Aforizmalar // Düşünce Kutsaldır ..

---> Aforizmalar // Düşünce Kutsaldır ..

Halil Cibran aforizmaları

· Kulağa gelen müzik tekse de, onu oluşturan notalar farklıdır.

· Ey Müzik, İçimizin derinliklerinde yüreklerimizi ve canlarımızı gizleriz. Sensin öğreten bize kulaklarımızla görmeyi ve yüreklerimizle işitmeyi.

· Kuşların cıvıltısı insanoğlunu uykusundan uyandırır ve onu, kuşların cıvıltısını yaratmış olan Sonsuz Zekanın görkemi için söylenen kutsal şarkılara katılmaya çağırır. Bu tür müzik, kendi kendimize kadim kitaplarda yer alan sırların anlamlarını sormaya iter bizi.

· Kuşlar cıvıldadıkça acaba tarlalardaki çiçeklere mi seslenmektedirler? Yoksa ağaçlarla mı konuşmaktadırlar? Yoksa derelerin mırıltısını mı yansıtmaktadırlar? Çünkü insanoğlu kendi anlayışı ile kuşların ne söylediklerini, derelerin ne mırıldandıklarını ve dalgaların kıyıya usul usul çarparken ne demek istediklerini bilemez.

· İnsanoğlu kendi anlayışıyla yağmurun ağacın yapraklarına ya da pencerenin kenarlarına düştüğünde ne dediğini anlayamaz. Bilemez meltemin tarlalardaki çiçeklere ne dediğini. Ama insanoğlunun yüreği kendi duyguları üstünde oynaşan bu seslerin anlamını duyar ve içinde saklar. Sonsuz Zeka, çoğu kez gizemli bir dille konuşur ona. Ruh ve Doğa kendi aralarında bu söyleşiyi sürdürürken insanoğlu dikilip kalmıştır, şaşkın ve suskun, bir kenarda. Ama insanoğlu bu sesleri hiç mi duymamış ya da ağlamamıştır? Onun döktüğü gözyaşları eğer bir anlayış değilse nedir?

· Büyük şarkıcı, sessizliğimizin şarkılarını söyleyendir.

· Eğer ağzın yemekle doluysa, şarkı söyleyemezsin. Ve altınla doluysa elin, kaldıramazsın onu şükür için.

· Derler ki, bülbül aşkının şarkısını söylerken, bir dikenle bağrını delermiş. Hepimiz onun gibiyiz. Başka türlü olsa nasıl şarkı söyleyebilirdik?

· Karnı aç olana şarkı söylersen, seni midesiyle dinler.

· Dahilik, geç gelen baharın başında bir kuşun söylediği şarkılardır.

· Deli de senin benim kadar müzisyendir. Ne var ki, onun çaldığı aletten melodi sesi gelmiyor.

· Bir şarkıcı, söylediği şarkıdan zevk almıyorsa, asla dinleyicisini mutlu edemez.

· Aç gözlerini ve iyice bak, bütün şekillerde kendini göreceksin. Ve kulaklarını açıp dikkatle dinle, bütün seslerde kendi sesini duyacaksın.

· Kalbiniz gecelerin ve gündüzlerin sırrını sessizce bilir. Ancak kulaklarınız, kalbinizin bilgisini işitmek için deli olur.

· İnsan, binlerce yıl evvel, deniz ve rüzgarın sözcükleri kendisine hediye etmesinden önce, sık ormanlar içinde kaybolan benliğini arayan, zihni karışmış bir yaratıktı. Durum bundan ibaretken, yalnızca dünü bilen cılız seslerle eski günlerimiz hakkında nasıl yorum yapabiliriz?

· İnsan kalbi yardım için yakarır, insan ruhu kurtuluş için yalvarır. Duymadığımız, anlamadığımız için çığlıklarına kulak vermeyiz. Ancak duyana ve anlayana deli deriz ve ondan kaçarız.

· Bana kulak ver ki, sana ses verebileyim.

· Anne kalbinin sessizliğinde saklı duran şarkılar, çocuğunun dudaklarında yankılanır.

· Yalnızca bir kez konuştu Sfenks:

‘Bir kum tanesi çöldür, çöl de bir kum tanesi.’

Bunu söyledi ve tekrar sustu. Bir daha da hiç konuşmadı. Sfenks’i işittim ama anlamadım.

+ verdim mi bu konuna hatirlamiyorum.
Guzel konu. Fazla + goz cikarmaz.

İNSAN Üzerine Aforizmalar

· İnsan nedir? Ölümün kölesi, gelip giden bir gezgindir. İnsanın konumu nedir? Rüzgardaki bir fenerin konumu gibidir. –Alcuin

· Nedendir türümüzü topluca tanımlayan şu didinme, hasret, dürüstlük, estetik, coşku, aşk, nefret, kandırmaca, deha, kibir, tevazu, utanç ve aptallık? –Edward O.Wilson

· Ne tuhaf bir makine şu insan! İçine ekmek, şarap, balık ve turp atıyorsunuz, dışarı iç çekmeler, kahkalar ve düşler çıkıyor. –Nikos Kazancakis

· Manevi bir yolculuğa çıkmış insanlar değiliz biz. İnsan yolculuğuna çıkmış manevi varlıklarız. –Stephen Covey

· Her insan ölmeden önce nereden nereye doğru ve niçin kaçtığını bilmeye çalışmalı. –James Thurber

· Dünyada iki sınıf insan olduğu söylenebilir: Dünyadaki insanları sürekli iki sınıfa ayıranlar ve ayırmayanlar. –Robert Benchley

· Zevkine düşkünlük, açgözlülük, asabiyet ve başkalarına saldırma meylini sürdüren insan, henüz insan değildir. –El Gazali

· İnsan üretmeden tüketen tek varlıktır. Süt vermez, yumurtlamaz, saban sürecek kadar güçlü değildir, tavşan yakalayacak kadar hızlı koşamaz. Yine de tüm hayvanların efendisidir. –George Orwell

· İnsan tabiatın başka şeylerden türetilen maddelerle kapladığı tek canlıdır. Tabiat geri kalan canlılara farklı türde kılıflar verir : Kabuk, ahşap gövde, diken, kürk, sert kıl, ince tüy, kuş tüyü, pul ve post. Yalnızca insan dünyaya çırılçıplak gelir. –Büyük Pliny

· Kusursuz bir karınca, kusursuz bir arı vardır ama insan daima tamamlanmamış durumdadır. Hem hayvan olarak, hem de insan olarak tamamlanmamıştır. İşte insanı diğer canlılardan ayıran da bu çaresiz tamamlanmamışlıktır. Çünkü insan kendini tamamlama girişimiyle bir yaratıcıya dönüşür. Üstelik çaresiz tamamlanmamışlık insanı sürekli toy, sürekli öğrenme ve gelişmeye yetkin kılar. –Eric Hoffer

· İnsan dediğin bebek bezi değişebilmeli, istila planlayabilmeli, koyun kesebilmeli, gemiyi idare edebilmeli, bina tasarlayabilmeli, duvar örebilmeli, kırık sarabilmeli, ölmek üzere olanı avutabilmeli, emirler alabilmeli, emirler verebilmeli, işbirliği yapabilmeli, tek başına hareket edebilmeli, denklemler çözebilmeli, yeni bir problemi analiz edebilmeli, gübreleme yapabilmeli, bir bilgisayarı programlayabilmeli, leziz yemek pişirebilmeli, etkin bir biçimde savaşabilmeli, cesurca ölüme gidebilmeli. Uzlaşma böceklerin işidir. –Robert A.Heinlein

· Ölümlülerin korkusuzluğu sınır tanımaz; çılgınlığımızla, göğe bile saldırırız. –Homeros

· Üstün insanın aklı fikri doğruluktadır, alçak insanın aklı fikri çıkarında. –Konfüçyüs

· Ne mucizeler var, ama hiçbiri insandan daha mucizevi değil. –Sophokles

· İnsan, her şeyin ölçüsüdür. –Protagoras

· İnsanlar, kafasızlıkları yüzünden, alınlarına yazılmış olandan daha çok acı çekerler. –Platon

· İnsanların ne oldukları zor durumlarda belli olur. –Epikteles

· İnsan, doğası gereği, politik bir hayvandır. –Aristoteles

· İyi şeyler sık sık acıyla sonuçlanır. İnsanların paraları yüzünden mahvoldukları ya da cesaretleri yüzünden öldükleri az görülmemiştir. –Aristoteles

· Toplum içinde yaşayamayan ya da kendi kendine yettiği için buna gereksinim duymayan, ya hayvandır ya da tanrı. –Aristoteles

· Kötü insanlar, korkudan boyun eğerler, iyi insanlar ise sevgiden. –Aristoteles

· Ben bir insanım, insana özgü hiçbir şey bana yabancı değil. –Publius Terentius Afer

· Ne kadar insan varsa o kadar görüş vardır; herkesin kendi doğrusu vardır. – Publius Terentius Afer

· İnsanız, tanrı değil. –Petronius

· İnsan, kendi ruhundan daha sakin ve huzurlu bir sığınak bulamaz. –Marcus Aurelius

· İnsanlar insanlara karşı insanlık dışı davrandıklarında, siz siz olun, onların başkalarına besledikleri duyguları beslemeyin onlara. – Marcus Aurelius

· İnsanın selamete ermesi için üç şey gereklidir: neye inanacağını bilmek, neye istek duyacağını bilmek ve ne yapacağını bilmek. –Aquinolu Tommaso

· İnsan bugün var, yarın yok. Ve gözden uzak oldu mu gönülden de uzak olur. –Thomas a Kempis

· İnsanların çoğunlukla dönek, ikiyüzlü ve açgözlü olduklarını söyleyebiliriz. –Niccolo Machiavelli

· İnsanlar tek bir konuda bile anlaşamıyorlar, göğün başımızın üstünde olduğu konusunda bile. –Michel de Montaigne

· İnsanın doğasında genellikle akıldan çok aptallığın payı vardır. –Francis Bacon

· Herkes belleğinden yakınır, ama hiç kimse yargılarından yakınmaz. –François de la Rochefoucauld

· Çoğu insanda minnettarlık, daha büyük lütuflar için gizli bir umuttan başka bir şey değildir. – François de la Rochefoucauld

· İnsan bir kamıştır, doğadaki en zayıf şeydir; ama düşünen bir kamıştır. –Blaise Pascal

· İnsan, toplumsal bir hayvandır. –Benedictus Spinoza

· İnsanların yaptıklarına gülmemeye, ağlamamaya, kızmamaya çalıştım ; hep onları anlamaya çalıştım. – Benedictus Spinoza

· Önce ortalığı toza boğduk, şimdi de görememekten yakınıyoruz. –George Berkeley

· İnsanların çoğu sevmekten korkar, yitirmekten korktuğundan;
Sevilmekten korkar, kendini sevilmeye değer görmediğinden;
Sırtına sorumluluk yükler diye, düşünmekten korkar;
Konuşmaktan korkar, eleştirilmekten korktuğundan;
Duygularını dile getirmekten korkar,
geri çevrilmekten korktuğundan;
Yaşlanmaktan korkar, gençliğinin değerini bilmediğinden;
Unutulmaktan korkar, dünyaya iyi bir şey vermediğinden;
Ve ölmekten korkar, gerçekten yaşamayı bilmediğinden. –William Shakespeare
· Odun değilsiniz, taş da değilsiniz, insansınız. –William Shakespeare

· İnsanlar Doğa’yı biraz bozmuş olmalılar; çünkü dünyaya kurt olarak gelmedikleri halde bu dünyada kurt olup çıktılar. –Voltaire

· İnsanları ve kavunları tanımak zordur. –Benjamin Franklin

· Tanrı’nın elinden çıkan her şey kusursuzdur; her şey insanın elinde bozulur. –Jean-Jacques Rousseau

· İnsanın zihniyle bedeni…tıpkı yelekle astarı gibidir; biri buruşursa öbürü de buruşur. –Laurence Sterne

· Susamadan da içmek ve her zaman sevişebilmek, hanımefendi, işte bizi öteki hayvanlardan ayıran. –Pierre Beaumarchais

· Bildiği yoldan şaşmayan insan yolunu kaybetmez. –William Hazlitt

· Toplum artık cilalı bir sürü; bu sürü iki büyük kabileden oluşuyor: Can Sıkanlar ve Canı Sıkılanlar. –Lord Byron

· Amaçsız insan, dümensiz gemiye benzer. –Thomas Carlyle

· İnsan alet kullanan bir hayvandır. – Thomas Carlyle

· İnsan ne iyidir, ne de kötü; içgüdüleri ve yetenekleriyle doğar. –Honore de Balzac

· İnsanlar yalnızca görmek istediklerini görürler. –Ralph Waldo Emerson

· İnsan ne kadar dil biliyorsa, ne kadar dostu varsa, ne kadar sanat ve uğraşın ustasıysa, o kadar insandır. – Ralph Waldo Emerson

· Koşullar insanı yaratmamıştır. İnsan koşulları yaratmıştır. –Benjamin Disraeli

· Hangi zindan insanın kendi yüreğinden daha karanlıktır! Hangi zindancı insanın kendisinden daha acımasızdır! –Nathaniel Hawthorne

· İpleri bilinmeyen güçlerin elinde olan kuklalarız biz; birer hiçiz, hiç. –Georg Büchner

· İnsan yığınları suskun bir umarsızlık içinde yaşarlar. –Henry David Thoreau

· Yabanıl hayvanlar hiçbir zaman zevk için öldürmez. Başkalarına işkence etmekten, onları öldürmekten zevk alan tek yaratık insandır. –James Anthony Froude

· Herkesi Tanrı’nın merhametine havale ederiz, ama kendimiz hiç merhamet göstermeyiz. –George Eliot

· İnsanlar birbirlerini yanlış anladıkları için anlaşabiliyorlar, kazara birbirlerini doğru anlasalardı asla anlaşamazlardı. –Charles Baudelaire

· İnsan ne olmalıdır? Ben kestirmeden, ‘Kendisi olmalıdır’ derim. –Henrik İbsen

· İnsan yüzü kızaran tek hayvandır; ya da buna gerek duyan tek hayvan. –Mark Twain

· İnsanı insan yarattıysa, yaptığından utanmalı. –Mark Twain

· İnsan davranışlarının çoğunun temelinde taklit yatar. Saygın kişi, alışkanlıklara ayak uyduran kişidir. Başkalarının yaptığını yapanlara ’iyi insan’ denir. –Anatole France

· Ben size üstün insanı öğretiyorum. İnsan aşılması gereken bir şeydir. –Friedrich Wilhelm Nietzche

· İnsan hayvanların en acımasızıdır. İnsan bu dünyada kendini en iyi facialarda, boğa güreşlerinde ve çarmıha germelerde hissetmiştir; kendisi için icat ettiği cehennem, onun yeryüzü cenneti olmuştur. – Friedrich Wilhelm Nietzche

· İnsanlar yıldızlara benzerler; bazıları kendi ışıklarını kendileri var ederler, bazıları da başkalarından vuran parlaklığı yansıtırlar. –Jose Marti

· Akıllı insan kendini dünyaya uydurur; akılsız insan dünyayı kendine uydurmaya çalışmakta diretir. O yüzden, tüm gelişmeler akılsız insana bağlıdır. –George Bernard Shaw

· Bir insanı dostları kadar düşmanlarına bakarak da tanıyabilirsin. – Joseph Conrad

· İnsan, insanlardan daha ilginçtir. Tanrı, insanları değil, insanı kendi suretinde yaratmıştır. Tek tek her bir insan, tüm insanlardan daha değerlidir. –Andre Gide

· İnsanlar iki büyük sınıfa ayrılır: hancılar ve yolcular. –Max Beerbohm

· İnsanlar artık daha hızlı seyahat ediyorlar, ama daha iyi şeylere doğru mu yol alıyorlar, ondan pek emin değilim. –Willa Cather

· Biz toprak olmadan toprak bizimdi. –Robert Frost

· İnsan yalnızca bir birey olarak kendi hayatını değil, aynı zamanda ayırdında olarak ya da olmayarak, çağının ve çağdaşlarının hayatını da yaşar. –Thomas Mann

· En saygı duyduğum insanlar, kendilerine hiç ölmeyecekmiş, toplum da sonsuza dek sürecekmiş gibi davrananlardır. –E.M. Forster

· İnsanlar bu dünyada haklara değil, ayrıcalıklara değer verirler. –H.L. Menckhen

· Büyük insanların ayrıcalıklarından biri de, felaketleri balkondan izlemeleridir. –Jean Giraudoux

· İnsan! Bu dünyada korkulacak tek hayvan! –D.H. Lawrence

· Aslında hepimiz kardeşmişiz gibi davranmayı sürdürmek *****lıktan başka bir şey değil. Bana kalırsa, aslında hepimiz yamyam, cani, hain, yalancı, ikiyüzlü ve alçağız. –Henry Miller

· Zavallı insan. Zavallı insanlık. –William Faulkner

· İnsanoğlu sıkıntı çekmeli, belaya çatmalıdır; biraz düşkırıklığı, ruhu güçlüklere karşı dayanıklı kılar. Sanatçılar böyledir. Fare deliğinde ya da köprüaltında yaşayın demiyorum; ama dayanıklılık ve katlanmayı öğrenmemiz gerekir. Yalnızca sebzeler mutludur. –William Faulkner

· İnsan nedir bilmem, ama fiyatını sor, söyleyeyim hemen. –Bertolt Brecht

· Modern insan, ne istediğini bildiği yanılsamasıyla yaşar; oysa gerçekte ne istemesi gerekiyorsa onu ister. –Erich Fromm

· Modern insan, bir işi çabuk yapmadığında vakit kaybettiğini düşünür. Ama vakti olduğunda ne yapacağını bilemez, vakit öldürmekten başka. – Erich Fromm

· İnsanın hayattaki başlıca görevi kendini doğurmaktır. – Erich Fromm
· Büyük insanlık sekizinde işe gider Yirmisinde evlenir Kırkında ölür Büyük insanlık. –Nazım Hikmet

· İnsan tarih yapan bir hayvandır, ama geçmişini geri getiremediği gibi geride de bırakamaz. –W.H. Auden

· İnsan, her zaman, kendini tanıyabileceğinden fazlasıdır; onun içindir ki, yaptıkları karşısında zaman zaman kendi de şaşkınlığa düşer. –Golo Mann

· Her şey insanın elindedir. Onun için sık sık elinizi yıkayın. –Stanislaw Lec

· Hepimiz, kendi gövdemizin içinde, ömür boyu hücre hapsine çarpılmışız. –Tenessee Williams

· Hepimiz alevlerin sardığı bir evde yaşıyoruz; çağıracak itfaiye yok. Yangının yakıp yok etmekte olduğu bir evde kapana kısılmışız; yalnızca üst kattaki pencereden dışarı bakabiliyoruz, o kadar. – Tenessee Williams

· İnsanoğlu aslında ne ise o olmayı reddeden tek yaratıktır. –Albert Camus

· İnsanlar tarihi her zaman anlamlı kılamayabilirler; ama her zaman kendi hayatlarını anlamlı kılacak biçimde davranabilirler. – Albert Camus

· Bir olay karşısında umutsuzluğa kapılan korkaktır, ama insanlığın gidişinden umutlu olan aptaldır. – Albert Camus

· Sıradan insan beni zerre kadar ilgilendirmiyor, bu kadar sıradan olmaması gerektiği dışında. –Angus Wilson
· Hayatta herkes er geç tam bir mutluğun mümkün olmadığını keşfeder, ama bunun tam tersini düşünenler de çıkar; Tam bir mutsuzluk da mümkün değildir. Bu iki aşırı durumun gerçekleşmesini önleyen engeller aynı niteliktedir: İnsanlığın konumunun, sonsuz olan her şeye karşı olmasından kaynaklanır. –Primo Levi

· İnsanlığı çok seviyorum, benim katlanamadığım insanlar. –Charles Schulz

· İnsan, ikiyüzlülük yaparak öğrenen tek hayvandır. Kibarmış gibi davranır ve sonunda kibar olur. –Jean Kerr

· İnsan bir tuhaf yaratıktır. İnsan bir birikimdir. İnsan dehşetli bir saklayıcıdır. İnsan belleğinin dünyayı algılaması korkunç bir macera. –Yaşar Kemal

· İnsanın, ilkeleri uğruna savaşması, onlara bağlı kalmasından daha kolaydır. –Woody Allen

· İnsan kısmı öyle hıncahınç
Öyle hıncahınç ki
İçine işesen derya kirlenmez. –Can Yücel
· İnsanları iyi ve kötü diye ayırmak abestir. Çünkü insanlar ya çekici ya iticidirler. –Oscar Wilde

· Vasat insan öyle olmadığını düşünür. –Larry Lorenzoni

"Friedrich NIETZSCHE" Aforizmaları

Ø Kendin ol!

Ø Kendini görmezden gelmek –iyi görmek için gereklidir.

Ø İnsan ne denli derinine bakarsa yaşamın, o denli derinden görür acıyı.

Ø Kişinin kendi yolunda yürüyüp yürümediği, attığı adımdan belli olur; bu yüzden dikkat edin yürüyüşüme!

Ø Kimi insanda karakter doruğa ulaşır ama akıl bu doruğun yüksekliğine erişemez. Kimi insanda da bunun tersi olur.

Ø Doğrusu şu ki, insan kirli bir nehirdir. Kirli bir nehiri, kirlenmeden içine alabilmek için bir deniz olmak gerek.

Ø Her seçkin insan, güdüsel olarak, kalabalıktan, çokluktan, çoğunluktan kurtulduğu, onlardan ayrık biri olarak, kural “adamlarını” unutabildiği, sığınacağı kalesinin ve gizliliğinin peşinde koşar.

Ø Kendinden çok söz etmek kendini gizlemenin de bir yoludur.

Ø İdrak eden kişinin gözünde insan, kırmızı yanaklı bir hayvandır: İnsan sık sık utanmak zorunda kalmış bir hayvandır.

Ø Hedef, insanlık değil üstüninsandır.

YAŞAM İle İlgili Aforizmalar

Hayatın kendisi bir alıntıdır. –Jorge Luis Borges
Yaşam, ne tek yönlüdür, ne çift yönlü. Yaşam, çok, pek çok yönlüdür. Bu nedenle yolunu şaşırır insanlar. –Ferit Edgü
Yaşamak için çalış, tüketerek yaşa, tüketmek için yaşa: işte tam bir cehennem döngüsü. –Raoul Vaneigem
İçinde yaşadığımız toplumsal koşullar yüzünden, kadın ve erkek apayrı iki kültürdür ve yaşam deneyimleri tümüyle farklıdır. –Kate Millett
Hayat, siyahı da olan bir gökkuşağıdır. –Yevgeni Yevtuşenko
Hayat bizi azar azar bizden soyar. En sonunda başka biri kalır geriye. –John Updike
Hayat lağım kanalına benzer. Ne koyduysan o çıkar. –Tom Lehrer
Hayat, üçüncü perdesi kötü yazılmış iyice bir oyundur. –Truman Capote
Hayatta en önemli şeyler, yiyecek bir şey, içecek bir şey, bir de sizi sevecek birini bulmaktır. –Brendan Behan
Tüm yaşam yabancı bir ülkedir. –Jack Kerouac
Hayat, tüm seçimlerimizin toplamıdır. –Albert Camus
Kıyameti bekleme. Kıyamet her gün her yerde. –Albert Camus
Yaşamın hiçbir anlamı olmaması yaşamanın nedenidir, hem de tek nedeni. –Emilie M. Cioran
Hayat, insanın cesareti oranında daralır ya da genişler. –Anais Nin
İnsan, dünyanın resmini çizmeye koyulur. Yıllar geçtikçe boşluğu ülkeler, krallıklar, dağlar, körfezler, tekneler, adalar, balıklar, odalar, araçlar, yıldızlar, atlar ve insanlarla doldurur. Ölmeden kısa bir süre önce de, sabırla oluşturduğu labirentin çizgilerinin kendi yüzünün hatlarını ortaya çıkardığını fark eder. –Jorge Luis Borges

Sonsuza kadar yaşayacakmışız gibi yaşamalıyız, ama zamanımızın az olduğunu hiç unutmadan. –Gerald Brenan
Yanıtları öğrendik, hem de tüm yanıtları: Bilmediğimiz, sorunun ne olduğu. –Archibald MacLeish
Hayata bir anlam verilmeli; neden derseniz, hiçbir anlamı yok da ondan. –Henry Miller
Hayat dediğimiz, çoğumuz için, uzun bir ertelemedir. –Henry Miller
Hiç düşmemiş ya da sendelememiş insanlardan hoşlanmam. Böylelerinin erdemi anlamsız ve değersizdir. Hayat güzelliğini göstermemiştir onlara. –Boris Pasternak
Yaşamayı seviyorum. Bazen canımdan bezdiğim oluyor, doğduğuma pişman oluyorum, dünyamdan geçiyorum, ama yine de çok iyi biliyorum ki yalnızca yaşıyor olmak bile müthiş bir şey. –Agatha Christie
Yaşam yakın çekimden bakıldığında bir trajedidir, uzun çekimde ise bir komedi. –Charlie Chaplin
Yaşamaya çalışıyorum, ama içimdeki ölüme yaşamayı öğretmeye çalışıyorum demek daha doğru olsa gerek. –Jean Cocteau
Yaşamak, yatay bir düşüştür. –Jean Cocteau
Her insanın hayatı, duvarları aynadan tek kişilik bir hücredir. –Eugene O’Neill
Doğum ve çiftleşme ve ölüm. Sadede gelirsek, mesele bu kadar basit. –T.S.Eliot
Hayatımı günlere bölmem, günlerimi hayatlara bölerim, her günü, her saati, bütün bir hayatı. –Juan Ramon Jimenez
Yaşam kurama hiç benzemez. –Anthony Trollope
Hayattan başka bir zenginlik yoktur. –John Ruskin
Bir insanın alışamayacağı hiçbir yaşam koşulu yoktur; özellikle de o koşulların çevresindeki herkes tarafından kabullenildiğini görüyorsa. –Lev Tolstoy

Hayat, yetersiz önermelerden yeterli sonuçlar çıkarma sanatıdır. –Samuel Butler
Şu kısa hayatımızda ne yapacağımızı bilemezken, sonsuza dek sürecek bir başka hayat ister dururuz. –Anatole France
İnsan ya düşündüğü gibi yaşamalı ya da nasıl yaşadığını düşünmeyi bırakmalıdır. –Paul Bourget
Günümüz yaşamında katmerli bir bayağılıktan daha etkili bir şey yok. Tüm dünyayı akraba yapıyor. –Oscar Wilde
Her şey tehlikelidir, sevgili dostum. Yoksa hayat yaşamaya değer olmazdı. –Oscar Wilde
İnsan bazen yıllarca hiç yaşamadan yaşar da, sonra birden tüm yaşam tek bir saate doluşur. –Oscar Wilde
Hayat ciddiye alınmayacak kadar kısa. –George Bernard Shaw
Ah, hayat ne kadar sıradan bir olay! –Jules Laforgue
Doğumun da, ölümün de çaresi yoktur, aradaki sürenin tadını çıkarmaktan başka. –George Santayana

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri