Evlilik olmadan birlikte yaşamak?

---> Evlilik olmadan birlikte yaşamak?

birlikte yaşayabiliyosan evlenebilirsinde...zina diye birşey vardır:) bilmem duyan arkadaşlar varmı o yüzden burda nikah yapılsın yada imam nikahı yapılsın diyen arkadaşlara neden gülünmüş çözemedim...yoksa burası herkesin fikrini rahatca söyleyebildigi bir forum değil mi?

Aynı Evde Yasıyorsan EvLenmekte Bi Sakınca Olmaz ;)

birlikte yaşayabiliyosan evlenebilirsinde...zina diye birşey vardır:) bilmem duyan arkadaşlar varmı o yüzden burda nikah yapılsın yada imam nikahı yapılsın diyen arkadaşlara neden gülünmüş çözemedim...yoksa burası herkesin fikrini rahatca söyleyebildigi bir forum değil mi?

herkes her istediğini düşünebilir hanımefendi

burası böyle bi forum :)

fakat dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama bölüm tartışma bölümü..

doğal alarak imam nikahını kabul eden yada aynı evde yaşamayı kabul eden kişileri eleştirmekte ben sakınca görmüyorum.

hakaret içerikli bi durum olmadığı sürecede zaten sorun yok. kimse sen böyle düşünüyorsun die aşalamıyor. sadece kendisince yanlış olduğunu dile getiriyor.

misal şuan aynı evde kalma olayına ve imam nikahı olayına tepki gösterenlere sizin gösterdiğiniz tepkiler gibi.

Yapan bir ihtimal söyler tabi....Ben sana soruyorum yapmayacağım,yapmam diyen birine ne kadar güvenebilirsin?Diyelim ki bir üye ben yapmam dedi(öyle dedi ya kesin yapmaz bu adam harbi delikanlı sonuçta bir çok insanda aynı görüşte olacak ya her zaman kalabalıktan yana olmak lazım)Ben bu adamın ne kilosunu bilirim ne boyunu?Resmini bile görmemişim adamın ki görsem ne olur adı üstünde sanal , gerçek değil yani ne kadar inanayım adam bu forumda uyuşturucuya hayır der oturur sokağın köşesine dalga içer ben nerden bileyim bu adam ne yapar yapmam diyen adama nasıl inanayım?

ne gibi bir çıkarı mı olur? niye çıkarı olsun ki söylemek istemez söylemez nerden bileceksin..Evet kardeş burası sanal ya burda böyle onun burada yapmam demesi yapmadığının veya yapmayacağının garantisi midir?
Yok Yani Niye Yapsın Böyle Birşeyi ?
Orasını Anlamadım.

Çok doğal birşey bence.Ülkemizin örf ve adetlerine uymuyor olabilir ama evlilikten daha mantıklı geliyor bana ve benimde ilerde yaşamayı düşündüğüm hayat böyle.Kişisel olarak evlenip boşanan çiftlerin sayısının hızla arttığınıda düşünürsek, evliliğin kutsallığınıda yitirdiğini düşünüyorum.

Tercih meselesidir bu.... :)

Neden evlilik olmadan birlikte yaşayasın ki... Madem seviyorsun evlenda işte nedir bu inat yani :)

Evlilik hem maddi hemde manevi açıdan bazı şeyleri zorunlu tutan veya mahkum eden veya hapseden bir olgu gibi gelir bana.Zaten beraber yaşamayı kabul ediyorsan yada evlenmeyi kabul ediyorsan her türlü ikiside aynı yola çıkıyor.Fark ise birinde gerçek duyguların ve sürekli değişken ruh halinin olması diğerinde ise klasik kadın erkek ilişkisi.Aşk yok heycan yok herşey mecburiyetten herşey zorunluluk veya mecburi sorumluluktan ibaret oluyor.

Bir takım şeyleri yapmak için devletten izin almaya gerek yok, iki taraf da bir beis görmüyorsa aynı evde yaşamanın sıkıntısı yoktur bence.

Evlilik olmadan birlikte yaşanır tabi. Bugün onunla, yarın başkasıyla. Kafanı mı bozdu. bas tekmeyi. 7 kocalı hürmüz gibi gez evden eve. Nasıl olsa bizim kalbimiz temiz. Namus dediğin ne ki 21. yüzyılda. Fuhuşmuş, zinaymış, aile temelleriymiş.... Geçin bu gericilikleri. Çocuğun olur nikahsız adına ne derler. Amaaannnn p..ç desinler nolcek. Çok da tındı.
Biz özgürüz. Genelevde olsa fa..şe derler ama biz normal evde yiyoz naneyi. Yaşasın özgürlük.
Biz özgür olalım diye Kurtuluş savaşı'nda verilmedi mi milyonlarca şehit. Ne güzel kafamıza göre yaşıyoruz bakın şimdi. İyki şehit olmuşlar. Yaşasın çağdaş yaşam. Yaşasın ÖZGÜRLÜK.

Resmi İşLemLer yapabiLmen İçin Şart... Yoksa evLenmedende yaŞanıLır Neden oLmsın : )

Asıl üzülecek konu Batıya Özenmek Değil
Batıda Durum böyleyse Kesinlikle Doğrudur Anlayışı

türk gelenek ve göreneklerine göre yaşanmaz sizi bu dünyada kimse ayıplamaz ama öldükten sonra bu yapılanlar karşınıza mutlaka çıkar .)

ewLiLik ALLAH'ın emRi Peygamberimizin de sünnetiDir.bir Müslümana,bir Türk'e böyLe haReketLer yakışmaz!;) biz DinSiz deiLiz.bıraKın özentiLiği kenDiniz gibi oLun!

Nazlıcım senin kastetdiğin imam nikahı. Dinimiz bunu emrediyo evet.. Birlikte yaşanıcaksa zaten kıyılması gereken en önemli nikah bence. İki imzayla sadece resmi haklara sahip oluyosun. Bu bizim toplumumuza çok sonradan gelen bi kanun. Ya bnde açıkcası 2 imzanın snzuza kdr insanları birbirine bağlayacağını sanmıyorum. Çok da gerekli bulmuyorum... Sadece boşandığında haklarını savunmak için gerekli..

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri