Evleneceğiniz erkeğin yada bayanın bakir(bakire) olmasını ister misiniz? Önemli midir?

---> Evleneceğiniz erkeğin yada ßayanın bakir(ßakire) olmasını ister misiniz?

daha önceleri "ben sıfır'ım ikinci el istemem" derdim.fakat şimdi böyle düşünmüyorum.

Allah'ın en sevmediği iş kendisine şirk koşulması. Bu günahı işleyen kimse daha sonra gerçeği anladığında pişman oluyor ve allah o'nu affedeceğini söylüyor. Milyonlarca günahı affeden allah'ın bir kulu olarak mevcudiyetinin vehim olduğu bir beden ile yapmış olduğu hatadan dolayı pişman olmuş bir kimsenin bu suçunu ben nasıl olurda affetmem.malûm ki; ilk başta büyük bir gerginliğe sebep olsada zaman içerisinde affedilecek bir mevzu olduğunu düşünüyorum. Kendiliğinden ortaya çıkması mümkün olmayacak bir durumda ise bu pişmanlığın hiç dillendirilmemesi taraftarıyım. Ama yinede allah'tan eş isterken sırıf'ını dilemeyi unutmuyorum :)

:106::106::106:

bi kadının namusu orası değiLdir.

beynidir.

Ki OLurda evLenmeden önce söyLerse çok seviyorsam sorun oLmaz. he ama evLendikten sonra söyLerse tepkim farkLı oLur.

yani buda guzel bir karsilim...

yalan soylemekdense bastan soylerse farkli labilie tabi.

da genel olarak bu Bakirelilik olayi Ozellikle Kadinlara MAHSUS KILINMISTIR Ortam Duzey Ulke Anlayis Olarak.

Kesinlikle.

Son düzenleme:

bu konuyu bırakın tartışmayı, söz konusu bile olamaz

ben kendi adıma söylüyorum evleneceğim kız tanısıp konustuğum sevdiğim bir kız ise evlendiğim zaman kesinlikle bakire olmalı aşkından ölsem dahi bakire olmasa evlenmem.
ikinci olarak daha önce hayat kadını bile olmuş olsa sonra tövbe edip pişman olup namuslu gerçekten ahlaklı bir hayat yaşamaya başllasa ben bu insanla evlenirim. mazisi ne olursa olsun. ve asla onu yadırgamam ve yargılamam.

Hemen, hemen bütün yorumları okumaya çalıştım... çoğunlukla yorumlarda erkekler "bakire" Olmazsa olmaz diye yazmışlar. hani evlenecekleri kız bakire olsunda ne olursa olsun hesabı
yahu azcık düşünürsek eyv bakire olmalı ama bir genç kız namusunu neden korumalı evlendiği gece tertemiz olmak için mi ?
Eee temiz çıktı hemde tertemiz kendisi temizde ya yüreği kirliyse ne olacak ya eşine faklı yüzünü göstermişse ya evinin kadını olmaya niyeti yoksa yada çocuklarına anne olmaya niyetli değilse ne olacak ?
Ha sakın sadakatsizlik yapacak demiyorum. hani sadakatsizliğin her türlüsü vardır yeterki insan istemeye görsün .
yani kısaca anlatmak istediğim
tabiki bayanlar bakire olmalı amaaa
namusunu ne babası, ne annesi nede ailesi için korumamalı
sadece kendine verilen bir emanet olduğundan ALLAH rızası için korumalı diyorum ben ...

Hemen, hemen bütün yorumları okumaya çalıştım... çoğunlukla yorumlarda erkekler "bakire" Olmazsa olmaz diye yazmışlar. hani evlenecekleri kız bakire olsunda ne olursa olsun hesabı
yahu azcık düşünürsek eyv bakire olmalı ama bir genç kız namusunu neden korumalı evlendiği gece tertemiz olmak için mi ?
Eee temiz çıktı hemde tertemiz kendisi temizde ya yüreği kirliyse ne olacak ya eşine faklı yüzünü göstermişse ya evinin kadını olmaya niyeti yoksa yada çocuklarına anne olmaya niyetli değilse ne olacak ?
Ha sakın sadakatsizlik yapacak demiyorum. hani sadakatsizliğin her türlüsü vardır yeterki insan istemeye görsün .
yani kısaca anlatmak istediğim
tabiki bayanlar bakire olmalı amaaa
namusunu ne babası, ne annesi nede ailesi için korumamalı
sadece kendine verilen bir emanet olduğundan ALLAH rızası için korumalı diyorum ben ...

yorumuna sadece katılıyorum deyip geçmek isterdim o kadar doğru şeyler k söylediklern...fakat sadece eklemek istediğim şeyler var..sen bayanlar için olanını söylemişsin bende erkekler için olanını söyleyeyim...

her erkek kendi evleneceği kişinin tertemiz biri olmasını istiyor..ee peki bayanlara böyle bi hak neden verilmiyor???haşa adaletsizlik var diye birşey söylemiyorum ben..yalnız demek istediğim bir erkek nasıl ki kendi evleneceği kişinin tertemiz olmasını istiyorsa bayan içinde öyledir...ve tam olarak ne olduğunu bilmediğim fakat dini bir alimin sözü olduğunu düşündüğüm bi söz var..eğer ki sen birine dokunmuşsan, senin nasibin olacak kişiye de başkası dokunmuştur...RABBİM HEPİMİZİ ISLAH ETSİN...

namuslu erkek, namuslu bayan ister
namussuz erkekte namuslu bayan ister
cirkin erkek guzel kadin ister
guzel erkekte guzel kadin ister

:)

duzen boyle...

bir tek kadinlar namussuz olmaz, erkekler aldatiyorsa onlarda namussuzdur..

bir hadiste, yada ayette okumustum...

namuslu erkek namuslu bayanla evlensin
namussuz erkekte namussuz bayanla.

tam hatirlamiyorum...
bu bekar ve evliler icinde gecerli.

namuslu erkek, namuslu bayan ister
namussuz erkekte namuslu bayan ister
cirkin erkek guzel kadin ister
guzel erkekte guzel kadin ister

:)

duzen boyle...

Bir tek kadinlar namussuz olmaz, erkekler aldatiyorsa onlarda namussuzdur..

Bir hadiste, yada ayette okumustum...

Namuslu erkek namuslu bayanla evlensin
namussuz erkekte namussuz bayanla.

Tam hatirlamiyorum...
Bu bekar ve evliler icinde gecerli.

düzende harbiden iyi işliyo ha..çirkin erkeklerin yanında her daim güzel sevdiği var:)

düzende harbiden iyi işliyo ha..çirkin erkeklerin yanında her daim güzel sevdiği var:)

evet :)

demekki o kizlar gercektende ici guzel olsun diyorlar...

ya fark ettimde benimde hpe oyle... :) mesela cok isteyen oldu (cokta yakisikliklari vardi) ama nedense gonlum hep cirkin diyememde, yakisikli olmayanlardan yana oldu :) gerci bende guzel degilim ama...
bilmiyorum neden oyle olduysa. gonul bu iste :)
birde gercektende kararkteri cok onemli (en azindan benim icin) yakisikli olup hovarda olduktan sonra ne yapim omur boyu onun yakisikliligini izleyecek degilim :) pisirip pisirip onume koyup yiyecekte degilim...
gonlumu hos tutani gonlum secti... :) cok iyi bir secim yaptigimida dusunuyorum.. insaALLAH yanilmamissimdir bu secimde...

ALLAH herkese herseyin hayirlisini nasip etsin.

Bir insan kendisi için, olabilecek en mükemmel eş adayını bekaret için kaybetmişse ömrü boyunca yapıp yapabileceği en büyük enayiliği yapmış olur. Ha, kişi benim için en mükemmel eş adayı değilse zaten sallayın gitsin ...

Kararıma gelince gönlüm %80 oranla bakire diyor, ama dediğim gibi benim için olabilecek en iyi eş adayını kesinlikle bekaret mevzusu yüzünden kaybetmem .

---> Evleneceğiniz erkeğin yada bayanın bakir(bakire) olmasını ister misiniz? Önemli midir?

vay be ne tartışmıştık bu konuda

devir değişti gençler kolay gelsin size :D

---> Evleneceğiniz erkeğin yada bayanın bakir(bakire) olmasını ister misiniz? Önemli midir?

evet 2011'de tartışılmış.

belki düşüncesi değişenler vardır..

güncel düşünce ve yorumları alalım..

Klişe belki fakat ruhu bakire olsun.

Evet benim için önemlidir.

Evet benim için önemlidir.

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri