Evlilik olmadan birlikte yaşamak?

---> Evlilik olmadan birlikte yaşamak?

Burda yaşanır diyenler acaba sokakda reel hayattada bu kadar rahatlarmı merak ediyorum?

beni hiç bi güç zorla evlediremezz

varsaydığınız allah bile

ya arkaDaşım ben sana git zorLa ewLen mi dedim ? msjımı nasıL anLamak istiosan öLe okumuşsun. beni ne iLgiLendirir ki ister ewLen ister ewLenme bananeee. ben sadece doğru oLanı söyLedim ewLenmek ALLAHın emri Peygamberimizin de sünnetiDir.bunu isTer uyguLa isTer uyguLama o sana kaLmış ..

'warsaydığınız ALLAH biLe' diyoRsun.. sen daha ALLAHın warLığına inanmamışsın ki ewLenmeden birLikte yaşamanın yanLış bişe oLduğunu nerden biLeceksin..

trexe-

kimseyi yaşı yüzünden filan yargılamamda, senin yaşının bu tür kararları alıp- hakkında konuşup- böyle kallavi laflar edebilmek için oldukça küçük olduğunu biliyorum. Bu yüzden diyorumki o yorumları fazla önemseyip hırpalamayın kendinizi arkadaşlar. tecrübeyle sabit , olmuyor

neden yaşanmasn.tmm evlilk gelenk görenklerden kalma bişey.ama artk günümüzde evlnmek ve boşnmak çok kolay.bazı şeyrlri aşmalıyz...evlilk olmadnda yaşaabilr

Avrupa birliğine böyle gireceksek hiç girmeyelim daha iyi bence ne olacak bu özenti gençlik içler acısı bence Allah kurtarsın.

neden yaşanmasn.tmm evlilk gelenk görenklerden kalma bişey.ama artk günümüzde evlnmek ve boşnmak çok kolay.bazı şeyrlri aşmalıyz...evlilk olmadnda yaşaabilr

Seninle bir de burda tartışmak istemiyorum :)
Sen anladın söylemek istediklerimi ;)

evlilik gelenek göreneklerden kalma bir şey olmaktan ziyade olması gereken bir şey. evet kimi şeyleri aşmak gerek ama bu aşılması gereken kötü bir durum gibi neden görülüyor anlamıyorum. Asıl aşmamız,gereken insanların evlenmek istemeyebileceği ihtimaline karşın
' evde kalmış' muamelesi yapmak. ama bu demek değilki beraber yaşam olsun evlilik olmasın, Şuna da inanmıyorum ' sevgimizi kağıt üzerinde göstermeye hiç gerek yok'. bu cümle duruma bahane olabilir sadece. Hani artık yıl 2009 diye bazı şeylerden ödün vermekte 'modern'lik olmuyor pek =)

ya bunu burda tartışıyo olmamız bile saçma gleiyo
bu yaşanır diyen arkadaşları anlamıyorum
herkezin düşüncelerine her zaman sayggım vardır ama bu düşünceye yada bu görüşe asla saygı duymam ben
ne mantıktır bu ya
yok kaçıncı yüzyılda yaşıyomuşuzda bırakın şu amerika modellerini
yani evlendiğiniz zaman farklı bi erkkle yada kadınla yaşayan bir kişiyle evleneceksiniz mideniz buna el vercek yani helal olsun tebrik ediyorum arkadaşları
devam devam bu gidişler ibz amerikayı solda sıfır bırakıcaz zaten

ha bide vatandaşın birisi evlenmekte boşanmakta çok olay bazı şeyler aşmalıyız demiş
aşmaktan kastın nedir bacı çok merak ettim sen Turk vatandaşı deilmisn senin gelenegin göreneğin bumu
zaman ilerledikce millet sapıtıyo ya ahlak nerde kaldı bi insanın namusundan daha önemli ne olabilir
bnce onu bunu aşmak yerine milli degerlerine , ahlakına , gelenek ve göreneklerine sahip çık ;)

teşekkurler

herkes bana çatmş.benim Türklüğüm evlnmklemi belli oluyr.alakası yok.Türk kültürü evlnmktenmi ibaret.evlenmedn Türk kültürlri sürdürülemiormu.bu benm grşmdür.saygı bklerim.evlnmeden birlkte yaşamaya öcüymş gibi bkmayın.normal ve olağn bi durumdur.

sizce evlenmeden birlikte yaşanır mı

bence yaşanır çünkü bizim ilişkimizi iki tane imzza ve bi nikah memurunu ilgilendirmez

iki tane kıytırık imza ile resmileştirmek aptalca olur ve psikolojik baskı yapar özellikle kadınlara

ülkemizde bazı yobazlar buna dost hayatı derler ama onun adı
"BİRLİKTE YAŞAMAK,EV ARKADAŞI OLMAK,AYNI EVİ PAYLAŞMAK DENİR.

bence yasanmaz ben ayni o yobazlar gibi düsünüyorum ....

o kiytirik dedigin imza nese yasanmaz ...

herkes bana çatmş.benim Türklüğüm evlnmklemi belli oluyr.alakası yok.Türk kültürü evlnmktenmi ibaret.evlenmedn Türk kültürlri sürdürülemiormu.bu benm grşmdür.saygı bklerim.evlnmeden birlkte yaşamaya öcüymş gibi bkmayın.normal ve olağn bi durumdur.

normal ve olağan bir durummuş gibi gören senin görüşüne karşı benim görüşümde normal ve olağan olmadığıysa tartışmak ve karşı savda bulunmaktan daha normal ve olağan bir şey olamaz.

nesin sen ya da nerdesin? evlilik ne zaman gelenek görenek olmuş? günümüzde evliliklerin kolayca bitmesi bu durumun normal olduğunu göstermez. bazı şeyleri aşmak derken bunların göz ardı edilmesinden bahsediyorsan baya tecrübeli olmalısın ki böyle bişey olduğunu sanmıyorum. katakulliye gelme arkadasım yaşadığın çevreye göre davran..

nesin sen ya da nerdesin? evlilik ne zaman gelenek görenek olmuş? günümüzde evliliklerin kolayca bitmesi bu durumun normal olduğunu göstermez. bazı şeyleri aşmak derken bunların göz ardı edilmesinden bahsediyorsan baya tecrübeli olmalısın ki böyle bişey olduğunu sanmıyorum. katakulliye gelme arkadasım yaşadığın çevreye göre davran..

Onun yaşam tarzı farklı biraz :)

Ve yaşadığı çevreye göre davranıyor zaten... :)

Sorun hem yaşadığı çevrede hemde yetiştirilme tarzında :)

Onun yaşam tarzı farklı biraz :)

Ve yaşadığı çevreye göre davranıyor zaten... :)

Sorun hem yaşadığı çevrede hemde yetiştirilme tarzında :)

yaşadığı çevrede evlilik görenek olmuşsa farz olarak düşünülebilir iki insanın hayatını birleştirmesi ki bu konu sapar..

yaşadığı çevrede evlilik görenek olmuşsa farz olarak düşünülebilir iki insanın hayatını birleştirmesi ki bu konu sapar..

Anlatmak istediğim..

Yetiştirilme tarzına ve yaşadığı çevreye göre,

--Evlenmeden birlikte yaşayabilir..

--Evlense bile rahatça boşanabilir..Ve nitekim isterse tekrar evlenir..

--Evliliğe bizler gibi bakmaz..Moderncilik ve çağdaşlık adının arkasına geçerek erkek-kadın ilişkilerini basite alır..

--Ve onun tek düşündüğü şey,kariyer,para ve devrimdir... :) Geri kalan konular önemsizdir :)

Kusura bakma ama deryacım öyle :)

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri