Aforizmalar // Düşünce Kutsaldır ..

---> Aforizmalar // Düşünce Kutsaldır ..

Hayata yeniden başlayacak olsaydım, aynı hayatı yaşamak isterdim. Yalnız gözlerimi biraz daha fazla açardım. –Jules Renard
Hayatta amaçlanacak iki şey vardır: birincisi, istediğini elde etmek; sonra da, onun tadını çıkarmak. İkincisine yalnızca insanların en akıllıları erişir. –Logan Pearsall Smith
Hayatın şaşırtıcılığı, onda bizim hiçbiriyle doğru dürüst ilgilenemeyeceğimiz kadar çok ilginç şeyin bulunmasından kaynaklanır. –C.K.Chesterton
Hayat hakkında bildiğim her şeyi iki kelimeyle özetleyebilirim: Devam ediyor. –Robert Frost
Hayat hem anlamlı, hem de anlamsızdır. Ben, bu konuda kaygılı da olsam, anlamın baskın çıkacağını ve savaşı kazanacağını ummaktan yanayım. –Carl Gustav Jung
İnsan yalnızca kişisel yaşamında bir birey olarak yaşayamaz; aynı zamanda, bilinçli ya da bilinçsiz, kendi döneminin ve kendi çağdaşlarının yaşamını da yaşar. –Thomas Mann
Hayatımız boyunca iki yanı resimlerle dolu bir geçitten geçeriz. Kimileri neşeli, kimileri kasvetli, ama hepsi de yararlı resimlerdir bunlar; çünkü, aklımızı kullanırsak, daha güzel ve daha cesur yaşamanın yolunu öğrenebiliriz onlardan. –Sean O’Casey

Doğar doğmaz basarız çığlığı, bu koca Ahmaklar Sahnesine nereden geldim diye. –William Shakespeare
Hayat ancak geriye doğru anlaşılabilir, ama ileriye doğru yaşanmalıdır. –Seren Kierkegaard
Her insanın yaşamı Tanrı eliyle yazılmış bir peri masalıdır. –Hans Christian Andersen
Her günün yılın en güzel günü olduğunu hiç aklınızdan çıkarmayın. Bir insan her günün Kıyamet Günü olabileceğini öğrenmemişse, doğru dürüst hiçbir şey öğrenmemiş demektir. –Ralph Waldo Emerson
Ölmek bir şey değil; korku verici olan yaşamıyor olmak. –Victor Hugo
Hayat, bahtsızlıklar, bir başınalık, terk edilmişlik, yoksulluk, kendi kahramanlarını- bazen gösterişli kahramanlardan daha yüce olan görünmez kahramanlarını- yaratan savaş meydanlarıdır. –Victor Hugo
Hayatın ikinci baskısı olsaydı, matbaadan gelen provaları nasıl da düzeltirdim. –John Clare
Hayat, ölümsüzlüğümüzün çocukluğudur. –Johann Wolfgang von Goethe
Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı boşa harcama, çünkü hayat zamanın kumaşından dokunmuştur. –Benjamin Franklin

Aklın doruğundan bakıldığında, hayat kötücül bir hastalığa, dünya da bir tımarhaneye benzer. –Voltaire
Ne mutlu hayattan hiçbir şey beklemeyene, hiç düş kırıklığına uğramayacak. –Alexander Pope
İnsanoğlunun hayatında yalnızca üç olay vardır: doğmak, yaşamak ve ölmek. Doğduğunun farkında bile olmaz, ölürken acı çeker, yaşamayı da unutur. –Jean de la Bruyere
İnsan zaaflarının en güçlüsü, yaşamayı sevmektir. –Moliere
Hayat böyledir işte; Büyükler tepişince küçüklerin defteri dürülür. –Jean de la Fontaine
Kocaman bir tiyatro sahnesi şu dünya, Kadını erkeği, hepsi birer oyuncu; Durmadan gelip geçerler sahneden; Ne roller üstlenirler ömürleri boyunca. –William Shakespeare
Neye inanman gerektiğini söyleyeyim sana, erdemli dostum: Hayata inan. Hayat, kitaptan da, hocadan da daha çok şey öğretir insana. - Johann Wolfgang von Goethe

Nasıl yaşanacağını öğrenmekte olduğumu sanırken, meğer nasıl ölüneceğini öğreniyormuşum. –Leonardo da Vinci
Yaşamın genel kabul gören bir tanımı yoktur. –Brittanica Ansiklopedisi
Hayat abssürttür. –Albert Camus
Hayat, üstüne bastığınızda ölen bir şeydir. –Dave Barry
Nasıl geldim ben bu dünyaya? Neden bana danışılmadı? Madem katılmaya zorlandım, nerede şu yaşamın yöneticisi? Kendisiyle görüşmek istiyorum. –Soren Kierkegaard
Dünya rezil bir biçimde yönetiliyor ve kimse kime şikayet edeceğini bilemiyor. –Ronald Firbank
Yaşamın sırrı, dürüstlük ve adil yaklaşımdır. Bunun numarasını yapabiliyorsanız, işi kıvırdınız demektir. –Goucho Marx
Bizi aydınlatabilecek iki varlık olan bebekler ve cesetler, isteseler de bunu yapamıyorlar. –E.M.Forster

Kim bilir belki hayat ölüm dediğimiz şeydir, Ölüm de hayat dediğimiz? –Euripides
‘Yaşam,’ diye yazmış bir dostum,’halka açık bir keman performansıdır, kemanı çalmayı ise konser sırasında öğrenmemiz gerekir.’ –E.M.Forster
Hayatla ilgili öğrendiğim her şeyi üç kelimeyle özetleyebilirim: Durmaksızın devam eder. –Robert Frost
İnancım şöyle:İnsan için en büyük mucize hayatta olmak. Tıpkı çiçek, hayvan, kuş için olduğu gibi, insan için de en büyük zafer, olabildiğince canlı, olabildiğince kusursuz hayatta olmak. Doğmamışlar ve ölüler neyi bilirse bilsin, güzelliği, ten içinde canlı olmanın mucizesini bilemez. Sonranın icabına varsın ölüm baksın. Ama yaşamın o kanlı canlı, o muhteşem buradası ve şimdisi yalnızca bize, bir süreliğine bize ait. Etimizle kemiğimizle hayatta olduğumuz, yaşayan evrenin bir parçası olduğumuz için coşku içinde dans etmeliyiz. –D.H.Lawrence
Mezarında iki tarih olacak ve tüm dostların onu okuyacak. Önemli olan tek şeyse o iki tarih arasındaki küçücük bir tire olacak. –Kevin Welch
Nihayetinde her şey bir şaka. –Charlie Chaplin
Hayat yakasından tutulup,’Yanındayım evlat. Haydi, gidelim’ denmesine bayılır. –Maya Angelou
Hayat, birkaç milyar hücrenin bir süre siz olmak için geçici isteğidir. –Anonim

Hayat iyi ve kötüdür. Çoğunlukla ‘ve’dir. –Diyojen
Hayat çimentodan yapılmış bir trambolin. –Harold Nordberg
Hayat cinsel yolla bulaşan bir hastalık ve ölüm oranı yüzde yüz. –R.D.Laing
Saçma diyaloglar ve kötü ışıklandırma; işte hayatın sorunu. –Elizabeth Taylor
Hayat bir sahildir ve sonra siz boğulursunuz. –Anonim
Unutmayın, hepimiz burada yalnızız. –Lily Tomlin

Hayatın klavyesinde bir parmağınız her zaman Esc tuşunda olsun. –Scott Adams
- Ah, büyük yol göstereci, hayatın sırrı nedir? - Hayatın sırrı alkolden, kadınlardan ve seksten uzak durmaktır. - Burada konuşabileceğim başka biri var mı? –Korkunç Hagar
Peki ya hayat gerçekten yağ satarım bal satarımdan ibaretse? –Bob Monkhouse
Hayat, sanatı değil kötü televizyonu taklit ediyor. –Woody Allen
Bazen güvercinsinizdir, bazen de heykel. –David Brent
En büyük komplo teorisi, aslında bir komplo olmadığıdır. Kimse seni öldürmeye çalışmıyor. Senin ölmen veya yaşaman kimsenin umurunda değil. Şimdi daha rahat mısın? –Dennis Miller
Hayat, pahallı olmasına rağmen hala popüler. –Kathleen Norris
Hayatın anlamı durmasıdır. –Franz Kafka

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri