sizce kabir azabı varmıdır cehennem degil ama

kabir azabı ,işlediği çok büyük günahlaran dolayı öldükten sora ruhun bedenden acı çekerez çok zorluklarla çıkmasına denir...

ama din hakkında fazla bilgim yok benim...

hatta nerdeyse hiç yok...

sadece işte ilk iki ayeti biliyom bikaç dua imanlar falan...temel bilgi

derin bilgiye sahip değilim

o yüzden var da demiyecem yok ta demiyecem ama...

şimdiki aklıma göre inancıma göre yok...

ben neden i,nanmadığımı açıkladım

sizlerde neden inanımp inanmadığınızı açıklarsanız

daha iyi olmazmı

kabir azabı ,işlediği çok büyük günahlaran dolayı öldükten sora ruhun bedenden acı çekerez çok zorluklarla çıkmasına denir...

ama din hakkında fazla bilgim yok benim...

hatta nerdeyse hiç yok...

sadece işte ilk iki ayeti biliyom bikaç dua imanlar falan...temel bilgi

derin bilgiye sahip değilim

o yüzden var da demiyecem yok ta demiyecem ama...

şimdiki aklıma göre inancıma göre yok...

hayır arkadaşım..kabir azabı ruhun bedenden acı çekerek çıkması değildir...o ölüm anındaki azaptır..
kabir azabı biraz daha farklıdır....ruhun bedenden çıktıktan sonra,,kabirde geçireğin zaman süresince,tekrar dirilene kadar toprak altında iken göreceğin azaptır...
aklına göre bu tür şeyleri belirleyemezsin...çünkü bazı durumlar akıl olayını aşar...mesela miraç gecesi akla,mantığa sığmayan bir olaydır...ama gerçektir..
inancıma göre yok demişsin..eğer inancın islamiyetse,kabir azabına inanıyor olman gerekiyor..çünkü bu konuda hadisler ve ayetler mevcuttur..!!!

kabır azabı tabııkı vardırr bız dunyada kotuluk yaptık caldık oldurduk hram yedık gıybet yaptık bole bırısek kabrımızde huzurlu bır uyku cekmeyı hakedıyomuyuzzz???

hayır arkadaşım..kabir azabı ruhun bedenden acı çekerek çıkması değildir...o ölüm anındaki azaptır..
kabir azabı biraz daha farklıdır....ruhun bedenden çıktıktan sonra,,kabirde geçireğin zaman süresince,tekrar dirilene kadar toprak altında iken göreceğin azaptır...
aklına göre bu tür şeyleri belirleyemezsin...çünkü bazı durumlar akıl olayını aşar...mesela miraç gecesi akla,mantığa sığmayan bir olaydır...ama gerçektir..
inancıma göre yok demişsin..eğer inancın islamiyetse,kabir azabına inanıyor olman gerekiyor..çünkü bu konuda hadisler ve ayetler mevcuttur..!!!

ona bakarsan senin de

hacca gitmen
oruç tutman
namaz kılman
zekat vermen
kelimei şaadet getirmen
vsvs

gerekir

vardır bncede eğer vatandaş ii işler görmüşse ii işler yapmışsa huzurlu bir edebi uykuya yatıyomuş ama kötülük yapmışsa cehennemde yaşıyomuş gibi bir azap cekiyomuş gecen hafta din hocamız dedi

herkez ettiğini bulur bu dünya kimseye kalmaz

size bir kıssa anlatayım...
Birgün çok zengin bir adam vasiyet etmiş şayet ölürsem benim mezarımın başında 1 gece oğullarım dursun kabir azabından korkuyorum ve hangi oğlum durursa bütün mirasım onundur demiş.vesselam adam vefat etmiş oğulları da korkmuş gece mezarlıkta durulmaz demiş bi hamal tutmuşlar. hamala demişler 1 gece babamızın mezarının başında dur sana şu kadar para. hamal düşünmüş ''ben bu parayı 2 ayda zor kazanıyorum 1 gün dururum mezarın başında paramı alır giderim'' demiş. adam gömülmüş hamalda başlamış mezarın başında durmaya. gece yarısı olmuş sorgu melekleri gelmiş merhumun yanına. melekler şöyle bakmış ve nasıl olsa bu merhumu sorguya çekmeye çok zamanımız var önce üstteki adamı alalım demişler ve hamalı mezarın içine sokmuşlar. hamal korkmuş melekler sormuş hamallıktan kullandığın bu ipi nerden aldın adam şurdan burdan derken sadece bir ip için sabaha kadar binlerce soru yöneltmiş melekler haram mı helal mi vs diye. daha sonra melekler adamı yeniden yerine koymuşlar. o sırada merhumun oğulları gelmiş. adam çıldırmış gibi koşuyormuş mezarlıktan oğulları hamalı yakalamışlar nereye kaçıyosun böyle paranı alsana demişler. hamalda cevap vermiş; ben bir ipin hesabını sabaha kadar zor verdim para istemem ama çok merak ediyorum babanız acaba o kadar malın hesabını nasıl verecek??
Yani arkadaşlar diyeceğim o ki kabir azabı kesinlikle var Allah yardım etsin...

• Like
Tepkiler: qmz
örnek çok güzel olmuş ewt en ince ayrıntısınına kadar bilgi veriyosun yalan sölersen zaten elin ayagın araya girerek anlatıyomuş

---> sizce kabir azabı varmıdır cehennem degil ama

mutlaka vardır..
bızlerı yoktan var eden ALLAH'ın (c.c) bıze ılk emrı "OKU" olmustur
Kur-an'ı Kerım de ve bazı hadıslerde amellerınıze gore kabırlerınız cehennemden bır çukur ya da bır cennet behcesı olacak denılmıstır...

buna ınanmak yada ınanmamak elbette ınsanların elındedır

sonucta hıc bır varlıkta olmayan akıl bız ınsanlara bahsedılmıstır buna karsılık ıse bızden bızlerı yaratan ALLAH'a (c.c) O'nun hak dını ISLAM ve Peygamberımız (s.a.v) aracılıgı ıle bızlere ulastırdıgı Kur-an'ı Kerım e baglı kalarak ıbadet ve kulluk etmemızı ıstemıstır.
insallah her bırımız ınanan rabbıne gerektıgı gıbı kulluk eden ımanlı gonullere sahıp oluruz.
(amin)

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: qmz

sencesi bencesi yok kesinlikle var

Kanıtlanamayacağı için yoktur..

öldüğün zaman öyle bir kanıtlanır ki o zaman beni hatırlarsın inşaallah :)

:D:D Ölüyle konuşmuşta biliyor gibisin :D

gül canım gül herşeyin bir bedeli var

ha ben sadece hatırlattım üstümden vebalin kalktı müslümanın birini uyarması üç keredir ben uyardım vebal kalktı ne halin varsa gör

Vebal falan anlamam ben .. Herşeye atlamakta müslimanlığa yakışıyormu :D Benim yorumuma direk cevap veriyorsun ..

aynı şeyi kendinde yaptın yukarı bakarsan görürsün seninle tartışacak değilim ben rahatmıyım vicdanen rahatım dedim ya ne halin varsa gör yolun açık ola babay

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri