Akla ve Mantığa Aykırı Bir İddia: Evrim Teorisi

---> Akla ve Mantığa Aykırı Bir İddia: Evrim Teorisi

Evrim teorisinin ne halt olduğunu çok iyi biliyorum. defalarca da okudum. Darwinin sahtekarlıklarını da çok iyi biliyorum. Peki sen hiç Hucurat Suresini okudun mu.

Evrim teorisinin ne halt olduğunu çok iyi biliyorum. defalarca da okudum. Darwinin sahtekarlıklarını da çok iyi biliyorum. Peki sen hiç Hucurat Suresini okudun mu.

beni darwini sahterkarlığı ilgilendirmiyor..bilime kazandırdıkları ilgilendiriyor...tüm dünya onu bu şeklde tanıyor..herşeyede inanmayın..hucurat suresini okumadm ne wardı içinde??

Ya hem dini kötülüyorsunuz hem din hakkında bilgi sahibi değilsiniz. İçinde ne olduğunu sen görebilirsin.
Aç biraz meal oku. Din insanlara ne veriyor bir gör. Kötü şeyler telkin ettiğini görürsen o zaman gel yorum yap.

akla mantığa aykırı gelen nedir acaba evrim konusunda? o arap allahın yukarda canı sıkılınca bizleri yaratıp ateşle gözümüzü korkutup cariyelerle bizi ödüllendireceğini söylemesi cok mu mantıklı?
Sakin olayım diyorum , susuyum diyorum ama yok olmuyor. Üç beş kendini bilmez maymun soyundan gelen maymunlar yüzünden canım sıkılıyor. Gidin kafesinizde yaşayınsana ne işiniz var burada? Bir daha seçtiğin cümleleri doğru düzgün seç ! Ne demek ''arap allah'' ?? Ne demek müslo ?? Bu iki kelime yüzünden dilini keserler K.O.Ç. um ;) Aklını başına devşir adam ol ;) Adam gibi kelimeler kullan inanmıyorsan da bizim inandığımız değerlere hakaret etme bir daha. Mahkeme-i Kubra'da görüşmek üzere...
Ben bu tümcelerde aydınlatıcı ya da komik bi taraf göremiyorum.boş konuşuyorsunuz yani..Evrimi mantıksız bulacak kadar mantıklı olduğunu iddia eden sizler, ancak bu kadar mı mantıklı tümceler kurabiliyorsunuz?
O cümleler beni çok güldürdü. İnsanın algılamasına göre yazılmış bir yazıydı maymunlar nasıl anlasın sende bi alemsin.

Hiç akla mantığa aykırı falan demeyin,eğer koskoca evrenin Tanrı'ya kulluk yapıp sonra da iyilik yapanların cennete,kötülerin de cehenneme postalanması üzerine kurulduğuna inanıyorsanız hiç mantıktan bahsetmeyin bana.

Genç Reis sen de başkalarının değerlerine,düşüncelerine ağzına geldiğini söylüyorsun düşünmeden etmeden sonra bir senin değerine laf gelince küplere biniyorsun.Hadi ya?Konu senin değerler olunca kıymete biniyor değil mi,başka kimsenin düşünceleri önemli değil zaten birtek seninkiler değerli.

Onların değerleri yok abisi... Allah (c.c) değil 'arap allah' derse Müslüman değilde müslo derse kralı olsun tanımam. Konuştukları haysiyetten ve onurdan yoksun insanların konuştuklarından farklı değil benim gözümde. Sende bana laf yetiştirip durma büyü bilgilen öyle çık karşıma hadi bakalım...

©ﻕΞתς яΞiš;1726948' Alıntı:
Onların değerleri yok abisi... Allah (c.c) değil 'arap allah' derse Müslüman değilde müslo derse kralı olsun tanımam. Konuştukları haysiyetten ve onurdan yoksun insanların konuştuklarından farklı değil benim gözümde. Sende bana laf yetiştirip durma büyü bilgilen öyle çık karşıma hadi bakalım...

Bu konuda senden çok daha bilgiliyim emin olabilirsin.Bir kitabı yorumlamadan sorgulamadan düşünmeden okuyup da bilgili olduğunu mu zannediyorsun?

Anlat bana o zaman o engin bilgilerini. Bende bilgileneyim (!) Darwini bana anlat nasıl bi adam ne düşünür ne demiş evrim hakkında?

©ﻕΞתς яΞiš;1726981' Alıntı:
Anlat bana o zaman o engin bilgilerini. Bende bilgileneyim (!) Darwini bana anlat nasıl bi adam ne düşünür ne demiş evrim hakkında?

Sana anlatacağım her şey kendimi yormaktan öteye geçememek oluyor,tecrübelendim bu konuda.Belirli bir düşünceye kilitleniyorsun,Kürtçe konusunda 50 tane şey istemiştin inanmak için hepsini gösterdim yine sonuç değişmemişti.Burada da ne söylesem değişmeyecek sonuç.Gereksiz o yüzden.

Benim merakım evrim teorisini mantıksız diye eleştiriyorsunuz ama koca evrenin kulluk etmek ve iyilik yapanların cennete kötülük yapanlarınsa cehenneme postalanması için yaratıldığına inanıyorsunuz.Mantık kavramı nedir sizin için?

Sana anlatacağım her şey kendimi yormaktan öteye geçememek oluyor,tecrübelendim bu konuda.Belirli bir düşünceye kilitleniyorsun,Kürtçe konusunda 50 tane şey istemiştin inanmak için hepsini gösterdim yine sonuç değişmemişti.Burada da ne söylesem değişmeyecek sonuç.Gereksiz o yüzden.

Benim merakım evrim teorisini mantıksız diye eleştiriyorsunuz ama koca evrenin kulluk etmek ve iyilik yapanların cennete kötülük yapanlarınsa cehenneme postalanması için yaratıldığına inanıyorsunuz.Mantık kavramı nedir sizin için?
Kürtçeye hiç girme , benim sorularımın birisine bile cevap veremedin...
Gelelim evrim teorisine. Madem bilgin yok bu konuda ahkam kesmeyeceksin. Soracaksın bana veya bilen bir başkasına öğreneceksin. Çocuk gibi ne söylesem değişmeyecek demekle olmuyor diyecem zaten çocuksun her neyse... Sorularımı yanıtla bay bilgili... O senin bilmediğin evrim teorisi der ki ; sözde ilkel atalarımız hayvani bir hayat yaşamışlar, vücudu tamamen tüylerle kaplı, üzerinde hayvan kürkleriyle ateş yakmaya çalışan, omuzlarında avladıkları hayvanlarla suyun kenarında yürüyen, mağaraların içinde hırıltılar çıkararak birbirleriyle anlaşmaya çalışan ilkel insanlardı ve insanlaştıkça medenileşmişler ve zihinleri geliştikçe kültürel olarak ilerleme kaydetmişler... Darwin sapkını aynen böyle söylemiş ve yarı maymundular demiş... Madem aile hayatı sürmediler , madem maymun gibi yaşadılar 18 bin yıllık çömlek ve 18 bin yıllık pirinç arkeologlar tarafından yanlış hatırlamıyorsam Çin'de nasıl bulunmuş ? Bu sorunun cevabını ver. Veremezsen pas de başka bir soru sorayım... ;)

Sen bırak Darwin'i, islamı, evrimi, düşünceyi bilgiyi..sen öğrenemezsin hiçbişi sen ancak elinde tesbihle ona buna koçum diye hitab edersin. Argo yaparsın racon kesersin sen öyle bi tipsin. bunlar senin anlayabileceğin konular değil..

18.000 yıllık bi çömlek varsa ve İslam 1400 yıl önce yayılmaya başladıysa allah 16.600 yıl insanları başıboş bırakmış sonrasında islamı indirip 16.600 yıl yaşayan insan soyuna kafir, pislik demiştir.onlara işkence yapmamızı istemiştir.neden doğru yolu göstermek icin bu kadar beklemiştir? Bu nasıl bi ilahtır bu nasıl bi ilahi dindir..

Son düzenleme:

©ﻕΞתς яΞiš;1727259' Alıntı:
Kürtçeye hiç girme , benim sorularımın birisine bile cevap veremedin...
Gelelim evrim teorisine. Madem bilgin yok bu konuda ahkam kesmeyeceksin. Soracaksın bana veya bilen bir başkasına öğreneceksin. Çocuk gibi ne söylesem değişmeyecek demekle olmuyor diyecem zaten çocuksun her neyse... Sorularımı yanıtla bay bilgili... O senin bilmediğin evrim teorisi der ki ; sözde ilkel atalarımız hayvani bir hayat yaşamışlar, vücudu tamamen tüylerle kaplı, üzerinde hayvan kürkleriyle ateş yakmaya çalışan, omuzlarında avladıkları hayvanlarla suyun kenarında yürüyen, mağaraların içinde hırıltılar çıkararak birbirleriyle anlaşmaya çalışan ilkel insanlardı ve insanlaştıkça medenileşmişler ve zihinleri geliştikçe kültürel olarak ilerleme kaydetmişler... Darwin sapkını aynen böyle söylemiş ve yarı maymundular demiş... Madem aile hayatı sürmediler , madem maymun gibi yaşadılar 18 bin yıllık çömlek ve 18 bin yıllık pirinç arkeologlar tarafından yanlış hatırlamıyorsam Çin'de nasıl bulunmuş ? Bu sorunun cevabını ver. Veremezsen pas de başka bir soru sorayım... ;)

Dilbilgisi demiştin göstermiştim,alfabe demiştim göstermiştim,edebi eserleri demiştin göstermiştim.O konuyu tekrar aç bir bak istersen gözünden kaçmış herhalde.Bilgimin olmadığını nereden çıkardın acaba?İnsanlık her şeyin öncesinde çok çok ileriydi ancak sonra bir çöküşle sefil duruma düştü.Maymun gibi yaşadılar ve çok geriydiler doğru,uyduruk çömlek yapınca ileri mi oluyor varlık?Hem tam anlamıyla maymun değil,fiziksel ve zihinsel olarak maymun gibi deniyor farkındaysan.Darwin sapkını dediğin şu anda bilim dünyasının en fazla kabul gören insanlarından biri hatırlatırım.

Sen bırak Darwin'i, islamı, evrimi, düşünceyi bilgiyi..sen öğrenemezsin hiçbişi sen ancak elinde tesbihle ona buna koçum diye hitab edersin. Argo yaparsın racon kesersin sen öyle bi tipsin. bunlar senin anlayabileceğin konular değil..
Sen yaradanla nasıl konuşulacağını öğren öyle gel benimle muhatap ol. O dediklerin senin gibi onurdan yoksun insalara karşı uygulanır K.O.Ç um ;) Uza muhatabım olamazsın sen benim.

Dilbilgisi demiştin göstermiştim,alfabe demiştim göstermiştim,edebi eserleri demiştin göstermiştim.O konuyu tekrar aç bir bak istersen gözünden kaçmış herhalde.Bilgimin olmadığını nereden çıkardın acaba?İnsanlık her şeyin öncesinde çok çok ileriydi ancak sonra bir çöküşle sefil duruma düştü.Maymun gibi yaşadılar ve çok geriydiler doğru,uyduruk çömlek yapınca ileri mi oluyor varlık?Hem tam anlamıyla maymun değil,fiziksel ve zihinsel olarak maymun gibi deniyor farkındaysan.Darwin sapkını dediğin şu anda bilim dünyasının en fazla kabul gören insanlarından biri hatırlatırım.
Gösterdiklerin kendi şahsi düşüncen o konuda kanıt sayılmaz onlar benim için. Her neyseee...
Uyduruk çömlek diyorsun... Bana bir tane maymun göstersene çömlek yapabilecek... Fiziksel ve zihinsel olarak maymun diyorsun... Komikleşme solid. İnsan anatomisinde en önemli iki şey fiziksel ve zihinsel özelliktir... Çömlek bulunan aynı mağarada pirinçte bulunmuş. Bu bulgular biraraya getirildiğinde bundan 18 bin yıl önce yaşayan insanların da günümüz insanlarıyla benzer şekilde tarım ile de ilgilendikleri ve medeni bir hayat sürdükleri anlaşılmaktadır.

Şahsi düşüncem?Hepsini şu an en çok kabul gören ansiklopedi sitesinden kopyalamıştım.Dilbilgisinin şahsi düşüncesi mi olur?
Anlamadığın,insanlar tam olarak maymun değilmiş zaten iddia edilen bu değil,yalnızca fiziksel ve zihinsel özellikleri onlara yatkınmış.Ayrıca kendini niye 18 bin yıl öncesine kilitledin,teoride 18 bin yıl önce böyleydi yazmıyor.

"muhattap olmucam senle tamam mı ?"
tam bi acizlik göstergesi.kızlar da yapar genelde benle konuşup vericek cevap bulamadıklarında..
hadi cevap versene moruk bi önceki mesajıma ya.. boşver muhattap olmamayı..
bu arada gözlüğü babandan mı aldın? yüzünde cok komik duruyor farkında mısın.D

bu başlığa son mesajımdır. bana göre konu dağılmış, artık tartışacak bişi kalmamıştır..

Şahsi düşüncem?Hepsini şu an en çok kabul gören ansiklopedi sitesinden kopyalamıştım.Dilbilgisinin şahsi düşüncesi mi olur?
Anlamadığın,insanlar tam olarak maymun değilmiş zaten iddia edilen bu değil,yalnızca fiziksel ve zihinsel özellikleri onlara yatkınmış.Ayrıca kendini niye 18 bin yıl öncesine kilitledin,teoride 18 bin yıl önce böyleydi yazmıyor.
Ne hikmetse ben bulamadım o kopyaladığın kısımları... Konu bu değil...
İnsan anatomisi hakkında bilgi sahibi olmanı yeğliyorum ısrarla...
Neden 18 bin yıl öncesine kilitlendin diyorsun... Darwin 21. yüzyıl insanları maymun gibi dememişki... İnsanlar neden köşeye sıkıştığında cevap veremediğinde böyle tutarsız konuşurki anlamış değilim...

"muhattap olmucam senle tamam mı ?"
tam bi acizlik göstergesi.kızlar da yapar genelde benle konuşup vericek cevap bulamadıklarında..
hadi cevap versene moruk bi önceki mesajıma ya.. boşver muhattap olmamayı..
bu arada gözlüğü babandan mı aldın? yüzünde cok komik duruyor farkında mısın.D

bu başlığa son mesajımdır. bana göre konu dağılmış, artık tartışacak bişi kalmamıştır..
Yok annenden aldım diyecem de yakışmayacak bana :)

18.000 yıllık bi çömlek varsa ve İslam 1400 yıl önce yayılmaya başladıysa allah 16.600 yıl insanları başıboş bırakmış sonrasında islamı indirip 16.600 yıl yaşayan insan soyuna kafir, pislik demiştir.onlara işkence yapmamızı istemiştir.neden doğru yolu göstermek icin bu kadar beklemiştir? Bu nasıl bi ilahtır bu nasıl bi ilahi dindir..
Sen iyi bi araştırma işine gir... Kur-an'daki kendi işine gelen kısımları alıntılayıp diğerlerini sallamak acizliktir asıl. Allah (c.c) sadece İslamı yollamadı evet ondan önceki dinlere gereken saygı ve şükür yapılsaydı belkide İslam dinini göndermeyecekti. Bknz. Lut kavmi , Nuh Tufanı...

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri