Kürtçe Bir Dil midir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
---> Kürtçe Bir Dil midir?

Biz burda Kürdistan var ya da yok diye tartışmıyoruz olsa da olmasa da Kürtçe resmi olmayan bir dildir...

Zaza cada bir dildir Kürtçenin içinde,Afrikalı Kavimlerin de kendi kullandıkları dilleri vardır... Resmileşmiş,resmileşmemiş bu bzi ilgilendirmez...

Kürtçe bi diL deqiLdir

KürtLerin kendi araLarında yarattıkLarı bi diLdir

Resmi bi diL deqiL haLa ndn iddaa ediosunuz ?

Admin , Kürtçe Bir Dil Değilse Hadi O İnsanlara Başka Bir Dilde Konustur...

Biz burda Kürdistan var ya da yok diye tartışmıyoruz olsa da olmasa da Kürtçe resmi olmayan bir dildir...

Zaza cada bir dildir Kürtçenin içinde,Afrikalı Kavimlerin de kendi kullandıkları dilleri vardır... Resmileşmiş,resmileşmemiş bu bzi ilgilendirmez...

Sınırlarını Göster Ülke Diyelim :)
Ama Biz Sana Kürtçe Konusan İnsanlar Gösteriyoruz... Kürtçede bir dildir... ;)

O Zaman İsteyen Herkez Ortaya ßir Dil Çıkarabilir

Öyle Degil Mi ?

Kürdistan Diye ßir ülke Yoksa

Kürtce Diye ßir Dilde Yoktur .!

İlla bir devlet olunca mı bir milletin dili oluyormuş_?

Yav gidin Bana Tarih profesörü getirin size ne desem ben kifayesiz kalır...
Ben mantıklı açıklamamı yaptım sizde yapın bide sizin savunduğunuz düşünce tarzını görüyüm

İlla bir devlet olunca mı bir milletin dili oluyormuş_?

Yav gidin Bana Tarih profesörü getirin size ne desem ben kifayesiz kalır...

Arkadasım ,

Cok Konusuyorsun ßos Konusuyorsun Farkındamısın ?

ßen Sana Sadece Tek ßirsey Sordum .

Kürdistan Diye ßir Ülke Var mı ? Yok .

Peki O Zaman Nasıl "Evet ßir Dildir " Diyebiliyorsunuz ?

Admin , Kürtçe Bir Dil Değilse Hadi O İnsanlara Başka Bir Dilde Konustur...
Neden boyle bırsey yapalım ki kim ne konusursa konussun bızde burda emoları ornek verdık EMO Bır dıl degılse gıt onları Turkce konustur ;)

Sınırlarını Göster Ülke Diyelim :)
Ama Biz Sana Kürtçe Konusan İnsanlar Gösteriyoruz... Kürtçede bir dildir... ;)

Onların evlerınde var harıta :) kendı hayallerınde cızmısler yakında onuda ınkar etmezsenız şaşmam...
Kürtçe bi diL deqiLdir
KürtLerin kendi araLarında yarattıkLarı bi diLdir

Resmi bi diL deqiL haLa ndn iddaa ediosunuz ?

sabahtan berı senın ddıgını soyluyoruz :)

O Zaman İsteyen Herkez Ortaya ßir Dil Çıkarabilir
Öyle Degil Mi ?

Kürdistan Diye ßir ülke Yoksa

Kürtce Diye ßir Dilde Yoktur .!

;)

Peki Hadi Sende G.Doğuda'ki Kardeşlerimize Başka Bir Dil Konuştur..( Bijicilere Değil... )
Biji Serok Apo! dıyenler kardesım degıldır ! Benım Kardesımse Turkıye Cumhurıyetı sınırları ıcınde Turkce Konusacaktır!
Yamyamların da ülkesi yok ? Ama Dilleri var...
yamyamca dıye dıl gordun mu resmi

Ben hiçbir zaman boş konuşmam benimle böyle konularda tartışmaya bile çalışma kepazeliğinle kalırsın..Sen kendini benim boş konuştuğuma aldanarak kandırırsın Hadi sende birşey söyle de lafını destekleyen Nara atarcasına haykır fikirlerini..Basma kalıp iki lafın ardına sığınarak saatlerce tekrarlama tamam mı....

Naıl bir dildir diyebiliyorsunuz soruna da üstteki açıklamaları oku 3-5 defa da altını çiz

Boş konuşuyo lafını da bana kullan ma olur mu_? Admin arkadaşım...

Son düzenleme:

Ben hiçbir zaman boş konuşmam benimle böyle konularda tartışmaya bile çalışma kepazeliğinle kalırsın..Sen kendini benim boş konuştuğuma aldanarak kandırırsın Hadi sende birşey söyle de lafını destekleyen Nara atarcasına haykır fikirlerini..Basma kalıp iki lafın ardına sığınarak saatlerce tekrarlama tamam mı....

Naıl bir dildir diyebiliyorsunuz soruna da üstteki açıklamaları oku 3-5 defa da altını çiz

Boş konuşuyo lafını da bana kullan ma olur mu_? Admin arkadaşım

Diyelim ßos Konusan ßenim :)

Yukarıda Ki Yorum(ları) Oku .

Tek ßos Konusan ßen Degilim Öyleyse

Dimi Arkadasım ? :)

Ben diğerlerine bakmam birçok kişide aynı fikirde konuşuyo diye de topluluğa uymam....2-3 yerden alıntı yaparak konuşan kişilerle de bir olmam

Onları örnek göstermek yerine kendi fikirerini söyleseydin daha geçerli bir mantık sahibi olurdun...

Benim hakkımda bu Kürdistan diye de bir devlet var da ondan dil diyo diye de düşünüyorsan imzama bak en büyük örnek sana o olur..

Son düzenleme:

Ben diğerlerine bakmam birçok kişide aynı fikirde konuşuyo diye de topluluğa uymam....

Onları örnek göstermek yerine kendi fikirerini söyleseydin daha geçerli bir mantık sahibi olurdun...

Benim hakkımda bu Kürdistan diye de bir devlet var da ondan dil diyo diye de düşünüyorsan imzama bak en büyük örnek sana o olur..

ßen Örneklerimi Verdim Arkadasım .

Verdigim Örnekleri Yorumları Herkez Onaylıyor ve Anlıyorlar .

Sorun Sende O Zaman .

Anlamayan Sen Ve Senin Gibi Düsünen Sahıslar .

Ayrıca ßana İmzanda Orda ßurda Yazanları Örnek Gösterme

Aksi Takdrde ßen Sana ßir Örnek Gösterirsem Yerin Dibine Girersin

Seninle Tartısılmıyor . Dogru Demissin.

Cünkü Fazla Sacmalıyorsun

İyi Forumlar

Son düzenleme:

:)

Dil Nedir ?

Anlamıyorlar , Çünkü Adam Akıllı Okumuyorlar.

Dildir Diyorlar.

Türkiyedeki Tek Dil Türkçe , Tek Bayrak Türkiye Bayrağıdır

kürtçe bir lehçe gibi birşeydir

Cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor oluyor...Sen git 3-4 beden büyük görüşlü kişiler gelsin..Senin söylediklerini de kim onaylıyorsa bir kişi veya birkaçı onaylıyor diye hemen efe kesilme..

Çok zoruna gidiyorsa benle burda tartışmak al adresimi de hadi gel konuşalım kim kime ders veriyomuş...Hodri Meydan kim kime ispat ediyomuş herşeyi hadi görelim...
Kim saçmalıyormuş görelim

Verdiğin örnekleri de ben söyleyim Örnek desek daha doğru olur..."Kürdistan Diye bir devlet Var mı_?" dedin...E bende illa ki bir diin oluşması için Bir devlet mi olması gerekiyormuş dedim sende ikide bir Başkalarının ardına saklanıp kendini haklı çıkaramaya çalıştın...
Kendi söylevlerini söyle tamam mı kardeşim...
İmzada da büyük Türk birliğini savunan önder kişlerden birisi olduğu için verdim ama sen yine yanlış saplantılarla ruh halinle fikirlerini bağdaştırdın

Sizde beni anlamıyorsunuz bu kesin...Ya da benim gibi düşünenlerle birlikte objektif olamayı bilmiyorsunuz

Son düzenleme:

Eğer bu tür konularda tartışmaya giripte ben gidiyorum hadi iyi forumlar diyerek kendi haklılığını ıspatlayamazsın...

Bir daha da benim söylediğim sözler üzerine gelip yorum yapmadan gitme kaçma eğiliminde olma seninde kayda değer sözlerini beklediğimi söylemiştim...Ama tek bir laf etmeden benim saçmaladığımı söyleyerek güya bu lafla kendini haklı çıkararak aynı kelimeleri söyleyip gittin...

Son noktayı da koymak isterim benim gibi düşünen pekçok kişi var bu konuyu baştan sona kadar okusaydın bilirdin...

Kürtçe resmi olmayan ama konuşulan bir dildir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri