»Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

---> » Konu "Aşk" Olunca Hepimiz Aptalız! « l Birgül

Uzağım.. Uzaksın.. Uzağız..

Ve zaman hep gelip geçer.. Döner dünya umarıszca.. Günler izler birbirini, saatler amansız.. Kış mevsimi gelince beyaza boyanır her yer, hayatlar da öyle.. Bir yeni beyaz sayfa açar gibi bir yeni hayat gelir oturur düşlere.. Ve hiç uyanmak istemez insan.. Iste böyle bir düşün kıyısında dolanırken buluyorum kendimi.. Bir adım daha atsam “sen” olacağım.. Biraz geri çekilsem karanlıklarda.. Sanki dokunsam tenine, kaybolacakmışsın da ondan uzanamıyorum ben sana.. Dudaklarıma bir çocuğun gülümsemesi gizlenmiş.. aklım hep havalarda.. Bir gayret kalkıyorum ayağa ve bir an bile dönüp arkama bakmak gelmiyor içimden.. Elimde olsa, ellerini alıp sokacağım koynuma.. Ve rüyalar da bazen gerçek olur diye düşünüyorum.. Şimdi yanımda olsan diye geçiriyorum aklımdan, sesimi karıştırsam sesine..

Sızıp kalıyorum koltuklarda, uyku düzenim alt üst olmuş halde sen yokken kurmayı unuttuğum saatlerin kendi kendine çaldığı sabahlarda uyanıp, literatür oluştururcasına küfre boğularak işe koşuyorum istemsizce. Sitem edecek kimse yok, karşısında patlayacak ya da parlayacak kimse de. Kahve fallarına bağlanmış umutların yıkılışını izleyip her gece, sızmaya doğru koşar adım yaklaşıyorum. Sensiz bu koltuğun sadece toz kokusu var.

Teninin kokusunu içime çekmek istiyorum.

Sana bir şeyler yazmak istiyorum bazen… Önce adını yazıyorum, sonra… Hiç bir şey. Sadece defalarca adını yazıyorum, adından öteye gidemiyor sözüm.

O parkta denk gelelim. Yorgun değilken parka oturan insanlar gibi, düşüncelerini dinlendiren insanlar gibi. Birbirimizi görmezden gelelim. Ben güneş gözlüğüme saklanayım, sen çizgili berene ve müziğin sesini açalım. Salıncaktaki ufacık çocukları sevelim. Kılımız kıpırdamasın. Rüzgarı dinlemeyelim. Birbirimize doğru baktığımız anlarda hiçbir şey göremeyelim. Bir merhabamız dahi olmasın. Hayatlarımızı hiç merak etmeyelim. Yanımızdakileri hiç kıskanmayalım. Gülümsememiz hiç sekteye uğramasın. Çaylarımızı afiyetle yudumlamaya devam edelim ve huzurla poz verelim yeni hatıralara. Seninle o parkta denk gelelim, hiçbir şey olmamış gibi.

Sadece eve gidip, battaniye altına girip, o günleri yad etmek istiyordum. O kadar özlemiştim ki onu, o hallerini, o zaman yaşanan şeyleri… Biliyorum imkansız o zamanları geriye getirmek, bir daha beni sevmesini istemek… Ama uyandığım zaman bana bakan gözlerini özledim, gülüşünü özledim, üstüme kalın bir şeyler giymem için uğraşmasını özledim, beni benden daha çok düşünmesini özledim, okulun önünde beni beklemesini özledim, beni görünce gülümsediği zamanları özledim, en sevdiği renk olan laciverdi özledim, geceleri bana su getirmesini özledim, beni çocuk gibi sevmesini özledim, saatlerce gözlerime bakmasını özledim, ses tonunu özledim, onu ben çok özledim.
Arasam, biliyorum açmayacak ya da açıp kalbimden geçen her şeyi bozacak. Dönsem, biliyorum özlediklerim aynı olmayacak. Başlasak, biliyorum biliyorum birbirimizden daha çok nefret edeceğiz. Bu kadar şeyi biliyorum, ama soluk borumu kesip, burnumun ucunda sızıya dönüşen hissi ne yapacağımı bilmiyorum.

tumblr_m1yskeYXvV1rrnvcio1_500.jpg

Ne olmuş her fırsatta kendimle konuşuyorsam? Bakma sen yanlış demiş eskiler Kendi kendine konuşana deli değil yalnız derler
[Cemal Süreya]

Ne ben sana kızarım
ne de zatın zahmet edip bana küssün
Artık seninle biz
düşman bile değiliz

Nazım Hikmet

Gecekondu yapısı bir üfürüklük eser
Elbet beklenen rüzgar bir gün Kıbleden eser!

An gelir
Bir papatyanın son yaprağında kopar kıyamet; Sevmiyor

Diego Espinoza

"Gözyaşı" yazıyordum babama göz yaştan ayrı mı yazılır dedim
O da "Hiç göz yaştan ayrılır mı" dedi

Sevdiklerinizi artı ve eksileri ile kabul etmeyi öğrenmedikçe
sevmeyi ve sevilmeyi beklemeyin

İnkar etmiyorum Seni sevmek gibi büyük bi işe kalkıştım