Evlilik olmadan birlikte yaşamak?

---> Evlilik olmadan birlikte yaşamak?

ne demek istediğini anladım, evet anlarım ben.
ama şu söylediklerinle onun söyledikleri dahilinde gelenek göreneğe yormasının bağdaşmaması benim anlatmaya çalıştığım.

gelenekten görenekten geçtim. resmiyet kadınlara belli haklar veriyor sayılır. hala erkekler nafaka ödemiyormu boşanınca. keyfiniz bilir valla bize göre hava hoş.

nerdeyse bütün yorumları okudum,,yobazım(!),,benim gibi yobaz(!)lar ağırlıkta olduğu için mutluyum ;)

herkes bana çatmş.benim Türklüğüm evlnmklemi belli oluyr.alakası yok.Türk kültürü evlnmktenmi ibaret.evlenmedn Türk kültürlri sürdürülemiormu.bu benm grşmdür.saygı bklerim.evlnmeden birlkte yaşamaya öcüymş gibi bkmayın.normal ve olağn bi durumdur.

Ya arkadaş sen evliliği oyuncakmı sanıyosun yaw:) birgün eşin üstüne kuma getirse o zaman senin yine kabullenmen lazım şimdi dediklerine göre nede olsa oda evlenmeden birlikte yaşşıyor dimi?

sizce evlenmeden birlikte yaşanır mı

bence yaşanır çünkü bizim ilişkimizi iki tane imzza ve bi nikah memurunu ilgilendirmez

iki tane kıytırık imza ile resmileştirmek aptalca olur ve psikolojik baskı yapar özellikle kadınlara

ülkemizde bazı yobazlar buna dost hayatı derler ama onun adı
"BİRLİKTE YAŞAMAK,EV ARKADAŞI OLMAK,AYNI EVİ PAYLAŞMAK DENİR.
Kızın olduğu zaman evlenmene gerek yok kızım git biriyle ev arkadaşımı ol diyeceksin ? gerçi sen ''yobaz'' değilsin dersin heralde ;)

©ﻕΞתς яΞiš;1506617' Alıntı:
Kızın olduğu zaman evlenmene gerek yok kızım git biriyle ev arkadaşımı ol diyeceksin ? gerçi sen ''yobaz'' değilsin dersin heralde ;)
:)
Aynen Reis.

Yobazlıgı Nerden Cıkardınız ?

Evlenmek Bu Ya , Dost Hayatı Nedır ?

Dost Hayatında Çiftler Bir Gun Var Diger Gun olacagı bellı degıl .

Erkekler için hava hoş diyenler var , yarın obur gun kızın oldugunu dusun ızın verırmısın ?

Kesınlıkle Evlılık

©ﻕΞתς яΞiš;1506617' Alıntı:

olursa eğer ilerde bi kızım kızımın hayatına ben karışamam

çünkü o artık reşit olmuştur

ne mezhepi geniş arkadaşlar varmış gerçi kendileri kabulleniyorsa bize sadece gülmek düşer.Bu gün bu yaşam tarzına onay verenler ileride çoçuklarının halini görünce fazla kızmaya hakları olmayacaktır.Batılaşmaya devam edin.Bizde gene gerici kalalım.Böyle rahatız.

İlla birlkde yaş***la aklınıza gelen şeler yapılmıo ;)

ehehueh güzel bir noktaya değinmişsın. Bunun ne batılılaşmakla ne de namusla alakası var. Şöyle bir düşünün evlilik nedir diyee?? Bir imzadır belgedir. devlete beraberliğinizi onaylatmak gibi...Namusluyum ben belgesi değil namusu bacak arasında aramamak lazım. Evlenincede neler yapıyor insanlar görüyoruz...Bunların hepsi özgürlüktür. Amaa tabiki şurda bile savunmazken rahat rahat , mahalle baskısı altında nasıl yaşar bu insanlar türkiye koşullarında bilinmez. ama neden olmasın herkesin kendi tercihi. İyi yada kötü , doğru ya da yanlış kime göree neye göre tartışılır gider. ama özgürüz. Bence sevgi bir imzadan çok ama çok önce gelir.

ayrıca Hira daha iyisini daha güzeliini bulur çeker gider adam demişssin.
evlilik bu noktada seni sadece hukuki acıdan korur. ki ne evli adamlar var her gun baska yerde.
bir imza için duracaksa benimle( sevgi için değilde) durmasın daha iyi.
ama evliliğin kutsallığına katılıorum herkese kısmet olur inşallah.

Son düzenleme:

Haklısın ece ama bahsettiğim şu, zaten önüne çıkan ilk insanla evlenmezsin, gerçekten sevmek gerek ya da daha farklı bir şekilde bağlılık gerek. Ama birlikte yaşamak öyle değil, şimdi bu Türkiyede yaygın olsa her yeni tanışıp flört eden birlikte yaşamaya başlar, ki varda bunlar yok değil. Ortada öyle güçlü bir bağlılık yoktur tek istek vardır o da birlikte yaşamak. Mahalle baskısı kısmını bende desteklemiyorum tabiki. İsteyen istediği şekilde yaşayabilse bile bu yapı gerçekten doğru değil bana göre. Ve burda doğruluğunu yanlışlığını tartışıyorum -en azından ben- Yoksa yapılabilirliği hakkında pek bir şey diyemem.

anlıyorum malesef turkiye koşullarında düşünüyorum: ) ve de Turkiye koşullarında yine malesef sadece birbirni seven insanlar evlenmiyor/ evlendirilmiyor:( neyse konu dagılmasın

Kimselere çaktırmadan yaşanabilir. (=

Birbirini seven iki insanın aynı evde kalmasında bir mahsur yok bence.. Ama toplum tarafından kabul görülmeyeceği için çok ayyuka çıkmamalı ve ileri planların arasında evlilik te olmalı muhakkak.

Haklısın ece ama ben olması gerekenden bahsederek söylüyorum bunu (:) yoksa evliliklerinde ne hüsranlarla sonuçlandığını hepimiz biliyoruz ama böyle bir şeyi bizim toplumumuz da kaldıramaz zaten. Hoş toplum çokta bi tarafımda değil diyenler olabilir ama benim yapmayacağım ve kabul etmeyeceğim bişey bu.

evlilik olmadan birlikte yaşamak balki yaş birazdaha gençken hayal olabilir . yaş birazdaha ilerleyipte kızınızın veya oğlunuzun böyle bir birliktelik yaşamasını düşünürseniz veyahut annenizin böyle bir birliktelik içinde olması sizce özgürlükmü ?

neden konuya bu şekilde girdim bugün kendi için doğal görenler yarın bir neslin ve kendi ailesinden olanlarında bu şekilde birliktelikler içinde olması kaçınılmaz olmuyormu

artı birlikte yaşamakla hayat nekadar paylaşılabilir en ufak bir şeyde ben sana kızdım gidiyorum vaya bensana kızdım git yanımdan , şurda sanal forumda dahi bazı kurallara uymadığımız taktirde ban lanıyoruz ki hayatın kendine göre kuralları var ,

bu kurallara uymaz isek bundan ileride belki kendimiz çocuklarımız ve tüm toplum etkilenecektir

bir ortaklıkta bile insanlar bazı imzalar ile ortaklığı pekiştiriyor resmiyet kazandırma ihtiyacı duyuyorken hayatın enbüyük ortaklığında bu resmiyet olmadan hayat düzenini sağlamak nasıl olacak ?

hayır özkan...senin dediğin teknoloji....

teknolijiye karşılığım yok... en son teknolojiyi kullanmaktan yanayım...

benim bahsettiğim farklı bir olay...AHLAKı ve teknolojiyi aynı kefede tutamazsınız...

batının teknolojisini,,üretkenliğini ve çalışkanlığını alın sadece dedim..

Ahlaki değerlerini(onlarda öyle bir değerde yok gerçi) almayın dedim;)
;)

onbeş sene önce saat 7 de onların tabiriyle karı kısmı benim tabirimle bayanlar
evde olurlardı diz kırıp dizi izlerlerdi

şimdi öle diil erkekler gibi serbestler

(bencede olması gereken bu eşitlik bu erkek gibi olmalılar eyrım yapılmamalı tabi de bu ayrı bi konu tabi ama)

yani zamanfarkı var:)

ahlak derken DiReNiş, köyde samanlıkta akrabasını yapanda var

evlilik dışı yapan da

hangisi daha ahlaksızlık ?

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri