din sizin icin ne anlama geliyor??

din bnm için aLLaha ibadet , din denince akLıma Rabbım geLir ..

Din denince aklıma islamiyet geliyor e bu akla gelince devamıda geliyor ve sonu yok en sonda ise ALLAH aşkı var onun için yaşıyorum.

din=İSLAMİYET..
din benim için yaşamın anlamı...!!!
o olmayınca duyulacak eksiklik...
o olmayınca düşülen felaket...
onun için herşeyden ama herşeyden vazgeçebilme...
DİN,YAŞAMANIN ANLAMI!!!

Bir insanın inancı , dini olmadan yaşayabileceğine inanmam . O bir liman, o bir sığınaktır biz insanlar için bana göre ..Din, insanları huzura götürür. Din varlığımıza anlam verir. Din İSLAMdır . ;)

bana gore dın demek ınsan demek cunku dın kuranda bırcok farklı yerde gecıyor dın ınanmaktır sevgıdır sukretmek ve yaradana ve yarattıklarına ınancla sevgıyle sadık kalmaktır

bana göre din vazgeçilemeyen birçok insanın hissetmekten ve yaşamını inançlarına göre kurmaktan mutlu olduğu en kuvvetli duygudur.

ve yine bence sufilik yani mevlevilik gelmiş geçmiş en gzel din felsefesidir. ister alevi ister mecusi ister musevi ister isevi ister musluman isterse putatapan olsun ayırt etmem çünku herkesin dini kendine insan olabilmek önemli

kısacası din insanın her hucresindedir kalbinin en temiz yerindedir.

Din aKLıma DostLuqu Karde$Lİqi İbadeti aLLah $evgiSini , Peygamber $evgisini , ALLahın meLeKLerine ve peygamberLerine İNANmayı , Kuranın önemini , cENNet Cehennemi Getiriyor ;)

Benim için hiç bir anlam ifade etmiyor. Din dünyadaki savaşların sebeplerinden biridir. İnsanların inançlarına saygı duyuyorum tabiki ama ben dinlere inanmam.

eşitsizlik derken_?

ne demek istedini yazarmısın

yani biraz açarmısın rica etsem

Hmm acarm tabikide...

Allah Insanları yaratırken Senın veya benım CENNEte gıtme oranlarımızı aynı yapiyo dimi?
Yani eşit yaratıyo birimizi birimizden üstün yapmiyo...
Devir ne devri? Teknoloji....
İnsanlar bi sekilde teknoloji sayesinde yeni dinler keşfediyo buluyo onlara inanıyo tapiyo vs....
Doğru dini müslümanlık kabul edelim ve müslümanlıgı 4 4 lük yapan cennete gidiyo diyelim.Müslümanlıgı bıLmeyen ne yapıcak?
Düşün.... Afrikada bi kabiledesin. Bırak teknolojiyi insanlar ışık nedir bilmiyor isimleri yok vahşiler. Bırakın Allahı tanımayı O gun sadece karnını doyurmak ıcın yasiyo . Yasamaya calısıyo buna mecbur. Teknoloji yok . Din kavramını bilmiyor Müslümanlıgı bılmesı yada Allahı bıLmesını bırakın. Dinin Ne oldugunu Dünyayı biLmiyo. Tek biLdiği o gun de yaşamak.... Ölüces ve Allah Karsısında Sorguya Cıkıcas Bi Tarafta Afrikalı Vahşi İnsan bi tarafta Sen Seni Cennete Sokucak Onu Cehenneme EşitLik DeniLen bumudur?

Hmm acarm tabikide...

Allah Insanları yaratırken Senın veya benım CENNEte gıtme oranlarımızı aynı yapiyo dimi?
Yani eşit yaratıyo birimizi birimizden üstün yapmiyo...
Devir ne devri? Teknoloji....
İnsanlar bi sekilde teknoloji sayesinde yeni dinler keşfediyo buluyo onlara inanıyo tapiyo vs....
Doğru dini müslümanlık kabul edelim ve müslümanlıgı 4 4 lük yapan cennete gidiyo diyelim.Müslümanlıgı bıLmeyen ne yapıcak?
Düşün.... Afrikada bi kabiledesin. Bırak teknolojiyi insanlar ışık nedir bilmiyor isimleri yok vahşiler. Bırakın Allahı tanımayı O gun sadece karnını doyurmak ıcın yasiyo . Yasamaya calısıyo buna mecbur. Teknoloji yok . Din kavramını bilmiyor Müslümanlıgı bılmesı yada Allahı bıLmesını bırakın. Dinin Ne oldugunu Dünyayı biLmiyo. Tek biLdiği o gun de yaşamak.... Ölüces ve Allah Karsısında Sorguya Cıkıcas Bi Tarafta Afrikalı Vahşi İnsan bi tarafta Sen Seni Cennete Sokucak Onu Cehenneme EşitLik DeniLen bumudur?

doğru din müslümanlıktır zaten...müslümanlığı dört dörtlük kümse yapamaz :) o da ayrı bi konu :)
müslümanlığı bilmeyen ne yapıcak diyorsun...
bak şimdi güzel arkadaşım....hristiyanlık ve yahudilikten başlıyayım...
Allah insanı yaratırken akıl ve irade vermiştir değilmi_?
gerçeği,doğruyu ve hak olanı yanlış ve batıl olandan ayırt edebiliorsa bu aklı ve iradesini iyi kullandığını gösterir..
kuranı kerimin bir çok yerinde geçer...
''AKLETMEZLERMİ Kİ....!!'' buda akılın üstünde durulmasını gerektiren bi delil...
yani hristiyan yahudi ve diğer saçma dinlere tabii olanlar akıl ve iradelerini kullanarak doğru yolu bulabilirler...heee..hala inat ediolar kabullenmekte inat ediolarsa..........işte o zaman....
ben havaların bunaltıcı sıcağında örtünürken,onlar bütün yerlerini gösterip günah işliolarsa...
ben işimi gücümü bırakıp,günde en az 5 defa olan borcumu öderken,onlar dünya işleri peşinde zevk için koşturuyosa....
ben irademi kullanıp,zinaya,harama yaklaşmıosam...günah işlediğim zaman pişmanlığını feci duyup tövbe ediorsam..onlar ise hergün birinin yatağından kalkıp zinaya harama ve günaha batmışlarsa....
''KUSURA BAKMA DA YANİ BU EŞİTSİZLİK OLMAZ....BENİMLE O İNSANLARIN HAKETTİKLERİ ŞEYLER AYNI OLMAZ!!''...ki... Allahu teala adeletlilerin en adeletlisidir ;)

afrikalılara gelince....
eğer müslümanlığı hiç duymamışsa,duyma ve tanıma imkanı hiç olmamışsa...Allah kavramını bilmedikleri için içlerinde bir boşluık varsa....hiç bir şekilde islamiyeti ve yaratıcıyı tanıma bilme fırsatları olmadıysa...emin ol Allahu teala da ona göre muamele eder ;)
yani onlar için cennetlik ya da cehennemllik diyemessin...
peygamberimiz zamanında susuzluktan ölecek olan bir köpeğe ayakkabısıyla kuyudan su çekip köpeğe içiren bir ''KAFİR'' cennete girmiştir ;)

tur-i sina nın dediklerine aynen katılıyorumm...ALLAH bizi akıl sahibi yapmış...aklın yolu birdir...afrikalılar konusunda isee belki hiç bilmemek yanlış bilmekten daha iyidir...haberim yoktu,,biz duymadık diye bişe yok...

doğru din müslümanlıktır zaten...müslümanlığı dört dörtlük kümse yapamaz :) o da ayrı bi konu :)
müslümanlığı bilmeyen ne yapıcak diyorsun...
bak şimdi güzel arkadaşım....hristiyanlık ve yahudilikten başlıyayım...
Allah insanı yaratırken akıl ve irade vermiştir değilmi_?
gerçeği,doğruyu ve hak olanı yanlış ve batıl olandan ayırt edebiliorsa bu aklı ve iradesini iyi kullandığını gösterir..
kuranı kerimin bir çok yerinde geçer...
''AKLETMEZLERMİ Kİ....!!'' buda akılın üstünde durulmasını gerektiren bi delil...
yani hristiyan yahudi ve diğer saçma dinlere tabii olanlar akıl ve iradelerini kullanarak doğru yolu bulabilirler...heee..hala inat ediolar kabullenmekte inat ediolarsa..........işte o zaman....
ben havaların bunaltıcı sıcağında örtünürken,onlar bütün yerlerini gösterip günah işliolarsa...
ben işimi gücümü bırakıp,günde en az 5 defa olan borcumu öderken,onlar dünya işleri peşinde zevk için koşturuyosa....
ben irademi kullanıp,zinaya,harama yaklaşmıosam...günah işlediğim zaman pişmanlığını feci duyup tövbe ediorsam..onlar ise hergün birinin yatağından kalkıp zinaya harama ve günaha batmışlarsa....
''KUSURA BAKMA DA YANİ BU EŞİTSİZLİK OLMAZ....BENİMLE O İNSANLARIN HAKETTİKLERİ ŞEYLER AYNI OLMAZ!!''...ki... Allahu teala adeletlilerin en adeletlisidir ;)

afrikalılara gelince....
eğer müslümanlığı hiç duymamışsa,duyma ve tanıma imkanı hiç olmamışsa...Allah kavramını bilmedikleri için içlerinde bir boşluık varsa....hiç bir şekilde islamiyeti ve yaratıcıyı tanıma bilme fırsatları olmadıysa...emin ol Allahu teala da ona göre muamele eder ;)
yani onlar için cennetlik ya da cehennemllik diyemessin...
peygamberimiz zamanında susuzluktan ölecek olan bir köpeğe ayakkabısıyla kuyudan su çekip köpeğe içiren bir ''KAFİR'' cennete girmiştir ;)

Köpek Kafir cennet iLişkini anlayamadım?

tur-i sina nın dediklerine aynen katılıyorumm...ALLAH bizi akıl sahibi yapmış...aklın yolu birdir...afrikalılar konusunda isee belki hiç bilmemek yanlış bilmekten daha iyidir...haberim yoktu,,biz duymadık diye bişe yok...

DedikLerimi bi kac kere daha oku.....Haberm Yoktu biz duymadık diye bişi yok diyon :) öLe şeymi oLur d0stm?Vahşi insanlardan bahsediyorus senın dedıgıne bak.

Köpek Kafir cennet iLişkini anlayamadım?

:):)

yani arkadaşım... kimin cennetlik kimin cehennemlik olacağı belli olmaz... haa kuranı kerimde yazar mı_? yazar...başka sapkın dinlere tabii olanların cehenneme gideceği...ama işte örneğimdeki gibi.... cehennemde cezalarını çektikten sonra kimisi,,Allahın o muhteşem merhameti ve rahmetiyle o büyük azaptan kurtuluyor ;)

hani afrikalılar islamiyeti tanıyamadığı için cehenneme gidecek dedin ya ..o yüsden yazmak istedim bu örneği... ;)

sende haa... o kadar yazının içinden bi buna mı takıldın :D

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri