Yeditepe Derlemeleri

---> Yeditepe Derlemeleri

Hayalim,
Bir çocuğa ne kadar seviyorsun dediğinde,
Açıp elini iki yana;
İşte bu kadar derken ki o masum sevgiyi bulmaktı..

Hadi gel ! Gel dadan ömrüme.
Ama ; kırmadan sarsmadan
Gelirken uzatma yolları getirme yanında vadesi dolmuş vaadlerini.
Geride bırak iki yüzlü saadetlerini .
Hadi !
Göster bütün maharetlerini ;
'Gelmek' nasıl bir filmmiş cümle alem görsün !

Hadi gel ! Gel dadan ömrüme.
Ama ; kırmadan sarsmadan
Gelirken uzatma yolları getirme yanında vadesi dolmuş vaadlerini.
Geride bırak iki yüzlü saadetlerini .
Hadi !
Göster bütün maharetlerini ;
'Gelmek' nasıl bir filmmiş cümle alem görsün !

Süpeer :H

Yemyeşil şehrimin üstünde düştü beyaz bir çiçek . Yeşil ile Beyaza boyandı şehrim bugün . Havalar iyice soğudu . Dört duvar arasına zincirlediler beni . Ama halimden memnunum ben . Arada sırada balkona çıkıyorum , vücudumu zinde tutmak için . İki elimi yana açıp dağ yamacından aşağıya doğru kayan rüzgara teslim ediyorum kendimi . Bir zamanlar " Rüzgar " hayatımken benim , şimdilerde " Kaybım " oluverdi . O da " Herkes " e dönüştü . Şimdilerde sadece kendimi zinde tutmam için yaptığım bir harekete dönüştü .

Sıcacık bir ev içinde kahkaları özlemiş yüreğim . Sabahlara kadar bitmek bilmeyen muhabbetler , kültablasında içe çekilmeyi bekleyen sigaralar ve ocaktan hiç eksik olmayan çay .

Dün gece harikulade geçti . Teyzemde kalıyorum zaten bir kaç gündür . Teyzemin kuzenleri falan da gelince iyice curcunanın içerisine atıverdik kendimizi . Uzun zamandan beri yerlere yatana kadar gülmemiştim . Çok iyi geldi bana . Hem konuşarak rahatladım . Hem de çok çok eğlendim .

Mutluyum , huzurluyum . Her şey güzel gidiyor . Gerçi bugün gelen bir haber canımı sıktı ama sonradan aslını öğrendiğimde rahatladım . Annemlerde gelecekler yarın sabah . Her şey güzel olma doğrultusunda .

İstanbul'dan da sevindirici haberler geldi . Sevinçten de ağlayabilirim her an . Dolu dolu oluyor gözlerim . Açıkçası finallerden sonra yapmak istediklerimin hepsini yapıyorum . Olsun istediklerim de olmaya başladı .

Şimdi sen gidiyorsun ya hani ; Aslında sen gelmemişsin ki bana hep gitmek isteyişlerin bu yüzden . Sırf karşı tarafı suçlamak için git dedin bende gittim demek bunları diyebilmek için tavırların . Ben gidiyorum ama kendim gitmek istediğim için değil sen git dedin diye gidiyorum diyebilmek için . Aslında korktuğun için . Sırf kendi benliğini tatmin edebilmek için . Zeytinyağı gibi olabilmek için ve ezmek için altta kalanı . Üzüldüğün için değil mutlu olmak istediğin için . Açık sözlü ve dobra olduğun için değil arkasına saklanacak nedenler aradığın için .

Şimdi sen gidiyorsun ya hani ; gelememişken gitmek kolay olacaktır..

Yolun açık olsun

Her genç kızın hayalidir " Beyaz Gelinlik " ler içine girmek . Ve erkek ister ki gelinliğin içinde ki KADIN gelinlik kadar " BEYAZ " olsun . !

Durduran-i Zevk-e Teşebbüs-i !

Kalemim kağıda düşmeyince bil ki ya Seyahatteyim yada İşlerim de artışlar söz konusu .

Dün sabah sularında uykuya dalmıştım . Uykuya dalmadan önce yine çok keyifli , mutlu ve şen şakrak bir gün geçirmiştim . Son bir haftalık zaman dilimi içerisinde bayağı eğlendim . Hem kafamı dinledim . Hem de insanların gönlünü yapmış oldum . Her ne kadar evde ki hesap çarşıya uymasa bile . Hesabımı karıştıranlara karşı kendimi sineye çektim . Gözdağımı verdim ve Restimi çektim .

Uzun yıllardan beri " Zeytincilik " sektörünün içinde yer alıyoruz . Dedem hayattayken her yerle kendisi ilgileniyor , kimseye ihtiyacımız kalmıyordu . Sigara ve Alkol yüzünden bir bacağını kestiler . O yine çalışma azmini kaybetmedi . Şeker yüzünden ayak parmaklarını kestiler o yine dört kolla sarıldı mesleğine . Allah'a şükürler olsun ki , bereketini de her daim görüyorduk . Kış Mevsimleri " Zeytin " , Yaz Mevsimleri " İncir , Üzüm , Karpuz , Kavun " ile hem evine bakım yapıyordu hem de parasını kazanıyordu . Fakat onu kaybettikten sonra " Ana Kolonu " çöktü evimizin . Zeytinden herkes anlıyordu ama arabayı ve Traktörü herkes kullanamıyordu . 5 yıl geçti aradan bir noktaya kadar ulaştık el ele kol kola . Fakat bu noktadan sonra herkes kendi menfaatine dönük işlerin peşine giriş yaptı . Anneannemin ağzına baktıkları gibi , onun ölümünü de bekleyen yamyamların olduğunu her ne kadar bilsem de , bunu Annemin hatrına insanların yüzüne söyleyemiyorum .

Senelerden beri Tapu Sahibinin biz olduğu fakat mahsül toplama olayının Anneannemlerde olduğu yerimizi tam anlamıyla kendimize çevirdik . Bir nevi yamyamlara restte çekmiş olduk . Bu sene itibariyle " Ziraat Sektörünün " içine el tamamiyla el atmış olduk . Zeytin toplamak atla deve olmadığı içinde üstesinde gelebileceğimize inanıyorum .

Bunların yanı sıra bugün İstanbul'a mecburiyle kendi isteğim arasında bir yerlerde dönüş yaptım . Güzel ve mutlu bir yolculuk geçirdim . Yorucu da değildi bu sefer . Seviyorum bu şehri ve dönerken hiçte yorulmuyorum . Ayrılıklar zor geliyor sadece bana . Bakalım Pazartesi'nden itibaren kendimi devredışı bıraktığım , uzun zamandır üzerinde durmadığım konuların içerisinde yer alacağım . Biraz Annem'e destek , birazda Babam'a destek olmam gerekiyor . 20 yılı aşkın bir süredir " Özel Sektörde " çalışan Babam'ı ilk defa mesleği ile ilgili olaraktan bu denli sinirli ve stresli gördüm . Üzerime sorumluluk alma vaktimin geldiğini düşünüyorum . Yaptığı işin zaten senelerdir ucundan tutuyorum . Müşterilerini de tanıyorum . Pazartesi itibariyle mesaiye başlıyorum yani . Bir an önce onun işlerini bitirip Annem'e yardımcı olmam da gerekiyor . Dağ olmuş dosyaların içerisinde yine " İhracatçılar Birliğine " gönderilecek ama düzenlenmesi gereken , " Dahilde İşleme Rejimi " beyanları söz konusu . Bu durumda üzülmem gerekiyor ama bu işlerin içerisine gireceğim için " Mutluluk " duyuyorum .

Unutmadan ; bugün de çok soğuk Şehrim . Kar yağmıyor ama kuru bir soğuk mevcut .Allahtan dört duvar arasında Doğalgaza sahip bir evde oturuyorum . Allahıma şükürler olsun . Yüce Rabbim bu soğuk havada düşmanımı bile soğukta bırakmasın .

Uzun zamandır gidemiyorum Fenerimin maçına . Zaten şu son bir ay içinde okul sınavlar derken bir sürü maç kaçırdım . Tamam Fanatik taraftarım ama bir yerde okul daha önemli konuma geliyor . Geçen haftada malum Bursa'daydım . Yine kaçırdım maçları . Bu akşam kardeşimi de alıp maça gidesim var . Hava soğuk ama yürüyerek gitmeyeceğim ne de olsa . Özledim Tribün Atmosferini . Onun da boşluğunu taşıyorum içimde .

Kısacası ; Güzel günlerin yanında yorucu günlerde beni bekliyor . Ateş beni çağırsa da ben " Ateşi " seviyorum .

Bu arada " Sigarayı Bırakma " adı altında bir takım yaptırımlara da giriyorum . Bir nefes alıcam ve sigarayı bırakıcam .

Biz Kimseyi Yarı Yolda Bırakmadık;
Geride Kalanlar Ya Hızımıza Yetişemediler, Yada Adamlığımıza..!

Bu karda bu kışta bu kıyamette ,
Senin için burdayız biz Fenerbahçe .

Soğuktan üşüsek titresek bile ,
Sana olan aşkımız bitmez Fenerbahçe .

Bu dizeler ıslandı dudaklarımızda dün . Gerçekten buz gibi bir hava da , rüzgarın eksik olmadığı , karın üzerimize bir taş gibi düştüğü günde . Boynumuzda Sarı - Laci atkılarımızla olmazsa olmazlarımızdaydık yine . Nazlı'nın önünde elimde biram ile başlayan sonrada Votka'ya dönen arkadaşlık , dostluğun pekişip Aşka açılan kapı da yol aldığımız günde .

Dün akşam gerçekten çok güzeldi . Hem stres attım , hemde eğlendim . Her ne kadar üşüsem bile . Yorucu bir gün geçirdim ama dolu dolu bir pazar geçirdim . Yalnız olsaydım dert değildi soğuk ama kardeşim de olunca yanımda , konu farklı yerlere yol aldı .

Eve geldiğim de soğuktan donmak üzere olduğumu fark ettim . Sağolsun annem sıcacık çorbasıyla içimizi ısıttı . Battaniyemin altına giriverdim hemen . Televizyona bakarken sızmışım . Sabahın erken saatlerinde Merhaba derken şehrime . Bir gelinlik kadar beyaz , ama içi de o denli siyah olan şehrimi gördüm . Kar , bir süreliğine de olsa Şehrimin pisliğinin üzerini örtmüş . Soğuk ve Rüzgarlı bir hava yine karşımda . Bir yanda Leptopum kucağımda , diğer yandan Sigara + Nescafe ve Kar Seyretmek gerçekten çok güzel .

Bunların yanında bugün Gebzeye gitmem gerekiyordu ki , ben daha siteden dışarıya çıkamadım . Aksiyonu bugünde dışarıda bıraktım . Yeni günün , yeni haftanın bize getirisi ilk defa beyazlık oldu .

İnsanlarda ki çamuru kapatan bir çocuğun masumluğunda ... Yeni anılara ...

Onun ilk aşkı olmayabilirsin , son aşkı da... Daha önce aşık oldu. Tekrar olabilir ama şuan seni seviyorsa daha ne olabilir ki ? Tıpkı senin gibi , o da mükemmel değil ama şayet o seni güldürebiliyorsa , iki kez düşündürebiliyorsa onu seninle tutmaya çalış ve ona verebileceğin tüm güzellikleri ver. Değiştirmeye çalışma , çözümlemeye kalkma ve verebileceğinden fazlasını bekleme. Seni mutlu ettiğinde gülümse , kızdırdığında fark etmesini sağla ve yokken özlediğini bil..

Bu karda bu kışta bu kıyamette ,
Senin için burdayız biz Fenerbahçe .

Soğuktan üşüsek titresek bile ,
Sana olan aşkımız bitmez Fenerbahçe .

Bu dizeler ıslandı dudaklarımızda dün . Gerçekten buz gibi bir hava da , rüzgarın eksik olmadığı , karın üzerimize bir taş gibi düştüğü günde . Boynumuzda Sarı - Laci atkılarımızla olmazsa olmazlarımızdaydık yine . Nazlı'nın önünde elimde biram ile başlayan sonrada Votka'ya dönen arkadaşlık , dostluğun pekişip Aşka açılan kapı da yol aldığımız günde .

Dün akşam gerçekten çok güzeldi . Hem stres attım , hemde eğlendim . Her ne kadar üşüsem bile . Yorucu bir gün geçirdim ama dolu dolu bir pazar geçirdim . Yalnız olsaydım dert değildi soğuk ama kardeşim de olunca yanımda , konu farklı yerlere yol aldı .

Eve geldiğim de soğuktan donmak üzere olduğumu fark ettim . Sağolsun annem sıcacık çorbasıyla içimizi ısıttı . Battaniyemin altına giriverdim hemen . Televizyona bakarken sızmışım . Sabahın erken saatlerinde Merhaba derken şehrime . Bir gelinlik kadar beyaz , ama içi de o denli siyah olan şehrimi gördüm . Kar , bir süreliğine de olsa Şehrimin pisliğinin üzerini örtmüş . Soğuk ve Rüzgarlı bir hava yine karşımda . Bir yanda Leptopum kucağımda , diğer yandan Sigara + Nescafe ve Kar Seyretmek gerçekten çok güzel .

Bunların yanında bugün Gebzeye gitmem gerekiyordu ki , ben daha siteden dışarıya çıkamadım . Aksiyonu bugünde dışarıda bıraktım . Yeni günün , yeni haftanın bize getirisi ilk defa beyazlık oldu .

İnsanlarda ki çamuru kapatan bir çocuğun masumluğunda ... Yeni anılara ...

Çok güzel bigün ve süper bir anlatım tarzı :)

Bir sevdayı üç paragrafta yaşayacaksın. Girişin olacak bir kere gönül kapısından daha ilk dakikadan niyetini ortaya koyarak. Elleri güzel olduğu için seveceksin ilk başta belki ama yüreğinden gelen karnıbahar kokusuna tutulacaksın. Bir anneni bir ablanı bir de sevdiğini kokusundan tanıyacaksın. Kan ter içinde kalsa da bin farklı çiçeğin arasından gözlerin bağlı olsa da bileceksin. Dedim ya daha ilk dakikadan seveceksin 'yarın' garantisi olmadığı için ertelemeyeceksin. Elinden sımsıkı tutacaksın. Değil senden gitmek eve gidiyorum ben dese yüreğin orta yerinden dağlanacak. Gitme ihtimalini bir kere bile düşünmeyeceksin. Kırmayacaksın sinirlenmeyeceksin her güzel şeyi sözlerinle mahvetmeyeceksin. Anlamını yitirir diye söylemekten korkmayacaksın öyle bir hissettireceksin ki ona sevdiğini bir küçük bakışmada anlayacak kelimelerle tarif edemediğin duyguları. Seveceksin abi seveceksin. Hemde ölümüne. Bileceksin ki onsuz hayat ölümden bile beter diyeceksin ki sensizliğe ben sadece kabirde katlanırım. İste gökkubbeyi yerlere sereyim. Öyle seveceksin işte Aladdin'e sihirli lambalara fallara büyülere inanacaksınnazarlara gelmekten korkacaksın. En önemlisi zarar vermeyeceksin. 'O üzülürse' diye bir cümle bile aklından geçmeyecek çünkü o senin kollarında bir ömür hiç üzülmeyecek. Böyle seveceksin işte oğlum bir daha seversen yaptığın hataları yapmayacaksın her güzel günü bir iyilik yapıp denize atacaksın. Ölüm ayırmazsa eğer ikimizi ve olur da sen bir gün gidersen. Meydanlara idam sehpaları kurduracağım dilimde gevelediğim tüm gereksiz sözcüklerle kendimi kamçılayacağım tek tek tırnaklarımı çekeceğim. Bir gülüşüne bir ömrümü feda edeceğim dönmezsen asla ölmeyeceğim. Ölmek kurtulmaktır acılarından. Müebbet seveceğim ulan. Seversem. Yaparsam. Edersem.

inşaallah Seversin

ve bir ömür üzmezsin sevdigini

Umutsuzluğun içinde Umut arayan , Zindanın içinde güneş bulan birisiyim ben . Zamanında sevmiştim hala da seviyorum . Bilmiyorum onun gibisi çıkar mı karşıma bir gün ama yine de inancımı aynı doğrultu da koruyorum . Ve öyle birisi çıksın ki karşıma , onu da " ANNEM " gibi sevebileyim .

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri