KürtLere hak veriLmeLimi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> KürtLere hak veriLmeLimi ?

Hayır bir de şöyle bir durum var..
Diyelim ki bu ülke 7 bölge ve bu yedi bölgede parçalandı ve kendine bir dil bir bayrak bir devlet kurdu (imkansız ötesi bir şey ve asla olmayağını biliorum) sadece varsayım , daha bayraklarını göndere çekmeden oraya abd bayrağını çekerler,camilere girerler eşlerimiz kardeşlerimizi taciz ederler (bknz: Irak) zaten böyle dil , toprak , Bayrak olaylarının asıl amacı da bu eğer herkes samimiyse bazı konular da umarım bazı şeyleride görürler artık(lütfen)

Ayrıca dil konusunda bir dip not: Dünya devi olarak görülen abedenin kendine ait bir dili yok..

Umarım yanlış anlaşılıp kimseyle polemiğe girmeyiz...

selametle..

sayin pitbuljuum siz susmayin...konusun.......

bir millete bazilarindan dolayi kalkipda bizim milletimiz adama olmaz demesine helal oluyorsa seninde bu mentalitene helal olsun... (aciklik getirirsen ustunde konusuruz kavga sana satasmak icin demiyorum) !

bu baslik yanlis bir kere... Herkes evinde isinde gucunde..bazilarinin yaptigi ayrimcilik yuzunden Ben ve benim gibi dusunen kalkipda devletinden insanindan topragindan vazgecmez..vazgecemez,,

bir ornekle kalkipda bizim milletimiz adam olmaz demek yanlis..etrafimdada cok var su millet adam olmaz bu millet adam olmaz diyipda yakinanlar...

duymuyorum; cahilliklerine veriyorum...

Ulkenin daha onemli sorunlari yaralari var..Butunleserek bunlara odaklanalim...

daha önemli sorun diyosun yarın öbür qün kürtler ayaklansa mısırdaki ırandaki bahreyndeki vs.. qibi ana bacı sövmücenmi? Ben Kürt KArDEslERimE SEsleniyorum: HAsTa DesEn HAstanıza Bakıyo deVlet Eqitim dEsen okutyo dEvlet Türk'e ne veriyosa Sana DA onu VEriyo. nEymis EFenDm DİlMis Bu ZihniyEtin ÖndERi OlAn AdaM Bİlİyo Mu Kürtçe ? Gidin Sorun baKim. Sivan PErver Ne Dedi unuttunuZ Mu ?

Türkiye de su an tek sorun var o da Kürtler. VE Bu Sorunda SAdECe Kuru SİyaSeT Deil. Aslında AnlamıYOrum YA bu SiyaSET hAnqi ZihniyEte Hizmet...

Son düzenleme:

Ne hakkı yaa.. yorumları okudum biri ''Kürt kardeşlerime''sesleniyorum demiş.. Kardeş??..:|

уαяєη;2942618' Alıntı:
Milliyetçi kardeşim :)

Sana kimse dilini konuşma demiyor ki ?

Türkiye olarak resmi bi dilimiz zaten mevcut.

Niçin 2 dil.

Niçin 2 bayrak.

Niçin 2 devlet.

İstediklerin bunlar demi ?

Peki ben sana bi soru sorayım bi karadeniz kızı olarak -)

Laz değilim,dilde bilmem.

Ama çıksa bi laz şimdi şöyle rizeli , artvinli dil bilen bi vatandaş.

Deseki ben resmi dil olarak lazcayı istiyorum.

Deseki en koyu laz renklerine yakışır birde bayrakta istiyorum.

Deseki laz bide başbakan istiyorum ki zaten şuanki başbakanımız rizeli.

Bu tamamen tesadüftür tabe -)

Seni bu düşünceye bakış açın ne şu merakımı bi gidersen diyorum mümkünse ?

Ne yapmalı bu laz hangi dağa çıkmalı istediklerini almak için ?

Kolay gelsin.

Hayır bir de şöyle bir durum var..
Diyelim ki bu ülke 7 bölge ve bu yedi bölgede parçalandı ve kendine bir dil bir bayrak bir devlet kurdu (imkansız ötesi bir şey ve asla olmayağını biliorum) sadece varsayım , daha bayraklarını göndere çekmeden oraya abd bayrağını çekerler,camilere girerler eşlerimiz kardeşlerimizi taciz ederler (bknz: Irak) zaten böyle dil , toprak , Bayrak olaylarının asıl amacı da bu eğer herkes samimiyse bazı konular da umarım bazı şeyleride görürler artık(lütfen)

Ayrıca dil konusunda bir dip not: Dünya devi olarak görülen abedenin kendine ait bir dili yok..

Umarım yanlış anlaşılıp kimseyle polemiğe girmeyiz...

selametle..

İkinize söylüyorum:
Ben 2 bayrak, 2 Devlet ve 2 RESMİ Dil isteyenlerden değilim.
Benim söylemek istediğim kendi dilimizde eğitim görmek.
Şöyle bir soru sorayım Allah'ın gavurunun dillerini ders olarak veriyorlar da bu ülkenin kültürel bir değeri olan Kürtçe Dilini neden ders olarak vermiyorlar ?
Ha ders olarak da vermesinler özel bir kurs da açamaz mı devlet sadece Kürtler için ?

bir millete bazilarindan dolayi kalkipda bizim milletimiz adama olmaz demesine helal oluyorsa seninde bu mentalitene helal olsun... (aciklik getirirsen ustunde konusuruz kavga sana satasmak icin demiyorum) !

bu baslik yanlis bir kere... Herkes evinde isinde gucunde..bazilarinin yaptigi ayrimcilik yuzunden Ben ve benim gibi dusunen kalkipda devletinden insanindan topragindan vazgecmez..vazgecemez,,

bir ornekle kalkipda bizim milletimiz adam olmaz demek yanlis..etrafimdada cok var su millet adam olmaz bu millet adam olmaz diyipda yakinanlar...

duymuyorum; cahilliklerine veriyorum...

Ulkenin daha onemli sorunlari yaralari var..Butunleserek bunlara odaklanalim...

Katılıyorum.

Ne hakkı yaa.. yorumları okudum biri ''Kürt kardeşlerime''sesleniyorum demiş.. Kardeş??..:|

Sen baştan kaybetmişsin.

özel bir kurs da açamaz mı devlet sadece Kürtler için ?

Öncelikle ben senin öyle bir düşünce içerisinde olduğunu söylemedim öyle düşüncesi olan kişlere zaten şahsına alıntı yaparak konuştum(silinmesi gereken mesajlardı silindi).Ben sana bir soru sorayım , neden sadece kürtler için?
Neden çerkez arnavut laz göçmen vs bu ülkede birlik ve beraberlik için yaşayan herkes böyle bir talepte bulunmuyor ? Sence bu normal bir durum mu? Sen kürtçe bilmiyor musun? konuşmuyor musun?

Anlıyorum ki burada bin sayfada konuşulsa bir yere varılamayacak..

Selametle..

Son düzenleme:

Öncelikle ben senin öyle bir düşünce içerisinde olduğunu söylemedim öyle düşüncesi olan kişlere zaten şahsına alıntı yaparak konuştum(silinmesi gereken mesajlardı silindi).Ben sana bir soru sorayım , neden sadece kürtler için?
Neden çerkez arnavut laz göçmen vs bu ülkede birlik ve beraberlik için yaşayan herkes böyle bir talepte bulunmuyor ? Sence bu normal bir durum mu? Sen kürtçe bilmiyor musun? konuşmuyor musun?

Anlıyorum ki burada bin sayfada konuşulsa bir yere varılamayacak..

Selametle..

Konumuz Kürtlerle ilgili olduğu için sadece Kürtler dedim.
Yarın bir gün bir Laz, Çerkez vs vs çıkıp bu hakkı istese ben yine destek veririm.
Ben Batıda yetiştiğim için Kürtçe bilmiyorum ve konuşmuyorum. (Umarım sadece bu bile neden bu görüşü savunduğumu anlatıyordur)

Selametle..

Kürt milliyetcisi.. Yazık.
Kaybedip kaybetmeme değişir.. Saygı duyarım düşüncelerine ama kesınlıkle katıLmıyorum.

herkes kndı görüşünü kendı dogrusunu savunuyor bunun adı ne zamandan beri ayrımcıLık oldu?

sen kurt turk diye siniflamandan beri oldu..kurt milliyetcisi dedigin andan beri ! ?

sen kurt turk diye siniflamandan beri oldu..kurt milliyetcisi dedigin andan beri ! ?

Yorumları okudum.. Orda acık acık ''ben kürt milliyetcısıyım'' diye bi yorum varr ona binayen o lafı kullandım sonucta o ınsan bunu gizlicek bişe görmüyorsa bende yorumumda yazabılırım

yaz..ciz... kalem benden...cizip silmesi senden... yalan dunya nasil olsa... herkes ALLAHin rahmetine kavusutugunda; .....

birgul sakin ol. hangi noktada durdumu soyledimi az bucuk anlaman lazim. ?

sezen yurt dışında yaşayıp doğu hakkında bir şey bilmeden ve görmeden bazı şeyleri savunmaa..

yavrum sulalem ordan benim:)))))))))))))))))))))))) orda yasayan ailem var tanidiklrim var....anam babamin yasadigi gecirdigi seyler var... bunlari saymimmi???

lutfen... rica ediyorum lutfenn

yavrum sulalem ordan benim:)))))))))))))))))))))))) orda yasayan ailem var tanidiklrim var....anam babamin yasadigi gecirdigi seyler var... bunlari saymimmi???

lutfen... rica ediyorum lutfenn

yavrum ama sen bir tek ile bağlı kalıp yarum yazıosun..

başka illerde ne olduğunu bilmiyorsunnn..

ki kalkip acik acik diyosun.bende ayrimciyim..

ozaman beni sevmiyorsun...kac milyon kurt vatandas var Trde onlari sevmiyorsun.. buyuk kayip.. yaralari beraber sarmak varken ayrimcisin resmen..

nediM? hicbirsey..elde vvar huzun. keder.cenaze... gozysi...buyuk kayib.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri