din sizin icin ne anlama geliyor??

tillsim.jpg
Bir sevdaya tutulup bir deryaya atılmışsak ,bu derya ateş ummanıdır,bilesin ey nefis! Gafletin koynundan har vurup harman savurmak ta neymiş ? çile kazanlarında yanmaya geldik... gah mecnun gibi çöller olur vatanımız , sürgünlerden sürgünlere... gah yunus gibi hicret olur karımız ilden ile... gah kuytu bir mağaradır mekanımız inziva inziva ağırlar bizi.. belki bir kara zindandır uğruna SEVGİLİ'nin yıllarca katlandığımız. Kim bilir belki boylu boyunca bir şehadettir aşk maratonunda mükafatımız.... Kimbilir...

çanakkale 18 mart

hahaha
sen önce islamiyeti araplarla sınırlandırmamayı öğren....
islamiyetin temellerini onlar attı evet..!!! bu demek olmuyor ki onlarda çağlar atladıkça,biz türkler gibi değişime uğramayacak..!!!
müslüman ve islamiyet demek arap demek değildir...!!! önce bunu iyi anlayın...
o zaman tarihteki diğer savaşlarda niye bütün müslüman ülkeleri bize destek çıkmadı söylermisin_?
ayrıca Hz.muhammedin hangi savaşta var olacağını biz mi belirleyeceğiz_?
vardır rabbimn bir bildiği,,çanakkale savaşına göndermiştir resulunu....
bir diğer önemli nokta ;
o savaşları sadece atamızın aklı sayesinde kazanmadık... orduda ki insanların aç,susuz gıkını çıkarmadan ölüme koştuğunu niye vurgulamıyorsun.._???
o insanlardaki, o islam ve vatan aşkı olmasaydı,,koşa koşa vatanı uğruna ölümü göze almayı kabul etmeselerdi söylermisin bana atam ne yapabilirdi tek başına_?
o savaşlarda ATAM tek başına olsaydı,halkım onun yanında olmasaydı, kazamazdık...
o savaşlarda benim azimli halkım tek başına olsaydı,ATAM olmasaydı yine kazanamazdıkkkkkkk..!!!

Biz bu savaşı muhammed olduğu için kazandık bence(!)

sonne kardeşim peygamberimizin ismini söylerken dikat edlim kişiye hitap etmıyoruz tüm insanlığa rehber olması için gönderilen HZ.MUHAMMED.S.A.V
elfü elfi selatin ve elfü elfi selamin aleyke ya rasulallah

Yaa bişi soracağım. Sizlerin siyasi görüşü nedir. Sağ-sol sormuyorum. Yani iktidarın yaptığı yanlışları eleştiriyor musunuz? Akp dini kullanıyor bunun farkındaysanız eğer size olan saygım çok daha artacak. Bir şey daha söyleyeceğim eğer Ameika ve Avrupa kadar demokratik bir ülke olsaydık üniversitelerde türbana destek verirdim. Ama ülkemiz yeteri kadar demokratik değil ne yazık ki:(

Son düzenleme:
Biz bu savaşı muhammed olduğu için kazandık bence(!)

abla....son cümlelerim ne demişim ben_? okumadan mı cevap veriyorsun_?

biz o savaşları ATAMIZIN muhteşem komutanlığı ve halkımızın muhteşem azmiyle kazandık dememişmiyim_?
niye anlamak istediğin gibi anlayıp cevap yazıyorsun_?
ssiyasi görüşe gelince...

benim düşüncelerime,değerlerime hitap eden bir parti yok..!!!

fakat,şunu görüyorumki,, gelmiş geçmiş bütün başbakanlar,cumhurbaşkanları amerikada görüşmeye gittiklerinde ellerini dizlerinin üstünde bağlamış ezik büzük otururken,,şimdi ki başbakan rahatça arkasına yaslanıp,bacak bacak üstüne atıp görüşmesini yapıyor...
ayrıca.... her ne kadar resmiyette kağıt üzerinde bağımsız bir ülke gibi görünsekte hep amerikaya bağlı yaşadığımızı düşünüyordum...
ta ki....amerika ıraka girerken,,bizden incirliküstünden uçak kaldırma,ordan geçiş için izin isteyene ve hükümetinde buna rahatça karşı çıkıp,,izin vermemesine kadar...
görüyorum ki artık yavaş yavaş kendi ayaklarımızn üzerinde durabiliyoruz...
bir diğer değerlendirmem...
istanbulda,,avcılardan şişliye,,şişliden avcılara çallışmak için giden milletin zamanının yarısından çoğu trafikte geçiyordu.... ben biliyorum m.köyden avcılara 4.5 saatte gittiğimi... metrobüsler yapılarak halka inanılmaz bir kolaylık sağlandı...
bir diğeri,,halkım sabahın 4 ünde hastanelerin önünde uzuuuuun kuyruklar oluşturarak sıra almaya çalışırdı... o yaşlı dedelerimi,ninelerimi o kuyruklarda perişan görmek ne kadar üzücüydü.... randevu sisteminin gelmesiyle halkım bu eziyetten de kurtuldu....ve sağlık karnesi,vizite kağdı gibi uğraştırıcı sistemler kaldırılarak,,sadece bir tek nufüs cüzdanıyla insanlar sağlık işlerini hallediyorlar...
bir diğeri,,ancak istanbulda yaşayan bilir,,iş çıkış saatindeki o köprü trafiği insanı çileden çıkarıyor... buna da deniz altından geçe araçlar yaparak bir sistem oluşturacaklar....
yani,,bu hükümet yararımıza önemli şeyler yaptı.. bunu kimse inkar edemez....
fakat,olumsuz yanları da var mı..._? evet muhakkak var... fakat solcuları ve medyanın abarrttığı kadar olduğunu düşünmüyorum...
adam oğluna yat aldı diye ortalık ayağa kalktı ...niye_?
adam kaç yıl belediye başkanlığı yaptı,,kaç yıl milletvekilliliği yaptı...ve en önemli merteberin birine BAŞBAKANLIĞA sahip oldu... bırakta o kadar maddi gücü olsun artık....nasıl bir işadamının oğluna yat alması göze batmıyorsa,başbakanın oğluna yat alması da göze batmamalı...
sonra oğlu amerikada burslu okuyor diye velvele çıkardılar.....
ne alaka ya _?
madem bu kadar koyuyor sana bu...sende çalış,sende kazan sende burslu oku... başbakan olması oğlunu burslu okutması için niye engel olacak_?
vs...vs... örnekler çok...fakat bunlar gibi saçma şeylere takılıcağınıza daha önemli yaptığı yanlışlara takılın lütfen... IMF nin adamı olması gibi... bazı saygısızlıkları gibi... dini yanlış zamanda yanlış yerde kullanması gibi....
AKp li değilim... yanlışları da var.... fakat mevcut olan partilere baktığımda,,yine de en iyisini yapanve yapacak olan parti olarak görüyorum...
tekrar söylüyorum..AKP li değilim..
benim yaşantıma görüşlerime hitap eden bir parti yokkk..!!!

Din benm için hayatın anlamı insanın dini olmassa kendini boşşlukta hisseder.Din=İslam çünkü bütün dinlerin en güzeli İslam dır bence

bilmiorm sacma ama bnm icin ulkem dinmden once gelio once ulkem olsun yeter sora din hatta din olmasa bile olr ulkem olsun vatanım olsun kendi topraklarım olsn yeter bide once atam sora allah

önce atam sonra Allah mı _?

şunu unutma kii....

bu ülkede kalıcı değilsin...bu ülkeye gelmişsin ve gideceğin yer toprakaltı..

bir diğeri....atatürkü yaratan Allah değil mi _? atatürkte fani bir kul değiilmi_? sen nasıl Allahın kulunu ,onu yaratandan üstün tutabilirsin..._? .. onun izni olmadan bu ülkede kurtulamazdı,,onun izni olmadan mustafa kemal diye biride olmazzdı...!!!

ATAM'a gereken saygıyı gösterin ama saçmalayacak kadar abartmayın....... ilahlaştırmayın.... :160:

Bu tip tartışmaların içinde olmadım olmucam ama yorumlar çok şaşırtıcı çokkk...
Eyvah sakarya sanamı düştu bu yük ...
Bu dava hor bu dava Öksüz bu dava büyük...

Son düzenleme:
once atam sora allah

dostum ataturk agac kogundanmı cıktı(asagılamak ıcın kesınlıkle demedım yanlıs anlasılmasın) herseyın yaratıcısı oldugu gıbı onunda bı yaratıcısı var oda allah...dının bazı seylerı banada ters gelıyor ama kendıme herzaman dıyorumm dınde bazen mantık aranmaz dıye...ama hıcbır zaman yaradanıda unutmuyorum...ben mesela kendı adıma konusursam her savasımızda gorunmeyen bır guc tarafından desteklenmısızdır gorusunu soylerım..hatta bazı yakın savaslarımızda bıle bunun dedıkodusu yapılmaktadır gercek olup olmadıgını yasıyanlardan ve allahtan baska kımse bılemez...

kısacası cok dınıne baglı bı kısı degılımdır ama hıc bırısını yok saymam dını kuralların ama cogunuda yerıne getırememısımdır...

dostum ataturk agac kogundanmı cıktı(asagılamak ıcın kesınlıkle demedım yanlıs anlasılmasın) herseyın yaratıcısı oldugu gıbı onunda bı yaratıcısı var oda allah...dının bazı seylerı banada ters gelıyor ama kendıme herzaman dıyorumm dınde bazen mantık aranmaz dıye...ama hıcbır zaman yaradanıda unutmuyorum...ben mesela kendı adıma konusursam her savasımızda gorunmeyen bır guc tarafından desteklenmısızdır gorusunu soylerım..hatta bazı yakın savaslarımızda bıle bunun dedıkodusu yapılmaktadır gercek olup olmadıgını yasıyanlardan ve allahtan baska kımse bılemez...

kısacası cok dınıne baglı bı kısı degılımdır ama hıc bırısını yok saymam dını kuralların ama cogunuda yerıne getırememısımdır...

o da güzel...

hiç yoktan inkar edip,küfre düşmüyorsun..

---> din sizin icin ne anlama geliyor??

bilmiorm sacma ama bnm icin ulkem dinmden once gelio once ulkem olsun yeter sora din hatta din olmasa bile olr ulkem olsun vatanım olsun kendi topraklarım olsn yeter bide once atam sora allah

Allah olmasaydı Atan olurmuydu bunu hiç düşündün mü acaba?

Sayfalardır okuyorum birtek bu cümleye yorum yapma gereği duydum.Çünkü cidden komik :)

Direniş(turi sina) düşüncelerini ve yorumlarını gerçekten çok beğeniyorum.Bi müslümanın en önemli görevlerinden biri dinini savunmak ve yanlış bilene anlatmaktır.Sen bunu en güzel şekilde yapmışsın.İnanmayan arkadaşlarımızın yorumlarını okurken icim acıdı.Keşke doğru yoldan dönmeselerdi.Yinede Allah hidayet nasip etsin.

Bir şey daha söylemek istiyorum.Birşeyin var olduğunu kabul etmek için onu illa görmek gerekmez.Rabb'imiz ve EFendimiz her savaşta her barışta yanımızdaydı zaten ve halada öyle.Bunu kabul etmek için görmemize gerek yok.
Tıpkı beynimizi göremediğimiz,ama kabul ettiğimiz gibi..

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri