sizce kabir azabı varmıdır cehennem degil ama

---> sizce kabir azabı varmıdır cehennem degil ama

Hatta Kabir azabına işaret eden ayette vardır hadisi şerifte anlatılıyor
peygamber efnedimiz bir gün kabrin önünden geçerken birini kabirde azap çektigini gördü ve hurma dalı dikti sahabedesordu ya rasulallah niye hurma agacı diktin dediki kainatın sultanı s.a.v bu kişi idrarını ayakta yapıyodu idrarırından sakınmazdı ondan azap çekior bende hurma diktim yaş oldugu müddetçe azabı hafifler dedi
Tskler..

iyi ama......
zaten yaşarken korkunç acılar çekenler var....
mesela 42 yaşında teyzem,8 ay kanser illetiyle savaştı..bir deri bir kemik.bacaklarından sular çıkarak öldü........
yaşarken korkunç azaplar,ölünce mezarda başlıyor,sonra devam......
peki yaradılışımızın amacı ne ?
ben bilgi edinmek için soruyorum yani,bu konuları gerçekten acayip merak ediyorum.......
peki allah bizi,burda ve diğer tarafta sıf ızdırap çektirmek içinmi yaratmış ?
peki zaten öbür tarafta her şeyin bedelini ödeyeceksek....
neden kötü hastalık olup,çok erken yaşta çırpına çırpına ölüyoruz?
cezalarımızı dünyadaykenmi çekmeye başlıyoruz ?
burda eziyetler acılar içinde bir yaşam,öyleki senelerce yatalak tanıyorum,öteki tarafta daha kabirde azap......
peki yaradılmamızdaki amaç ne ?
valla dönüp okuyacağım....
bu konulara cevap bulursam,içim rahatlayacak...
çevremdekilerede soruyorum......bilmem diyorlar....
şimdiden teş.

وما خلقت الإنس والجن الا ليعبدون
Ben İnsanları Ve Cinleri Ancak bana İbadet etsinler diye yarattım yaratılışımızın amacı allaha ibadettir Hadisi kudside buyruluyor Allah C.c Hadisi Kudsi Nedir Ayet Degildir Ama Allahın Sözüdür Manası Allaha ait sözü peygamber efendimiz sölemiştir
Ben Gizli bi hazine idim bilinmekligi sevdim ve beni bilsinler için mahlukatı yarattım

hastalıga gelince peygamber efendimiz buyuruyorki hastalıktaki sevabın ne kadar oldugunu bilseydiniz hep hasta olmak isterdinizi hastalıgın sevabı ahirette çoktur ashabı kiram ve allah dosları hasta olmadıkları zaman üzülürlermiş yani teyzen allahın izniyle ahirette kanserin ecrini sevabını alıcaktır inş..

İyi insana kabir Cennetten bir bahçe olur kötü insanın ise vay haline..Allah hepimizi kabir ve cehennem azabından korusun.

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri