Evlilik olmadan birlikte yaşamak?

---> Evlilik olmadan birlikte yaşamak?

ben evlenmeden aynı evde yaşamam.bana ters ama sonuçta özgür bi ülkede yaşıoruz herkes istediğini yapmakta özgür.. yaşayanlara da saygı duyarım!

sizce evlenmeden birlikte yaşanır mı

bence yaşanır çünkü bizim ilişkimizi iki tane imzza ve bi nikah memurunu ilgilendirmez

iki tane kıytırık imza ile resmileştirmek aptalca olur ve psikolojik baskı yapar özellikle kadınlara

ülkemizde bazı yobazlar buna dost hayatı derler ama onun adı
"BİRLİKTE YAŞAMAK,EV ARKADAŞI OLMAK,AYNI EVİ PAYLAŞMAK DENİR.

Bende o yobazLardanım ! KeLimeLerini dikkatLi seçmeLisin arkadaşım...

Sana tek tek cevap vericem iyi oku öğren ...

bence yaşanır çünkü bizim ilişkimizi iki tane imzza ve bi nikah memurunu ilgilendirmez

iLk insan Adem den buyana evLiLik iki eş için gerekLidir , Çünkü bizLer insanız , Bizim içimizde nefis var , şeytan var , Sen evLenmedikten sonra 6 ay yaşarsın sonra canım sıkıLdı der diğerine geçersin , eşinin çocuğunun hiçbir hakkı oLmaz üzerinde kanunen. Bu iş çocuk oyuncağı değiL beLirLi sorumLuLukLarın var.

iki tane kıytırık imza ile resmileştirmek aptalca olur ve psikolojik baskı yapar özellikle kadınlara

O iki kıytırık imza başta nefsi susturur sonrada senin bir ödevin oLduğunu sana hatırLatır. Hayatını birLeştirmenin anahtarıdır , Kıytırık dediğin o imza iLe karından sorumLu kıLar seni. Kadın doğası gereği zayıf varLıktır , anadır , senin dediğin şekiLde sadece kuLLanıLır ve bırakıLır. Senin bu düşünceLerLe söyLemediğine inanmak istiyorum açıkçası.

O yobazLarda yaradan korkusu , sevgisi vardır.

O yobazLarda kadına saygı vardır.

O yobazLarda Eşe ve aiLeye , ataya , dedeye , töreye saygı ve sevgi vardır.

O yobazLar senin gibi kadını kuLLanmak için , koLuna takıp süs köpeği gibi doLaştırmak için eşya gibi görmezLer.

Sana sadece Oku ve öğren diyorum.

Biz TürkLeri güçLü yapan aiLedir , AiLe temeLdir , aiLe oLmadan soy oLmaz , Soy oLmazsa bir miLLet parçaLanır gider. Senin gibi özentiLer arttıkça Türkiye'de dağıLmaya başLıyacaktır. Umarım önünüz kesiLir.

Son düzenleme:

iLk insan Adem den buyana evLiLik iki eş için gerekLidir , Çünkü bizLer insanız , Bizim içimizde nefis var , şeytan var , Sen evLenmedikten sonra 6 ay yaşarsın sonra canım sıkıLdı der diğerine geçersin , eşinin çocuğunun hiçbir hakkı oLmaz üzerinde kanunen. Bu iş çocuk oyuncağı değiL beLirLi sorumLuLukLarın var.

O iki kıytırık imza başta nefsi susturur sonrada senin bir ödevin oLduğunu sana hatırLatır. Hayatını birLeştirmenin anahtarıdır , Kıytırık dediğin o imza iLe karından sorumLu kıLar seni. Kadın doğası gereği zayıf varLıktır , anadır , senin dediğin şekiLde sadece kuLLanıLır ve bırakıLır. Senin bu düşünceLerLe söyLemediğine inanmak istiyorum açıkçası.

O yobazLar senin gibi kadını kuLLanmak için , koLuna takıp süs köpeği gibi doLaştırmak için eşya gibi görmezLer.

Biz TürkLeri güçLü yapan aiLedir , AiLe temeLdir , aiLe oLmadan soy oLmaz , Soy oLmazsa bir miLLet parçaLanır gider. Senin gibi özentiLer arttıkça Türkiye'de dağıLmaya başLıyacaktır. Umarım önünüz kesiLir.

en güzel açıklama yapılmış...yüreğine sağlık..

+rep

Birlikte yaşamaların amaçları birbirlerine baglı kalmamak istediginde rahatlıkla aldatıp ayrılmak,
adamların nikahla imzayla ugraşıpta mahkemelerde ugraşmak istemiyorlar. Onlar için aileymiş, beraberlik bir şey ifade etmiyor ki.

Dinimizce sakıncalı ve haram olan bir şeyi yapmak hiç bir müslümana yakışmaz...

Uzay çagında bile yaşasam bu dinime aykırı bir hareketse olay bitmiştir...

Nasıl bu kadar kör olabiliyor insanlar nasıl bu kadar umarsızca hareket edebiliyorlar nasıl bu kadar rahatlar anlam vermek zor ve güç cahillik kötü bir durum oysa biraz araştırılsa böyle bir davranışın ne kadar da yanlış oldugunu kavrayabilirler ölüm baş ucumuzda unutmayalım fani bu dünya...

Ben şahsen çevremdeki bir insanın böyle bir işe kalkıştıgını görsem müdahele ederim ne demek bu çok büyük bir günah haram...
Allah ömür boyu bizi böyle günahlar işlemekten korusun...

Ve şunuda belirtmek isterimki bu beraberlik sonucu bir çocuk dünyaya gelirse bu zina çocugu olur ve anne baba bu günahın altından kalkamaz ki zina haramdır ve çok şiddetli ve acı bir azabı vardır..
Bataklıga düşmeden anlayıp ve kavrayalım olan biteni daha geç olmadan...

Ne diyim Allah akıl fikir ve hidayet ihsan etsin...

Son düzenleme:

bence yasanır

bana kimse nie yasıyon demesin

bende kimseye neden yasamıyon demem karısmam!

by-trexe topla ağzını kırmayım ağızını

kimsenin dusuncelerini yargılamaya hakkın yok

bende karsı diilim yasanabilir ama

dikkatli konusan iyi olur

allah kimseyi doğru yoldan çevirmesin evlenmeden birLikte yaşanır mı yaa ayıp, günah hiç hoş şey deil bence...

eed tbiki yaşanır.Biz özgür bir milletiz ve sevgilimizle bir evde evli olmadan yaşamamız bana gayet normal gelio:D

bana ters böyle şeyler ama böyle yaşayanlara sayqım vardır özqür ülkedeyis ösqürce yaşamalıyıs :D

иαzlı;1326920' Alıntı:
ewLiLik ALLAH'ın emRi Peygamberimizin de sünnetiDir.bir Müslümana,bir Türk'e böyLe haReketLer yakışmaz!;) biz DinSiz deiLiz.bıraKın özentiLiği kenDiniz gibi oLun!
beni hiç bi güç zorla evlediremezz

varsaydığınız allah bile

:) tövbe estağfurullah...

Ben yaşarım sorun etmem ama çevreden sorun olacağı için çok başım ağrır sanırım..

varsaydığınız allah bile

Bence kendine bu kadar güvenme :)

Hayat şartları seni nerelere getirir hiç belli olmaz...

Bugününe güvenerek yarınına meydan okuma :)

Varsaydığımız (varolan!!) Rabbimin isminide anlamsız cümlelerinda kullanma ;)

varsaydığınız allah bile

seni kimse zorla evlendirmiyor doğru konuş
ne konuşursan konuş ama bizim dinimize saygı göstermek zorundasın biz varsayımlara değil bir gerçekliğe inanıyoruz ve böyle bir konuda ağza alınmasını istemem bir kere Allah ismi büyük yazılır inanmayabilirsin ama dinimize saygı göstermek zorundasın herkes haddini bilsin neleri konuşup neleri tartışabileceğinin ayrımını yapsın

konuya gelince de bir müslümana bu tarz bir birliktelik yakışmaz biz aile terbiyesi almış insanlarız çocuklarımızı da bu şekilde yetiştirebilmek adına iyi ilişkiler içerisinde olmamız gerekir böyle çarpık bir ilişkiden iyi çocuklar dünyaya gelmez

Son düzenleme:

Benim korkum olmadığı için ondan, bana normal geliyor birlikte yaşamak ..

Hem evlenmeden birbimizi daha iyi tanımış oluruz..

Eve geliş gidiş saatleri olarak hesap verme lüksü yok ve kulağa hoş geilyor..

helaaaaaaaaal olsunn :) iyiki varsın yoksa geleceğe dair umutlarım bu şahsiyetin yazılarıyla tükenmişti

иαzlı;1326920' Alıntı:
ewLiLik ALLAH'ın emRi Peygamberimizin de sünnetiDir.bir Müslümana,bir Türk'e böyLe haReketLer yakışmaz!;) biz DinSiz deiLiz.bıraKın özentiLiği kenDiniz gibi oLun!

baska söze qerek yok ;)

Yanı Bence EvLiLik oLması qerekir...

oLmayacaksa Da ßır nedenı oLması qerekir

nedenıne qore deqısır:S

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri