Diyelim ki bu ülke 7 bölge ve bu yedi bölgede parçalandı ve kendine bir dil bir bayrak bir devlet kurdu (imkansız ötesi bir şey ve asla olmayağını biliorum) sadece varsayım , daha bayraklarını göndere çekmeden oraya abd bayrağını çekerler,camilere girerler eşlerimiz kardeşlerimizi taciz ederler (bknz: Irak) zaten böyle dil , toprak , Bayrak olaylarının asıl amacı da bu eğer herkes samimiyse bazı konular da umarım bazı şeyleride görürler artık(lütfen)

Ayrıca dil konusunda bir dip not: Dünya devi olarak görülen abedenin kendine ait bir dili yok..

Umarım yanlış anlaşılıp kimseyle polemiğe girmeyiz...

selametle..

Hayır bir de şöyle bir durum var..
Diyelim ki bu ülke 7 bölge ve bu yedi bölgede parçalandı ve kendine bir dil bir bayrak bir devlet kurdu (imkansız ötesi bir şey ve asla olmayağını biliorum) sadece varsayım , daha bayraklarını göndere çekmeden oraya abd bayrağını çekerler,camilere girerler eşlerimiz kardeşlerimizi taciz ederler (bknz: Irak) zaten böyle dil , toprak , Bayrak olaylarının asıl amacı da bu eğer herkes samimiyse bazı konular da umarım bazı şeyleride görürler artık(lütfen)

Ayrıca dil konusunda bir dip not: Dünya devi olarak görülen abedenin kendine ait bir dili yok..

Umarım yanlış anlaşılıp kimseyle polemiğe girmeyiz...

selametle..

Noktasına kadar katılıyorum.

Hem biz bu bayrağı öle ha deyince göndere çekmedik.

Renginide nerden aldığını hepimiz çok iyi biliyoruz.

Öle kolay değil herşey.

Ama işte niçin bu 2 devlet isteği neden bu kadar kör olabiliyorlar.

1 evde bile 2 aile yaşayamazken sorun sorun üstüne çıkarken.

Niçin bu bir ülkeye 2 devlet sığdırma isteği anlayamıyorum.

AB'ye girdikte dilimizi değiştirmesi kaldı.

Hem farkındaysanız öle aman aman bi isteğimizde yok girmek için.

Hem olsa bi çok şeyi istedikleri gibi bunuda isterlerdi zaten.

Helal olsun açık yürekliliğinden dolayı.

bir millete bazilarindan dolayi kalkipda bizim milletimiz adama olmaz demesine helal oluyorsa seninde bu mentalitene helal olsun... (aciklik getirirsen ustunde konusuruz kavga sana satasmak icin demiyorum) !

bu baslik yanlis bir kere... Herkes evinde isinde gucunde..bazilarinin yaptigi ayrimcilik yuzunden Ben ve benim gibi dusunen kalkipda devletinden insanindan topragindan vazgecmez..vazgecemez,,

bir ornekle kalkipda bizim milletimiz adam olmaz demek yanlis..etrafimdada cok var su millet adam olmaz bu millet adam olmaz diyipda yakinanlar...

duymuyorum; cahilliklerine veriyorum...

Ulkenin daha onemli sorunlari yaralari var..Butunleserek bunlara odaklanalim...

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri