siz nasıl anlatırsınız?

bir ataiste ancak ispatlar sunarak anlatırsınız allahın varlığını o şekilde kabul ettirirsiniz..

çok ataistle konuştum.. emin olun gerek islam gerek diğer dinler hakkında bizlerden çok daha bilgililer.. :)

bir ataiste ancak ispatlar sunarak anlatırsınız allahın varlığını o şekilde kabul ettirirsiniz..

çok ataistle konuştum.. emin olun gerek islam gerek diğer dinler hakkında bizlerden çok daha bilgililer.. :)
evet sana katılıyorum...çok fazla bilgi sahibi çoğu....
ama işte öyle bi anlatmak lazım ki savunacak hiçbişeyi kalmasın :)

bikere denedim.. ama tıkanan ben oldum :)

ataist olan değil.. :) biim elimizdeki en büyük kaynak kuranı kerim onu okutmayı başarırsak ozaman belirli yol kaydederiz sanırım :)

ateistler diyor ki:herşeyi biliyorum sizin dediğiniz doğru ama napıyım inadım inat,g..üm iki kanat. .

medineye Hz Muhammedin evine gitmesi gerektiğini söylerim zaten oraya gidince o duyguyu hissedince 360 derece değişeceğine garanti verebilirim..;)
birde kuran-ı kerim meali okumasını söylerim özellikle nisa suresini ve risale nur tavsiye ederim şahsa:)

Allah(c.c)seni ıslah etsin derim yanımdaysa adama girerim çünkü ona annatacak kadar,onunda beni anlayacağı kadar sabrım yok. .

Allah(c.c)seni ıslah etsin derim yanımdaysa adama girerim çünkü ona annatacak kadar,onunda beni anlayacağı kadar sabrım yok. .

aa... olmadı ama :(
öle hemen şiddetle olmaz...
önce herşeyi anlatacan...o da anlatacak...sen onu dinlicen o seni dinlicek...
onun ve senin sölediklerin bittikten sonra baktın hala inkar edio,,bi kaç tane de benim için vur :D :181:

öyle adamı ne dinleyecem ya kafa karıncalamaktan başka bişe yapmıyorlar bizden çok şey bildikleri halde. . en iyisi dediğim gbi vurup kaçmak:)

okdar çok şeler biliolarsa zaten Allah'ın varlıınıda biliolardır... eğer bilmiolarsada mantıklı düşünmeleri yeterli bence.. hiç polemiğe girmem ben...

ßenim ßir aRkadaŞım vaRdı.. Onun kuZeni ateiSTti..heP Şey deRDi..
ßen heR DinDenim FaKat hiÇßir meZhePten degiLim...Hatta ßiz OruC TutuyOruZ diye geÇer karşımıZDa ßişiLer yeRdi daLga geÇerDi vs...
ßi güN SinirLendim ßen ve ÇıkmaZ sOruLar sOrDum KendiSine...
cevaßı ßuLanamayaN.. cOgraFya ßiyOLOji vß ßiLim daLLarınDan CevaP vermeye ÇaLıŞıyOrDu... ßende aTeiStLik ne ßana sÖyLeSene dedim.. yHa iŞte TanRıyı inkaR eTme iNanmama Dedi.. Peki inaNÇSızLıkTa ßir inaNç degiL mi Dedim...SapTırma FaLan Dedi... sOnra ßu ßi güN duŞ aLırKen aLLah eGer varSan ßana Kendini Şimdi gÖsteR demiŞ.. sOnra gÖrdükLeri karŞısınDada..
şaun 5 vakiT namaZ kıLıyOr...

anLatıLanların hePsi geRçek...

ßenim ßir aRkadaŞım vaRdı.. Onun kuZeni ateiSTti..heP Şey deRDi..
ßen heR DinDenim FaKat hiÇßir meZhePten degiLim...Hatta ßiz OruC TutuyOruZ diye geÇer karşımıZDa ßişiLer yeRdi daLga geÇerDi vs...
ßi güN SinirLendim ßen ve ÇıkmaZ sOruLar sOrDum KendiSine...
cevaßı ßuLanamayaN.. cOgraFya ßiyOLOji vß ßiLim daLLarınDan CevaP vermeye ÇaLıŞıyOrDu... ßende aTeiStLik ne ßana sÖyLeSene dedim.. yHa iŞte TanRıyı inkaR eTme iNanmama Dedi.. Peki inaNÇSızLıkTa ßir inaNç degiL mi Dedim...SapTırma FaLan Dedi... sOnra ßu ßi güN duŞ aLırKen aLLah eGer varSan ßana Kendini Şimdi gÖsteR demiŞ.. sOnra gÖrdükLeri karŞısınDada..
şaun 5 vakiT namaZ kıLıyOr...

anLatıLanların hePsi geRçek...

ne görmüş kiii merak ettim :)

kısacası öyle insanlara ve de yabancılara ilk önce kuran-ı kerimi ilk olarak arapça dinlemelerini sonra mealini okumaları...
çünkü yabancılar kuranı kerim okunurken ondan etkilenmemek için okunurken şarkı söyler ve başka işlerle oyalanırlarmış..
ve eğer bu işe yaramazsa o insanların gözlerinde ruhlarında perde vardır ona hiç birşey yaptıramazsın...
din vicdan meselesidir..;)

allaha herkes inanır ateistler hariç ama kanıtı yok ne yasıkki tanrının:(

ama ellemem karışamam kimsenin inancına bn inanırım inanmayana da saygı duyarım o bnim inancıma saygı duyduğu sürece...

Son düzenleme:
allaha herkes inanır ateistler hariç ama kanıtı yok ne yasıkki tanrının:(

şu eşsiz muhteşem kainat...

bu kainatta 4 mevsimin olması ..
ve bu mevsimlere ait olayların tıkır tıkır işlemesi
niye güneş görevini şaşırıp hiç gece doğmuyor_?
ya da ay ve yıldızlar nasıl görevini şaşırıp gündüzleri çıkmıyor_?
veya insan vucüdü....en muhteşem kanıtlardan biri... böyle bir muhteşem makinayı hadi yapsın son teknoloji....
sağlıkçı olduğum için insan vucudu hakkında baya bilgiye sahibim..ve hayranım böyle muhteşem bir organizma yaratan yaratıcıya....

ve bunların yönünü şaşırmaması,,tüm bunların tıkır tıkır yolunda gitmesi..bir yaratıcının varlığını göstermezmidir_?

Nefes aldığın her an kendine yeni nedenler bulmalısın inançsızlğını ve Allah'ın yokluğunu pekiştirecek, zaten her gün yeni bir sebep bulamıyorsa, (-ki bulamayacaktır) inançsızlık onu inanca doğru götürecek adım adım... çünkü sonunda tıkanacak...

ateistlik bir felsefedir... ve felsefe çok düşünmeyi gerektirir... eninde sonunda gerçeklerle yüzleşilir.....

Ama karşıma geçip de moda akımına kapılıp, ateistim diyenlere söyleyecek tek kelimem yok... nasıl olsa o moda da geçiverir ve başka bir akıma takılıp gider:)

Bir arkadaşımın nişanlısı ateist idi... Ve arkadaşım büyük sabır göstererek, onunla uzun uzun konuşmalar yaparak, Sonunda şehadet getirmesine sebep olmuştu...Bütün ibadetlerini şehadet getirdiği günden sonra tam manasıyla yapmaya başlamıştı...Bir yıl sonra çocuk vefat etti... İlik kanseri olmuştu... ve son nefesini şehadet getirerek vermiş....

Eğer bir ateist sonradan dindar olursa, bir çok dindardan daha bilgili oluyor inandığı dinle ilgili... bu da bir gerçek....

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri