Evlilik olmadan birlikte yaşamak?

---> Evlilik olmadan birlikte yaşamak?

Kımıne gore modern olmak ılerı goruslu olmaktır aynı evde yasamak
Dogaldır onlara gore
Aykırı bır durum yoktur

Ben kımseyı bır olay ıcın yargılamam
Aynı evde yasarım ben dıyen bırınede ahlaksız damgası vurmam
Fakat bana ters

Ben şöyle dusunuyorum kısı once kendıne saygı duymalı
Hayatında bazı kuralları olmalı
Nasıl okulda işte evde bellı kurallar varsa
Kısı de kendı hayatında bazı kurallar koymalı
Ben bunu yapmam dıyebılmelı
Bu konuda benım ıcın boyledır
Ben evlenmeden sevgılımle aynı evde yasamam

Bırseyıde merak etmıyor degılım
Rahatca ben yasarım dıyen bırısı
Sevgılısının kendınden oncekı sevgılıyle aynı evde yasadıgın ogrendıgınde ne dusunur ne hısseder acaba ?

:)

Bırseyı yapmadan evel ıkı turlu dusunurum
Yaptıgım sey
1.Rabbım ıcın uygun mu
2.Ailem ıcın uygunmu

Cevabım hayırsa o şeyı yapmam.

Bence önemlidir evlenmeden önce bir süre aynı evde yaşamak. Çünkü bir insanla sinemada, yemeklerde vs. beraber olmakla aynı evde yaşamak çok ayrı şeylerdir, insanların hiç bilmediğiniz yönlerini öğrenirsiniz. Evlilik gerçekten de önemli bir konudur ve aceleye gelmemesi gerekir diye düşünüyorum, bir kişinin beğenmeyeceğiniz huylarını evlenmeden önce öğrenmeniz çok daha iyidir çünkü evlilik olduktan sonra pek çok insan istemese de katlanmak zorunda kalabilir, özellikle de çocuk olduktan sonra. Bu da mutsuz evliliği ortaya çıkarır, yani bence mutsuz bir evlilik riski olacağına bir süre aynı evde yaşayıp o insanı tam anlamıyla tanımak daha iyi.

Yaf arkadaşım iki kardeş bile yeri geliyor bi dünya kavga edebiliyor aynı evin içinde düşün aynı annenin aynı babanın iki evladı bile.

İki yabancı bu ya nasıl yani evlenmeden bazı huylarını bilmek lazım falan fıstık ..:)

En iyi anlaşan iki arkadaş can ciğer dost bile yeri gelince sırt çeviriyor birbirlerine..

Düşün ünide ilk sene of bi güzel anlaşırlar tmm derler toplanıp bi ev tutalım hem makara olur hem geyik rahat özgürce yaşarız diye..

Ne olur ikinci sene yarım dönemden sonra dökülürler küslükler evden ayrılmalar. :pp

ee burda anlatılmak istenen ne peki ?

Bu bi evlilik çocuk eş aile..

Hepsi bi değerdir onlara sahipseniz eğer tabi.

ve onlara sahip olmak içinde sabır gerekir.öle geç olsun temiz olsunlar hikaye..

aşk meşkte hikaye evleneceğin adamla veya kadınla en başta kafan uyacak onunla sohbet edebileceksin her türlü.

yaparsın aşk evliliği ölüyosun onun için mıknatıs gibi çekiyor adam ama anlaşamıyorsunuz ya seni kaldıramıyor yada başka bi dünyası var kendine göre onunda.

dağıtmadan toparlimm :pp

Evlilik öncesi birlikte yaşamak bize göre değil arkadaş biz öle medeniyetten atarız tutarız ama bizim erkeğimiz kıskançtır.

Adam türbana hayır der ama sevgilisini balkona bile çıkartmaz düşün :pp

off nerden girdim bu konuya :S

Evlenmeden birlikte olmaya HAYIR !

Bence önemlidir evlenmeden önce bir süre aynı evde yaşamak. Çünkü bir insanla sinemada, yemeklerde vs. beraber olmakla aynı evde yaşamak çok ayrı şeylerdir, insanların hiç bilmediğiniz yönlerini öğrenirsiniz. Evlilik gerçekten de önemli bir konudur ve aceleye gelmemesi gerekir diye düşünüyorum, bir kişinin beğenmeyeceğiniz huylarını evlenmeden önce öğrenmeniz çok daha iyidir çünkü evlilik olduktan sonra pek çok insan istemese de katlanmak zorunda kalabilir, özellikle de çocuk olduktan sonra. Bu da mutsuz evliliği ortaya çıkarır, yani bence mutsuz bir evlilik riski olacağına bir süre aynı evde yaşayıp o insanı tam anlamıyla tanımak daha iyi.

Pekk Genişmissin gardaş :D
Bu söylediklerin Kız kardeşin veya ablan için de gecerlimii

adam düşüncesini belirtmiş bacısını karıştırmanın ne gereği var ayıptır ya....dinime küfreden müslüman olsa bari demezler mi adama? siz bir bayana karşı tavırlarınızıda ulan benim bacım var yapmayayım mı diyorsunuz ? Bırakın bu işleri isteyen istediği insanla istediği gibi yaşar..

herkes kendinden sorumludur veya kız kardeşinden neyse işte,eğer bir kız bir adamla aynı evde kalıyorsa o o kızın genişliğidir adamın veya bacısının değil...

Hepiniz sütten çıkmış ak kaşıksınız tabi, kimse kabul etmez evlilik olmadan aynı evde yhaşamayı burası sanal ya burda böyle xD helal olsun adama çıkmış söylemiş belki geniş ama en azınadn delikanlı;)

adam düşüncesini belirtmiş bacısını karıştırmanın ne gereği var ayıptır ya....dinime küfreden müslüman olsa bari demezler mi adama? siz bir bayana karşı tavırlarınızıda ulan benim bacım var yapmayayım mı diyorsunuz ? Bırakın bu işleri isteyen istediği insanla istediği gibi yaşar..

herkes kendinden sorumludur veya kız kardeşinden neyse işte,eğer bir kız bir adamla aynı evde kalıyorsa o o kızın genişliğidir adamın veya bacısının değil...

Hepiniz sütten çıkmış ak kaşıksınız tabi, kimse kabul etmez evlilik olmadan aynı evde yhaşamayı burası sanal ya burda böyle xD helal olsun adama çıkmış söylemiş belki geniş ama en azınadn delikanlı;)

Adam özgürlükten bahsetmiş bilader yapabılır edebılır o olur bu olur demiş o bunu yapabılıyorsa bacısı ablası bole bırsey yaparsa ozaman saygı gostermesı gerek eger saygı gostermıyorsa karşı cıkıyorsa bende böle insanın yuzune tükürmek degil afedersin ama sçrm ;)

Bacıma yapılmasını istemedıgım bır hareketı baskasının kızına yapmam eger yapıyorsam baskası benın kardesıme yaptıgında asıp kesmem atıp tutmam
Milletin kızı Neyse benim kız kardeşimde öledir eger ben yapmıyorsam bana karsı yapılıyorsa ben o adamı keserım kimsede cıkını cıkaramaz

kız adamla aynı evde kalıyorsa kız genıstır düşüncesi nıye nedenbunu erkek genıstır dıye düşünmüyorsunda kıza kapak yapar gıbı kız genıstır diyorsun

bunun delıkanlılıkla ne alakası var yapmış etmiş sölemiş veya solememısdogru bırseymı yanı evlenmeden aynı evdekalmak veya kalındı anlasamayıp ayrıldınız bumudur delıkanlılık heeee

Son düzenleme:

Konu Dısına Cıkacam Ama Merak Ettim Sormadan Edemiyeceğim
Burası Sanal Ya Burda Boyle Sozu Sacma Geldi Bana
Aksine Evlenmeden Birlikte Yaşamayı Savunan Kişi
Reelden Cok Daha Rahat Bi Şekilde Sanalda Soyler Bunu
Yani Birlikte Yasamayı Savunan Kişinin Sanaldan Aksini İddia Etmesinde Ne Gibi Bi Cıkar Olabilir Ki ?

Adam özgürlükten bahsetmiş bilader yapabılır edebılır o olur bu olur demiş o bunu yapabılıyorsa bacısı ablası bole bırsey yaparsa ozaman saygı gostermesı gerek eger saygı gostermıyorsa karşı cıkıyorsa bende böle insanın yuzune tükürmek degil afedersin ama sçrm ;)

Bacıma yapılmasını istemedıgım bır hareketı baskasının kızına yapmam eger yapıyorsam baskası benın kardesıme yaptıgında asıp kesmem atıp tutmam
Milletin kızı Neyse benim kız kardeşimde öledir eger ben yapmıyorsam bana karsı yapılıyorsa ben o adamı keserım kimsede cıkını cıkaramaz

kız adamla aynı evde kalıyorsa kız genıstır düşüncesi nıye nedenbunu erkek genıstır dıye düşünmüyorsunda kıza kapak yapar gıbı kız genıstır diyorsun

bunun delıkanlılıkla ne alakası var yapmış etmiş sölemiş veya solememısdogru bırseymı yanı evlenmeden aynı evdekalmak veya kalındı anlasamayıp ayrıldınız bumudur delıkanlılık heeee

kardeş adam bunu yapabilirim edebilirim özgürüm dediyse senin adamın ablasıyla bacısıyla ne zorun var? hayırdır yani?O bunu yaparsa kendine yapar,illa bunu yapan adam kız kardeşini başkasıyla nikahsız bir eve mi sokacak?Kimse kimseye zorla bir şey yapamaz onu bunu kandırıp faydalanan insan ztn hakkında konuşulacak adam değil uğrraşılacak insandır bu arada atış serbset istediğin yere sçabilirsin kardeş ;)

bacıma yapılmasını istemediğim bir şeyi başkasına yapmam örneğin evlenmeden başkasıyla yaşamam ama yaşayana da sen ne ayaksın hemşerim ablana bacına yapsalar nasıl olur? demem..Bana ne ?Benim kız kardeşim kimsenin elini tutamaz kardeş o zaman ben de mi kimsenin elini tutamam?elini verenin eli tutulur kardeş;) benim bacımda kimseye elini vermez ;) ki verecek diye bir kaide yok..He tersi bir durum oluyorsa emin ol herkes gerekeni yapar en az senin kadar, isteyende cıkını çıkartabilir sorun yok..

Bizim yaşadığımız toplumda erkek zaten rahattır , avrupa da kız-erkek ikiside rahattır ama bu ülkede kız yapıyorsa bana göre kız geniştir kız genişse erkek te ona göre davranır ;)

bak bakalım benim yazdıklarıma ben yaşarım ben yaşadım diye bir cümle var mı? Ama ne olursa olsun herkes istediği gibi yaşar ben karışamam , ben, beni eşimi bacımı kızımı bilirim gerisi isterse hepsi aynı evde yaşasın beni bağlamaz ben bakarım kendi dalgama....Emin ol ki ben delikanlılığın ne olduğunu biliyorum çokta delikanlı gördüm delikanlılık yaptığını söylemek değil söylediğini yapmaktır ;)
Hadi Selametle...

Son düzenleme:

Konu Dısına Cıkacam Ama Merak Ettim Sormadan Edemiyeceğim
Burası Sanal Ya Burda Boyle Sozu Sacma Geldi Bana
Aksine Evlenmeden Birlikte Yaşamayı Savunan Kişi
Reelden Cok Daha Rahat Bi Şekilde Sanalda Soyler Bunu
Yani Birlikte Yasamayı Savunan Kişinin Sanaldan Aksini İddia Etmesinde Ne Gibi Bi Cıkar Olabilir Ki ?

Yapan bir ihtimal söyler tabi....Ben sana soruyorum yapmayacağım,yapmam diyen birine ne kadar güvenebilirsin?Diyelim ki bir üye ben yapmam dedi(öyle dedi ya kesin yapmaz bu adam harbi delikanlı sonuçta bir çok insanda aynı görüşte olacak ya her zaman kalabalıktan yana olmak lazım)Ben bu adamın ne kilosunu bilirim ne boyunu?Resmini bile görmemişim adamın ki görsem ne olur adı üstünde sanal , gerçek değil yani ne kadar inanayım adam bu forumda uyuşturucuya hayır der oturur sokağın köşesine dalga içer ben nerden bileyim bu adam ne yapar yapmam diyen adama nasıl inanayım?

ne gibi bir çıkarı mı olur? niye çıkarı olsun ki söylemek istemez söylemez nerden bileceksin..Evet kardeş burası sanal ya burda böyle onun burada yapmam demesi yapmadığının veya yapmayacağının garantisi midir?

kardeş adam bunu yapabilirim edebilirim özgürüm dediyse senin adamın ablasıyla bacısıyla ne zorun var? hayırdır yani?O bunu yaparsa kendine yapar,illa bunu yapan adam kız kardeşini başkasıyla nikahsız bir eve mi sokacak?Kimse kimseye zorla bir şey yapamaz onu bunu kandırıp faydalanan insan ztn hakkında konuşulacak adam değil uğrraşılacak insandır bu arada atış serbset istediğin yere sçabilirsin kardeş ;)

bacıma yapılmasını istemediğim bir şeyi başkasına yapmam örneğin evlenmeden başkasıyla yaşamam ama yaşayana da sen ne ayaksın hemşerim ablana bacına yapsalar nasıl olur? demem..Bana ne ?Benim kız kardeşim kimsenin elini tutamaz kardeş o zaman ben de mi kimsenin elini tutamam?elini verenin eli tutulur kardeş;) benim bacımda kimseye elini vermez ;) ki verecek diye bir kaide yok..He tersi bir durum oluyorsa emin ol herkes gerekeni yapar en az senin kadar, isteyende cıkını çıkartabilir sorun yok..

Bizim yaşadığımız toplumda erkek zaten rahattır , avrupa da kız-erkek ikiside rahattır ama bu ülkede kız yapıyorsa bana göre kız geniştir kız genişse erkek te ona göre davranır ;)

bak bakalım benim yazdıklarıma ben yaşarım ben yaşadım diye bir cümle var mı? Ama ne olursa olsun herkes istediği gibi yaşar ben karışamam , ben, beni eşimi bacımı kızımı bilirim gerisi isterse hepsi aynı evde yaşasın beni bağlamaz ben bakarım kendi dalgama....Emin ol ki ben delikanlılığın ne olduğunu biliyorum çokta delikanlı gördüm delikanlılık yaptığını söylemek değil söylediğini yapmaktır ;)
Hadi Selametle...

Kadın erkek eşitmi herkez özgürmü şu ulkede
Peki Kadın tecavüz edildiginde dahi O.pu diyorlar tecavüzü geçtim 2 3 erkekle konustumu ha bu kız kaşar olmuş diyorlar dışlıyor herkez

Erkek bi başka kıza birşey yaptıgında aslanım koçum sen bu işi biliyorsun diyorlar ki bi coguna sahıt oldum

Özgürlük eşitlik bunun neresinde

Benim demek istedigim aslında o Uşak Diyor ya Yaşabılır felan eder Fülün eder
Tamam eder saygım var edemezsın bende demıyorum EGer Bu pKu yiyorsan Ablan kız kardesın bunu yaptıgı zaman karsı cıkmayacak

Buraya herkes yaşaya bılır yazabiliyorsa kendı kızkardesıne ablasına yapıldıgında Karşı cıkmamalı Eşitlik bu Benim Demek istedigim buydu Kapiş ;)

Kadın erkek eşitmi herkez özgürmü şu ulkede
Peki Kadın tecavüz edildiginde dahi O.pu diyorlar tecavüzü geçtim 2 3 erkekle konustumu ha bu kız kaşar olmuş diyorlar dışlıyor herkez

Kadın erkek eşitliğinin konuyla ne alakası var? Tecavüz gibi hem fiziksel hem de ruhsal açıdan bir çok çöküntüye yol açan bir eyleme maruz kalmış bir kişiye(kadın - erkek farketmez) O.. yakıştırması yapan bir azınlık olduğu gerçeği göz ardı edilemez ama onlar öyle düşünüyor diye öyle mi oluyor? Ayrıca 2-3 erkekle gezen konuşan bir kıza da o.. yaftası vuran insanların kalbi o yönde çalışıyordur o da ayrı bir konu...

Erkek bi başka kıza birşey yaptıgında aslanım koçum sen bu işi biliyorsun diyorlar ki bi coguna sahıt oldum

Ben farklı olduğunu söylemedim zaten,bir erkek yediği her naneyi bir çok yerde anlatabilir göğsünü gere gere (doğru olduğunu savunmuyorum) ama bir bayan bunu anlatamaz çünkü burası Türkiye..Ne yani eşit olacağız diye erkek gibi sağda solda her şeyi anlatmalı mı?

Benim demek istedigim aslında o Uşak Diyor ya Yaşabılır felan eder Fülün eder
Tamam eder saygım var edemezsın bende demıyorum EGer Bu pKu yiyorsan Ablan kız kardesın bunu yaptıgı zaman karsı cıkmayacak

Ben senin demek istediğini anladım da sen benim demek istediğim
anlamadın.Tama saygım var falan diyorsun ya emin ol o b.ku yiyen adam kaşığını da yanında götürür ama adamın ablasında kardeşinden sana ne ? ]

Buraya herkes yaşaya bılır yazabiliyorsa kendı kızkardesıne ablasına yapıldıgında Karşı cıkmamalı Eşitlik bu Benim Demek istedigim buydu Kapiş

Buraya isteyen istediği görüşü yazar ister aynı görüşte olursun ister farklı görüşte olursun yazmak istersen cevap yazarsın ama kimseye sen bunu yapıyorsan bacında ablanda yapınca ses çıkarmayacaksın diyemezsin..Senin doğrularınla düşünürsek(sen yapıyorsan sana yapılınca ses çıkarmayacaksın) e sen burda adamın ablasını bacısını karıştırıyorsun....Bence o düşünceyi değiştir ''sana yapılmasını istemediğin bir şey başkasına yapma'' şimdi sen de beni anladıysan boydan boya kapiş kardeş...

Benim şahsi düşüncem;Ben masa da karşımda oturan bir adama ''kardeş sen bunu yapıyorsan bacına ablana yapıldığı zaman ses çıkarmayacaksın'' diyemem o yürek yok ben de belki de yürekle alakası yoktur utandığım için söyleyemem neyse konu uzamasın anlatılan anlatılmış anlaşılan anlaşılmıştır zaten

Birbirinize kapiş kapiş deyıp kıskırtmayın beyler
Konu dısına cıkıyorsunuz
İkili tartısmaya cevırmeyın
Kımse kımseyle aynı dusuncede olmak zorunda degıl
Lutfen

Ben erkek arkadaşım ve ailesiyle yaşıyorum 1 senedir.Bu durumdan da hiç şikayetçi değilim zaten yaza da düğünümüz wr şuan ev bakıyoruzz bence bunda hiç bir yanlış yada kötü taraf yok yeter ki insanların niyeti kötü olmasın..Evlenmeden birlikte yaşamak ta hiçbir kötülük yok.

Pekk Genişmissin gardaş :D
Bu söylediklerin Kız kardeşin veya ablan için de gecerlimii

Evet, geçerli. Kız kardeşimin tam tanımadığı bir adamla mutsuz bir evlilik geçirmesi beni rahatsız eder, yok nikahsız başkasıyla beraber olmuş, yok aynı evde yaşamış bence boş işler bunlar. Her şeyden önce evliliği evlilik yapan imza değil, iki insanın birbirine olan sadakatidir, sevgisidir; bunlar olmadıktan sonra istiyorsanız hergün nikah yapın ne fark eder? Zaten herkes kendinden sorumludur, bunu tartışmanın da çok bir anlamını görmüyorum. Herkesin ahlaki görüşleri vardır, anlayışlı olmak lazım.

imam nikahı olursa sorun yok demektir

HAHAHAH

ölecem şimdi gülmekten

Evet, geçerli. Kız kardeşimin tam tanımadığı bir adamla mutsuz bir evlilik geçirmesi beni rahatsız eder, yok nikahsız başkasıyla beraber olmuş, yok aynı evde yaşamış bence boş işler bunlar. Her şeyden önce evliliği evlilik yapan imza değil, iki insanın birbirine olan sadakatidir, sevgisidir; bunlar olmadıktan sonra istiyorsanız hergün nikah yapın ne fark eder? Zaten herkes kendinden sorumludur, bunu tartışmanın da çok bir anlamını görmüyorum. Herkesin ahlaki görüşleri vardır, anlayışlı olmak lazım.

kız kardeşini tam tanımadan adamın evine yollayabiliyorsan

olay bitmiştir :)

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri