»Siyah Düşlerin Mavi sevişmeleri« | birgül.

---> » Konu "Aşk" Olunca Hepimiz Aptalız! « l Birgül

Göğsüm senin için dünyanın en rahat yeri olabilirdi.
Seni sıkıca sarardım ,kollarımın arasında sana ne olabilir ki?
Kim bir şey yapabilir sana?
Kimse.
Sen kollarımın arasındayken dünyaya karşı durabilecek bir güce sahibim ben.
Sanki dünyanın en güçlü adamı benim, ve sana sahip olmak.,dünyanın en güzel şeyi sanırım bu…Senin bana ait olduğunu bilmek, sadece benim öpebildiğimi, sarılabildiğimi, dokunabildiğimi bilmek.
Bu çok güzel hissettiriyor, sen ya da ben diye kavramları çıkarsak aramızdan, biz desek kısaca, hem daha basit söylemesi…
Biz.
Dünyanın en şanslı insanları olabilirdik. sen bana sahip olurdun, ben de sana, bunu kimseler değiştiremezdi, kimsenin gücü yetmezdi.
Ben sana bir kere sarılsam, bir daha asla bırakmazdım. Ne kimse cesaret edebilirdi seni almaya, ne de sen gitmek isterdin.
Sahi, istemez misin?
Bir sabah uyandığında göğsümde yatmayı, sabahları sana kahvaltı hazırlamamı, tüm günü birlikte geçirmeyi, sana sürekli sarılmamı, ikide bir öpücüğe boğmamı..? İstemez miydin benimle bir hayatı paylaşmak.?
Doğru, isteseydin şu anda yanımda olurdun. Ben ise bu satırları yazmak yerine sana sarılmakla meşgul olurdum. Ya da varlığına yazardım. Seni ne kadar çok sevdiğimi anlatan yazılardan bir tane daha yazardım.
Ama sen yoksun ki.
Ne sana sarılabiliyorum, ne seni öpebiliyorum.
Sen yoksun ve ben hiçbir şey yapamıyorum.
Sen yokken güçlü bile olamıyorum. Sen yokken, ben, “ben” olamıyorum…

Göğsüm senin için dünyanın en rahat yeri olabilirdi.
Seni sıkıca sarardım ,kollarımın arasında sana ne olabilir ki?
Kim bir şey yapabilir sana?
Kimse.
Sen kollarımın arasındayken dünyaya karşı durabilecek bir güce sahibim ben.
Sanki dünyanın en güçlü adamı benim, ve sana sahip olmak.,dünyanın en güzel şeyi sanırım buSenin bana ait olduğunu bilmek, sadece benim öpebildiğimi, sarılabildiğimi, dokunabildiğimi bilmek.
Bu çok güzel hissettiriyor, sen ya da ben diye kavramları çıkarsak aramızdan, biz desek kısaca, hem daha basit söylemesi
Biz.
Dünyanın en şanslı insanları olabilirdik. sen bana sahip olurdun, ben de sana, bunu kimseler değiştiremezdi, kimsenin gücü yetmezdi.
Ben sana bir kere sarılsam, bir daha asla bırakmazdım. Ne kimse cesaret edebilirdi seni almaya, ne de sen gitmek isterdin.
Sahi, istemez misin?
Bir sabah uyandığında göğsümde yatmayı, sabahları sana kahvaltı hazırlamamı, tüm günü birlikte geçirmeyi, sana sürekli sarılmamı, ikide bir öpücüğe boğmamı..? İstemez miydin benimle bir hayatı paylaşmak.?
Doğru, isteseydin şu anda yanımda olurdun. Ben ise bu satırları yazmak yerine sana sarılmakla meşgul olurdum. Ya da varlığına yazardım. Seni ne kadar çok sevdiğimi anlatan yazılardan bir tane daha yazardım.
Ama sen yoksun ki.
Ne sana sarılabiliyorum, ne seni öpebiliyorum.
Sen yoksun ve ben hiçbir şey yapamıyorum.
Sen yokken güçlü bile olamıyorum. Sen yokken, ben, ben olamıyorum

Ve…

Haziran gibiydi çocuklar yakmayan sıcaklıklarıyla. Yüzlerinde yüzlerce iklim alabildiğine savunmasız.

Ürkek ve masum…

Ve…

Böyle temizken hayat ne büyük günah işledik büyümekle.

Hani diyorum ya; umuda gülümse hep. Aç gözlerini yosun tutmuşsa da zaman aldırma !

1991 yazı, Paris’te bir gar.

Kişiler: 20 yaşlarında, sarışın bir İngiliz Kızı, sekreter ya da hemşire olabilir. Sürekli ağlıyor. Erkekse esmer, o da yabancı. Hep doğru ata oynayan birine benziyor.

K: Ne dememi istiyorsun? Yalan mı söyleyeyim? Sana aşıktım.

E: Çocuk gibi davranıyorsun. Bu işin bittiğini anla artık!

K: Ama seni seviyorum. Bi önemi yok mu bunun?

E: Her şeyi çok ciddiye aldın sen. Birlikte hoş vakit geçirdik, şimdi herkes kendi yoluna.

K: Gitmeyeceğim! O trene binmeyeceğim.. Binemem!

E: Saçmalıyorsun. Biraz makul ol, lütfen. Herkes bize bakıyor. (Göz göze geliyoruz, bakışı kör ve çıplak.)

E: Gördün değil mi? Kendini küçük düşürüyorsun.

K: Hiç anlamıyorum. (Artık yalnızca boşluğa konuşuyor, zaten onu yanıtlayan da boşluk.) Seni seviyorum. Az şey mi bu? Yani hepsi yalan mıydı? Buna mı inanayım? Hadi söyle, yalandı de!

E: Artık dayanamıyorum, ben gidiyorum.

K: Gidemezsin. Beni nasıl bırakırsın Dur bi dakika!

E: (İnatçı, sarsılmaz, dışa kapalı kabuğu içinde bekliyor.)

Evet?

Kızın gözleri iyice boş bakıyor artık. Uçsuz bucaksız bir rüyadan uyanmış gibi, serap görmek için seçtiği çöle bakıyor. Sessizlik.. Söylemek istediği her neyse, gırtlağına takılıp kalıyor, bir kasılmaya dönüşüyor. Adam, kızın kollarından kolayca sıyrılıyor, ufuktaki bir meydan savaşına gidercesine çıkışa yürüyor. Önüne kesecek hiç bir şey yok bu dünyada. Kız aniden kamburlaşmışcasına, belki bir saat daha kımıltısız kalıyor. Tutkusunun, kırılgan bir çiçek gibi kuruyup büzülüşünü izliyorum. Hiç bir işe yaramayan gözyaşları buharlaşıyor, binlerce başka gözyaşına karışıyor. Ağır ağır sendeliyor, istasyona onu ilk kez görüyormuş gibi bakıyor. Yavaşça perona yürüyecek, önünde uzayacak sayısız tren yoluna, sayısız çöle doğru.. Gidecek.. Gözleri görme yetisini yitirip başka yeti kazanmış gibi..

Geride bırakılanın ne olduğunu kimse anlamayacak.

Yazılmadıkça sancı veren kelimeler büyüttüm içimde. Zaman diye fısıldardım en olmadık zamanlarda en olmadık yaraların üzerine. Çocuktum. Zaman geçer, zamanla geçer, zamanı gelir diyordum güzel bir günle avunurken. Her Şubatta bir umut daha asıyordum gökyüzüne. Haklıydım, zaman geçti; benden başka herkesin üzerinden. Bense hala uçurtma uçurduğumuz günlerden, babamın mutluluğundan güzel elbiseler biçiyordum kendime gelecek için. Gelecek dediklerinde illa ki gelir sanıyordum. Oysa bugün babamın eksilen gülüşünde, gözlerinin yanındaki çizgilerde gördüm, Dünya adına herhangi güzel bir gün beklemek fazlasıyla aptallıktı ve ben gözlerinde hayatı taşıyan bir babanın en küçük kızı, en büyük yanılgısıydım. Bitirdim.
Zamanla anlaşmalar yapmayı bıraktım bugün. Gelecek demekten vazgeçmek zormuş beklenen biri varken, yine de unuttum. Yanlış bir yoldu o kadar dedim, içim bile acımadı hepinizin yolundan ben çekildim. Sizlere söyleyeceğim onca kelime, hepsini çöpe attım bugün. Denize intihar oldu düşüncelerim, suyla boğdum ben doğmamış yarınları. Dün her şeyim, bugün her şeyin katili umutlarımı da yaktım, bitirdim kendimi. Kül oldum diyorum, bir avuç kaldım, rahat bırakın beni. Bitirdim, belki de ben bittim bugün.

+ O fotoğraf, kim o?
- Efendim?
+ Fotoğraf diyorum, saatlerdir baktığın fotoğraf. Kim o çocuk?
- Hani herkesin ağlayarak andığı bir isim vardır ya, heh o işte. Tek farki diğerlerinden ben adını hem gözy aşlarıyla hem aşkla hemde yarım kalmış mutlulukla anıyorum. Canım cok acıyor, özlüyorum. Kendimi öldürmeyi bile denedim, ölmek istedim. Delirmek, kaybolmak istedim. Çekip gitmek istedim.

En çokda unutmak istedim.
Kurtulmak iste, bilirsin.

O’nun gözleri çok güzel diye uyumadigim gecelerim oldu benim, düşünmekten.
Beni öptüğü gün, dizlerim titriyordu. Ellerimi gorseydin, sigaram iki parmağımın arasında sallaniyor, dudaklarıma ulaşamıyordu.

Gulerdi. Adimi söylerdi, adimi en güzel o söylerdi. Sarılmıştı bir keresinde. Karnima kelebeler dolmuştu. Hayır, sadece karnima değil tüm vücuduma dolmuştu.

Gecelerimiz vardı bizim, kısa geceler. O uyurdu, ben şehri susturmak isterdim. Ayni pozisyonda durmaktan, belimin tutulmasına rağmen kimildamamak istedim. Sordu o rahat etsin diye.

Ara sıra saçlarimi oksardi. Bir keresinde üşüyordum ben. Öyle romantik değildir, ceketini çıkarıp sermedi elbette omuzlarıma. Ceketini çıkarıp gülümsedi “hadi” dedi, ” birlikte üşüyelim”. Sarkimiz vardi bizim, onu mirildanmaya başlamıştı. En cok o’nun sesine yakışırdı o şarkı..

+ Ağlıyor musun sen?
- Hayır, ağlamıyorum. Sadece rimellerim akıyor.

tumblr_m1wfxsxUvd1r5c0mho1_500.jpg

gitme. bitmeyelim. izin vermeyelim buna. arkamızdan konuşmasınlar. şöyle güzellerdi, bitti ama demesinler. bitmesin. evet arkamızdan konuşsunlar ama geçmiş zaman ekini almasın cümleleri. çok güzeller desinler mesela. çok yakışıyorlar. gitme. gidersen eğer, hiç iyi şeyler olmayacak. dayanacağım bir şey kalmayacak. nefes almak zorlaşacak. gitme o yüzden.

eğer gidersen, fotoğraflar acıtacak. her kareye baktığımda kalbime bir şeyler saplanacak. anneme gideceğim. anne diyeceğim. buram acır gibi oldu. kadın bir şey diyemeyecek, susacak öyle. sarılacak bana. saçlarımı okşayacak. anne, bu aşk ne kadar acıtıyormuş, nasıl can yakıyormuş diyeceğim. kadının gözleri dolacak. şşşş yapıp sus diyecek.

sahi, bu kadar kolay mı gitmek, bitmesine izin vermek? ne bileyim, yaşanmamış gibi davranmak. bizi bozmak bu kadar basit mi? iki kelimeyle biteceğini mi sanıyorsun. susacak mısın öyle. konuş. dök eteğindeki taşları. hadi ama. bitecek mi? gidecek misin. bu kadar kolay mı?

biri geliyor, hayatına giriyor. hiç kimsenin dokunmadığı kadar dokunuyor sana. hayatın değişiyor. mutlu oluyorsun. sonra o birisi gidiyor. yaşamak adına yüklediğin tüm anlamlar gidiyor onunla birlikte. arkasından bakakalıyorsun. gel demek istiyorsun. gitme demek istiyorsun. boğazına düğümleniyor söyledikleri. canın yanıyor.

içinden gitme diye haykırmak geçiyor. bitmesin demek istiyorsun. buna izin vermeyelim. birlikteyken her şeyin üstesinden gelebiliriz, gitme. fotoğraflar acıtmasın. gitme ki sarılmalar bitmesin. başka kızlar düşmesin peşime. aklıma girmeye çalışmasınlar. başkaları sevmesin beni. ne bileyim, sarılmayayım kimseye. gitme o yüzden. kelimeleri öksüz bırakma. kalbimi buruşturup bir kenara atma. gitme ki, hayallerimiz yok olmasın. yapacağımız onca şey buhar olup gitmesin. gitme. bu kadar basit değil.

gitme. bitmeyelim.

gitme. bitmeyelim. izin vermeyelim buna. arkamızdan konuşmasınlar. şöyle güzellerdi, bitti ama demesinler. bitmesin. evet arkamızdan konuşsunlar ama geçmiş zaman ekini almasın cümleleri. çok güzeller desinler mesela. çok yakışıyorlar. gitme. gidersen eğer, hiç iyi şeyler olmayacak. dayanacağım bir şey kalmayacak. nefes almak zorlaşacak. gitme o yüzden.

eğer gidersen, fotoğraflar acıtacak. her kareye baktığımda kalbime bir şeyler saplanacak. anneme gideceğim. anne diyeceğim. buram acır gibi oldu. kadın bir şey diyemeyecek, susacak öyle. sarılacak bana. saçlarımı okşayacak. anne, bu aşk ne kadar acıtıyormuş, nasıl can yakıyormuş diyeceğim. kadının gözleri dolacak. şşşş yapıp sus diyecek.

sahi, bu kadar kolay mı gitmek, bitmesine izin vermek? ne bileyim, yaşanmamış gibi davranmak. bizi bozmak bu kadar basit mi? iki kelimeyle biteceğini mi sanıyorsun. susacak mısın öyle. konuş. dök eteğindeki taşları. hadi ama. bitecek mi? gidecek misin. bu kadar kolay mı?

biri geliyor, hayatına giriyor. hiç kimsenin dokunmadığı kadar dokunuyor sana. hayatın değişiyor. mutlu oluyorsun. sonra o birisi gidiyor. yaşamak adına yüklediğin tüm anlamlar gidiyor onunla birlikte. arkasından bakakalıyorsun. gel demek istiyorsun. gitme demek istiyorsun. boğazına düğümleniyor söyledikleri. canın yanıyor.

içinden gitme diye haykırmak geçiyor. bitmesin demek istiyorsun. buna izin vermeyelim. birlikteyken her şeyin üstesinden gelebiliriz, gitme. fotoğraflar acıtmasın. gitme ki sarılmalar bitmesin. başka kızlar düşmesin peşime. aklıma girmeye çalışmasınlar. başkaları sevmesin beni. ne bileyim, sarılmayayım kimseye. gitme o yüzden. kelimeleri öksüz bırakma. kalbimi buruşturup bir kenara atma. gitme ki, hayallerimiz yok olmasın. yapacağımız onca şey buhar olup gitmesin. gitme. bu kadar basit değil.

gitme. bitmeyelim.

Ne istiyorum biliyor musun? Beklemediğim bir anda yanıma gel istiyorum. Gözlerinin içine bakıp saatlerce susmak istiyorum. Nefesini dinlemek,kokunu içime çekmek istiyorum. Sevdiğin şarkıları dinleyelim istiyorum. Özlediğimde bile yanımda ol istiyorum. Her dokunduğunda kalbim yerinden çıksın istiyorum. Sarılıp ağlamak istiyorum. Senin olan her şeyi sevmek istiyorum.

İnsanlara anlatamayacak kadar kıskanıyorum seni. Başını koyduğun yastıktan kıskanıyorum. Ne bileyim,sesini kimse duymasın istiyorum. Sadece beni sev istiyorum.

En çok sinirlendiğimde bile bana tahammül edebilmeni seviyorum. Saçma sapan sözlerimden sonra “seni seviyorum” diyebilmeni seviyorum. Her şeyinle seviyorum seni. Eğer olmasaydın belki de hala yastığa kafamı koyduğum an uyuyor olurdum. Hiç hayalini kurmadan.

Öyle çok şey anlatmak istiyorum ki,yapamıyorum. Ne hissedersem hissedeyim bir “özledim” kelimesinden ileriye gidemiyor söylediklerim. Bu şehirden de,sana ait olmayan her şeyden de nefret ediyorum.

akma bana öyle. Hayır bakmanı değil görmeni istiyorum. Duyma söylediklerimi, dinle. Anlamanı istiyorum beni. Hatta sadece sen anla beni. Sen yokken koskoca dünyada tek başıma kalayım.Muhtaç olayım sana. Sana dokunmadan geçen her saniye tenim yansın. Zamanı unutayım yanında. Kendimi unutayım. Sarıldığımda kanım daha hızlı dolaşsın damarlarımda. Gözlerine bakmak midemi ağrıtsın. Sevgilim olma benim. Canım ol. Kanım ol. Nefesim ol, sensiz yaşayamayayım.

Her öpüşmemizde ilk seferki gibi heyecanlanayım. Sesini duymadığım günlerde huzursuz olayım. Sırf bu yüzden sesini duymadığım bir gün bile olmasın. Beraber içtiğimiz sigara diğerlerinden tatlı gelsin. Sigaradan çok sana bağımlı olayım. Beraber uyumadığımız her gecem kabuslarla bölünsün.Seninle geçirdiğim her yeni gün hayatımın en güzel günü olsun.

En yakın arkadaşım da sen ol. Başımdan geçen en ufak şeyi koşa koşa sana anlatayım. Can kulağıyla dinle sen de. Sadece ‘sana anlattığım için’ dünyanın en basit olayını savaş çıkmışçasına anlatayım. Saçmalasam bile sırf ben heyecanlıyım diye ağzımdan çıkan her kelimeye dikkat et. Öyle ilgilen ki benimle, bir gün gittiğinde eksikliğini en içimde hissedeyim.

Gitme demiyorum bak. Git istersen. Ama gidene kadar hayatım ol. Her şeyimi sana bağlayayım. Hastalandığında başında bekleyeyim. Doğum günün için aylar öncesinden hazırlık yapmaya başlayayım. Gecenin bir yarısı telefonda sesin kötü geldi diye çalayım kapını. Uykusuz kalayım senin için. Sırf canın sıkıldı diye işimi gücümü bırakıp sana koşayım. Değerli ol benim için. Öyle bağla ki beni kendine, gittiğinde canım acısın. Gitme demiyorum. Git. Ama gitmeden yaşat beni. Ve sen gittiğinde öleyim.

akma bana öyle. Hayır bakmanı değil görmeni istiyorum. Duyma söylediklerimi, dinle. Anlamanı istiyorum beni. Hatta sadece sen anla beni. Sen yokken koskoca dünyada tek başıma kalayım.Muhtaç olayım sana. Sana dokunmadan geçen her saniye tenim yansın. Zamanı unutayım yanında. Kendimi unutayım. Sarıldığımda kanım daha hızlı dolaşsın damarlarımda. Gözlerine bakmak midemi ağrıtsın. Sevgilim olma benim. Canım ol. Kanım ol. Nefesim ol, sensiz yaşayamayayım.

Her öpüşmemizde ilk seferki gibi heyecanlanayım. Sesini duymadığım günlerde huzursuz olayım. Sırf bu yüzden sesini duymadığım bir gün bile olmasın. Beraber içtiğimiz sigara diğerlerinden tatlı gelsin. Sigaradan çok sana bağımlı olayım. Beraber uyumadığımız her gecem kabuslarla bölünsün.Seninle geçirdiğim her yeni gün hayatımın en güzel günü olsun.

En yakın arkadaşım da sen ol. Başımdan geçen en ufak şeyi koşa koşa sana anlatayım. Can kulağıyla dinle sen de. Sadece sana anlattığım için dünyanın en basit olayını savaş çıkmışçasına anlatayım. Saçmalasam bile sırf ben heyecanlıyım diye ağzımdan çıkan her kelimeye dikkat et. Öyle ilgilen ki benimle, bir gün gittiğinde eksikliğini en içimde hissedeyim.

Gitme demiyorum bak. Git istersen. Ama gidene kadar hayatım ol. Her şeyimi sana bağlayayım. Hastalandığında başında bekleyeyim. Doğum günün için aylar öncesinden hazırlık yapmaya başlayayım. Gecenin bir yarısı telefonda sesin kötü geldi diye çalayım kapını. Uykusuz kalayım senin için. Sırf canın sıkıldı diye işimi gücümü bırakıp sana koşayım. Değerli ol benim için. Öyle bağla ki beni kendine, gittiğinde canım acısın. Gitme demiyorum. Git. Ama gitmeden yaşat beni. Ve sen gittiğinde öleyim.

Bazen bir şarkı unuttuğun her şeyi hatırlatıyor. Alıp eskilere götürüyor. Bu şarkıyı neden sevdiğimi hiç bilmedim sözlerini anlamazdım bile sadece melodisi hoşuma giderdi bir de klibi. Hep çok sevdim. Klibini büyülenmiş gibi izlerdim. O klibindeki kafese nasıl baktığımı bir tek dedem farketmişti. Bize evin üst katında tavana bi ton bir şeyler takıp sallanan bir yatak yapmıştı. Öğlen uykularımda hep o yatakta uyudum ben. Ablam hep bu şarkıyı söylerdi beni uyuturken. Uyumadan öncede eğer uyursam uyku perilerinin bana istediklerimi getireceklerini söylerdi. Bazen ablam istediklerimi alıp yastığımın altına koyarken uyanırdım ama belli etmezdim. Küçüklüğüm ablamın çocukların isteklerini gerçekleştiren uyku perisi olduğunu ve bunun büyük bir sır olduğunu zannetmekle geçti. Ama güzeldi. Sallanan yatağımın olduğu yer çok küçük bir odadan ibaretti ve geri kalan kısım evin üst katında yapılmış bir bahçeydi. Kocaman bir asma vardı. Ben hayatımda ordakinden güzel üzüm yemedim. Tam o hizada alt bahçeden uzanan erik ve yenidünya ağaçları vardı. Bir ara orda karpuz yetiştirmeye kalktığımızı bile hatırlıyorum Oda o kadar boş ama o kadar büyük değerlerle doluydu ki. Eski bir gramofon, dedemin kitapları, içinde ne olduğunu hep merak ettiğim eski bi el işlemesi sandık. Ben huzuru o evde yaşadım hep. Orası benim krallığımdı. O zaman anneannem namaz kılarken sırtına atlayıp benimle ilgilen dicek kadar şımarıktım anneannemin namazı bittikten sonra şımartılacak kadar beni krallığımdı orası. Büyükbabamla kahveye gidecek kadar güzeldi çocukluğum. Orada içtiğim oralet kadar güzeldi işte herşey. Annemin izin vermediği şeylere karşı çıkacak kadar cesaretliydik. Gizli gizli anneanneme yakalanmadan dondurma yemeye çalışacak kadarda çocuktular teyzem ve dedem. Astımım yüzünden okula gidemeyip evde buhar makinesiyle gezerken bile beni özel biri olduğum için böyle olduğuma inandıran insanlardı onlar. O yüzden ben hayatta en çok onları sevdim. Çünkü onlar benim uyku perilerim, kahvehane arkadaşlarım, hayal dünyamı geliştiren dostlarımdı. Çünkü onlar benim ailem dediğimde durur duyduğum insanlar. Onlar bana sevmeyi öğretenler. Ve o ev hala benim gizli mabedim.

Ben seni hissediyorum. Aramızda olan kilometreleri, nice konuşmaları, kavgaları seziyorum. O yol, hiç bitmiyor. Hiç bitmedi. Bitmeyecek. Sen olursan kısalacak. Bir kelebek, bir martı, bir kuş. Olmak istediğim tek hayal. Yanına gelebileceğim, bulutlarla tokalaşabileceğim tek hayal. En büyük hayal ise, varlığın olmalı. Oysa, sen bana yeterdin. Demiş ki şair, o kadar çok hayal ettim ki artık sen de bir hayalsin.

Çünkü sen de benim gibiydin; sen de benim gibi seni sevmeyeni sevdin hep .Sana acı çektireni…Seni aramayanı, telefonlarına çıkmayanı, çıkınca seninle bir küfür
gibi konuşanı sevdin…Sen de benim gibi seni incitip üzeni sevdin hep. Bakışından hissettim bunu, kokundan, dokunuşundan… Beni sevmeyecektin biliyorum ama…Ama, öyle susamıştımki kendim gibi birini
sevmeye…Öylesine muhtaçtımki gercekten incitilmeye, gercekten acı çekmeye, kendim gibi birini özlemeye öylesine muhtaçtım ki, seni tanır tanımaz çözüldüm… Sana da olmuştur…Öylesine susamışsındır ki sevilmeye, kendin gibi birini bulunca tutamaz kendini, herşeyi, belkide söylenmiycek her şeyi o an, garip bir telaşla söylersin…
Hatta söylerken anlarsın, söylememen gereken şeyleri söylediğini hissedersin, battığını, giderek çıkmaza girdiğini…Ama yine de engelleyemezsin kendini tutamazsın.
Aleyhinde olabilecek herşeyi söylersin…Üstelik bunu anladıkca daha da batırmak istersin kendini…Biraz daha zor duruma düşürmek… Daha da kaybetmek, daha da dibe batmak istersin…Sanki bile isteye kendi
mutlulugunu kendi elinle bozmak istersin…Kendinden gizli bir öç alır gibi. Sanki hiç mutlu olmak istemiyormuş gibi…Sanki hiç sevilmek istemiyormuş gibi…

( Cezmi Ersöz / Biliyorum Bu Yara Hiç Kapanmayacak )

bir sonbahar günü tanışmamız tesadüf müydü? gözlerin kahve rengi, saçları sarı, konuşmaların kırmızı..
şimdi sen nerelerdesin bilmiyorum ama senin sildiğimi söyleyip kalbini kırdığım günün üzerinden tam 3 ay geçti. seni sevmiştim. hala da seviyorum.

yine bir sonbahar günündeyiz ve ilk kez karşılaşmamızın üstünden 5 sene 6 gün geçti. bana ilk kez gülümseyişini dün gibi hatırlıyorum. birlikte leman’da iftar ettiğimiz gün.. koliba’da içip şarkılar söylediğimiz gün…grip olduğunu duyduğum gün evine bir demet çiçekle geldiğimde kapıda beni gülümseyerek karşılaman..sanki hastalığından eser kalmamıştı o anda. sana dost kitapevi’nde kitap aldığım gün.. kitabın arkasındaki etiketin üstünü karalayıp ‘paha biçilemez’ yazarken hissettiğim duygular.. bir gün aramızdaki mükemmele yakın arkadaşlığı mahvetme ihtimaline rağmen dayanamayıp seni yanağından öpmem.. saçlarını okşadığım saniyeler…samatya’da yediğimiz kumpir… şarap bile içmiştik hatırlar mısın?

hepsi aklımda..unutmuyorum. 1 tb hafızam olduğundan belki de..

keşke demek istemezdim ama dedim galiba.. keşke kalbini kırmasaydım.. bir kalp kırdıysan, yapması zordur. zor olanı başarmak bana göre değil artık.

ben bu yazıyı sana yazdım. belki okursun, belki de koskoca internet deryasından farkında olmazsın bile.. bir ara buradaydım..

bir sonbahar günü tanışmamız tesadüf müydü? gözlerin kahve rengi, saçları sarı, konuşmaların kırmızı..
şimdi sen nerelerdesin bilmiyorum ama senin sildiğimi söyleyip kalbini kırdığım günün üzerinden tam 3 ay geçti. seni sevmiştim. hala da seviyorum.

yine bir sonbahar günündeyiz ve ilk kez karşılaşmamızın üstünden 5 sene 6 gün geçti. bana ilk kez gülümseyişini dün gibi hatırlıyorum. birlikte lemanda iftar ettiğimiz gün.. kolibada içip şarkılar söylediğimiz güngrip olduğunu duyduğum gün evine bir demet çiçekle geldiğimde kapıda beni gülümseyerek karşılaman..sanki hastalığından eser kalmamıştı o anda. sana dost kitapevinde kitap aldığım gün.. kitabın arkasındaki etiketin üstünü karalayıp paha biçilemez yazarken hissettiğim duygular.. bir gün aramızdaki mükemmele yakın arkadaşlığı mahvetme ihtimaline rağmen dayanamayıp seni yanağından öpmem.. saçlarını okşadığım saniyelersamatyada yediğimiz kumpir şarap bile içmiştik hatırlar mısın?

hepsi aklımda..unutmuyorum. 1 tb hafızam olduğundan belki de..

keşke demek istemezdim ama dedim galiba.. keşke kalbini kırmasaydım.. bir kalp kırdıysan, yapması zordur. zor olanı başarmak bana göre değil artık.

ben bu yazıyı sana yazdım. belki okursun, belki de koskoca internet deryasından farkında olmazsın bile.. bir ara buradaydım..

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri