Tanrı mı İnsanı yarattı İnsan mı Tanrıyı?

---> Tanrı mı İnsanı yarattı İnsan mı Tanrıyı?

lan dandik ateistsen ateistliğini bil burası müslüman mahallesi. öldüğün zaman sana bu sorunun cevabını verirler hiiiiiç merak etme. kendin gibi dandik bir konu açmıssın.

inanç tartışmasıysa bölümün adı tartışma taraftarı olmayan arkadaşlar neden merak eden arkadaşlara hakaret edio bölüm var ama üyeler hertür soru için konu açınca herkez konuyu tartışmak yerine adamın özgür iradesi olan düşüncesini tartışıo ee ozmn bölümün başına "TEK bir inanç içersindeysen konu aç yoksa biz üyeler kızarız yazssınlar" farklı düşüncesi var yorumunu yap neden adamın düşüncesiyle alay ediosun.....yanıcak olanda o günahta onun birisinin yanlış bi inanç meselesi olduğu zamanmı herkez kolayca işlenen günah kavramına karşı olup sevapcı moduna geçio iyi düşünün arkadaşlar......

7-8 yaşlarındayken şeytanı merak ederdim. Allah niye şeytanı yaratmış diye sonra araştırmacı kişiliğim sorduğum sorulara cevaplar buldu. körü körüne inanmaya bende karşıyım inançda ezber olmaz sorunu garipsemiyorum eğer gerçekten öğrenmek için soruyorsan yok dalgasına ise o senin ayıbın çünkü hangi inanç olursa olsun dalga geçmeye kimsenin hakkı yoktur. Buna ataistlerin düsünceleride dahil. Dini öğrenmek istiyorsan sağlam kaynaklara sormalısın bu sorulara inan ki istediğin cevaplar var. Yaradan öyle güzel bir kitap vermiş ki elimize kainatın oluşumunu bile yazmış o kitapda şayet bir münasip zamanında okursan bu sorulara kesin ikna edici sağlam kaynağa ulaşmış olursun. Kuranın türkçesinide okuyabilirsin hepimiz arapça bilecez diye bir zorunluluk yok. Anlam olarak çok farklı şeyler yazmıyor Türkçe çevirisin dede. Bugün bilim adamları bile inkar edemiyor ki bizleri tüm insanları inançları ayakta tutuyor. İnancın gücünü kimse reddedemez.İnançsız kalmaman dileklerimle

İlk olarak şunu söylemeliyim ki artık sanki yıl geçtikçe insanlar artık tanrı kelimesi daha çok kullanmaya başladılar...Böyle bir saçmalık nasıl olabiliyor Allah C.C'in 99 güzel ismi varken bunu anlamıyorum ve bazı arkadaşlarımın da söylemlerine katılarak sorunun yanlış sorulmasını kınıyorum.

Ayrıca soruyu açmış olmana karşı birşey söylemek istiyorum; böyle bir konu açmış ve bende müslümanlığından şüphe duyarım.Kimse kusura bakmasın

Konu cevabına gelirsek ise Tabii ki Allah C.C bizi yarattı.Gerçek müslüman bilir ki ;

Hiçbir insan kulu yeniden bir canlı yaratamaz ve oluşturamaz.Ve bilir ki yaratmak sadece Allah'a mahsustur.

Bugün yeni birşey yapıp ben bunu yarattım diğen kişilikler var.Onlar var olan şeylerden oluşturulmuştur ve yine de onu oluşturması için aklı Allahutela vermiştir.

Kısacası çok saçma bir konu olmuş.

Anne sütünü araştırsın inançsız olanlar

tartışılması ne kadar saçma bir konudur bu ya.
Şükrolsun inançlıyız,Tanrı değil Rabbim yarattı bizi. bırakın şu hristiyanlara özenmeyi artık.

kutsama beni xD hayır duası et,müslümanca :pp
gerçekten böyle sorular beni üzüyor ,gıcık oluyorum,saygıda duyamıyorum :)

Öğrenecekler yavaş yavaş sinirlerine hakim ol elinden bi kaza çıkacak sonra :Ü

tartışılması ne kadar saçma bir konudur bu ya.
Şükrolsun inançlıyız,Tanrı değil Rabbim yarattı bizi. bırakın şu hristiyanlara özenmeyi artık.

Hristiyanlara özenmek gibi bir tabiri kabul etmiyorum.

Tanrı kelimesi ilk Defa Türklerde GÖKTÜRKLER zamanında kullanılmıştır. GÖKTANRI inancı ile. Senin içindeki zihniyet önemli.
" Sınıf arkadaşım Muhammed tam bir o****** çocuğu " denildiği zaman kimse hoplamıyor zıplamıyor Peygamberimizin ismi diye. Neden? Orda isim önemli değil ; kişi önemli kime denildiği önemli.

Allah demişsin TANRI demişsin ne önemi var ? Sen kendi kendine " Elhamdülillah Müslümanım " dedikten sonra Tanrım sen koru desen de Allah seni koruyacaktır.

Cahil cahil konuşmayın.

Hristiyanlara özenmek gibi bir tabiri kabul etmiyorum.

Tanrı kelimesi ilk Defa Türklerde GÖKTÜRKLER zamanında kullanılmıştır. GÖKTANRI inancı ile. Senin içindeki zihniyet önemli.
" Sınıf arkadaşım Muhammed tam bir o****** çocuğu " denildiği zaman kimse hoplamıyor zıplamıyor Peygamberimizin ismi diye. Neden? Orda isim önemli değil ; kişi önemli kime denildiği önemli.

Allah demişsin TANRI demişsin ne önemi var ? Sen kendi kendine " Elhamdülillah Müslümanım " dedikten sonra Tanrım sen koru desen de Allah seni koruyacaktır.

Cahil cahil konuşmayın.

Bana yanlış geliyor. Allahın tanrı diye bir ismi yok Melih bey. Söylenilmesini doğru bulmuyorum.Bu benim düşüncem,cahil cahil konuşuyorsunuz diyemezsiniz.

Bana yanlış geliyor. Allahın tanrı diye bir ismi yok Melih bey. Söylenilmesini doğru bulmuyorum.Bu benim düşüncemcahil cahil konuşuyorsunuz diyemezsiniz.

Diyebilirim.

Bugün karşıma geçip Atatürkçüyüm dediği halde Atatürk'ün Dinsiz olduğunu söyleyen Profesörlere de diyebilirim ; Kürtler bir Millettir diyen Siyasilere de derim Babama da derim kim haksızsa derim. Lafımı esirgemem.

Tanrı diye bir ismi yok. Peki İlah ? Yaratan ? Yaratıcı ?

Bütün canlı varlıkların bir şekilde Allahı zikrettiği söylenir ve ben buna inanırım. Ama ben bugün Sadıkal Vad-i dediğimde de Allah anlamına geliyor; Ey Yüce Yaratan dediğim de de aynı anlama geliyor. Sana yanlış geliyor olabilir. Sen nasıl bu görüşü savunanlara bırakın hristiyanlara özenmeyi dersen ben de bunu diyebilirim.

Görüşün varsa kanıtlarsın fikrini ortaya atarsın eyvAllah derim.

Fakat babamın oğlu da olsa bu Millete Hristiyanlara özenmeyi bırakın diyemez.

xD

Sorulacak sorumu kalmadı ???????????????!!!!!!!!

yoo derim,yılbaşı kutlayan millete hristiyan özentiside derim,tanrı diyenede derim. Yaratan,İlah,yaratıcı rabbimin sıfatıdır,tanrı hiç bir sey ifade etmiyor bana.

Laf olsun diye sormuşlar işte ..

Örneğin ;

LAF KONUŞTU BAL KABAĞA KOY TABAĞA YE SABAHA.

İnsan tanrıyı yarattı. (Beyinlerinde)

Tanrı sadece bir düşünce ürünüdür.

Allah(C.C.) bu alemdeki canlı cansız bütün varlıkları yarattı.

Allah (C.C.) düşüncenin ötesinde, doğurup, doğurulmamıştır ve her şeyi yoktan var etmiştir.

Sadece bir düşünce ürününün (tanrı), bizi yaratmış olduğunu düşünmek bile resmen abesle iştigal.

İnsan tanrıyı yarattı. tanrı diye olmayan bişeyi kutsal sayıyolar ... acayip ...

Bu heraldi gerçek bi tartışma konusu olsa türkiyede kan gövdeyi götürür diye düşünüyorum . Cevapların ikiside mantıklı ama bu güne kadar bize öğretilen tanrının insanı yaratması o yüzlen tersi bile olsa bilim bunu açıklamaz çünkü tüm insanlık bi kaos yaşar diye düşünüyorum ....

yoo derim,yılbaşı kutlayan millete hristiyan özentiside derim,tanrı diyenede derim. Yaratan,İlah,yaratıcı rabbimin sıfatıdır,tanrı hiç bir sey ifade etmiyor bana.

Sana etmiyor olabilir bu bizi ilgilendirmez.

Yılbaşını kutlayan cemaatlerde var hristiyan özentisi mi onlar :Ç

Nurcularda hristiyan özentisi o zaman :Ç

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri