TÜrban Ünİversİtelerde Serbest Birakilmalimi Neden???

TÜRBAN ÜNİVERSİTELERDE SERBEST BIRAKILMALIMI NEDEN???

• EVET

Oy: 34 68.0%
  • HAYIR

Oy: 14 28.0%
  • Bilgim Yok !

Oy: 2 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    50
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
tsk ederım anlayısınız ıcın ..

amacımız uyarıdan cok daha sevıyelı ve guzel bır ortam yaratmak tartısmaktan cok anlasabılmek dogru olanı ortaya ınsanlara anlatabılmek ..

tamam serbest olmamalı diyenler YUKARDAKİ ANKET TE DE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ SİZİN 3 KATINIZ KADAR KİŞİ SERBEST OLSUN DEMİŞ artik fazla kasmayin kendnizi HEHE EE DEMOKRASİ VARSA BU ÜLKEDE SERBEST KALICAK hahhah

şahsen bnde tüRbanLı bi vatandaş oLaRak tüRbanın seRbest bıRakıLması düşüncesini şiddetLe savunuoRm..devLetimiz yuvaLaRı yıkan içkiyi kumaRı,, aiLeLeRi deRinden etkiLen uyuştuRucuyu iLk önce denetimi aLtına aLsın daha sonRa tüRbanı,dini yobazLık oLaRak göRenLeRLe bu konuyu taRtışaLım. üLkemizde göz aRdı ediLen yıLLaRdıR çözüm getiRiLememiş soRunLaRı çözeLim daha sonRa gündemimizi asLında seRbest oLması kesinLikLe geRek tüRbanLa meşguL edeLim..ayRıca şuna da değinmek istioRm tüRbanın yasak oLmasını düşünen adLaRının "Laikçi" oLduğunu düşünen aRkadaşLaRmz şimdi de insanLaRımızı ikiye böLemeye çaLışioLaR.İddiaya göRe tüRbanLı kızLaRımız tüRbansız kızLaRımıza kötü gözLe bakıcakmışmışda onLaRa "ataist,alevi vs.." dicekmişmiş de :D kesinLikLe aLdatma!! Komik oLmayaLım Lütfen :)

sıktı bu konu artık.... sölenecek herşey sölendi.... hasanında dediği gibi oylamalarda isteyenler daha çok.... türkiyede de olumlu görenler daha fazla.... serbest olacak Allahın cc izniyle.... bu konu da artıkın yorum yapmayacağım.. ;) sonuç belli çünkü artık ;)

.. bir kaçınız kur-an da war diyodunuz sanırım ! kur-an da giyinmek eşarp baqlamak war ama

türbanla heryerimizi kapatmak yoq bir saç telini dahi kapatmak yok .. ;) abdest alıP okudum we .. gördümM ;)

bunların amacı özgürlük mözgürlük değil be kardeşim.
bunu görmemek için de aptal olmak lazım artık ama herkes yavaş yavaş anlıyor işte.;)

ne demek girmelidir
kendi kulturumuze yapilan bir tecavuzdur turban yillardir arap kulturunun turk ananelerine karsi saldirisi asla girmemelidir
ne ozgurlugu neyin ozgurlugu esarettir bu bez parcasi
insan gibi insan olmaktir oncelik
kimse anne annelerimizin tulbentine karismiyor hani bembeyaz kafalarina attiklari
bu turban denen ne oldugu belli olmayanrenk cumbusu bezin bizim dinimizle yada kulturumuzle bir isi yok
kendimise gelelim bu oyunlar yuzyildir oynanmak isteniyor silkinip hayir diyelim bana nedemekle olmaz ataturk gercegini unutmayalim arkadaslar

;)

önceden beri böle bı kural vardıı...girmesin bence....
avrupa bırlıgıne gırmek ıstıyolarr avrupa da kı devletlerın hangısınde böle bı şekill varr......biri acıklama yapabılır mı bana ??

Türkiyenin LaikLiqini TehdiT eden En ÖnemLi Sorun Türban...
üniversiteLerde Türban isteyenler Yarın bugün KayıTsız ve Şartsız olaraK Her yerde
İsteyecekLer ... Ben Nehir isLeyici OLarak Türbana hayır diyorum ve Türkiyenin eski
YıLLara dünmesini İstemiyorum Türbanlı arkadaşLarımız kapanmayan Genç KızLarımıza
Dinsiz Gözüyle BakıyorLar EsKiden sağ-soL TarTışması vardı Şimdi Bizim Gençlerimizi
KuLLanarak Laik-Dinci ÇaTışması Çıkacak...!

We kimse kimseye hakaret edemez zipirbocuk & kızıllale..!! ayağınızı denk alın bu bana düşmez ama ..;) hakaret etmeyin ;) adam gibi yolunuza bakın .!! herkezin düşüncesine saygı duymak zorundasın ;) ...;)!! nasıl biz size duyuyorsak ;)
gorun-ne-haldeyiz-739203.jpg

bu resmide açıklayın bana !? kafaya türban taktı namusLu oldu dimi ;) !! :184:kendinize gelin bea ;);)

Son düzenleme:
p0nip0n neyin pe$indesin ??

Sen Kimi Ne Hakla Uyariyorsun Sorabilirmiyim ??

Ayaginizi Denk aLin Gibi Sözler ??

Bak Canım Senin Suan Burda Büyüklerinle Siyaset Tartisman Gerekmez.. Gidip Okulunda Okuman Gerekir.. Bence Bu Siyasete Fazla Kaptiriosun Kendini..

bende orda belirttim semih !! bana düşmez ama dedim ;) heralde hakkımı sawunabiLirim !! adam orda laf ediyor ..;) !!

‘’ Mümin Kadınlara da söyle:

** Bakışlarını yere indirsinler, /Hain bakışlardan sakınıp, zerafetlerini koruyarak önlerine baksınlar

** Irzlarını/ eteklerini korusunlar/ Namus ve iffetlerini korusunlar, bellerine sahip olsunlar

** Süslerini/zinetlerini, görünen kısımlar müstesna açmasınlar. /Kendiliğinden görünenler dışında zinetlerini açmasınlar/Örtünme zarureti olmayan ve görünen kısımlar hariç, cezbedici yerlerini ve güzelliklerini teşhir etmesinler

** Örtülerini/başörtülerini göğüs yırtmaçlarının üzerine vursunlar. / Ve baş örtülerini yakalarının üzerine vursunlar./Baş örtülerini, gerdanlarını ve gerdanlıklarını açık bırakmayacak şekilde göğüslerinin üzerine sarkıtarak örtsünler

** Süslerini şu kişilerden başkalarına göstermesinler:

.......... Kocaları

...........Yahut babaları,

............Yahut kocalarının babaları

............Yahut oğulları

............Yahut kocalarının oğulları

............Yahut kardeşleri

............Yahut kardeşlerinin oğulları

............Yahut kendi kadınları

............Yahut ellerinin altında bulunanlar

............Yahut kadına ihtiyaç duymaz olmuş erkeklerden kendilerinin hizmetinde bulunanlar

............Yahut kadınların mahrem yerlerini anlayacak yaşa gelmemiş çocuklar

** Süslerinden gizlemiş olduklarının bilinmesi için ayaklarını yere vurmasınlar. / Gizlemekte oldukları güzelliklerini, takıları anlaşılsın diye ayaklarını yere vurarak erkekleri tahrik etmesinler

Ey müminler, hepiniz topluca Allah’a tövbe edin ki kurtuluşa erebilesiniz ‘’

Ve örtünme konusundaki ikinci önemli ayet: Kur’an’ın 33. Sırasındaki Ahzâb Suresi 59.ayetidir. Bu ayette de farklı açıklamalar yukarıdaki uygulamadaki gibi gösterilmiştir.

‘’ Ey Peygamber ! Eşlerine,kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle

** Dış giysilerini üzerlerine alsınlar. / Cilbablarıyla ( çarşaflarıyla ) üzerlerini sıkı örtsünler. / Sokağa tenlerini göstermeyen, vücut hatlarını belli etmeyen elbiselerini giyerek çıksınlar

** Tanınıp incinmemeleri için bu çok daha uygun bir yoldur. / Bu onların tanınmalarına ve tanınıp eza edilmemelerine en elverişli olandır. / Bu tür örtünme onların, vakar ve heybetleri ile hür kadınlar olarak tanınıp, kendilerine hüemet edilmesine; sarkıntılık yapılmamasına, incitilmemelerine en uygun bir örtünmedir.

** Allah Gafûr ve Rahim’ dir. ‘’

Ve sonuncu ayet. ‘4. Sure olan Nur Suresi 61 ayeti:

‘’ Artık nikah arzuları kalmamış, hayızdan ve evlattan kesilen kadınların. Süslerini göstermek ortalıkta dolaşmamaları şartıyla örtülerini bırakmalarında kendileri için bir günah yoktur. Ama saakınmak için titiz davranmaları, onlar için daha hayırlıdır. Allah her şeyi işitir, her şeyi bilir. ‘’
bunu yaparız yada yapmayız o ayrı bır konu ama var olan bir şeyi bile bile yok demek insanın dinden cıkmasına sebeb olur bu konuda çok dikkatli olmalıyız

budasana kapak olsun ponıpon ınanmıyorsan bıle ınancımızasaygılı ol nedemek bu sacının bir telini bile ortmek yok ya sırf iş olsun diye mesaj atma guzelım
senı bır defauyarıyoerum ıkıncısı olmayacak bu konuyabir defadaha bu şekılde mesaj attığını gormek ıstemıyorum en azından sus oda bır erdemlıkdır okey!!!!

Cok biLdiklerinizi Kendinize Saklayin..

Fazla Abartiya Kacmadan Medenice Güzelce Tartisma Yapin..

p0nip0n .... Haddini ve sınırları aşıyosun ..

5ooo kere söledim ben sana şahsa yorum yapma diye..

adam gibi tartışamıyosan girme bu konuya deli etme beni ..

ne demişki elemanlar sen onları uyarıyosun ?

ankette gördüğün gibii.. bu kelimenin nesini uyarıyosun saygısızlıktır Bu...! bırakın bu ayakları nedir bunlar ? doğru düzgün tartışamayan bir tek sen varsın..

evet doğru söylüyosun bi bez parçası ama herkezin kendine has bi özelliği kültürü vardır... ilk önce başımızdakinin adam oLması gerek....

kimi uyarıyosunki kimin sözüyle bu güne kadar hayır veya evet dediler biz sadece burda doğruyu kanıt etmek için yorum yapmıyoruz doğrularımızı anlatmak için kimseyide zorlamaya hakkımız yok isteyen takar istemeyen takmazz...

"doru diosun takmış bi at göslügü kndi fikri dısındaki tüm fikirlere kapamış kulaklarını tutrumuş bi türkü nedesen onla cvb verio ama üzülüorum elimde diil atam atam diolar ama özlerini bilmiolar atalarınn gercegni görmüolar yazıkk" kızıLlale ;) hernese ben orda dedimki herşeyi okuyorsunuz madem " bana düşmez ama " da dedim ;);)

konuda daha fazla tartışMicam ;)

herşey tamamda onlar niye yapıor ayrıcaLıkları Mı war ??

kızıl lale kim tanımıyorum yorumunuda görmedim
zıpırrbocuk saten banlı

bu kişilerin ben zararlı ve şahsa yorumlarını görmedim..

senin uyarı verdiğini gördüm sadece..

senin bu kelimeyi yapman esas bir tehdittir..

içerde yani yönetimde seni bir kişi savunuyo gibi konuşmuşsun... kişiler böyle anlar yeterince ve gerektiğince haklıysa haklıdır doğruysa doğrudur..

zıpırbocuğunyaptığı yorum şahsi kişisel değildi sadece bir ispattı ..

genel olarak evet diyoolar.. .. . bunu ispatlamaya çalışmış..

"doru diosun takmış bi at göslügü kndi fikri dısındaki tüm fikirlere kapamış kulaklarını tutrumuş bi türkü nedesen onla cvb verio ama üzülüorum elimde diil atam atam diolar ama özlerini bilmiolar atalarınn gercegni görmüolar yazıkk" kızıLlale ;) hernese ben orda dedimki herşeyi okuyorsunuz madem " bana düşmez ama " da dedim ;);)

konuda daha fazla tartışMicam ;)

herşey tamamda onlar niye yapıor ayrıcaLıkları Mı war ??

Ben Senden Baska Kendini Bu Konuya Fazla Kaptiran Görmedim..

doqru ben aptaLım ;) nese tmM ya tartışMicam gerginLik olmasın ;) ...

kişiye has da war ama şuan banLı sorun yoktur umarım ;) bölece bana olan anti sewginiz artMış Oldu değilMi nese :);) herkeze kolay gelsin

türbana HAYIR !!

kimse sana aptal demedi..

kendini öyle yargılıyosan sorun yok ama biz öyle düşünmüyoruz..

eyv güzeL yorumlar yapıyosun bunu kanıtlamana gerek yok karşı olabilirsn türbana ama bu seviyeli oLmalıdır demi?

hak vererek yorumlarını yap..

sinirliysen yorumlara karışma benim gibi ..?ok.

ben senden daha fazla isterim yorum yapmak gezeyim forumda tartıışayım anladınmı şimdi..

kendini frenlemeyi bil seviyesizlik en kötü bişeydir karşındaki seviyesizse senin kendini frenlemen lazım ..
;)

saten herşeyin bi cezası vardır....

sen fazla yorma kendini türban kalktı veya kalkmadı.. bu no problem..

tek söylemek istediğim bişey var ...

saygısız yönünden değil eyv. herşeye saygımız var herşeye okey ..

üniversitelere girsin eyv. da Elbet bir gün tayyip tahttan incek.. ve türbana hayır diyen milyonlarca kişi var birgün tayyibin yerine türbana hayır bi kişi gelirse tayyibin tüm türbanla ilgili yaptıklarını ortadan kaldırmaya yönelik uygulamalar yaparsa ya o zaman nolcak ??

sorun türkiye demi türkiye için laik devrimci bi türkiye devrimci lafını kullandım kusura bakmayın şahsım adına konuşuyorum hani o zaman laik türkiyee ..??

yine aynı dönemler başlıcak ve kendi içimizde bir çok yara aLcaz aynen bi arkadaşımız sağcı solcu meselesi demiş aynen katılıyorum :)

türkiyeye içten içe yağmalamaktır bu..

bırak nasıl geLdiyse öle gitsin.. türbanlı arkadaşlarımız kızmayın bana ama konu türkiye çünkü elbet bunlar olcak vede çok eminim yeniden bir bağdaşlama içine gircez türban kalkıyormu diye bakalım o zaman da nasıl bi tavırlarla karşı karşıya oLcaz sonuçta tc vatandaşıyız yaptığın işlerin sonradan nerlere vardığını görmesi ve bilmesi gerekir..

türbana hayır demiyorum ama bence bu yanlış bi karardı..

ya bir gün baykaL gelirse başa ? o zaman nolcak türbana kesinlikle ve kesinlikle hayır bu adam.. bakalım nolcak :S

izlemedeyim...!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri