Akla ve Mantığa Aykırı Bir İddia: Evrim Teorisi

---> Akla ve Mantığa Aykırı Bir İddia: Evrim Teorisi

Ortak atadan gelmeyi kabul ediyorlar diye ''islamiyete uygun'' demem...

Sen 1 ay işlemişsin konuyu..

Ben ise sürekli takip ve araştırma içerisindeyim..Herşeyi okurum ve araştırırım..

Başka konularda da yazdım..Yine yazayım..

Kendi ırkını yüce göstermek için,başvurduğu birtakım oyunlar,ve yalanlar, yine kendi ırkı tarafından ortaya çıkarılmış ve darwin dışlanmıştır kendi ırkı tarafından...

2 sene...Sadece 2 sene ırkı ona yandaş oldu...Gerçekler ortaya çıkartılınca ise değersiz bir isim oldu...

Bir dönem kitaplara da kondu..Okullarda ki eğitim kitaplarına...
Tokyo üniversitesinin yaptığı uzun araştırmalar ve çalışmalar sonucu,Tokyo üni. de darwinin sahtekarlığını ortaya çıkarmış ve bundan sonra birçok eğitim kitaplarından darwinin ''MASALI'' çıkartılmıştır...

İnsanın oluşumuyla değil,kalıtımın nasıl ilerlediğiyle ilgilenmiş demişsin...
Evet..Bir maymunun genleri değişiyor..Mutasyona uğruyor..Ve insan dediğimiz varlık tesadüfi biçimde ortaya çıkıyor..Kimisi ''mutasyonlanamıyor'' ..Hayvan olarak kalıyor..Ya da farklı mutasyon geçirerek bir file,bir ayıya,bir köpeğe dönüşüyor..Şu etrafımızda gördüğümüz kuş,kedi maymun,ayı,böcek, aslında özünde birer insan..Ah bir mutasyonlaşabilseler...İnsan oluvercekler ama :)

ben teorinn ne derece doğru olduunu bilmiorm..bana öğretilen budur...darwinin ismiylede deil sadce ortaya koyduu fikri yargılıorm...bize öğretilen 5 temel ilkesi wardr bu teorinn...bana görede mantıksız ama..çewre şartları we ortam koşullarına göre oluor bu ewrimleşme yani bu mutasyonların geçirildii zamanda herşy farklıymş....

Atalarının maymun olduğunu iddia edenlerin kendi iç meseleleridir. Benim dedem insandı, dedemin dedesi onun da dedesi hatta ilk insan Hz. Ademe kadar olan bağım insandır. O insan ki yeryüzüne halife olarak yaratılmıştır.
Çamur meselesine gelince. Arkadaşlardan bazıları akla ve mantığa biraz ters düşen meselelerde ben inanmıyorum diyerek işin içinden sıyrılıyorlar. Gerçekliğini kesin bilip de aklımızın alamadığı o kadar kavram var ki. Cenneti görmedim inanmam. kabir hayatını görmedim inanmam. Ama Allaha inanırım diyor. O zaman sen Allahı gördün demek ki.
Çamurdan yaratılma hususu Kuran'da vardır. Kusura bakmayın. Kuran'ın bir ayeti değil, bir harfini bile inkar etmek dinden çıkma sebebidir. Müslümanlık bu kadar basit değildir.

Evrim teorisi çürütülmüş bir teori falan değildir,tam aksine bilim dünyasının büyük bölümü tarafından kabul edilmiş bir teoridir.Size mantıklı gelmeyebilir ama "çürütülmüş" demek komik yani.

Evrim teorisi çürütülmüş bir teori falan değildir,tam aksine bilim dünyasının büyük bölümü tarafından kabul edilmiş bir teoridir.Size mantıklı gelmeyebilir ama "çürütülmüş" demek komik yani.

Eskiden öyleydi...Biraz bilgilerini güncellemelisin dostum...

İnsanoğlunun biyolojik olarak maymunlara benzeyebilir, onlarında kromozomları aynı.Ama bu demek oluyorki aynı olacaz demek değildir. Bilim kullanılan organ gelişir kullanılmayan körelir, ama bu maymundan insanoğluna kadar gelmesi imkansız sonuçta

Nasıl yani,ne oldu da değişti?Madem değişti o zaman niye 2009 Darwin yılı?Anlayamadğım neye dayanarak değiştiğini söylediğin?

Darwin hiç bir zaman maymunlardan geldiğimizi idda etmemiştir
Bir gün darwin teorisi hakkında konuşuluyormuş, bir papa kalkmış sen bizim maymundan geldğimizi mi söylüyosun demiş. Bunun üzerine anlatan adam senin soyundan gelmektense maymunun soyundan gelirim demiş bunun üzerine olay gelişmiş.

Bakınız geçmiş yorumlar ve diğer evrim konularındaki direniş yorumları...

akla mantığa aykırı gelen nedir acaba evrim konusunda? o arap allahın yukarda canı sıkılınca bizleri yaratıp ateşle gözümüzü korkutup cariyelerle bizi ödüllendireceğini söylemesi cok mu mantıklı?

akla mantığa aykırı gelen nedir acaba evrim konusunda? o arap allahın yukarda canı sıkılınca bizleri yaratıp ateşle gözümüzü korkutup cariyelerle bizi ödüllendireceğini söylemesi cok mu mantıklı?

Bugün atalarını ziyarete gittinmi hayvanat bahçesine_?
Malum kafes tellerin içinde yaşıyorlar bütün gün..
Sık sık gidinde moral verin..Allah muhafaza sizin desteğiniz olmazsa evrimleşemezler filan..

İşlerine gelene mantıklı işlerine gelmeyene mantıksız diyorlar işte.Kendi inançlarına da bir laf gelince de terbiye bozuluyor hemen gördüğün gibi.

Bugün atalarını ziyarete gittinmi hayvanat bahçesine_?
Malum kafes tellerin içinde yaşıyorlar bütün gün..
Sık sık gidinde moral verin..Allah muhafaza sizin desteğiniz olmazsa evrimleşemezler filan..

Ben bu tümcelerde aydınlatıcı ya da komik bi taraf göremiyorum.boş konuşuyorsunuz yani..Evrimi mantıksız bulacak kadar mantıklı olduğunu iddia eden sizler, ancak bu kadar mı mantıklı tümceler kurabiliyorsunuz?

Şu evrim teorisinin mantığını bi türlü anlayamadım o kadar araştırdım inanim diye uğraştım hatta ama beni güldürmekten öteye gidemedi neresinden tutsan elinde kalıyor.Bütün evren bi yaratıcının olduğunu gösteriyor bize ama anlamak isteyene evrimin tek bir kanıtı bile yoktur.binbir türlü yalanla 150 yıldır ayakta tutulmaya çalışılan bir teori.Bir kere bu dediğiniz şey doğru olsaydı milyonlarca evrimi destekleyen fosil bulunamazmıydı.

Yahu sizler ne tuhafsınız. Dine aykırı olan, dinin kabul etmediği her şeyi kabul edersiniz ama dinin güzel gördüğü herşeye de kötü der karşı çıkarsınız.
Dedeniz maymun öyle mi. memnun oldum tanıştığıma. Bir de dedenizin türü hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.
Ha benim dedem mi? O peygamberdi. Yani Hz. Adem.

Her şeyin en iyisini siz biliyorsunuz zaten..Bu evrim teorisi gerçek deil biliyorum ama farklı teoriler var illa ki Adem'den geldik diyip kesemeyiz.Dinimize bağlıysanız dinimiz araştırmayı ve öğrenmeyi sever bunu da bilmeniz lazım..

Yahu sizler ne tuhafsınız. Dine aykırı olan, dinin kabul etmediği her şeyi kabul edersiniz ama dinin güzel gördüğü herşeye de kötü der karşı çıkarsınız.
Dedeniz maymun öyle mi. memnun oldum tanıştığıma. Bir de dedenizin türü hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.
Ha benim dedem mi? O peygamberdi. Yani Hz. Adem.

ewrim teorisini öğrende gel ...ewrim teorisi dedemizim maymun olduğunu solemior..sadece bizim gbi bir şekli olmadığını söylüor..we ilk zamanlarda beyinsel fonksiyonlarını bizm gbi kulanamadıklarını zamanla beyinin geliştğini söylüor..(kullanılan organlar gelişir..kullanılmayan organlar körelir maddesi)

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri